Turniej Szachowy Zerówek

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbył się Turniej Szachowy Zerówek. Wydarzenie było zwieńczeniem wielomiesięcznego trudu naszych najmłodszych uczniów. Dzięki cotygodniowym zajęciom, uczyli się oni zasad i strategii gry w szachy. Z każdej z zerówek zostali wyłonieni reprezentanci, którzy dzielnie zmagali się z wylosowanymi przez siebie przeciwnikami. W każdej klasie zwycięzca mógł być tylko jeden. Mistrzami zostali: Remigiusz Królak – 0a, Stanisław Wilk – 0b, Jan Pogorzelski – 0c. Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczęszczali na zajęcia kółka szachowego.

Wielki sukces matematyczny naszych maluchów

Serdecznie gratulujemy laureatowi III miejsca w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders – Jakubowi Olejnikowi z klasy III A !!
Z 300 finalistów z całej Polski stanął na podium.
Jesteśmy bardzo dumni!
Sukces w konkursie odnieśli także uczniowie, którzy dostali się na szczebel ogólnopolski. Byliśmy najliczniejszą grupą z Mińska Mazowieckiego.
Gratulacje dla:
Huberta Godlewskiego – kl. I d
Antoniego Domańskiego – kl. I d
Tymona Piekuta – kl. I d
Huberta Ositka – kl. I d
Bartosza Jurka – kl. II c
Kacpra Wasilewskiego – kl. II c
Oskara Królaka – kl. III a

Warsztaty rowerowe

Upalny, ostatni już wtorek przed rozpoczęciem wakacji, uczniowie klasy 3c spędzili na integracji we wsi Brzóze na warsztatach rowerowych, które odbyły się w ramach omawiania lektury “Afryka Kazika”. Główny bohater – Kazimierz Nowak w latach 30. XX wieku przez 5 lat podróżował po Afryce na rowerze i objechał ten kontynent z północy na południe i z powrotem. W trakcie warsztatów dzieci poznały poszczególne podzespoły rowerów, jak również miały szansę przejechania się na różnych rodzajach np. na trialu, kolarzówce, fullu czy BMXsie. W przerwie między wykładami uczniowie wspólnie zorganizowali poczęstunek. Na stole w roli głównej wystąpiły truskawki oraz arbuzy. Niespodzianką była przejażdżka po torze na quadzie, a wszystko to w towarzystwie Figi, od której imienia zwie się nasza klasa 3c – Figlaki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Edukacja przyrodnicza w 3c

Czwartkowe lekcje uczniowie z 3c spędzili na warsztatach z edukacji przyrodniczej. Prowadzącymi były siostry Julka i Milena Matejuk oraz Iza Siporska. Dziewczyny, które mają ogromną pasję do zwierząt, szczególnie tych potrzebujących. Są również wolontariuszkami i stanowią dom tymczasowy dla psiaków. Julka na co dzień, oprócz pracy, zajmuje się ptasim azylem. W niezwykły sposób opowiedziała dzieciom m.in. o tym, jakie są zwyczaje gołębi, wyjaśniła co to są podloty i dlaczego pod żadnym pozorem nie należy zabierać ich do domu, pokazała pióra różnych gatunków ptaków. Gościem specjalnym był gołąbek po przejściach-nielot, który zaprezentował się w swojej uroczej posturze. Kolejnym zwierzak to powypadkowy kociak. Odratowany, odwdzięcza się swojej opiekunce swoją czułością i głośnym mruczeniem. Ostatnia kicała oswojona i milutka tchórzofretka. Dziękujemy za piękną prelekcję i cieszymy, że mogliśmy uczyć się wrażliwości na piękno natury od takich miłośniczek! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

2b na biwaku

W miniony weekend klasa 2b spędziła cudowny czas w miejscowości Chochół, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Po przybyciu na miejsce dzieci miały za zadanie samodzielnie rozbić namioty, co okazało się nie lada zabawą. Później na biwakowiczów czekały kolejne atrakcje takie jak: kąpiele w rzece Mieni, strzelanie z łuku, rozgrywki w badmintona, nauka posługiwania się mapą i kompasem, oglądanie nocnego nieba przez teleskop oraz ognisko. Jednak najlepszą atrakcją było nocowanie pod namiotami. Wrażenia niezapomniane! Zapraszamy do galerii!

Podsumowanie akcji “Goście w 0b”

Drugi semestr był dla naszych zerówkowiczów pełen atrakcji. To wszystko za sprawą akcji “Goście w 0b”, która polegała na zapraszaniu do prowadzenia zajęć rodziców naszych uczniów. Tym oto sposobem, mieliśmy możliwość poznania tajników geodezji, dzięki którym zmierzyliśmy długość naszej sali, a nawet wysokość szkoły – i to bez wchodzenia na dach! Ponadto, gościliśmy tatę, który pracuje w banku i opowiedział nam o nowoczesnej bankowości. Za uważne słuchanie i aktywny udział w zajęciach, każdy z uczniów dostał firmowe pamiątki. Innego dnia, odwiedziła nas mama – nauczycielka matematyki, dzięki której zerówkowicze ćwiczyli swoją wyobraźnię za sprawą kodowania. Całą akcję zwieńczyły odwiedziny mamy i cioci, które poprowadziły animacje z chustą i bańkami mydlanymi na świeżym powietrzu. W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję, która była dla dzieci ogromną inspiracją i możliwością zapoznania się z różnymi dziedzinami.

3c wie jak udzielić pierwszej pomocy

Wtorkowe lekcje plenerowe zespołu uczniów klasy 3c odbyły się, dzięki uprzejmości gospodarzy Zajazdu Nad Wodą, w Augustówce. Motywem przewodnim spotkania było hasło: Ratunku! Pomocy! Prowadzący zajęcia szkoleniowe pan Mateusz Wawryszuk z firmy Eskulapa przybliżył dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli szansę przećwiczyć resuscytację, pozycję bezpieczną ustaloną, tamowanie krwotoku, jak również układanie poszkodowanego na noszach, a poza tym przyszli ratownicy i ratowniczki trenowali elementy ratownictwa wodnego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Goście zza granicy u Zerówkowiczów

W ostatnim tygodniu grupy 0b i 0c miały możliwość połączenia się z gośćmi zza granicy. Jedną z prowadzących zajęcia była absolwentka naszej szkoły – Angelika Roguska, która opowiadała nie tylko o zagadnieniu tolerancji, ale też przybliżyła naszym uczniom realia życia w Barcelonie, a także zaprezentowała, czym zajmuje się zagraniczny wolontariusz. Drugim gościem była Kamila Widła, która od kilku lat żyje w Londynie. Dzięki temu spotkaniu, dzieci miały możliwość poznać najbardziej znane miejsca tego miasta, a także dowiedzieć się, jak wyglada szkoła w Wielkiej Brytanii. Spotkania poszerzyły kompetencje dzieci związane z edukacją międzykulturową, a także mogły zmierzyć się z rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych w obcych językach.

Olimpiada przedszkoli

8 czerwca reprezentacja zerówczaków z naszej szkoły brała udział w Olimpiadzie Przedszkoli organizowanej przez Mosir Sp z o.o.

W skład reprezentantów weszły dzieci ze wszystkich oddziałów, a byli to: Remigiusz Królak, Zuzanna Zarzycka, Jagoda Wójcik, Franciszek Wiśniewski, Piotr Gałązka, Aniela Ostrowska, Miłowit Roguszewski, Maksymilian Ciężkowski, Michalina Bartnicka, Dominika Kalbara, Helena Bęgowska, Stanisław Wilk, Natasza Bartnicka, Maria Dróżdż, Wiktor Koźluk, Marcel Cieślicki, Elżbieta Grajda. W sumie do rywalizacji na stadionie miejskim przy ul. Budowlanej stanęło 10 drużyn. Przygotowano dla dzieci następujące konkurencje sportowe, m.in.: rzut piłką lekarską, sztafetę w parach, bieg w workach, skok w dal, slalom. Nasi podopieczni okazali się świetnymi skoczkami i biegaczami. W nagrodę otrzymali wspaniały puchar, dyplom oraz słodkie upominki. Radości było co nie miara, a temu wszystkiemu towarzyszyła prawdziwie letnia aura i świetna sportowa atmosfera.

Smaki Europy w 3c

Jakie są smaki Europy? Na to pytanie dzieci z klasy 3c odpowiedziały po tym, jak spróbował przysmaku greckiego z kozim serem, suszonej  figi przekąszonej razem z serem fetą w oliwie z ziołami, czy oliwek zielonych wprost ze słonecznego południa Włoch. Niektórzy otworzyli się na nowe smaki i połączenie słodkiego ze słonym.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Sp3 wkręcona w pomaganie

Przez cały miesiąc maj uczniowie naszej szkoły zbierali plastikowe nakrętki po napojach, kawie, wodzie, a jednocześnie walczyli o przechodni puchar “WKRĘCENI W POMAGANIE”.
Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie dzieci spisały się na medal! Organizatorzy tego wydarzenia mieli mnóstwo pracy podczas ważenia.
Łączna waga nakrętek wynosiła 698,35 kg. Jest to wspaniały wynik!
Waga nakrętek w poszczególnych klasach wygląda następująco:
0a 25,85 kg
0b 71,20 kg
0c 94,40 kg
Ia  86,45 kg
Ib  24,05 kg
Ic  15,90 kg
Id  58,45 kg
IIa 51,55 kg
IIb 17,90 kg
IIc 83,85 kg
IId 58,65 kg
IIIa 32,15 kg
IIIb 22,60 kg
IIIc 21,40 kg
IVb 6,20 kg
szkoła 27,75 kg
I tym samym możemy ogłosić, że… nasze majowe zmagania wygrała grupa 0c, która zgromadziła w swojej sali aż 94.40kg. Serdecznie gratulujemy!
Nie poddajemy się, zbieramy dalej i pomagamy małej Lence w walce o “lepsze jutro”.

Każda klasa ma szansę w czerwcu zdobyć przechodni puchar pełen słodyczy.

Dzień Dziecka w Zerówkach

Z okazji Dnia Dziecka na uczniów klas 0 czekało wiele atrakcji. Dzień rozpoczął się od sportowej olimpiady. Mali zawodnicy brali udział w licznych konkurencjach: wyścigach, skokach w workach, ćwiczeniach równowagi, skakali również na skakancach. Po emocjonujących rozgrywkach, przyszedł czas na pizzę, lody i prezenty, które bardzo ucieszyły naszych Zerówkowiczów. Dzień zakończył się zabawami na szkolnym placu. Dodatkowo, każda klasa miała możliwość odwiedzić kino Muza i obejrzeć filmy “Co w duszy gra” i “Skąd się biorą sny”.

Pani Ola u zerówkowiczów!

Niedawno klasę 0C odwiedziła pani logopeda Aleksandra Malinowska, która poprowadziła zajęcia logopedyczne o tematyce wiosennej. Uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego oraz rozwijające funkcje poznawcze, a przy tym świetnie się bawiły.

Słodki wtorek

1 czerwca to dzień, który dobrze zna każde dziecko. W klasie 2a Dzień Dziecka świętowanie zaczęliśmy od deseru lodowego w restauracji “Cafe Kwiryna”. Każdy dostał dużą porcję lodów z truskawkami, arbuzem oraz bitą śmietaną. Mali smakosze byli zachwyceni- z pewnością jeszcze tam wrócimy 🙂 Później, udaliśmy się na piknik. Każdy znalazł zajęcie dla siebie. Byli tacy, którzy wybrali boks, inni akrobatykę, grę w piłkę, a jeszcze inni rysowanie i zajadanie się słodyczami. Ale w końcu to święto DZIECI 🙂 Tego dnia na buzi każdego ucznia pojawił się wielki uśmiech.

wycieczka klasy 0-1

26 maja oddziały zerówkowe oraz klasy 1c i 1d wybrały się z wizytą do Parku Zabaw i Edukacji dla dzieci Argocity. Podczas wycieczki najmłodsi, niczym Indiana Jones, poszukiwali skarbu- rozwiązując zagadki i wykonując zadania zręcznościowe takie jak: strzelanie z łuku, pokonywanie leśnego labiryntu czy wędkowanie. Inni zaś poznawali tajniki gospodarstwa rolnego, rozmaitych maszyn i wypiekania wiejskiego chleba. Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach „czerpania papieru” i własnoręcznie go produkowały. Ponadto były poszukiwania złota w kopalni, park bajek i wizyta u pszczół. Oprócz tego było dużo aktywności fizycznych: zjazd na tyrolce, układanie dużych puzzli i przejażdżka wozem. Wszystko to zwieńczyła smaczna pieczona kiełbaska i szaleństwo na placu zabaw. Wszyscy wrócili ze wspaniałymi przeżyciami. Ach co to był za dzień!