POWRÓT DO SZKOŁY

Kochani Uczniowie kl. 4, 7 i 8! Cieszymy się, że od poniedziałku wracacie do szkoły. Tęskniliśmy za Waszymi głosami, uśmiechami, Waszą obecnością. Mamy nadzieję, że ucieszycie się ze zmian w przestrzeni szkolnej, których dokonaliśmy w czasie Waszej nieobecności. Liczymy na to, że będą one sprzyjać Waszemu rozwojowi, że dzięki nim będziecie chętniej pracować w grupach, uczyć się od siebie wzajemnie, odpoczywać – także razem! Zobaczcie, jakie niespodzianki dla Was przygotowaliśmy:

ZEBRANIE – zapraszamy rodziców

Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Odbędzie się ono na platformie MEET we wtorek 18 maja o godz. 17.30. Po spotkaniu z wychowawcą będzie możliwość rozmowy z nauczycielami w ramach dnia otwartego w godz. 18.00-20.00. Będzie to okazja do rozmowy o ocenach przewidywanych, sposobach i terminach poprawiania ocen oraz zaplanowania pracy wychowawczej do końca roku szkolnego z nastawieniem na odbudowywanie relacji. Wychowawcy prześlą link do spotkania. ZAPRASZAMY!

Spotkania historyczne – zaproszenie

W imieniu proboszcza parafii NNMP w Mińsku Mazowieckim ks. Jerzego Karola Mackiewicza, zapraszamy na „Mińskie spotkania historyczne” z okazji 600-lecia lokacji miasta w niedzielę 6 czerwca 2021 r. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w kościele parafialnym,  ul. Kościelna 1. Szczegółowe informacje na plakacie.

Spotkanie z innowatorem

12 maja klasa 7c uczestnicząca w projekcie “Szkoła dla Innowatora” gościła na lekcji panią Julię Kutrę, która opowiedziała nam o swojej drodze do sukcesu. Pani Julia jest artystką i właścicielką Kutra Design. Swój sukces definiuje słowami “robię to, co kocham i z tego żyję”. Mieliśmy okazję zobaczyć przedmioty wymyślone i stworzone przez panią Julię. Są wśród nich  między innymi piórniki, kolczyki, ozdobne ptaszki oraz gry i zestawy kreatywne (możecie obejrzeć je tutaj: https://kutradesign.pl/). Potwierdzamy, że widać w nich niesamowitą pomysłowość pani Julii. Uczennice i uczniowie klasy 7c usłyszeli, że warto poszukiwać swoich pasji nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wiedzą już, jak ważne są wytrwałość, pracowitość i… pomysł na siebie. Dziękujemy Pani Julii za wspaniałe spotkanie, a pani Karolinie Janeczek i Katarzynie Dmitruk z Centrum Edukacji Obywatelskiej za wsparcie. Ze swoimi podopiecznymi w spotkaniu wzięła udział wychowawczyni – pani Joanna Sułek.

PLAC ZABAW OTWARTY – zapraszamy!

Informujemy, że od dziś (10 maja) będzie można korzystać z placu zabaw przy szkole zgodnie z następującym harmonogramem:

  • od poniedziałku od piątku – w godzinach 16.00 – 20.00
  • w soboty i niedziele – w godzinach 8.00 – 20.00

Przypominamy, że ze sprzętów i zabawek na placu zabaw mogą korzystać wyłącznie dzieci do 12 roku życia.

ZAPRASZAMY do zabawy na świeżym powietrzu.

 

Matematyczne talenty nagrodzone

W tym tygodniu uczniowie odebrali dyplomy i nagrody zdobyte w konkursach matematycznych. Widać było iskry w ich oczach, a o to przecież chodziło! Chodziło o naukę i zabawę w jednym, o szczyptę rywalizacji i moc radości. Tym razem tę radość pomogła wyzwolić firma Mathriders z Mińska Mazowieckiego, której bardzo dziękujemy za wspaniałe nagrody. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom 🙂

Znamy autorów najciekawszych gier planszowych po angielsku

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zwycięzców konkursu z języka angielskiego na grę planszową. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, starannością wykonania oraz poprawnością językową.

W kategorii klas starszych I miejsce zajął D. Trynkiewicz z klasy 7 B; II miejsce przypadło D. Sarnie z klasy 8 A, a III miejsce J. Malinowskiej i M. Szymańskiej z klasy 7 C. W klasach młodszych: I miejsce – D. Bączek, klasa 4 A, II miejsce A. Lazarowicz, klasa 4 A oraz III miejsce O. Wietecki, klasa 4 B.

Dyplomy i nagrody zostaną wkrótce wręczone przez nauczycieli anglistów. Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

Wszystkie emocje są potrzebne – warsztaty w 7c

Dziś (6 maja) 7c gościła na lekcji trzy studentki z Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Psychologii, które poprowadziły dla nas warsztaty z psychoprofilaktyki na temat radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza w dobie pandemii. Poznawaliśmy się, grając w grę, „Kto tak jak Ja”. Rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach. Uzyskaliśmy pomoc dotyczącą planowania dnia w czasie zdalnego nauczania. Panie były bardzo miłe, pomocne i jak najlepiej chciały nas zrozumieć i przekonać nas, że wszystkie emocje są potrzebne. Dziękujemy za to ważne spotkanie! (autorka wpisu – Michalina Gąsior 7c)

W poprzednim miesiącu z warsztatami z psychoprofilaktyki zagościły w kl. 8c także studentki z UW z Wydziału Psychologii. Z ósmoklasistami panie rozmawiały o podejmowaniu decyzji i stresie związanym z tym procesem. Tuż przed wyborem kolejnej szkoły – to był także ważny i potrzebny temat spotkania. Dziękujemy za tę obopólnie korzystaną współpracę.

Pani wiceburmistrz odwiedziła uczniów klas 1-3

Wiceburmistrz pani Eliza Bujalska odwiedziła wczoraj (5 maja) uczniów najmłodszych klas w naszej szkole. Celem tej wizyty było zaproszenie uczniów do przygody i rozmowy o mieście.

Na pytanie o to, kim jest burmistrz, młodzi rozmówcy mieli mnóstwo ciekawych odpowiedzi. Dla uczniów kl. 1-3 burmistrz to: „król miasta”, który „siedzi na fotelu”, „pije kawę”, „rozdaje pieniądze biednym”, ale też „szuka rozwiązań”, „dba o miasto” i „słucha ludzi”. Dzieciaki bardzo chętnie włączały się do tej dyskusji i dzieliły się swoimi pomysłami.

– Idea tych spotkań to wzmacnianie partycypacji społecznej po to, by mieszkańcy angażowali się w życie miasta, współtworzyli je i brali za nie odpowiedzialność. Chcemy kształtować poczucie tożsamości lokalnej od najmłodszych lat – wyjaśnia pani wiceburmistrz.

Oczywiście rozmowa z dziećmi wymagała dostosowania języka i formy komunikacji do odbiorcy. Ważne, by cel tych spotkań realizować jak najwcześniej, bo z młodych, ciekawych świata i pełnych pomysłów mińszczan wyrosną za kilka, kilkanaście lat dorośli, którzy być może także będą chcieli się angażować dla swojej lokalnej społeczności. Uczniowie jednaj z klas wpadli na pomysł, by w prezencie dla swojego miasta podnosić papierki leżące na ziemi. Niby nic, ale kiedy uświadomili sobie, że w Mińsku Mazowieckim mieszka 40 tysięcy ludzi i jeśli tylko połowa z nich wykona ten drobny gest, to nasze miasto będzie piękniejsze, czystsze, bardziej zadbane. O to właśnie chodzi w społecznej partycypacji, żeby drobnymi działaniami czynić nasze miejsce na Ziemi lepszym.

Spotkania z naszymi uczniami pokazały, że w młodości drzemie siła i moc twórcza. Pani wiceburmistrz jest zafascynowana pomysłowością maluchów i cieszy się na kolejne spotkania, które odbędą się w najbliższych dniach.

 

Pierwszoklasiści ilustrowali opowieści bibiljne

W związku z organizowanym w Polsce XIII Tygodniem  Biblijnym  uczniowie klas 1 wzięli udział w konkursie „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, która miała  ilustrować wybraną scenę z opowieści biblijnych (Starego lub Nowego Testamentu).
Nasi uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne, spośród których Jury wybrało najpiękniejsze. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I miejsce – Marcin Zwierz 1b, Hubert Ositek 1d, Łucja Mickiewicz 1a
II miejsce – Bartosz Rek 1b, Lena Bątruk 1a, A. i G. Sławińskie 1a
III miejsce – Igor Kolasa 1b, Natalia Glezman 1d, Maks Chekanov 1c, Gabriela Sadowska 1d
wyróżnienia: Antonii Kotasiak 1a, Jan Korzeniewski 1a, Ksawery Sitkowski 1a, Bartosz Słupek 1a.
Zachęcamy do obejrzenia prac młodych ilustratorów:

Dzień Książki – wyniki konkursu na zakładkę do książki

Z okazji Dnia Książki uczniowie klas 3-4 wzięli udział w konkursie na zakładkę do książki. Jury w składzie pani Agnieszka Kożuchowska i pani Katarzyna Duczek ogłasza laureatów zakłądkowego konkursu:
1 miejsce – Oskar Wietecki kl.4b
2 miejsce – Daria Knap kl. 4b i Katarzyna Kulma kl. 3a
3 miejsce – Piotr Grajda kl. 3c i Liwia Bęgowska kl.4a
Wyróżnienia – Krzysztof Kowalczyk 3c, Kuba Olejnik 3a, Nina Hardej 3c, Paweł Węgliński 4b, Oliwia Woźnica 3c.
Laureaci otrzymają drobne nagrody. Poinformujemy zwycięzców o terminie i miejscu odbioru nagród.
Dzień Książki był też okazją do spotkania z książką w klasach 0-2. Pani bibliotekarka Katarzyna Duczek poprowadziła zdalnie lub stacjonarnie zajęcia czytelnicze. Z kolei w klasie 7c w Dniu Książki uczniowie stoczyli debatę na temat: Czy czytelnicy to wymierający gatunek? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że tylko do nas zależy, czy wśród młodych ludzi zapanuje MODA NA czytanie.

Nasz świat po pandemii – zachęcamy do udziału w konkursie dla kl. 7-8

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza uczniów kl. 7-8 do udziału w I Powiatowym Konkursie Literackim “Odcienie”. Prace w formie opowiadania, dziennika, listu, kartki z pamiętnika lub rozprawki mają dotyczyć głównego tematu konkursu – jak będzie wyglądał świat po pandemii. Co będzie znaczyło “normalne” życie? Co się zmieni? Co będzie “ludzką” stroną człowieka? Jeden autor może nadesłać jeden utwór o objętości od 2700 do 4500 znaków ze spacjami (czyli od 1,5 do 2,5 strony znormalizowanego maszynopisu). Tekst należy napisać czcionką Times Newe Roman o wielkości 12 punktów i wydrukować jednostronnie. Nadsyłanie kart zgłoszenia od 26 do 29 kwietnia. Przesyłanie prac konkursowych od 10 do 16 maja. Szczegóły – w regulaminie:

REGULAMIN-Konkursu-ODCIENIE

W czwartek – KANGUR MATEMATYCZNY

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny w naszej szkole odbędzie się w czwartek 22 kwietnia 2021 r o godzinie 09:00 w formie stacjonarnej. Prosimy uczestników konkursu o zgłoszenie się do szkoły w dniu 22 kwietnia o godzinie 08:45. Prosimy zabrać  ze sobą czarny długopis. Przypominamy o przyjściu w maseczkach, zdezynfekowaniu rąk przy wejściu do szkoły i zachowywaniu dystansu społecznego. Zgodnie z Regulaminem Konkursu uczniom przystępującym do konkursu w formie zdalnej nie przyznaje się nagród, nasi uczniowie mają szansę je otrzymać😊. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!