Zakończenie roku w kl. 4 i 7

Uczniowie klas 4 i 7 na zakończenie roku szkolnego spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją. Podczas uroczystości kończącej rok szkolny do młodzieży przemawiał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który zachęcał uczniów do tego, by wykorzystywali szanse, jakie daje im szkoła oraz by odkrywali w sobie to, co w nich najlepsze. Pan dyrektor podziękował również za obecność i za dotychczasową współpracę przedstawicielom rodziców. Wychowawcy klas 4 i 7 wręczyli swoim uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz dyplomy. Dodatkowo uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Część artystyczną przygotowali i zaprezentowali uczniowie kl. 8a. Później były spotkania z wychowawcami w poszczególnych klasach. Wszystkim życzymy wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Pożegnanie ósmoklasistów

25 czerwca uczniowie klas ósmych stali się kolejnym rocznikiem absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Swoich uczniów pożegnał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który życzył im, by żyli tak, aby mogli zawsze na kogoś liczyć i aby zawsze wierzyli we własne możliwości. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wręczone zostały statuetki dla najlepszej absolwentki i dla najlepszego absolwenta roku szkolnego 2020/2021. Otrzymali je: Magdalena Kożuchowska z kl. 8c (śr. 5,61) i Dominik Sarna z kl. 8a (śr. 5,56). Dodatkowo Magda i Dominik dostali prezenty-niespodzianki ufundowane przez Studium Języków Obcych. W czasie uroczystości zakończenia roku swoje świadectwa otrzymali również wszyscy ósmoklasiści. Ci, którzy mają świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dostali także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy absolwent na pamiątkę ukończenia szkoły otrzymał breloczek oraz przypinkę. Część artystyczną nawiązującą do mijającego roku szkolnego, w którym było mnóstwo zaskakujących chwil związanych z pandemią i zdalnym nauczaniem, przygotowała klasa 8a wraz z wychowawczynią – panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką. Na koniec w imieniu rodziców głos zabrała pani Małgorzata Wojdyna, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom za kończące się dwa lata współpracy. Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej. Pamiętajcie, że każdy koniec to też początek! Życzymy Wam wszystkiego dobrego!

Podsumowanie projektu matematycznego w zerówce

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego skończył się także trwający od lutego 2021 roku autorski projekt matematyczny w zerówce “0A”. Dzieci z grupy pani Eweliny Frankiewicz i Kingi Frączkowskiej, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Fundacji mBanku, mogły realizować projekt pt. ”Matematyczne paluszki w edukacji przedszkolnej”. Cele projektu to: rozbudzenie pasji do nauki matematyki, rozwój logicznego myślenia i wyobraźni, poprawa koncentracji uwagi i spostrzegawczości, wyzwalanie twórczej aktywności wśród dzieci, doskonalenie samodzielnego myślenia i pracy w zespole, poprawa wyników w edukacji matematycznej, udział w konkursach i olimpiadach matematycznych. Dzięki grantowi udało się doposażyć klasę w różnorodne pomoce edukacyjne: gry, łamigłówki i matematyczne gry komputerowe. Dzieci z pasją i zaangażowaniem wykonywały działania dodawania, odejmowania w zakresie 1000, dzielenia i mnożenia w zakresie 100, poznały także ułamki. Wzięły udział w zorganizowanym konkursie „Matematyczny detektyw”. Wychowawczynie  dziękują Dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenia projektu oraz “Stowarzyszeniu Na Piątkę” – zwłaszcza panu Dariuszowi Świętochowskiemu –  za współpracę podczas trwania projektu.

Literackie sukcesy

Z przyjemnością informujemy, że uczennice z naszej szkoły odniosły duże sukcesy w I Powiatowym Konkursie Literackim “Odcienie” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. I miejsce w tym konkursie zdobyła Michalina Saganowska z kl. 8c, a III – zajęła Martyna Kucińska z kl. 7c. Obie dziewczyny w nagrodę otrzymały profesjonalne tablety graficzne, a ich prace można przeczytać w czerwcowym numerze gazetki szkolnej. Jury wyróżniło również prace: Zuzanny Kulisz z kl. 8a, Wiktorii Kruk z kl. 8d i Heleny Kulmy z kl. 7c. Dziewczyny w ramach nagrody otrzymały powerbanki i mnóstwo gadżetów związanych z powiatem mińskim. Warto podkreślić, że na konkurs wpłynęło 48 prac, w tym aż 16 z naszej szkoły! Wszyscy uczestnicy konkursu wrócili z podsumowania z dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. Słowa podziękowania należą się też polonistom, którzy motywowali uczniów do udziału w konkursie.

Ostatni jęz. polski w 4a

Ostatnia lekcja języka polskiego w klasie 4a w tym roku szkolnym odbyła się w atmosferze planowania takich lekcji szkolnych, w których uczniowie chcieliby brać udział. Zainspirowani do kreatywnego myślenia przez swoją nauczycielkę – panią Małgorzatę Kożuchowską, czwartoklasiści wykazali się niemałą pomysłowością… Marzeniem uczniów byłyby lekcje o wynalazkach, lekcja Minecrafta, lekcja jazdy konnej. Kto wie? Może po wakacjach? W naszej szkole wszystko jest możliwe!

Czerwcowe wydanie gazetki – poleca się czytelnikom!

Szkolni dziennikarze zakończyli pracę nad ostatnim w tym roku szkolnym numerem miesięcznika “Na marginesie”. Jest to wydanie rekordowe, bo liczące aż 32 strony. Zachęcamy do czytania. Jednocześnie na koniec tegorocznej współpracy opiekunki szkolnej redakcji: panie Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska bardzo serdecznie dziękują za solidną pracę wszystkim uczniom, którzy pisali teksty, robili zdjęcia, przeprowadzali sondy i wywiady, docierali do informacji i robili coś dodatkowego i nieobowiązkowego przez cały mijający rok szkolny. Za nami kawał dobrej roboty! Link do czerwcowej gazetki znajduje się poniżej:

czerwiec 11-179

Zoologiczne lapbooki w 0A

W czasie trwania zdalnego nauczania zerówkowicze z 0A mieli możliwość pochwalenia się swoimi zwierzętami domowymi przed ekranami komputerów. Po powrocie do nauki stacjonarnej każde dziecko pragnęło zaprezentować pupila także w szkole. W ten  sposób powstał projekt pt. ”Zoologiczne lapbooki”. Dzieci mogły zjawić się w szkole ze swoim pupilem, jeśli wykonały lapbooka zawierającego informacje na temat danego zwierzątka. Celem cyklu spotkań było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt domowych, zapoznanie z ich warunkami życia oraz kształtowanie umiejętności bezpiecznego zachowania przy zwierzęciu, rozwijanie empatii względem żywych stworzeń, zapoznanie z trybem życia danych zwierząt oraz sposobem ich karmienia i opieki nad nimi. Chętnych nie brakowało, a zerówkowicze okazali się prawdziwymi przyjaciółmi przeróżnych zwierzątek: świnek morskich, chomików, żółwi, patyczaków, królików. Spotkania dostarczyły wielu niesamowitych wrażeń i emocji!

8a spacerowała śladami ważnych mińszczan

W piątek w ramach lekcji języka polskiego klasa 8a spacerowała po ulicach Mińska w poszukiwaniu miejsc upamiętniających ważne dla miasta postaci. Uczniowie zobaczyli pomnik Kmiecia Grzegorza (bohatera komiksów o Mińsku Mazowieckim), pomnik Piotra Skrzyneckiego stojący przy Miejskiej Szkole Artystycznej oraz pomnik rycerza Jana z Gościańczyc. Wszyscy Ci bohaterowie zostali upamiętnieni w związku z 600-leciem miasta. Podczas spaceru ósmoklasiści oglądali również inne elementy przestrzeni miejskiej, które pojawiły się w ramach świętowania urodzin miasta – mural “Vintage 600” i bajkowe ławeczki przy przedszkolach. Na koniec spaceru w upale wszyscy skorzystali z dobrodziejstwa, jakim w mieście są kurtyny wodne…

Obejrzeliśmy zaćmienie Słońca

Wszyscy uczniowie klas 7 i 8 mieli dziś możliwość obejrzenia zaćmienia Słońca. Na Starym Rynku był rozstawiony sprzęt firmy Delta Optical, dzięki któremu uczniowie mogli bezpiecznie patrzeć na Słońce przez zainstalowane w nim filtry. Do dyspozycji uczniów były lornetki oraz teleskopy z filtrami słonecznymi. Uczniowie mogli dowiedzieć się, że zaćmienie, które obserwowali, to zaćmienie częściowe. Widowisko w naszym mieście rozpoczęło się o 11.55 – nasi uczniowie oglądali je od początku. Na podobne zjawisko w Polsce trzeba będzie poczekać aż do… 2135 roku!

Zaproszenie na spotkanie z dietetykiem

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 na bezpłatne spotkanie on-line pt. “Odżywcze przekąski, czyli jak zdrowo żywić dzieci pomimo braku czasu”. Spotkanie poprowadzi dietetyk dziecięcy Magdalena Ciężkowska – autorka bloga www.dziecizdrowoodzywione.pl Tematy, które zostaną poruszone:
  • Jak komponować przekąski, aby były zdrowe i sycące?
  • Dlaczego to jest ważne, aby nie podjadać pomiędzy posiłkami i jak to zrobić?
  • Jak zapobiegać nadmiernej masie ciała u dzieci?

Otrzymają Państwo gotowe pomysły na szybkie, odżywcze przekąski oraz wiele praktycznych wskazówek do wdrożenia od zaraz! Spotkanie odbędzie się 16 czerwca o godzinie 19.00. Link do spotkania:  https://meet.google.com/onu-fcer-czs?hs=122&authuser=0

Zachęcamy do udziału!

Uczymy się pracy metodą projektu

Uczniowie klasy 4b podczas omawiania “Akademii pana Kleksa” dostali do wykonania pierwsze zadanie projektowe. Każdy uczeń był odpowiedzialny za fragment “Snu o 7 szklankach” – należało wykonać ilustrację do tego fragmentu i nauczyć się pięknie czytać przydzielony fragment. W poniedziałek (7 czerwca) na lekcji języka polskiego czwartoklasiści prezentowali wyniki swojej pracy. Uczniowie zobaczyli, że projekt uda się tylko wtedy, gdy każda osoba odpowiedzialnie podejdzie do wyznaczonego zadania. W prezentowanej historii w kl. 4b pojawiły się nieliczne luki, ale były one niezwykle pouczające, bo uświadomiły wszystkim, na czym polega praca projektowa. Osoby, które wykonały swoje zadanie, mogą być z siebie dumne, bo spisały się znakomicie.

Leśne przygody klasy 2c

Klasa 2c wybrała się na wyprawę do lasu. Na powitanie dzieci wyszła sarna, która przyglądała im się z uwagą. Podczas spaceru  uczniowie sprawdzili, czy na krzaczkach są już jagody. Pani wychowawczyni Małgorzata Kożuchowska pokazała klasie rosnące w lesie konwalie, o których dzieci rozmawiały na lekcji w szkole. Dzięki wycieczce wszyscy zobaczyli konwalie w ich naturalnym środowisku i poczuli ich słodki zapach.  Ogromną atrakcją była wielka góra piachu! Dzieci budowały zamki, skakały w piachu, a niektórzy nawet pływali po piasku -:)  W czasie zabaw nad klasą 2c latał bocian, który wyraźnie miał ochotę dołączyć do grupy!  Wszyscy wrócili zmęczeni i trochę brudni, ale ogromnie szczęśliwi!

Życzenia dla mam!

26 maja to wyjątkowa data dla wszystkich mam, ale również dla dzieci! Na pytanie, kim jest mama, dzieci z kl. 2c odpowiadały: mama to  jest ktoś, kto się o mnie troszczy, kto mnie wspiera i kto mnie kocha, nawet jak napsocę! Mama to jest ktoś, kogo kocham najmocniej na świecie! Dzień Matki to doskonała okazja, aby zastanowić się nad tym, co lubią mamy i jak można je uszczęśliwiać każdego dnia. Z opowieści dzieci wynika, że  ich mamy najbardziej lubią lody, kwiaty, jazdę rowerem, spacery, wakacje i zabawę z córkami i synkami, tylko mają mało czasu na te przyjemności! Uczniowie z 2c obiecali, że postarają się to zmienić! Dzieci opowiadały o swoich mamusiach pięknymi, ciepłymi i wzruszającymi słowami. Potwierdziły tym samym, że każda mama jest wyjątkowa, wspaniała i najważniejsza dla dziecka! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich mam!

Spotkanie szkolnej redakcji

Dziennikarze ze szkolnej gazetki “Ma marginesie” po raz kolejny spotkali się online, żeby ustalić, o czym będzie można przeczytać w majowym wydaniu. Ustalone zostały tematy, teraz czas na gromadzenie materiałów i pisanie. Mamy nadzieję, że to było ostatnie spotkanie w rzeczywistości wirtualnej i że w czerwcu uczniowie piszący do gazetki będą mogli wrócić do zebrań w szkole!