Zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej.

Drodzy Rodzice,
karty zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej na rok 2021/22 składamy tylko i wyłącznie w dniach 30.08-03.09.2021 do sekretariatu lub świetlicy szkolnej. Pod koniec sierpnia pojawi się na stronie szkoły link z możliwością pobrania karty zgłoszenia dziecka do świetlicy (możliwość wydrukowania w domu). Dokument będzie również dostępny w sekretariacie i świetlicy szkolnej.

Zebranie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie on-line we wtorek 29 czerwca o godzinie 18.00. Tematem spotkania będzie ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2021/22. Każdą klasę reprezentuje jeden przedstawiciel. Adresy mailowe osób uczestniczących w spotkaniu prosze przesłać na adres mailowy Rady Rodziców.

Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lubańska

Międzyczas uruchomiony!!!

Czy pamiętacie, jak kilka miesięcy temu wypowiadaliście się w ankiecie na temat swoich marzeń i wyobrażeń o Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”? To miejsce już działa i czeka właśnie na Was, młodzież od 13. roku życia. To miejsce stworzone dla Was przez Was. Więc nie zastanawiajcie się dłużej, tylko tam zaglądajcie. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli już w wizycie studyjnej, czyli przedpremierowym spotkaniu i są zachwyceni. Odwiedzajcie Międzyczas, bo warto.

Podebatujmy

21 czerwca uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych DEBATA prowadzonych przez Pana Grzegorza Pazia. Celem zajęć było zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie podnieśli poziom wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych. Uświadomili sobie, że warto promować wartości związane ze zdrowym stylem życia. Kształtowali asertywność, która jest niezwykle ważna w sytuacji nacisków grupy rówieśniczej. To były zdecydowanie dobre warsztaty. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ich sfinansowanie.

Spotkanie z policjantem

Wakacje za pasem, więc warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 16 czerwca gościliśmy sierżanta  Daniela Sachanowicza  z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Bardzo zrozumiale i ciekawie objaśniał uczniom klas 7 i 8 zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Odpowiadał też na liczne pytania ze strony młodzieży.  Znamy już różnicę między przestępstwem a wykroczeniem, wiemy jakie są przejawy demoralizacji i jakie środki zaradcze może podjąć sąd w takich sytuacjach. Dobrze jest znać swoje prawa i obowiązki, bo powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi.

Gdy żar leje się z nieba…

Za oknem gorąco, słońce przypieka niemiłosiernie, a wszystkie chmury gdzieś przewiało. To doskonała okazja, aby urządzić bitwę wodną. Dzieciaki ze świetlicy szkolnej uzbrojone w butelki, balony wodne i sikawki miały świetną zabawę i sporo radości z oblewania siebie nawzajem. Oczywiście w bitwie nie mogło zabraknąć głównego dowódcy świetlicy szkolnej-Pani Mileny.

Czas na piknik…

14 czerwca 2021 roku zapamiętamy na długo. Wszyscy braliśmy udział w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia nie było lekcji, ale już od godziny 9.00 byliśmy bardzo zajęci i zaangażowani. Dzięki ogromnemu wsparciu Rady Rodziców mogliśmy korzystać z mnóstwa atrakcji. Młodsi  i starsi uczniowie szaleli na dmuchańcach i eurobungee, odważniejsi próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej. Na stadionie MOSiR odbywały się rozgrywki sportowe: były mecze piłki nożnej i klasowe sztafety. W sali gimnastycznej odkrywano przed nami tajniki iluzji. Akademia Sztuk Walki pokazała układy Taekwondo. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji oraz Żandarmerii Wojskowej mogliśmy poznać tajniki pracy służb mundurowych i elementy ich wyposażenia. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej opowiadali o bezpieczeństwie nad wodą i przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego. Swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne pokazali młodsi uczniowie naszej szkoły. W ten ciepły dzień doskonale wpisał się pomysł częstowania  wszystkich lodami oraz orzeźwiającą wodą serwowaną przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Pełni uśmiechów i pozytywnych wrażeń zakończyliśmy dzień. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację pikniku. To był naprawdę udany Dzień Dziecka.

Maluchy obserwowały zaćmienie Słońca

Zaćmienia Słońca następują w sytuacji, gdy Księżyc w swoim ruchu dookoła Ziemi znajdzie się na linii widzenia Słońce-Ziemia. W środę 10 czerwca od południa w Polsce było częściowo widoczne właśnie to zjawisko! W różnych miejscach prowadzono obserwacje przy pomocy odpowiednio wyposażonych teleskopów. Ze względów bezpieczeństwa na Słońce można patrzeć tylko poprzez urządzenia z 0dpowiednimi filtrami. Uczniowie z klas I-III mogli je zaobserwować przez specjalnie przygotowaną maskę z filtrem z terenu szkolnego placu zabaw. Dla klasy II d było to zakończenie kosmicznych przygód z projektu Uniwersytetu Dzieci, w którym brali udział od września „W kosmos z klasą”. Cieszymy się, że przy zakończeniu projektu pomogła nam Natura.

Niezwykły kalendarz na czerwiec

Kwiecień  już za nami. A przed nami czerwiec, czas słońca, truskawek i wakacji.  Jego tematem przewodnim jest odnajdywanie radości w życiu, nawet w trudnych sytuacjach. Z pomocą Fundacji Action for Hapiness ćwiczmy zatem nasze mózgi, aby znaleźć radość. Co Ty na to, aby w rozmowach z innymi skupić się tylko na pozytywach? A może właśnie dziś sfotografuj coś, co niesie radość. Niech czerwiec będzie tylko radosny.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Są prezenty, atmosfera święta i mnóstwo zabawy. A wiecie jak obchodzony jest ten dzień w innych krajach? Podczas tureckiego Dnia Dziecka dzieci puszczają latawce. We Francji i we Włoszech zamiast Dnia Dziecka obchodzi się Dzień Rodziny. Tradycją jest wspólna, uroczysta kolacja, po której zakłada się dzieciom na głowy papierowe korony i spełnia wszystkie zachcianki. Bez względu na zakątki świata jedno jest niezmienne. To życzenia, aby wszystkie dzieci były radosne i szczęśliwe, aby mogły rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Jako nauczyciele przyłączamy się do życzeń dla NASZYCH UCZNIÓW i zachęcamy do obejrzenia filmu:

Wsparcie uczniów w powrocie do szkoły

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiały edukacyjne w postaci publikacji i poradników wspomagających nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Dostępne są pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1QR3tdGsj52H3rRlQXpOTYHjo9AMJEWjz?usp=sharing

 

Nabór do szkół ponadpodstawowych

Drodzy Ósmoklasiści, dziś czyli 17 maja rusza nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Odbywa się za pomocą elektronicznego systemu Vulcan dostępnego pod adresem:

http://www.powiatminski.pl/aktualnosc-1545-nabor_kandydatow_do_szkol.html

Znajdziecie tam także ofertę szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Miński i harmonogram rekrutacji. O tym, jak korzystać z systemu elektronicznego naboru dowiecie się z instruktażowego filmu zamieszczonego pod linkiem: https://minskmazowiecki.edu.com.pl/kandydat/app/index.html

 

Jak wspierać dziecko w wyborze szkoły ponadpodstawowej?

Drogi Rodzicu. Może w to nie wierzysz, ale to Ty masz największy wpływ na podejmowanie decyzji przez Twoje dziecko, także decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej i zawodu. Jako rodzice mamy wiele obaw z tym związanych. Wielu z nas świadomie unika ukierunkowywania dzieci przy wyborze szkoły. Zwykle podają następujące argumenty: „To jego decyzja, nie moja, to on będzie chodzić do tej szkoły, a nie ja” albo nie chcemy, żeby dziecko miało potem do nas pretensje, że źle doradziliśmy. Często sami czujemy się niekompetentni, niewiele wiedząc o szkołach czy rekrutacji. Najgorsze, co może zrobić rodzic, to powiedzieć do swojego dziecka „Rób co chcesz – to Twój wybór, to Twoja decyzja”. Skutkuje to osamotnieniem, często poczuciem niepewności i lęku. Nastolatek myśli wtedy: jestem sam, nie mam co liczyć na pomoc. Jak mądrze wesprzeć dziecko w podjęciu decyzji o dalszej ścieżce kształcenia? Krótki poradnik zamieściłam w linku poniżej: KRÓTKI-PORADNIK-DLA-RODZICA-Jak-wspierać-dziecko-przy-wyborze-szkoły-ponadpodstawowej-1

Zebranie Rady Rodziców

W dniu 17 maja 2020 roku o godzinie 20.00 odbędzie się zebranie Rady Rodziców w trybie ON-LINE z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.
  2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Przedstawienie informacji o sytuacji finansowej Rady na dzień 30 kwietnia 2021 roku oraz podjęcie uchwały o przekazaniu każdej klasie zwrotu 10% funduszu zgromadzonego przez daną klasę oraz przyznaniu bonusu pieniężnego dla 3 najlepszych klas, które zgromadziły najwyższą średnią wpłatę na 1 ucznia.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie funduszu przeznaczonego na nagrody na zakończenie roku szkolnego.
  6. Wybór daty organizacji Dnia Dziecka oraz omówienie ofert zebranych przez rodziców na organizację tego dnia.
  7. Wolne wnioski.
  8. Zamknięcie zebrania.

Każdą klasę na zebraniu reprezentuje 1 przedstawiciel. W spotkaniu uczestniczą przewodniczący trójek klasowych, a pod ich nieobecność – zastępcy lub skarbnicy. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Meet, w związku z powyższym prosimy o przesłanie na adres e-mail rady rodziców informacji zawierającej dane osoby reprezentującej klasę wraz z adresem e-mail. Link do spotkania przesłany zostanie 10 minut przed spotkaniem.

Monika Lubańska -Przewodnicząca Rady Rodziców