Mistrz Odkrywania Talentów

P1060424Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim jako jedna z pięćdziesięciu szkół w całej Polsce otrzymało prestiżowy tytuł

MISTRZA ODKRYWANIA TALENTÓW.

17 listopada 2014r. podczas uroczystej gali w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie pani wicedyrektor Izabela Saganowska i koordynator wspierania uzdolnień pani Anna Lubieniecka odebrały wyjątkową nagrodę dla naszego gimnazjum. Zostaliśmy wyróżnieni w konkursie organizowanym przez ORE prestiżowym tytułem MISTRZ ODKRYWANIA TALENTÓWPodobny tytuł otrzymało tylko pięćdziesiąt szkół w Polsce, w tym dwanaście gimnazjów, a wśród nich NASZE!. Zostaliśmy nagrodzeni za to, że potrafimy efektywnie pracować z uczniem zdolnym. Inspirujemy, diagnozujemy, odkrywamy, wspieramy i rozwijamy talenty w sposób wyjątkowy! W prezencie dostaliśmy wysokiej klasy mikroskop, grę multimedialną, publikacje dotyczące pracy z uczniem zdolnym. Mamy się czym chwalić – to ogromny sukces!

W piątek (21 listopada 2014r.) gościem naszego gimnazjum był burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski, który uczestniczył w spotkaniu z uczniami klas I. W stołówce szkolnej przed panem burmistrzem, panem dyr. Grzegorzem Wyszogrodzkim, nauczycielami i innymi pierwszoklasistami swoje talenty zaprezentowali ci uczniowie, którzy już zdradzili niektóre swoje pasje i umiejętności, a teraz mają możliwość ich szlifowania. Przed publicznością zaprezentował się teatr „Teraz MY” ze spektaklem „Dzieci Kornela”, wystąpiły też utalentowane dziewczyny: Julia Tomaszkiewicz i Laura Kulbacka z 1f oraz Paulina Milewska z 1g. Kolejni młodzi-zdolni to dziennikarze ze szkolnego miesięcznika (Sylwia Szuba, Kinga Wojciechowska, Radosław Kuźma i Łukasz Sitkowski z 3f), którzy przeprowadzili krótki wywiad z panem burmistrzem o jego talentach (wywiad można przeczytać w grudniowym numerze gazetki „Na marginesie”). Na koniec gospodarze zostawili moment oficjalnego odsłonięcia wyróżnienia w konkursie dla Szkół Odkrywców Talentów. Możemy pochwalić się tytułem Mistrza Odkrywania Talentów, który otrzymaliśmy za nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu oraz organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych. Zatem chwalimy się i zapraszamy do nas ludzi uzdolnionych, czyli wszystkich, bo przecież każdy ma jakiś talent. My pomożemy go odkryć i oszlifować.

Działania związane z odkrywaniem i wspieraniem talentów prowadzimy w oparciu o Szkolny System Wspierania Zdolności, którego szkolnym koordynatorem jest pani Anna Lubieniecka.