Zespół wokalno instrumentalny Ars Nova

Międzynarodowe wyróżnienie

2015-06-08 14:24:49 izasag

hajnZ dumą informujemy, że zespół ARS NOVA prowadzony przez panią Magdalenę Jakubowską zdobył wyróżnienie podczas Międzynarodowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “NUTY PRZYJAŹNI”, który odbył się 6 czerwca w Hajnówce. Nagrodę wyśpiewali: Iza Rosiecka, Natalia Bobrzyk, Kamila Serafińska, Alicja Chodorska, Agnieszka Łukowska, Katarzyna Piłka, Maja Ratyńska, Piotr Zyglarski, Jan Kondracki, Ada Woźniewicz. Gratulujemy zespołowi i jego twórczej szefowej!

Nuty Przyjaźni – dyplom


Muzyczne talenty na 4M

2014-06-28 18:58:54 izasag

Nasi uczniowie – Piotr Witkowski, Paulina Mogielska i Jakub Michalczyk oraz nasz absolwent – Patryk Makać otworzyli w piątek (27 czerwca) Festiwal 4M (Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki). Kuba i Patryk dali energetyczny popis mistrzowskiej gry na gitarach elektrycznych, Paulina zauroczyła mocnym głosem, a Piotr zaczarował dźwiękami z pianina. Młodych artystów w ogóle nie speszyła ogromna scena i tłumy fanów, wśród których nie zabrakło koleżanek i kolegów ze szkoły, nauczycieli i pana dyrektora. Gratulujemy uzdolnionym artystom.


Talenty nagrodzone!

2014-05-23 10:59:15 izasag

Finał II Przeglądu Mińskich Talentów TALENTOMANIA 2014 za nami. 22 maja w Miejskim Domu Kultury jury w składzie: burmistrz Marcin Jakubowski, Dariusz Kulma, Aneta Senktas i Marcin Steczkowski obejrzało i wysłuchało prezentacji dziesięciorga finalistów. Wybór nie był łatwy, dlatego jury za wszelką cenę odwlekało moment udania się na obrady. Były pytania do utalentowanych gimnazjalistów, ciepłe słowa o ich pasjach i sugestie do dalszej aktywności twórczej. W czasie kiedy jury debatowało, na pałacowej scenie wystąpi laureaci ubiegłorocznej TALENTOMANII – Anna Karczmarczyk i Patryk Makać. Tegoroczne talenty były tak różnorodne i wybitne, że jurorzy postanowili nagrodzić… wszystkich. Fundatorami nagród byli burmistrz Marcin Jakubowski oraz dyrektor Studium Języków Obcych Tomasz Paudyna. Dwie główne nagrody – warsztaty artystyczne u Agaty Steczkowskiej otrzymali Jakub Michalczyk (za niesamowitą grę na gitarze elektrycznej) oraz Ada Woźniewicz, która oczarowała recytacja i grą na… kubkach. Nagrodą główną pieniężną w wysokości 500 zł uhonorowano Paulinę Kuć za jej artystyczne zdjęcia wydobywające z modeli świat wewnętrznych przeżyć. Wyróżnienie i nagrody po 150 zł przypadły w udziale twórcy origami, który potrafi złożyć figurę z 1/64 części kartki papieru – Robertowi Nalazkowi oraz mistrzowi w układaniu kostki Rubika – Arkowi Abramowskiemu. Po 100 zł dostały wyróżnione artystki tańca – Justyna Nałęcz i śpiewu – Paulina Mogielska (której zaoferowano również możliwość odbycia profesjonalnej sesji nagraniowej w studiu nagrań). Lekcje tenisa w nagrodę przyznano wyróżnionym Zuzannie Szewczyk (akrobatyka artystyczna) oraz Jagodzie Apanasewicz (młodej rzeźbiarce). Wyróżniono także twórcę modeli kartonowej broni Pawła Sulewskiego, w nagrodę będzie mógł zwiedzić jednostkę i wejść do samolotu. Uzdolnieni muzycznie laureaci będą otwierać tegoroczny Festiwal 4 M. Tegoroczna TALENTOMANIA koordynowana przez panią Annę Lubieniecką odkryła kolejne niezwykłe talenty. Burmistrz Marcin Jakubowski zapowiedział, że za rok kolejna odsłona przeglądu.

 

 


Patronowi, który został ŚWIĘTYM

2014-04-28 22:35:35 izasag

W poniedziałek 28 kwietnia cała społeczność naszej szkoły wraz z burmistrzem miasta panem Marcinem Jakubowskim oraz przewodnicząca komisji oświaty i wychowania panią Wandą Izabellą Rombel celebrowała uroczystości kanonizacyjne. Wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystych apelach. Zespół muzyczny Ars Nova pod kierunkiem pani Magdaleny Jakubowskiej wyśpiewał ukochane pieśni Jana Pawła II, a młodzież z innowacyjnej klasy teatralnej 1a przedstawiła wzruszająca etiudę teatralną w reżyserii pani Anny Lubienieckiej. Za pomocą gestów i prostych słów zaprezentowali życie Karola Wojtyły. Było podniośle i wzruszająco. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania stworzyli niezwykłą flagę papieską, odciskając na niej swój kciuk. Flaga oraz listy do Jana Pawła II stworzone przez uczniów i nauczycieli zostaną wysłane do Watykanu na znak pamięci o niezwykłym wydarzeniu, jakim jest kanonizacja papieża – Polaka. Dopełnieniem szkolnych obchodów uroczystości kanonizacyjnych była wystawa zdjęć Jana Pawła II udostępniona przez pana Leszka Celeja, dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej. Pomysłodawczyniami uroczystości były panie Lilla Kłos i Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka. Dostojnie, elegancko i z artystycznym smakiem społeczność gimnazjum świętowała kanonizację. Pokazaliśmy, że jesteśmy dumni ze swojego patrona. Nosimy imię wspaniałego, silnego w wierze, kochającego młodzież, pełnego miłości i ciepła, a teraz świętego Jana Pawła II.


Wyśpiewali trzecie miejsce w Polsce

2014-02-04 13:04:47 izasag

Zespół Wokalno-Instrumentalny ARS NOVA z naszej szkoły kierowany przez panią Magdalenę Jakubowską zajął III miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej „OBeeBOK” organizowanym przez Białołęcki Dom Kultury w Warszawie.dyplom-o-bee-bok

Pierwszy etap konkursu muzycznego odbywał się w piątek 31 stycznia. Brało w nim udział ponad 150 uczestników z całej Polski – soliści, zespoły i duety. Walczono w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej grupie wyłoniono pięciu finalistów, którzy konkurowali ze sobą w kolejnym etapie. Sukces uczniów z gimnazjum papieskiego jest tym większy, że jako jedyny zespół konkurowali ze starszymi kolegami i koleżankami w kategorii duety/zespoły open. Poza tym zostali docenieni przez bardzo kompetentne jury, w którym zasiadali: Agnieszka Piotrowska-Hajduk, Mariola Napieralska, Przemysław Hindera, Iwona Pruger-Fiedorowicz, Katarzyna Jakóbczak-Drążek i Urszula Smoczyńska.

Laureatów szczególnie urzekła osobowość, wrażliwość, wiedza z dziedziny pedagogiki i metodyki muzyki pani Urszuli Smoczyńskiej, która nie szczędziła ciepłych słów, pochwał za pracę pani jakubowskiej i jej podopiecznych. Prosiła, by pozdrowić gimnazjum przy Budowlanej i cały Mińsk, który jest jej szczególnie bliski (jest patronką Przedszkola Miejskiego nr 4).