Wydarzenia

3c wie jak udzielić pierwszej pomocy

2021-06-16 20:37:39 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Wtorkowe lekcje plenerowe zespołu uczniów klasy 3c odbyły się, dzięki uprzejmości gospodarzy Zajazdu Nad Wodą, w Augustówce. Motywem przewodnim spotkania było hasło: Ratunku! Pomocy! Prowadzący zajęcia szkoleniowe pan Mateusz Wawryszuk z firmy Eskulapa przybliżył dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mieli szansę przećwiczyć resuscytację, pozycję bezpieczną ustaloną, tamowanie krwotoku, jak również układanie poszkodowanego na noszach, a poza tym przyszli ratownicy i ratowniczki trenowali elementy ratownictwa wodnego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Smaki Europy w 3c

2021-06-10 11:01:13 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Jakie są smaki Europy? Na to pytanie dzieci z klasy 3c odpowiedziały po tym, jak spróbował przysmaku greckiego z kozim serem, suszonej  figi przekąszonej razem z serem fetą w oliwie z ziołami, czy oliwek zielonych wprost ze słonecznego południa Włoch. Niektórzy otworzyli się na nowe smaki i połączenie słodkiego ze słonym.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Mali żołnierze

2021-05-30 16:57:51 sylwia-tyszkosp3mm-pl
Dnia 27 maja klasa 2a dzięki uprzejmości Komendanta ppłk. Arkadiusza Wojtaczki odwiedziła żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, a dokładniej Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej.
Swoją przygodę z wojskiem uczniowie rozpoczęli od poznania historii Mińska oraz zwiedzania sali tradycji w Klubie Żandarmerii Wojskowej.
Następnie weszli za bramy wojska. Nie było to takie proste, ponieważ bram strzegą dyżurni wojskowi i bez przewodnika nie można tam wchodzić. Najpierw dzieci zobaczyły miejsce gdzie pochowano Kasztankę- klacz bojową Marszałka Piłsudskiego. Później przeszli na plac gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Każdy miał możliwość obejrzenia broni i pod bacznym okiem żołnierzy dzieci mogły pozować do zdjęć z granatnikiem. Jednak największą atrakcją, która wzbudziła tyle pozytywnych emocji była jazda specjalnym samochodem bojowym.Dla uczniów klasy 2a był to niesamowity dzień pełen atrakcji i pozytywnej energii. Kto wie… może ta wycieczka kogoś zainspiruje i wstąpi w szeregi Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej.


3c poznaje otaczający nas świat

2021-05-20 16:02:30 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Koło rozwijania zainteresowań wśród uczniów klasy 3c to swobodny czas na to, by  zachęcić dzieci do poznawania otaczającego świata, rozbudzić ich ciekawość i spędzić miło wspólne, niezapomniane chwile. W tym tygodniu uczniowie mieli okazję przyjrzeć się elementom przyrody w ogromnym przybliżeniu. Samodzielnie zebrały materiał badawczy, który miały możliwość obejrzenia pod mikroskopem lub SMARTSCOPEM. SMARTSCOPE pozwala na zrobienie zdjęcia podglądanym próbkom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Dzieci z 2b odwiedziły farmę pony

2021-05-20 15:57:56 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Klasa 2b miała przyjemność odwiedzić magiczne miejsce… Farma Pony okazała się dla dzieci niesamowitą atrakcją! Spędziliśmy cudowny dzień na świeżym powietrzu, gdzie mieliśmy okazję spotkać przeróżne zwierzęta, takie jak konie, lamy, kozy (w tym kilkudniowego Karolka), króliki i kury. Każde dziecko mogło przejechać się na kucyku. Korzystaliśmy z kilku placów zabaw, jednak najbardziej przypadł nam do gustu ten z trampolinami, dmuchańcami i basenem z kulkami. Wycieczkę zakończyliśmy grillem i wspólnym biesiadowaniem. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi :). Zapraszamy do galerii!


W 2a czuć wiosnę

2021-03-18 21:01:10 sylwia-tyszkosp3mm-pl
Korzystając z ostatnich dni nauki stacjonarnej uczniowie z klasy 2a postanowili pobawić się w ogrodników. Dzieci siały owies oraz sadziły cebulki tulipanów, sasanek, krokusów i irysów. Każdy samodzielnie sypał ziemię, podlewał i umieszczał swoją cebulkę w doniczce.
Kto wie, może w niektórych obudziła się pasja do ogrodnictwa?


Przelewamy, odmierzamy.

2021-03-15 19:39:17 sylwia-tyszkosp3mm-pl
W minionym tygodniu uczniowie klasy 2a poznali pojęcia: litr, pół litra I ćwierć litra. Oprócz wykonywania zadań przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Podczas przeprowadzonych doświadczeń dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania jednostek pomiarowych cieczy.


ZAJĘCIA KULINARNE W 2B

2021-03-10 20:35:57 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Jak już coś robić to porządnie i z pasją! Zabraliśmy się z kucharzenie 😉 Przygotowaliśmy sobie czapki kucharskie z imionami, żeby było poważnie i dostojnie! Następnie zabraliśmy się za krojenie, ścieranie, mieszanie i doprawianie – wszystko według przepisów. Potrawy przygotowaliśmy samodzielnie! Było wesoło, zdrowo i przepysznie! Zapraszamy do galerii!


Światowy Dzień Dzikiej Przyrody w klasach 1-3

2021-03-06 15:57:35 sylwia-tyszkosp3mm-pl

3 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Dzikiej Przyrody. Jego głównym celem jest uczczenie światowego bogactwa dzikiej fauny i flory przy równoczesnym podnoszeniu świadomości na temat wartości dzikiej przyrody oraz zagrożeń powodowanych m.in. przez nielegalny handel jej okazami, czy niszczeniem przez człowieka naturalnych siedlisk różnych gatunków zwierząt.

Zadaniem każdej klasy było odnalezienie miejsca na ziemi, z którego pochodzą bohaterowie ulubionych bajek. I tak na Madagaskarze znalazł się król Julian, a pingwiny: Rico, Kowalski, Skipper, Szeregowy zamieszkały na Antarktydzie, tytułowy Nemo wrócił na Wielkie Rafy Koralowe u wybrzeży Australii, a Simba, Timon i Pumba z Króla Lwa trafili na ziemię afrykańską. Na gazetce umieszczono zdjęcia zagrożonych gatunków zwierząt, które apelują o pomoc w ratowaniu ich siedlisk i zaprzestaniu kłusownictwa. Organizatorzy klasa 3c wraz z wychowawcą panią Darią Kowszun zapraszają do obejrzenia fotogalerii.

 


A może za morze?

2021-02-28 18:08:54 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Ostatnio klasa 2b, przy okazji omawiania lektury “Zaczarowana zagroda”, miała okazję troszkę bliżej przyjrzeć się biegunowi południowemu. Poznaliśmy jego położenie, klimat oraz zwierzęta, które tam występują. Wykonaliśmy makietę zagrody z lektury oraz tematyczne lapbooki. Zapraszamy do galerii.


Karnawał w 2b

2021-02-04 16:34:17 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Choć pandemia pokrzyżowała nam plany karnawałowe, postanowiliśmy poczuć choćby namiastkę nastroju szaleństwa i zabawy. Wykonaliśmy karnawałowe maski z papierowych talerzy, piórek, cekinów, pomponów, wycinków, a w zasadzie wszystkiego, co nam wpadło w ręce 🙂 . Zapraszamy do galerii.


Coś z niczego!

2021-01-31 16:50:22 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Druciki, zawleczki od butelek i puszek, nakrętki do śrubek…. Niby nic, a dzieci z klasy 2b stworzyły z tych przedmiotów instrumenty muzyczne!!! Kiedy skończyliśmy majsterkowanie, odbył się mini koncert. Na drewnianych łyżkach i stworzonych przez nas instrumentach, pięknie zagraliśmy takty wybranych melodii. Zapraszamy do galerii.


Nareszcie zima!

2021-01-24 11:41:01 sylwia-tyszkosp3mm-pl

I my doczekaliśmy się białego puchu!!! Jak już korzystać ze śniegu – to na całego!!! Uczniowie klasy 2b na placu szkolnym tworzyli ogromne kule śnieżne, fortece, anioły na śniegu, nie obyło się bez bitwy na śnieżki. Mamy nadzieję, że niedługo pogoda pozwoli powtórzyć nam to szaleństwo!!! Zapraszamy do galerii.


2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2020-04-02 13:08:21 anetakorkosz

Dziś w sposób szczególny możemy solidaryzować się z osobami z Autyzmem oraz ich rodzinami poprzez niebieski strój lub jakiś drobny niebieski element. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem. Autyzm to inny niż typowy sposób funkcjonowania. 

BĄDŹ TEGO DNIA NA NIEBIESKO!!!


II C na tropie wiosny

2020-03-17 10:29:31 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Przedwiośnie do dobry czas na obserwowanie przyrody, dlatego klasa 2c we wtorkowe popołudnie wybrała się na wycieczkę do pobliskiego rezerwatu Bagno Pogorzel. Miejsce urokliwe i doskonałe, by poznać naszą małą ojczyznę. Kontynuacją utrwalania wiedzy o lesie  było wykonanie makiety z wcześniej zebranych eksponatów i opisanie ich. Przyjemność z edukacją szły razem w pierwszej parze.


Dzień Babci i Dziadka

2020-01-29 13:21:13 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z klasy 1b przygotowały przedstawienie teatralne pt: “Zamieszanie w krainie bajek”. Mali aktorzy wcielili się w różne ciekawe postacie i przepięknie odegrali swoje role. Nie zabrakło wielu piosenek oraz pięknych wierszyków przygotowanych na tą okazję. Nasi goście  byli zachwyceni występem wnuków na scenie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.


Klasa 1b na wystawie Józefa Chełmońskiego

2020-01-28 09:52:00 sylwia-tyszkosp3mm-pl

Klasa 1b odwiedziła bibliotekę szkolną, gdzie mogliśmy przyjrzeć się twórczości wybitnego malarza. Pani Ania pokazała nam prezentację multimedialną dotyczącą życia i największych dzieł Józefa Chełmońskiego. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę przedstawiającą fotografie słynnych obrazów. Serdecznie dziękujemy pani Ani Borkowskiej oraz pani Katarzynie Duczek za przygotowanie tak interesującej wystawy. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Wycieczka do Warszawskiego Muzeum Etnograficznego

2020-01-27 11:54:28 sylwia-tyszkosp3mm-pl

23 stycznia klasy 2c i 3a wyruszyły na wycieczkę do Warszawskiego Muzeum Etnograficznego. Miały okazję uczestniczyć w warsztatach na temat różnych sposobów świętowania karnawału na świecie. Przez zapusty, purim, Sambodrom czy maskaradę poprowadziła nas pani przewodnik. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali karnawałowe maski.

 


Zajęcia z czworonożnym przyjacielem w zeróweczkach

2020-01-17 14:03:03 sylwia-tyszkosp3mm-pl
14 stycznia 2020r  klasę OB odwiedził piesek o imieniu Snacz z miłą właścicielką pania Anetą. Dzieci uczyły się  dobrego zachowania przy zwierzęciu oraz jak należy dbać o pieska. Snacz pięknie aportowała i szukał swej piłeczki. Chętnie się jeszcze z nim spotkamy.


Jasełka

2019-12-20 10:39:35 sylwia-tyszkosp3mm-pl

17 grudnia grupa 0b zaprezentowała na scenie teatralnej Jasełka Bożonarodzeniowe pt. “Bóg się rodzi”. Każdy zerówkowicz odgrywał swoją rolę z dużym zaangażowaniem i radością. Były także tańce dziewczynek z materiałem do utworu “Hallelujah”. Natomiast chłopcy wcielili się w św. Mikołajów i zatańczyli dynamiczny taniec przy piosence “Jingle bells”. Na koniec aktorzy wraz z publicznością umilili występ wspólnym kolędowaniem. Zaproszeni goście byli zachwyceni i wzruszeni występami.

Po uroczystości na scenie teatralnej, dzięki pomocy rodziców, odbył się poczęstunek w sali grupy 0b.

Dziękujemy gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!


XII Integracyjne Igrzyska Sportowe

2019-10-13 22:26:53 izasag

1 października 2019 r nasza szkoła we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała XII Integracyjne Igrzyska Sportowe. Tegorocznymi uczestnikami byli uczniowie klas 1-3 z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 6,  Szkoły Podstawowej ze Starogrodu, Zespołu Szkół z Ignacowa oraz uczniowie naszej szkoły  z klas integracyjnych: Ia, Ib, IIc i IIIa. Otwarcia igrzysk dokonali zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Mińskiego p. Witold Kikolski, radna Rady Miasta p. Eliza Bujalska oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga. Następnie młodzi olimpijczycy przemaszerowali drużynami przy dźwiękach hymnu olimpijskiego, niosąc na czele flagę z pięcioma kołami. Mali sportowcy z wielkim entuzjazmem przystąpili do zabawy, a swoje umiejętności  mogli sprawdzić w siedmiu nietypowych konkurencjach tj.: slalomie z piłeczką pingpongową na łyżce, łowieniu piłek w basenie, rzucaniu do celu frisbee, turlaniu „kuli ziemskiej” kijami do unihokeja. Godny podziwu był również doping drużyn. Jak się okazało, konkurencje sportowe to fraszka dla młodych uczestników. Po zakończonych zmaganiach, pełni werwy, włączyli się w ćwiczenia taneczne prowadzone przez p. Aldonę Szewczyk, a następnie z apetytem spałaszowali pieczone kiełbaski i ciasto. Podsumowania Integracyjnych Igrzysk Sportowych dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Grzegorz  Wyszogrodzki oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga, wręczając wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

 


Wkręceni na niebiesko dla autyzmu

2019-04-03 11:29:08 anetakorkosz


XI Igrzyska Integracyjne

2018-10-07 23:01:10 anetakorkosz

Integracyjnie i sportowo

Październik, to miesiąc poświęcony w naszej szkole idei integracji. W tym roku, 4 października, po raz pierwszy gościliśmy w ramach XI Integracyjnych Igrzysk Sportowych 120 najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. W sportowych zmaganiach, przygotowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, uczestniczyli wraz z opiekunami uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 6 i nr 3 w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Podstawowej w Starogrodzie i Zespołu Szkół w Ignacowie.

Jak na prawdziwe igrzyska sportowe przystało, rozpoczęliśmy je przemarszem uczestników z flagą olimpijską. Zaś uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grzegorz Wyszogrodzki i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Smuga. Obaj panowie życzyli uczestnikom wspaniałej zabawy w duchu sportowej rywalizacji.

Zanim zawodnicy rozpoczęli zmagania obejrzeli wystawę plakatów, wykonanych przez uczniów naszej szkoły, poświęconych 100 leciu Niepodległej, a także krótką prezentację o tej, tak ważnej dla Polski rocznicy.

Wszyscy sportowcy uczestniczyli w sześciu konkurencjach, ale najwięcej emocji wzbudziło toczenie slalomem wielkiej dmuchanej i kolorowej piłki, którą na zakończenie radośnie podrzucali.

Tegoroczne zmagania sportowe zostały zakończone rozdaniem pamiątkowych medali, wspaniałą ucztą z ciast i pieczonych kiełbasek oraz wspólnym zdjęciem. Nie mamy wątpliwości, że wszyscy zawodnicy zachowają w pamięci na długo atmosferę towarzyszącą zawsze, tym wyjątkowym igrzyskom.

                                                                                   Iwona Reszelska-Maćkowiak


WKRĘCENI NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

2018-04-04 21:42:29 anetakorkosz

Sezon rowerowy otwórz z nami !  Wkręć się na Niebiesko dla Autyzmu!  Już 8 kwietnia o godz. 10:00 na Starym Rynku rusza II RAJD ROWEROWY organizowany przez naszą szkołę z okazji „Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu”. Wystarczy zabrać ze sobą rower, kask, niebieską koszulkę i dobry nastrój.Nie może Cię zabraknąć!

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA


X Igrzyska Integracyjne

2017-10-13 13:09:10 anetakorkosz

Dnia 10.10.2017 roku odbyły się w naszej szkole 10 Jubileuszowe Igrzyska Integracyjne. Zostały one przygotowane we współpracy z MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Zespoły z  powiatu mińskiego brały udział w grupowych zawodach. Każdy uczestnik otrzymał medal. Na zakończenie igrzysk świętowaliśmy wspólnie przy torcie nasz jubileusz. Spotkanie przebiegło w atmosferze radości, przyjaźni i dobrej wspólnej zabawy.

 


X Integracyjne Igrzyska Sportowe

2017-10-03 16:05:27 admin

Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zapraszają  na jubileuszowe X Integracyjne Igrzyska Sportowe, które odbędą się dnia 10 października 2017r. o godz.10.00  w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Budowlanej 2 w Mińsku Mazowieckim.


Złoto zdobyte!

2017-09-22 10:24:17 anetakorkosz

W piątek 15.09.2017r klasa 2c zawitała do Centrum Pieniądza Narodowego NBP. Warsztaty „Bank i pieniądz” wzbudziły zainteresowanie młodzieży, która dowiedziała się jak wygląda skarbiec NPB, ile warta jest sztabka złota, czy jak rozpoznać fałszywe banknoty. Druga część dnia odbyła się z mapami w dłoniach, w postaci gry terenowej po Starym Mieście.


Turniej kręgli

2017-05-21 23:43:39 anetakorkosz

W środę 10 maja grupa uczniów z klas integracyjnych wzięła udział w VIII Powiatowym Integracyjnym Turnieju Kręgli w Mińsku Mazowieckim. Na torach kręgielni rywalizowali ze sobą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej “Caritas”, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz naszego Gimnazjum. Zmaganiom zawodników kibicował  Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na torach do kręgli, a w przerwie mieli możliwość gry w bilard. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Jeden z naszych uczniów Norbert Komuda zdobył III miejsce.


Wkręceni na niebiesko dla Autyzmu

2017-04-03 23:39:04 anetakorkosz

W niedzielę 2 kwietnia spotkaliśmy się na rajdzie rowerowym “Wkręceni na Niebiesko dla Autyzmu”, który zorganizowaliśmy z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU.

Ubrani na niebiesko przejechaliśmy w pełnym słońcu ulicami naszego miasta pod eskortą policji, żeby pokazać naszą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Były to niezapomniane chwile i większość z nas zakończyła rajd z pewnym niedosytem. Obiecujemy, że w przyszłym roku pojedziemy dalej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

Zespół do spraw integracji


Obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie

2017-03-21 21:01:13 admin

2 kwietnia, jak co roku świętujemy w naszym gimnazjum „Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu”. W tym roku chcemy zaprosić wszystkich, którym problematyka autyzmu nie jest obojętna na Rajd Rowerowy pod hasłem „Wkręceni na Niebiesko dla Autyzmu”. Startujemy w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 10.00 na Starym Rynku. Wystarczy zabrać ze sobą rower, kask, niebieską koszulkę i dobry nastrój. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

Do zobaczenia na rowerowym szlaku.

Organizatorzy

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia


NIEDZIELA W SIODLE…

2016-11-09 13:57:51 admin

Dla grupy uczniów klas 1c i 2c, niedziela 6 listopada była pełna jeździeckich wrażeń. Dzień spędzony w stadninie konnej  „HIPPOLAND”  w Sulejówku przyniósł wiele atrakcji oraz nowych, niezapomnianych doświadczeń. Młodzież zapoznając się z przydzielonymi im końmi (o wdzięcznych imionach Tygrys, Jen oraz Narcyz), skrupulatnie czyściła im sierść oraz kopyta. Po kosmetycznych zabiegach przyszedł czas na jazdę konną z elementami hipoterapii. Serdecznie dziękujemy naszej hipoterapeutce!


IX Igrzyska Integracyjne

2016-10-09 23:26:52 anetakorkosz

dsc_1369

Już po raz dziewiąty wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowaliśmy Igrzyska Integracyjne, w których wzięli udział uczniowie ze szkół integracyjnych i specjalnych z powiatu mińskiego. Po uroczystym otwarciu uczestnicy zmagali się w konkurencjach drużynowych, którym towarzyszyły ogromne emocje i zaangażowanie. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał medal, co wywołało u sportowców poczucie dumy i radości.

Igrzyska to nie tylko wspólna zabawa, ale także miejsce gdzie uczymy się wzajemnej pomocy w atmosferze tolerancji i akceptacji.


O czym szumią mazowieckie wierzby.

2016-05-04 21:23:35 anetakorkosz

img_0784We wtorek 26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się już jedenasta edycja konkursu „O czym szumią mazowieckie wierzby. Moja Ojczyzna – Maja Okolica. Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Koniczynka” i Zespół Szkół im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.

   W tym roku konkurs plastyczny, fotograficzny i gawędziarski poświęcony był ptakom Ziemi Mińskiej. Uczniowie naszego gimnazjum od kilku lat z sukcesami biorą udział w artystyczno - integracyjnych zmaganiach. Teraz nie mogło być inaczej. W kategorii gawędy II miejsce zdobyła uczennica klasy II c Anna Niedziałek opowiadając o „Latającym klejnocie” – zimorodku. Karena Paździoch z klasy I b, barwnie gestykulując, wprowadziła słuchaczy w klimat tańca godowego żurawi i niebanalnym popisem oratorskim wywalczyła wyróżnienie w mocno obsadzonej kategorii uczniów gimnazjów. Ta utalentowana uczennica otrzymała również II nagrodę za fotografię przepięknego łabędzia. Jury doceniło także talent plastyczny naszych uczennic nagradzając I miejscem Magdalenę Grabarczyk z klasy II e oraz wyróżnieniem Weronikę Parafiniuk z klasy II c, Łucję Czyż i Martę Obłozę z klasy II e.

   Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów powiatu mińskiego. Na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 200 prac, a przesłuchania gawędziarzy trwały znacznie dłużej niż w latach ubiegłych. Coraz większe zainteresowanie integracyjnym konkursem potwierdza ogromne zapotrzebowanie na naszym terenie na imprezy, w których uczniowie niepełnosprawni wspólnie z pełnosprawnymi prezentują swoje talenty.

Iwona Reszelska - Maćkowiak


Kręgle

2016-04-14 22:35:37 anetakorkosz

p111012814 kwietnia  uczniowie klasy I c i II c: Natalia Zych, Mikołaj Tułodziecki, Daniel Kłoszewski i Patryk Zięba  w sportowej atmosferze prezentowali swoje umiejętności gry w kręgle podczas VII Powiatowego Integracyjnego Turnieju w Kręgle, którego organizatorem jest Zespół Szkół w Ignacowie.

Przedstawiciele czterech placówek oświatowych, czyli Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół w Ignacowie, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” tworząc integracyjne zespoły sportowe rywalizowali  fair play na torach, zdobywając imponujące ilości punktów. Zmaganiom sportowym przyglądali się i kibicowali przedstawiciele Starostwa Powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice oraz opiekunowie uczniów.


Integracyjne warsztaty muzyczne

2016-04-14 22:31:01 anetakorkosz

p1110092

12 kwietnia uczniowie klasy Ic integracyjno – artystycznej: Maja Ostrowska, Patrycja Konca, Paweł Kołodzik, Natalia Sosnowska i Natalia Zych uczestniczyli w przeglądzie szkół zaproszonych na warsztaty muzyczne. Spotkanie zorganizował  Zespół Szkół w Ignacowie w ramach projektu „Nasz wspólny świat”.Na scenie  występowali uczniowie szkół podstawowych, naszego gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i uczniowie Zespołu Szkół w Ignacowie, którzy z niezwykle pozytywną  energią prezentowali muzyczne, taneczne i teatralne efekty swojej wspólnej pracy.


DZIEŃ OTWARTY DLA INTEGRACJI

2016-04-13 21:25:06 anetakorkosz

W dniu 12 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszym gimnazjum osoby zainteresowane rekrutacją do klasy integracyjnej. W tym roku zostanie utworzona klasa o profilu integracyjno – politechnicznym, która przeznaczona będzie dla młodzieży pragnącej poszerzać wiedzę z nauk ścisłych, tj. matematyka i fizyka. Jej dodatkowy atut to możliwość dorastania w atmosferze tolerancji, akceptacji i wrażliwości na problemy drugiego człowieka, między rówieśnikami pełnosprawnymi oraz niepełnosprawnymi. Zapraszamy do nas!


Artystycznie z integracją

2016-03-22 11:14:37 anetakorkosz

dsc_0125W piątek (18 marca) część uczniów klasy Ic (Maja Ostrowska, Patrycja Konca, Natalia Zych, Natalia Sosnowska, Paweł Kołodzik) i uczennica klasy 3f (Natalia Wiącek)pod opieką p. Marzeny Grzyb oraz p. Dagmary Kacprzyk, wzięło udział w warsztatach muzycznych w Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie. Spotkanie było elementem kampanii „Nasz Wspólny Świat”, organizowanym z okazji obchodów Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Młodzież z naszej szkoły miała okazję do wspólnego śpiewania z niepełnosprawnymi rówieśnikami. A już w kwietniu, tworząc jeden zespół, wszyscy wystąpią na scenie wykonując utwór zespołu Tabb & Sound’N’Grace „Możesz wszystko”. POWODZENIA!


Kolędowanie z kapelą Drewutnia

2015-12-14 21:16:37 akozuchowska

P1090890aUczniowie kilku klas wzięli dziś udział we wspólnym kolędowaniu z kapelą Drewutnia. Artyści zagrali i zaśpiewali utwory inspirowane tradycyjną muzyką słowiańską. W sali gimnastycznej zabrzmiały zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i utwory w języku ukraińskim czy łemkowskim. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość poznania niezwykłych instrumentów muzycznych, m.in. bałałajki, mandoliny, basów sądeckich, mazanek czy sopiłek. Ci, którzy uważnie słuchali, mogli wziąć z konkursie i dzięki swej wiedzy wygrać przedświąteczną czekoladę! Udział w koncercie był nie tylko ucztą muzyczną, ale także bardzo wartościową lekcją integracji z utalentowanymi osobami niepełnosprawnymi.

P1090892aP1090904aP1090907a


VIII Igrzyska Integracyjne

2015-10-06 23:06:16 anetakorkosz

dsc_02646 października 2015r odbyły się już  VIII Igrzyska Integracyjne organizowane przez naszą szkołę oraz MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie z klas integracyjnych z powiatu mińskiego brali udział w najrozmaitszych konkurencjach sportowych, m.in.  biegi slalomem, zabawy z piłką, czy ringo. Głównym celem corocznych igrzysk jest wspólna zabawa oraz integracja społeczna dzieci i młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. Na koniec imprezy każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal oraz dyplom.


Mazowieckie wierzby zachwyciły już dziesiąty raz

2015-04-29 22:25:43 anetakorkosz

img_0783Stowarzyszenie „Koniczynka” we współpracy z Zespołem Szkół w Ignacowie po raz kolejny zaprosiło uczniów powiatu mińskiego do udziału w integracyjnym konkursie plastyczno-gawędziarskim „Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana”.

Uczniowie naszego gimnazjum z chęcią zaprezentowali w nim swoje talenty zajmując, jak co roku, kilka czołowych miejsc.

We wtorek 28 kwietnia na scenie Miejskiego Domu Kultury opowieści o mińskich wierzbach i pięknie okolicy snuli gawędziarze z różnych szkół i placówek naszego powiatu. Gimnazjum Miejskie nr 2 reprezentowali w kategorii gawęda: Daniel Kłoszewski z kl. I c, Julia Tomaszkiewicz z kl. I f, a w kategorii plastycznej – Zuzanna Jurczak z kl. IIIe. Mimo rosnących z

ażdą chwilą emocji nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zainteresowali widownię oraz jury „Opowieściami starej sosny” i historią „Ginących wierzb”, zdobywając II miejsce – Julia i III miejsce – Daniel. Zuzia swoją przepiękną pracą plastyczną wywalczyła II miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali ciekawe nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu pokazała, że zainteresowanie walorami i pięknem naszej małej ojczyzny ciągle jest na czasie.

Iwona Reszelska-Maćkowiak


Zagraliśmy w kręgle

2015-04-27 22:54:48 anetakorkosz

p1330523W czwartek 23 kwietnia 2015 roku  uczniowie z klas integracyjnych, pod opieką pani Marzeny Grzyb, wzięli udział w VI Powiatowym Integracyjnym Turnieju w Kręgle zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. Nasi reprezentanci stworzyli czteroosobową drużynę, która dzielnie walczyła o zwycięstwo. Po turnieju nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Serdecznie gratulujemy.


VI Spotkanie Integracyjne

2015-04-20 12:23:25 akozuchowska

W minioną niedzielę (19 kwietnia) w Miejskim Domu Kultury miało miejsce VI Spotkanie Integracyjne „Wieczór Talentów”. Organizatorem tej niezwykle ważnej dla środowiska lokalnego imprezy jest Zespół ds. Integracji działający w naszej szkole. Publiczność miała okazję podziwiać bardzo wielu niezwykłych artystów podczas występów tanecznych, wokalnych i literackich. Nie zabrakło również prezentacji dzieł plastycznych i grafiki komputerowej. Tegoroczne VI Spotkanie Integracyjne „Wieczór Talentów” było również częścią realizowanego przez naszą szkołę projektu edukacyjnego Fundacji Centrum im. Profesora Bronisława Geremka „Szkoła Równego Traktowania”. Gościem honorowym VI Spotkania Integracyjnego była niezwykle utalentowana śpiewaczka pani Paulina Chodkowska. Kolejne prezentacje talentów za rok!

IMG_4898IMG_4860IMG_4913IMG_5033IMG_4962IMG_4936


I Zjazd Absolwentów uczniów dotkniętych spektrum autyzmu. 2015

2015-04-15 19:40:19 anetakorkosz

1-079We wtorek 14 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się I Zjazd Absolwentów uczniów dotkniętych spektrum autyzmu. Na spotkanie licznie przybyli absolwenci gimnazjum oraz ich rodziny. W pierwszej części spotkania przywołaliśmy wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, oglądając prezentację multimedialną ze zdjęciami z życia szkolnego i klasowego naszych absolwentów. Kolejnym etapem spotkania były autoprezentacje samych absolwentów o ich obecnej drodze edukacji, osiągnięciach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Był to również znakomity czas na refleksje i wymianę doświadczeń uczniów i rodziców. Zjazd zaliczamy do udanych i mamy nadzieję na kolejne spotkania w tak znakomitym gronie.


VI Spotkanie Integracyjne "Wieczór Talentów"

2015-04-14 22:23:24 anetakorkosz

plakat_2015


Przedszkolaki w gimnazjum

2015-03-27 14:03:34 akozuchowska

P1070853a27 marca nasze gimnazjum odwiedziły przedszkolaki z grupy “Biedronki” z Przedszkola Miejskiego nr 4 z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym w Mińsku Mazowieckim. Ubrane na niebiesko maluchy zaśpiewały piosenkę i rozdawały niebieskie balony z logo akcji “na niebiesko dla autyzmu” swoim starszym kolegom z klas integracyjnych prowadzonych w naszym gimnazjum. Sąsiedzka wizyta była akcją poprzedzającą przypadający na 2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Przedszkolaki zostawiły nam ulotki na temat autyzmu, a od pana dyrektora Wyszogrodzkiego otrzymały po lizaku z logo gimnazjum i po jabłuszku. Cieszymy się, że potrafimy wspólnie jednoczyć się wokół idei integracji – od przedszkolaków, przez gimnazjalistów, po dorosłych.


Jak osoba z autyzmem postrzega świat?

2014-10-12 22:34:40 anetakorkosz

img_4611-1Dziewiątego października nauczyciele wspomagający wprowadzili klasę integracyjną Ic w zagadnienia dotyczące autyzmu. Zajęciom teoretycznym i praktycznym, które miały charakter lekcji otwartej,  przyglądali się zaproszeni goście. Wszyscy mieliśmy okazję przenieść się na chwilę w tajemniczy świat osób dotkniętych autyzmem, aby  lepiej zrozumieć ich problemy, zachowania, sposób bycia. Mamy nadzieję, że naszym uczniom pomoże to w integracji z niepełnosprawnymi kolegami, a gościom pracującym w innych placówkach we wprowadzaniu  swoich uczniów w problematykę autyzmu.


Integracja wokół sportu

2014-09-24 23:11:16 anetakorkosz

img_415023 września po raz kolejny uczniowie klas integracyjnych oraz szkół specjalnych z powiatu mińskiego spotkali się na Igrzyskach Integracyjnych zorganizowanych przez nasze gimnazjum i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomimo niesprzyjającej pogody, przy ogromnym zaangażowaniu zawodników, rozegrano siedem konkurencji. Każdy zawodnik otrzymał medal Sportowych Igrzysk Integracyjnych.


Warsztaty o autyzmie dla pierwszaków

2014-05-05 21:51:05 anetakorkosz

zdj_cie-3Po raz kolejny uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali wprowadzeni w świat autyzmu. W marcu i kwietniu mieli okazję uczestniczyć w wykładzie teoretycznym oraz w zajęciach warsztatowych, podczas których poznawali, w jaki sposób osoba autystyczna odbiera rzeczywistość. Doświadczali, jak zmysły mogą być przeciążone nadmiarem bodźców dotykowych, węchowych, wzrokowych czy  słuchowych.


V Spotkanie Integracyjne – „Wieczór Talentów”

2014-01-27 00:01:06 anetakorkosz

v_spotkanie_int_2014_012W zimowe, niedzielne popołudnie 19.01.2014 roku w Miejskim Domu Kultury pojawili się wraz rodzicami i opiekunami uczestnicy przeglądu talentów odbywającego się w ramach V Spotkania Integracyjnego. Organizatorem imprezy, nad którą honorowy patronat objęli: pan Marcin Jakubowski - Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Antoni Jan Tarczyński - Starosta Miński i pan Karol Semik - Mazowiecki Kurator Oświaty, było nasze Gimnazjum.

W czasie tegorocznej uroczystości, oprócz niezwykłego dorobku gościa honorowego, którym była Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół w Łajskach, pragnęliśmy pokazać dokonania utalentowanych dzieci, zdolnej młodzieży, a także uzdolnionych dorosłych z terenu naszego miasta i powiatu.


V Spotkanie Integracyjne "Wieczór Talentów"

2014-01-06 22:51:53 anetakorkosz

V Spotkanie Integracyjne


Integracja

2013-11-17 22:37:42 anetakorkosz

W październiku Zespół do Spraw Integracji zorganizował szkolenie dla nauczycieli naszej szkoły oraz innych szkół z naszego powiatu, które zostało przeprowadzone przez panią Joannę Styczeń – współautorkę programu dla nauczycieli i młodzieży “Dołącz do nas”, pracownika Olimpiad Specjalnych i pana  Pawła Antosiewicza –  prezesa Oddziału Mazowieckiego Olimpiad Specjalnych. Nauczyciele zostali zapoznani z Programem Edukacyjnym “Dołącz do nas”, stworzonym przez Olimpiady Specjalne, który skierowany jest do uczniów szkół masowych. Uczy zrozumienia i akceptacji odmienności oraz zmienia świadomość i pomaga w równoprawnym traktowaniu wszystkich ludzi, również tych z niepełnosprawnością intelektualną. Wspiera wychowanie odpowiedzialnych członków społeczeństwa oraz promuje wartości takie jak opieka nad drugim człowiekiem, uczciwość oraz szacunek do siebie i innych.


VI Igrzyska Integracyjne

2013-10-02 22:57:36 anetakorkosz

igrzyska_2013_007W poniedziałek 30 września na boiskach wielofunkcyjnych przy basenie odbyły się VI Igrzyska Integracyjne zorganizowane przez nauczycieli wspomagających z  naszego gimnazjum we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W igrzyskach wzięli udział nasi uczniowie z klas If i IIa oraz uczniowie z klas integracyjnych naszego powiatu, ze szkoły specjalnej oraz osoby niepełnosprawne ruchowo ze stowarzyszenia „Krok dalej”. W uroczystym otwarciu igrzysk wzięli udział starosta powiatu mińskiego pan Antoni Tarczyński, burmistrz Mińska Mazowieckiego pan Marcin Jakubowski oraz dyrektorowie szkół, poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i innych placówek. Po uroczystym otwarciu przez nasze władze oraz dyrektorów odbył się przemarsz poszczególnych drużyn i zawieszenie flagi olimpijskiej. Zebrani brali udział w konkurencjach zespołowych. Wspólne zmagania stały się okazją do integracji młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. Mogliśmy zaobserwować jak dzieci zdrowe pomagają osobom poruszającym się na wózkach i innym kolegom potrzebującym pomocy, aby razem osiągnąć cel. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Po zakończonych zmaganiach był czas na wspólne grillowanie, a następnie na wręczenie dyplomów i upominków.


IV Spotkanie Integracyjne

2013-04-21 22:45:17 anetakorkosz

Paulina Chodkowska16 kwietnia 2013 roku odbyło się IV Spotkanie Integracyjne, w którym wzięli udział uczniowie klas integracyjnych z naszego gimnazjum oraz zaproszeni goście: przedstawiciele władz powiatu i miasta oraz dyrektorzy szkół.
Gościem specjalnym tegorocznego spotkania była dorosła wokalistka dotknięta autyzmem Paulina Chodkowska, która swoim śpiewem dostarczyła zebranym wielu wzruszeń. Mogliśmy również wysłuchać wywiadu z mamą Pauliny, przeprowadzonego przez naszą uczennicę Kingę Grabowską, w którym usłyszeliśmy płynące z serca przepiękne zdanie „Ja ją po prostu kocham”. W czasie spotkania oglądaliśmy spektakl szkolnego teatru Teraz My pt. „Kosmita”, poruszający problemy rodziny wychowującej autystyczne dziecko. Odbył się też występ klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej w Mrozach.
Spotkanie przybliżyło wszystkim problemy osób niepełnosprawnych, jednocześnie pokazując, że przy odpowiednim wsparciu mogą one wiele osiągnąć. Mamy nadzieję, że większość serc zostało otwartych…


IV Spotkanie Integracyjne

2013-04-09 20:37:57 izasag

Serdecznie zapraszamy na IV Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się 16 kwietnia w godz. 10.00-12.00 w Miejskim Domu Kultury.

W programie recital Pauliny Chodkowskiej (dorosłej wokalistki dotkniętej autyzmem) oraz występy artystyczne uczniów naszego gimnazjum (m.in. spektakl pt. “Kosmita” w wykonaniu szkolnego teatru TERAZ MY ). Będzie też można posłuchać wywiadu z mamą pani Pauliny na temat znaczenia pracy w życiu osób niepełnosprawnych. Zostanie podsumowany plakatowy konkurs “Na niebiesko dla autyzmu”. Chętni będą mogli porozmawiać z ekspertami: nauczycielem wspomagającym i terapeutą, psychologiem i doradcą zawodowym na tematy dotyczące funkcjonowania w środowisku osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea integracji.


Niebiescy

2013-04-06 11:10:50 izasag

Dzień Wiedzy o Autyzmie

Piątek 5 kwietnia był najbardziej niebieskim z dni w naszej szkole. Wielu uczniów pamiętało, by jako wyraz solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, ubrać się na niebiesko. Ci, którzy zapomnieli o niebieskim stroju, dostali znaczek niebieskiego puzzla – logo akcji przypominającej o Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu.

Po raz kolejny zintegrowaliśmy się wokół ważnych spraw. Tym razem – na niebiesko.

Za dwa tygodnie po raz czwarty zorganizujemy Spotkanie Integracyjne. 16 kwietnia w Miejskim Domu Kultury będziemy przekonywać, że osoby niepełnosprawne potrafią świetnie sobie radzić w społeczeństwie i odnosić sukcesy.


Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

2013-04-05 01:16:18 admin

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Jest to jedna z inicjatyw, która propaguje wiedzę o tym tajemniczym zaburzeniu, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problem z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają otaczającą rzeczywistość. I nie jest to postrzeganie ani lepsze, ani gorsze, jest po prostu inne i dlatego zasługuje na zrozumienie.

W tym roku szkolnym, 2 kwietnia, przypada w dzień wolny od zajęć, dlatego też proponujemy, aby społeczności szkolne włączyły się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu – 5 kwietnia. Tego dnia każdy z nas może wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie, czy też zamieścić w swojej instytucji logo tegorocznej akcji.


Tydzień Autyzmu

2013-02-18 05:32:10 anetakorkosz

4401-12Aktorzy szkolnej grupy teatralnej Teraz My pod kierunkiem Anny Lubienieckiej z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Autyzmu wystawili spektakl “Kosmita” wyreżyserowany na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel. Była to piękna, pełna ciepła, ale i ukrytego w nim cierpienia opowieść o autyzmie i tolerancji wobec każdego przejawu inności. Uczniowie z niezwykłą wrażliwością wprowadzili nas w świat, w którym rzeczywistość nie chce być tak bezpiecznie “normalna”, lecz ujawnia swe odmienne, dziwne, trudne do zaakceptowania oblicze. Ukazuje nam, jak z perspektywy rodzeństwa dziecka chorego wyglądają charakterystyczne objawy autyzmu: głębokie zaburzenia komunikacji społecznej, nieumiejętność wyrażania uczuć, nadwrażliwość na bodźce, przymus powtarzalności zachowań, brak akceptacji dla jakichkolwiek zmian. Opowieść uwrażliwia na sytuację dziecka autystycznego, a zarazem podsuwa pomysły i strategie, pomocne w wypracowywaniu akceptacji, w radzeniu sobie ze swoimi negatywnymi uczuciami, w budowaniu relacji mimo komunikacyjnych barier.

Trudny temat przedstawiony został z niezwykłą lekkością. Choć uczucia są silne i żywe, nie było przytłaczającego dramatu, był optymizm, nadzieja, a nawet humor. Ten prosty pomysł wystawienia spektaklu pozwolił na subtelną próbę odkrycia przed innymi ludźmi wewnętrznego świata autystycznego dziecka. Mieliśmy wrażenie, że rzeczywiście czytamy myśli dziecka autystycznego, odbieramy jego lęki, przyjmujemy wyjaśnienia, obserwujemy jego swoistą dzielność. Aktorzy podjęli się bardzo trudnego zadania, ale niewątpliwie podołali zadaniu, bo publiczność ze skupieniem oglądała ich występ. Spektakl ukazał prawdę o autyzmie, a także wzruszył realizmem.


Lekcje o integracji

2012-12-05 04:33:27 anetakorkosz

W październiku i listopadzie we wszystkich klasach pierwszych odbyły się lekcje prowadzone przez nauczycieli wspomagających. Miały one na celu wprowadzenie naszych najmłodszych uczniów w świat integracji z osobami niepełnosprawnymi. Wspólnie próbowaliśmy poznać i zrozumieć problemy tych osób, uczyć się przekraczania barier i poszukiwać tego co nas łączy, co pozwala współistnieć szczególnie w środowisku szkolnym, w którym codziennie się spotykamy.


Żółte Pola Nadziei

2012-10-15 03:46:28 anetakorkosz

Nasza szkoła w tym roku szkolnym również włączyła się w akcję charytatywną “Pola Nadziei”. Akcja ta ma na celu wsparcie i niesienie pomocy ludziom nieuleczalnie chorym, którzy przebywają pod opieką Hospicjum Domowego w Warszawie. Pomoc tę możemy nieść poprzez wsparcie finansowe. W tym celu uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas prowadzili na początku października sprzedaż ciast oraz ogłosili zbiórkę makulatury. Za zebrane pieniądze zostały zakupione cebulki żonkili, które posadziliśmy koło naszej szkoły. Czekamy do wiosny, aż pojawią się piękne, żółte kwiaty jako znak i symbol naszego wsparcia i pamięci o ludziach potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w niesienie pomocy. SKC


Igrzyska integracyjne

2012-10-15 03:43:46 anetakorkosz

1202-12Już po raz piąty uczniowie klas integracyjnych wzięli udział w Igrzyskach Integracyjnych zorganizowanych przez nauczycieli wspomagających we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Tegoroczne spotkanie, po uroczystym wniesieniu flagi olimpijskiej przez przedstawicieli poszczególnych szkół, otworzył Burmistrz Mińska Mazowieckiego pan Marcin Jakubowski. W ceremonii otwarcia wzięli też udział zaproszeni goście radna Mińska Mazowieckiego pani Wanda Izabella Rombel, dyrektor poradni Psychologiczno Pedagogicznej pani Edyta Ludwiniak oraz gospodarze spotkania dyrektor Gimnazjum Miejskiego Nr 2 pani Urszula Ćwiek i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Robert Smuga.
Kiedy igrzyska zostały otwarte uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych, które stały się okazją do wspólnej zabawy i integracji młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. Po zakończeniu zmagań sportowych wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla. Na koniec wręczono dyplomy oraz nagrody.


Niebieski dla autyzmu

2012-04-03 17:54:13 anetakorkosz

2 kwietnia przypada Dzień Wiedzy o Autyzmie. Z tej okazji wiele budynków w Polsce i na świecie podświetlono na niebiesko. W naszej szkole niebieski był kolorem obowiązującym i najmodniejszym. Wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pamiętało, by ubrać się na niebiesko lub przypiąć do ubrania niebieski znaczek. Tego dnia niebieski był kolorem nadziei.

O obchodach Dnia Wiedzy o Autyzmie pamiętał również burmistrz Mińska, pan Marcin Jakubowski i dyrektor mińskiego MOSiR-u, pan Robert Smuga, którzy razem z dyrektorem naszej szkoły, panem Grzegorzem Wyszogrodzkim pozowali do niebieskiego zdjęcia.

Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie z autyzmem, którzy uczą się w klasach integracyjnych. Poza tym wszyscy uczestniczymy w warsztatach, żeby lepiej rozumieć, jak odczuwają świat autyści i uczyć się mądrej tolerancji.


III Spotkanie Integracyjne

2012-04-01 17:52:33 anetakorkosz

481-11W piątek 30 marca w murach Miejskiej Szkoły Artystycznej odbyło się III Spotkanie Integracyjne, którego honorowym gościem była ambasadorka i zawodniczka Olimpiad Specjalnych Eliza Patykowska. Wraz z Panią Elizą przyjechali do nas Przyjaciele Olimpiad Specjalnych Ewelina Malko i Michał Olszański, dziennikarz radiowy i telewizyjny – gospodarz programów: “Magazyn Ekspresu Reporterów” i “Pytanie na śniadanie”. Na widowni nie zabrakło także przedstawicieli lokalnych władz z Burmistrzem Mińska Mazowieckiego panem Marcinem Jakubowskim na czele.

W bieżącym roku tematykę spotkania zaczerpnęliśmy z mądrości naszego patrona Jana Pawła II, który powiedział, że “Sport, to najlepsza okazja do pokonywania granic”. Dlatego też, pozwoliliśmy sobie zaprosić ambasadorów i przyjaciół Olimpiad Specjalnych, którzy opowiedzieli nam o wspaniałych zmaganiach sportowych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Obchodom tygodnia integracji w naszym Gimnazjum towarzyszy szereg ciekawych inicjatyw. Na szczególną uwagę zasłużył konkurs promujący modę, ale nie jakąś tam zwykłą, tylko sportową. “Moda na sport” twórczo pobudziła uczniów z terenu Mińska Mazowieckiego. Młodzi projektanci z miejskich gimnazjów przygotowali niezwykle ciekawe propozycje strojów sportowych wykonanych z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych.


Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Autyzmu

2012-03-01 16:22:13 anetakorkosz

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodsumowując Europejski Tydzień Autyzmu klasa IA zaprezentowała krótkie przedstawienie “Bajka niebieska”. Poprzez zabawę w teatr oraz nieśmiertelny temat walki dobra ze złem, pierwszoklasiści z klasy integracyjnej przybliżyli rówieśnikom odmienny sposób zachowania i funkcjonowania osób z autyzmem, podkreślając niezwykle ważną tezę “inny nie znaczy gorszy”.


Jak dziecko z autyzmem postrzega świat?

2012-03-01 16:09:22 anetakorkosz

W lutym, w naszej szkole, zostały przeprowadzone warsztaty teoretyczne i praktyczne pod hasłem “Jak dziecko z autyzmem postrzega świat?” Nauczyciele wspomagający przybliżyli pierwszoklasistom temat autyzmu oraz zaprezentowali sposób postrzegania rzeczywistości przez osoby z autyzmem, w przypadku, gdy ich kanały zmysłowe pracują niewłaściwie. Gimnazjaliści przekonali się jak trudno pracuje się w warunkach przeciążenia zmysłowego, czyli bombardowania naszego organizmu szeregiem bodźców słuchowych, wzrokowych, dotykowych czy też węchowych. Poznali również funkcje zmysłu równowagi i priopriocepcji.


XVI Europejski Tydzień Autyzmu

2011-12-20 13:13:49 anetakorkosz

212-11Tegoroczny XVI Europejski Tydzień Autyzmu koncentrował się wokół tematu “Zespół Aspergera”,a odbył się pod hasłem “Autyzm to ambicja Boga”. Elementem łączącym poszczególne części spotkania były wiersze osób z autyzmem. Imprezę, która miała miejsce 9 grudnia 2011r. w Miejskim Domu Kultury zorganizowały klasy integracyjne i nauczyciele wspomagający.

Głównym punktem spotkania była prelekcja p.Kamili Szulc i p. Michała Łopackiego, przedstawicieli Warszawskiego Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, którzy przybliżyli sylwetkę osoby z Zespołem Aspergera oraz zwrócili uwagę na niezwykle ważny problem, jakim jest integracja społeczna.

Ponadto uczestnicy spotkania mieli okazję wspólnego redagowania wiersza pt.: “Autyzm to ambicja Boga”, który został napisany przez 11-letniego autystycznego Sebastiana. Do współredagowania wiersza zaproszone zostały władze miasta Mińsk Mazowiecki, p. Marcin Jakubowski – burmistrz miasta oraz władze powiatu, p. Krzysztof Płochocki – wicestarosta powiatu Mińsk Mazowiecki. Oprawę artystyczną i muzyczną przygotowali uczniowie klasy IV – tej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim, którzy zaprezentowali wzruszającą opowieść pt.: “Spotkanie nad morzem”, a młodzież Gimnazjum Miejskiego nr 2, pod kierunkiem p. Magdaleny Jakubowskiej, wyśpiewała dobry znak dla wszystkich ludzi. Poza tym podziwialiśmy prace plastyczne, które wykonali pierwszoklasiści naszego gimnazjum, inspirowani poezją osób z autyzmem.

Spotkanie było okazją do wymiany opinii i doświadczeń między osobami organizującymi proces kształcenia osób niepełnosprawnych na terenie naszego miasta i powiatu a nauczycielami i rodzicami, którzy na co dzień pracują i dotykają problemów wynikających z niepełnosprawności


IV Integracyjne Igrzyska Sportowe

2011-09-21 14:47:51 anetakorkosz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku, 21 września, odbyły się już IV Integracyjne Igrzyska Sportowe. W promieniach pięknego, letniego słońca uczniowie klas integracyjnych: Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej w Starogrodzie, Gimnazjum Miejskiego nr 2 i nr 3 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, wzięli udział w przyjaznej rywalizacji sportowej. Każdy z uczestników był zwycięzcą!