Teatr szkolny TERAZ MY

Grupę teatralną Teraz MY! tworzą ludzie pomysłowi, pełni pozytywnej energii, niebanalni, a jednak zwyczajni niezwyczajni:
Julia Rodzoch IId,  Alicja Chodorska IIc, Paulina Mogielska IIa, Katarzyna Leszczyńska IIa, Izabela Rosiecka IIa, Eliza Tomkiewicz IIa, Julia Patoka IIa, Piotr Zyglarski IIa, Karina Grabowska IIa, Julia Chodorowicz IIa, Kamila Serafińska IIa, Weronika Bartnicka IIf,Mikołaj Twardowski IIIa, Remigiusz Frąckiewicz IIa, Piotr Zyglarski IIa – GRUPA I

Maciej Leszczyński Ie, Patrycja Płochocka Ie, Michalina Smoleńska Ie, Maria Piątkowska Ie, Agata Całka Ie, Julia Karwowska Ie, Justyna Zawadka Ie, Gabriela Majchrzyk Ie, Maja Sysiak Ie, Marta Obłoza Ie, Aleksandra Rosik Ig, Kacper Sekular Id, Miłosz Moralewicz Id, Paweł Rogalski Id, Kamil Łastowski Ic,- GRUPA II

Kierownikiem artystycznym teatralnego zamieszania jest Anna Lubieniecka.
Spotkania odbywają się w poniedziałki o 14.40 w sali teatralnej. – grupa II i o 15.30 – grupa I
Zabawa w teatr daje dużo przyjemności i satysfakcji, dlatego czekamy na każdego, komu teatr w sercu gra. Zapraszamy.

NASZE SUKCESY

I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Różnych Form Artysycznych  “KULTUROMANIAK” ( maj 2015)

Statuetka Żurawia w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych ( marzec 2015)

III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Różnych Form Artystycznych “KULTUROMANIAK” (maj 2014)

III miejsce w powiatowym Konkursie Teatralnym “PAŁACOWA MASKA” (marzec 2014)

I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Różnych Form Artystycznych “KULTUROMANIAK” (maj 2012)

III miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym “PAŁACOWA MASKA” (marzec 2012)

II miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym “PAŁACOWA MASKA” ( marzec 2011)

MY zagraliśmy, a inni zobaczyli

Tanecznym krokiem na Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

2015-10-15 20:14:30 ankalubieniecka

Uczniowie klasy 3a na zaproszenie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach otworzyli Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach spektaklem teatru tańca „I stała się światłość”. Występ ukazywał powstanie świata i był podróżą po wszechświecie. Pełna ekspresji ruchu muzyczna uczta dla zmysłów i podróż w nieznane – takimi słowami najtrafniej można określić występ zgranego zespołu aktorów klasy 3a. Autorem choreografii był Piotr Zyglarski, opiekunem przedsięwzięcia dumna z wychowanków pani Anna Lubieniecka, a przewodnikiem mentalnym pani Dorota Sugier. Udział naszych uczniów w Festiwalu Nauki to kolejny dowód na to, że nawiązana współpraca z uniwersytetem to krok ku przyszłości dla gimnazjalistów. Przypomnijmy, że w naszych szeregach mamy klasę przyrodniczą i klasę akademicką.

DSC08542DSC08545DSC08546DSC08547


Złoto teatralne

2015-05-13 20:44:00 ankalubieniecka

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie szkolnej grupy teatralnej Teraz MY! zaczarowali swoim występem jury Wojewódzkiego Przeglądu Różnych Form Artystycznych “Kulturomaniak” i zdobyli zaszczytne I miejsce. Pokazali “Historię pewnej miłości”, która zachwyciła publiczność, ale także wzruszyła przekazem. Również grupa uczniów klas pierwszych w “Krzyku Wielbłądów” zyskała uznanie  jurorów. Naszym teatralnym Talenciakom gratulujemy i życzymy zapału przy realizacji kolejnych teatralnych wyzwań. Zwycięski zespół składa się z uczniów klasy teatralnej przy dwuosobowym wsparciu –  uczennicy klasy matematycznej i ucznia klasy integracyjnej.

P1070986Katarzyna Leszczczyńska (2a), Eliza Tomkiewicz (2a), Izabela Rosiecka (2a), Piotr Zyglarski(2a), Remigiusz Frąckiewicz (2a), Dominika Żołądkiewicz ( 2a), Paulina Mogielska (2a), Julia Patoka (2a), Kamila Serafińska (2a), Natalia Kozłowska (2a), Karina Grabowska (2a), Julia Rodzoch (2d), Mikołaj Twardowski (3a).


Kabaret na podium

2015-03-30 20:00:16 ankalubieniecka

Uczniowie klasy IIa wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Kabaretowej i Teatralnej. Dwa zespoły przygotowały niecodzienne występy z dużym rozmachem i dystansem do świata. Zespół piosenki teatralnej: Natalia Kozłowska, Marta Kalinowska, Julia Patoka, Karina Grabowska i Kamila Serafińska stanowiły nielada aktorskie tło dla Pauliny Mogielskiej w piosence “Z kim tak ci będzie źle jak ze mną”, zaś zespół Izabeli Rosieckiej w składzie: Piotr Zyglarski, Hubert Szczepankiewicz, Remigiusz Frąckiewicz i Eliza Tomkiewicz rozbawili publiczność do łez wykonując piosenkę kabaretu Potem pt. “Nudzę się” i to właśnie im jury przyznało III miejsce. Dobra zabawa była mottem naszych gimnazjalistów i ich opiekuna pani Anny Lubienieckiej.

DSC07135DSC07138DSC07156DSC07169


Brązowy Żuraw Teatralny

2015-03-25 17:47:55 ankalubieniecka

DSC07129Szkolna grupa teatralna Teraz My! wróciła ze Statuetką Żurawia z Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Uczennice wystawiły przejmującą  etiudę “Kosmita”, która przedstawiała widzom istotę autyzmu. W związku z tym, że nasza placówka jest szkołą integracyjną, na dowód naszej solidarności z osobami niepełnosprawnymi podjęli niebagatelny trudny temat. Poprzez teatr podzielili się z innymi swoją wiedzą na temat autyzmu. Dziewczyny spotkały się z dużą przychylnością i podziwem. Gratulujemy.

DSC07002        DSC07003         DSC07004


Zmagania o Pałacową Maskę

2015-03-24 17:32:26 ankalubieniecka

DSC07009Nasi aktorzy ze szkolnej grupy teatralnej Teraz My! DSC07014godnie reprezentowali nasze gimnazjum w Powiatowym Konkursie Zmagania o Pałacową Maskę. Niestety nie udało im się podbić serc jurorów i wrócili bez miejsca na podium, ale o gustach teatralnych się nie dyskutuje. Dla nas byli najlepsi. Oni bawią się w teatr, a dowodem tego jest fakt, że aż 27 uczniów reprezentowało szkołę na senie. Pokazali brawurowy “Krzyk wielbłądów” i opowiedzieli “Historię pewnej miłości”. Życzymy im dalszych sukcesów i równie udanych występów. Dodamy tylko, że z radością w sercach patrzyliśmy na naszych absolwentów, którzy konkurowali z nami, ale przecież w naszej szkole złapali bakcyla na teatr.


"Dzieci Kornela" dla Kornela Makuszyńskiego

2014-11-13 23:00:27 ankalubieniecka

DSC06723Szkolna grupa teatralna Teraz MY przygotowała inscenizację “Dzieci Kornela”. Na podsumowaniu Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania Prozy Kornela Makuszyńskiego mięli okazję zaprezentować swoje teatralne umiejętności. Brawurowy występ aktorek wzbogacił uroczystość, wzbudził wiele radości, ale przede wszystkim przypomniał bohaterów Makuszyńskiego. Wyjątkowe dziewczyny ze szkolnego teatru na zdjęciu: Katarzyna Leszczyńska (2a), Julia Dorochowicz (2a), Julia Rodzoch (2d), Eliza Tomkiewicz (2a), Weronika Bartnicka (2f), Jagoda Szwalska (1e), Alicja Chodorska (2c), Julia Patoka ( 2a), Kamila Serafińska (2a), Izabela Rosiecka (2a), Paulina Mogielska (2a),Karina Grabowska (2a), Maria Piątkowska (1e).


Dzień Patrona

2014-10-16 19:09:46 ankalubieniecka

W naszej szkole świętowaliśmy dziś Dzień Patrona. Szkoła przybrała papieskie barwy, a Jan Paweł II choć co dzień uśmiecha się do nas na dolnym korytarzu, dziś witał nas wyjątkowym, promiennym uśmiechem. Ubrani w odświętne stroje przyszliśmy świętować z patronem. Zaśpiewaliśmy Mu  piosenki, wspominaliśmy Jego życie, a uczniowie z klasy IIa ( teatralnej) przygotowali dla nas i dla Niego wzruszającą pantomimę o świętości. Uczniowie klas pierwszych zmagali się w multimedialnym konkursie wiedzy o patronie. Najlepsi okazali się uczniowie klasy If, a zaraz za nimi klasa Ie i kasa Id. Na wszystkich czekały kremówki i inne słodkości.

P1060048P1060053P1060067P1060081


Dzień Teatru

2014-03-27 20:17:03 ankalubieniecka

 Uczniowie klasy Ia (teatralnej) zrobili dzisiaj na korytarzach szkoły niebanalny teatralny show. Happening teatralny nie pozwolił nikomu przejść obojętnie. Wśród gimnazjalistów nie zabrakło dziś pajaca, czarownicy, księżniczki, czy wampira. Na dodatek po szkolnym korytarzu przechadzała się Merlin Monroe i Scarlett O’hara. Dzień jak co dzień, bo Leonardo DiCaprio malował Kate Winslet, a arabski szejk i Maharadża szukali mężów dla swoich córek. A nad wszystkim czuwali Faceci w czerni. Bawili się w teatr, bo teatr im w duszy gra. Uczcili Dzień Teatru niebanalnie i z rozmachem. Gratulujemy odwagi i kreatywności.


Teatralny sukces

2014-03-18 19:39:57 ankalubieniecka

Szkolna grupa teatralna Teraz MY! po raz kolejny sięgnęła po sukces. Na Powiatowym Konkursie Teatralnym “Zmagania o Pałacową Maskę” nasza  trupa  zdobyła  zaszczytne III miejsce. Dziewczyny rywalizowały na scenie w doborowym towarzystwie. Nasze pierwszoklasistki urzekły jury w kategorii gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Brawurowy spektakl “Belfer”  przyniósł naszym aktorom wiele słów uznania. Na dowód tego, że występ był rewelacyjny będą reprezentować nasz miński region na “Srebrnej Masce” w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym w Siedlcach. Dziewczyny jesteście wielkie! Gratulacje!

Na scenie wystąpiły: Ada Woźniewicz Id, Julia Rodzoch Id, Alicja Chodorska Ic, Paulina Mogielska If, Izabela Rosiecka Ia, Karina Grabowska Ia, Julia Patoka Ia, Julia Dorochowicz Ia, Katarzyna Leszczyńska Ia, Eliza Tomkiewicz Ia. Instruktor grupy: Anna Lubieniecka.


Przeczytali "Dziady cz.II"

2014-02-05 20:34:42 ankalubieniecka

Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem pani Anny Lubienieckiej przeczytali dla kolegów z równoległych klas pierwszych lekturę Adama Mickiewicza “Dziady cz.II”. Młodzi aktorzy z klasy innowacyjnej z treściami wiedzy o teatrze i muzyce przenieśli widzów  w realia pogańskiego zwyczaju. Nastrój, muzyka, stroje, ruch sceniczny dopełniły czytany tekst. Ten jakże trudny tekst literacki okazał się dla współczesnego nastolatka zrozumiały, a przede wszystkim przyswajalny.


Walczyli o Pałacową Maskę

2013-03-12 21:24:04 ankalubieniecka

Grupa teatralna Teraz My dzielnie walczyła w “Zmaganiach o Pałacową Maskę”.  Nasza trupa tym razem przedstawiła spektakl “Blacha dachówka”. W nowatorski sposób, może trochę eksperymentalnie portretowali zamkniętą społeczność, której życie ogranicza się do ustawicznego powtarzania tych samych neurotycznych rytuałów. Niestety poetyka absurdu nie przyniosła im miejsca na podium. DLA NAS BYLI NAJLEPSI. Wystąpili rewelacyjnie, ale tym razem nie podbili serc jury. Jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy im sukcesów na kolejnych teatralnych konkursach.


"Kosmita" z okazji Tygodnia Autyzmu

2013-02-03 14:20:45 ankalubieniecka

Aktorzy szkolnej grupy teatralnej Teraz My pod kierunkiem Anny Lubienieckiej z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Autyzmu wystawili spektakl “Kosmita” wyreżyserowany na podstawie książki Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel.        Była to piękna, pełna ciepła, ale i ukrytego w nim cierpienia opowieść o autyzmie i tolerancji wobec każdego przejawu inności. Uczniowie z niezwykłą wrażliwością wprowadzili nas w świat, w którym rzeczywistość nie chce być tak bezpiecznie “normalna”, lecz ujawnia swe odmienne, dziwne, trudne do zaakceptowania oblicze. Ukazuje nam, jak z perspektywy rodzeństwa dziecka chorego wyglądają charakterystyczne objawy autyzmu: głębokie zaburzenia komunikacji społecznej, nieumiejętność wyrażania uczuć, nadwrażliwość na bodźce, przymus powtarzalności zachowań, brak akceptacji dla jakichkolwiek zmian. Opowieść uwrażliwia na sytuację dziecka autystycznego, a zarazem podsuwa pomysły i strategie, pomocne w wypracowywaniu akceptacji, w radzeniu sobie ze swoimi negatywnymi uczuciami, w budowaniu relacji mimo komunikacyjnych barier.
Trudny temat przedstawiony został z niezwykłą lekkością. Choć uczucia są silne i żywe, nie było przytłaczającego dramatu, był optymizm, nadzieja, a nawet humor. Ten prosty pomysł wystawienia spektaklu pozwolił na subtelną próbę odkrycia przed innymi ludźmi wewnętrznego świata autystycznego dziecka. Mieliśmy wrażenie, że rzeczywiście czytamy myśli dziecka autystycznego, odbieramy jego lęki, przyjmujemy wyjaśnienia, obserwujemy jego swoistą dzielność. Aktorzy podjęli się bardzo trudnego zadania, ale niewątpliwie podołali zadaniu, bo publiczność ze skupieniem oglądała ich występ. Spektakl ukazał prawdę o autyzmie, a także wzruszył realizmem.


Krzyk wielbłądów dla Korczaka

2012-12-03 14:09:51 ankalubieniecka

Grupa Teraz My! uświetniła spotkanie nauczycieli w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji miejskich obchodów roku Janusza Korczaka. Rewelacyjny występ młodych aktorów wprawił pedagogów i organizatorów w osłupienie. Młodzi ludzie wytykali błędy współczesnej szkoły, ukazując tym samym, że mimo wielu zmian dużo jeszcze łączy system edukacji współczesny Korczakowi i Prusowi  z naszą codziennością. Znów zagrali dla innych. Znów pokazali, że teatr im w duszy gra. Znów byli wspaniali. Gromkie brawa i pozytywne komentarze zgromadzonych były dla nich największą nagrodą.


Zdobyli III miejsce w Zmaganiach o Pałacową Maskę

2012-03-14 17:31:23 ankalubieniecka

13 marca grupa teatralna Teraz MY! wzięła udział w powiatowym konkursie Zmagania o Pałacową Maskę. Brawurowy występ naszych uczniów w spektaklu “Po drugiej stronie” na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej sprawił, że zdobyli III miejsce w tym prestiżowym konkursie w kategorii Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne i Dorośli. To był bardzo dobry występ naszej grupy teatralnej w doborowym towarzystwie teatralnej konkurencji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Kobieta - monodram z okazji Dnia Kobiet (marzec 2012)

2012-03-10 20:14:28 ankalubieniecka

Z okazji obchodzonego w szkole Dnia Kobiet szkolna grupa teatralna wystawiła monodram “Kobieta”. Niesamowita i oryginalna kreacja współczesnej kobiety w wykonaniu Anny Karczmarczyk ukazała kobietę zdradzoną, zakochaną, szczęśliwą i nieszczęśliwą.


Zdobyli I miejsce w Kulturomaniaku

2012-03-03 13:33:21 ankalubieniecka

Wojewódzki Konkurs Różnych Form Artystycznych “Kulturomaniak” przyniósł naszej grupie teatralnej ogromny  sukces. Zdobyli I miejsce za spektakl “Po drugiej stronie” na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej. W jury zasiadał Michał  Milowicz, który nie krył zachwytu nad występem naszych aktorów. Niezapomniane spotkanie konkursowe przyniosło im wiele satysfakcji, radości i doświadczenia. To był rewelacyjny występ.


Druga przestrzeń - podsumowanie roku Miłosza w Miejskiej Bibliotece Publicznej (grudzień 2011)

2011-12-01 20:12:51 ankalubieniecka

 


Nasz patron - akademia szkolna (październik 2011)

2011-11-12 20:10:13 ankalubieniecka


Księżniczka na wieży zaprasza na koncert

2011-11-01 20:11:26 ankalubieniecka

Zapraszamy bardzo serdecznie na XII Koncert Charytatywny “Trochę Słońca”, który odbędzie się 21 listopada 2011 roku w Miejskiej Szkole Artystycznej. Startujemy o 17.00. Jak zwykle – zbieramy pieniądze dla najuboższych uczniów naszej szkoły. Bądźcie z nami! W tym roku koncert zapowiada się bardzo kobieco.


Bajka dla potłuczonych Kopciuszek - występ w Miejskiej Szkole Artystycznej w Dniu Integracji (maj 2011)

2011-06-12 20:08:15 ankalubieniecka

 


Akt nadania praw miejskich - Młodzieżowa Sesja Popularnonaukowa w 570 rocznicę nadania miastu praw miejskich (maj 2011)

2011-06-12 20:05:51 ankalubieniecka


Nasze życie - Przegląd Teatrów Młodzieżowych w Siedlcach (maj 2011)

2011-06-12 20:03:41 ankalubieniecka


Kopciuszek - Dzień Promocji Szkoły (kwiecień 2011)

2011-05-12 20:04:37 ankalubieniecka


Nasze życie - Powiatowy Konkurs Zmagania o Pałacową Maskę - II miejsce (marzec 2011)

2011-04-12 20:02:31 ankalubieniecka


Dwa światy - zapraszamy na koncert charytatywny

2010-11-12 20:01:14 ankalubieniecka

 [pe2-gallery class=”alignleft” ] [pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-lCjipIlomi8/VQdWL4WUQGI/AAAAAAAAAbo/u8snwWea-jc/s144-c-o/t02-11.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/101382552396022916598/Rozne#6126960580165386338″ caption=”Dwa światy – zapraszamy na koncert charytatywny” type=”image” alt=”t02-11.jpg” pe2_single_image_size=”w500″ ][/pe2-gallery]

Zapraszamy serdecznie na XI Koncert Charytatywny “Trochę Słońca”, który odbędzie się 28 listopada 2010r. w Miejskiej Szkole Artystycznej. Zaczynamy o godz. 16.00. Będziemy po raz kolejny kwestować na rzecz najbardziej potrzebujących uczniów. Pokażemy etiudy teatralne, pośpiewamy i przygotujemy kiermasz prac świątecznych. Liczymy na Waszą obecność!


Prawdy nie można zastrzelić - uroczystości katyńskie 2009

2009-04-12 19:56:04 ankalubieniecka