Baza Szkoły

Nasza szkoła mieści się w zmodernizowanym, estetycznym budynku. Wszystkie klasy są odnowione, korzystamy z pracowni komputerowej, laboratorium językowego, sali multimedialnej oraz jedynej w powiecie szkolnej sali teatralnej. W szkole mamy nie tylko nowocześnie wyposażone klasopracownie (m.in. w projektory i ekrany), ale także gry, sprzęt sportowy i multimedialny, telewizor plazmowy, które udostępnione są uczniom na korytarzach. Biblioteka naszego gimnazjum to miejsce, w którym są zarówno książki, jak i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Szkoła jest otwarta na integrację, więc jedna z łazienek została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji uczniowie mają także salę terapii metodą integracji sensorycznej i salę doświadczania świata.

Na zewnątrz budynku znajduje się – ułożona w 2007 roku – kostka, szkoła ma nową kolorową elewację, a cały budynek jest monitorowany dzięki systemowi kamer.

Nasza szkoła posiada pracownię komputerową i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy: 14 stanowisk uczniowskich, serwer, sieciową drukarkę laserową i skaner. W Internetowym Centrum Informacji znajdują się 4 komputery, sieciowa drukarka laserowa, skaner. Dopełnieniem powyższego wyposażenia jest mobilny zestaw multimedialny złożony z komputera przenośnego i videoprojektora. Wszystkie komputery są połączone w sieć i mają dostęp do Internetu.

W styczniu 2016 roku została oficjalnie otwarta nowa hala widowiskowo-sportowa przy szkole. To jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w mieście. W głównej hali mogą jednocześnie ćwiczyć trzy grupy (dzięki siatkom przegradzającym powierzchnię na trzy boiska). Do dyspozycji uczniów jest też siłownia i sala fitness. Największą atrakcją nowej sali jest scena teatralna z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem.