Szkoła Odkrywców Talentów

W czerwcu 2011 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało naszej szkole tytuł

SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Tylko 9 szkół w powiecie mińskim może pochwalić się tym tytułem. Aby go otrzymać, musieliśmy wykazać się aktywnością w odkrywaniu uczniowskich talentów. Oto jakie działania pozwoliły nam uzyskać ten zaszczytny i prestiżowy tytuł:

DZIAŁANIE 1

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności: zajęcia teatralne, szkolny teatr POD SPODEM.

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności: Zajęcia mają charakter warsztatowy. Polegają na rozwijaniu pasji aktorskich młodzieży. Młodzi aktorzy aktywnie włączają się w życie szkoły, biorą udział w przeglądach teatralnych i przygotowują co roku koncert charytatywny Trochę słońca – do tej pory 11 edycji, a także dni patrona szkoły,

Opis dokonań uczniów: Nagrody za spektakle i grę aktorską, m.in. trzykrotnie Srebrna Maska – Siedlce, czterokrotnie laureaci Przeglądu Małych Form Profilaktycznych Mińsk Maz., pięciokrotnie Pałacowa Maska – Mińsk Maz., dwukrotnie Kulturomaniak – Mrozy, wyróżnienia w przeglądach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień: artystycznych.

DZIAŁANIE 2

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności: koło dziennikarskie.

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:    Od 2004 r. młodzież gimnazjalna wydaje miesięcznik Twoje dziecko. Uczniowie biorą udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez ogólnopolskie dzienniki np. POLSKA THE TIMES, współpracują z lokalną prasą, pisząc teksty, biorąc udział w konkursach literackich, udostępniając zdjęcia.

Opis dokonań uczniów: Finalistka 2 Ogólnopolskich Konkursów Literackich, 2 wyróżnienia w Ogólnopolskim i Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Literackiej LIPA, I m-ce w konkursie literackim Moje spotkanie z Andriollim, I m-ce w Powiatowym Konkursie Młodych Poetów, I-III m-ca w projekcie Moje miasto.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień: przedmiotowych.

DZIAŁANIE 3

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:  Zajęcia sportowe z piłki nożnej i piłki siatkowej chłopców.

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności:  Zajęcia kształtują wszechstronny rozwój sprawności fizycznej oraz gry fair play. Doskonalą elementy techniczne i taktyczne gry w piłkę nożną i piłkę siatkową. Udział w zawodach powiatowych, regionalnych oraz turniejach organizowanych przez MOSiR w Mińsku Maz. oraz w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej.

Opis dokonań uczniów:  Trzykrotne Wicemistrzostwo Powiatu w piłce nożnej. Wicemistrzostwo w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej, awans do zawodów regionalnych – V miejsce. I miejsce w powiecie w piłce plażowej. Liczne udziały i zwycięstwa w zawodach międzyszkolnych.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień: sportowych.

DZIAŁANIE 4

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:  zajęcia turystyczne.

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności: Uczniowie pod kierunkiem opiekuna przygotowują trasy i organizują wyjazdy na wycieczki, rajdy, spływy kajakowe, biwaki pod namiotami. Uczą się praktycznych umiejętności zakładania obozu, posługiwania się sprzętem turystycznym, Współpracują z PTTK w Mińsku Maz. i Komisją Turystyki Górskiej w W-wie.

Opis dokonań uczniów: Grupa młodzieży zdobyła odznaki turystyki kwalifikowanej – Odznakę Turystyki Pieszej, Górską Odznakę Turystyczną, Turysta Przyrodnik oraz odznaki jubileuszowe. Przygotowują się do zdobycia uprawnień Młodzieżowego Organizatora Turystyki. Potrafią ułożyć preliminarz i trasę wycieczki.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:  przedmiotowych.

DZIAŁANIE 5

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności:  zespół wokalno-instrumentalny.

Opis zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzin aktywności: Uczniowie biorą udział w konkursach, przeglądach, tworzą oprawę uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Uczą się grać na instrumentach, doskonalą umiejętności wokalne, poruszania się na scenie i prezentowania swoich talentów.

Opis dokonań uczniów: I-III m-ca w powiatowych przeglądach i konkursach: Tramp, Piosenki Obcojęzycznej, Anglojęzycznej, udział w : Piosenki Patriotycznej, Kabaretowej i Teatralnej. Co roku zespół tworzy muzyczną oprawę w koncercie charytatywnym Trochę słońca, Dniu Papieskim, Tygodniu Integracji i innych uroczystościach.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień:  artystycznych.