Samorząd uczniowski

a K t Y w I ś C i , czyli słów kilka o samorządzie szkolnym.

Samorząd Szkolny może podejmować szereg działań wpływających na życie szkoły.
Najważniejszą sprawą w funkcjonowaniu SU jest to, żeby nie był to sztuczny twór, żeby jego działania wynikały z wewnętrznej potrzeby uczniów. Do tego niewątpliwie potrzebna jest grupa ludzi wyróżniających się pewnymi umiejętnościami, której zależy na kreowaniu życia szkoły. Mamy takich uczniów, którzy swoją determinacją i motywacją niejednokrotnie podejmowali różne zadania, choć jest ich wciąż mało jak na potrzeby naszej szkoły. Dlatego zapraszamy do angażowania się w działalność samorządu wszystkich uczniów!!!  Dzięki pomocy aktywnej młodzieży, jej pomysłowości i kreatywności można uatrakcyjnić życie w szkole, sprawić, by nie kojarzyła się tylko z lekcjami, wkuwaniem, ocenami, dyscypliną… ale też z dobrą zabawą.


Z ŻYCIA SAMORZĄDU

I Ty zostań mińskim COOLturystą

2019-11-29 20:11:44 justynakolodziejczyk

W słoneczne czwartkowe popołudnie 28 listopada Michał Gałązka-przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zabrał uczniów klas 7a i 7c na niecodzienny spacer ulicami naszego miasta. Na szlaku Coolturalnej ścieżki odkrywaliśmy bardziej lub mniej znaną historię osób i miejsc ważnych dla miasta. Za wizytę we wskazanych miejscach i poprawne odpowiedzi na pytania zbieraliśmy wirtualne dukaty.

Coolturalna ścieżka to inicjatywa Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Spacer można rozpocząć w dowolnie wybranym punkcie trasy. Kręte ścieżki miasta można przemierzać także ze smartfonem (w systemie Android 4.3 oraz nowszym), po zainstalowaniu aplikacji „mrowkaplus” pobranej ze sklepu Google Play. Zejdź z kanapy, poznaj miasto, zostań COOLturystą.


Samorząd Uczniowski dla bezpieczeństwa w sieci

2019-11-19 18:38:08 justynakolodziejczyk

W ramach szkolnej akcji POD PARASOLEM w dniu 19 listopada zaprosiliśmy uczniów klas siódmych do wspólnej podróży przez świat multimediów. Internet jest dzisiaj platformą wymiany informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Za pośrednictwem sieci dokonuje się transakcji finansowych, kupuje w wirtualnych sklepach i obsługuje konta bankowe. Niestety, w sieci bywa niebezpiecznie. O tym jak ustrzec się pułapek świata wirtualnego opowiedzieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wiemy już co określane jest mianem cyberprzemocy, wiemy też gdzie szukać pomocy w sytuacji jej doświadczania.


Mówimy "NIE" cyberprzomocy

2018-11-18 20:23:37 justynakolodziejczyk

Czym jest cyberprzemoc? Jakie zachowanie w sieci jest do niej zaliczane? Jak zachować się, będąc ofiarą lub świadkiem cyreprzemocy? Co grozi jej sprawcy? Gdzie szukać pomocy? Na te inne pytania odpowiedzi znaleźli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy podczas apelu w dniu 16 listopada wprowadzili siódmoklaslstów w świat Internetu. Przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie wraz z włączeniem myślenia zagwarantują brak przykrych niespodzianek podczas korzystania z sieci.


Przytulasy ze schroniska

2018-11-03 19:24:11 justynakolodziejczyk

W ostatni piątek października Aleksandra Duszczyk z klasy III E, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, zorganizowała apel o pracy wolontariackiej w schronisku. Uczniowie poznali historię Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, zakres prac wolontariuszy oraz dowiedzieli się jak wygląda procedura adopcyjna w schroniskach. Ola opowiedziała też o codzienności w schronisku, w którym jest wolontariuszką. Ponadto, Samorząd Uczniowski z okazji Światowego Dnia Zwierząt (04.10) oraz Światowego Dnia Kundelka (25.10) zorganizował dwie akcje pod wdzięcznie brzmiącą nazwą “Przytulasy ze schroniska”. Zorganizowano wystawę zdjęć psów i kotów naszych uczniów oraz zbiórkę darów na rzecz schroniska w Celestynowie. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w akcjach Samorządu serdecznie dziękujemy! Do podziękowań przyłącza sie także pan Łukasz Balcer -dyrektor w.w. schroniska.


Kuba zastąpi Karenę

2018-06-15 16:35:34 justynakolodziejczyk

Po przeprowadzonych w czwartek 14 czerwca wyborach znamy decyzję uczniów w sprawie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w kolejnym roku szkolnym. Najwięcej uczniów zaufało Jakubowi Czopkowi właśnie na niego odając swój głos. Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce Barbara Podlaska
II miejsce Olga Danielak
IV miejsce Szymon Falek
V miejsce Anna Królak
VI miejsce Michalina Ciechańska
VII miejsce Martyna Kruk i Agata Tkaczyk
VIII miejsce Jakub Krawczyk i Sylwia Rybak
IX miejsce Gabriela Rolf i Karolina Skolimowska

Gratulujemy i czekamy na ciekawe szkolne przedsięwzięcia.


Pożegnalne disco

2018-06-13 09:55:56 justynakolodziejczyk

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i klasy 1b oraz dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka jeszcze długo będzie brzmieć w pamięci uczestników. Oprócz najnowszych hitów wybranych przez DJ-a Marteza, słodkiego poczestunku i lokalizacji w hali sportowej, na uczestników czekało jeszcze kilka nietypowych podczas takich imprez atrakcji. Najwięcej radości dostarczyła fotobudka, w której śmiesznym pozom i wygłupom z gadżetami nie było końca. A do tego popcorn “prosto z maszyny”, dobre humory i wcale nie odległa perspektywa wakacji. Do zobaczenia na kolejnej dyskotece już we wrześniu.


Kto zastąpi Karenę?

2018-06-11 12:11:51 justynakolodziejczyk

Już w czwartek 14 czerwca podczas długich przerw na górnym korytarzu odbędą się wybory na nowego przewodniczącego lub przewodniczącą szkoły. Do Samorządu Uczniowskiego startują:
Ciechańska Michalina 7d
Czopek Jakub 2e
Danielak Olga 7 b
Fałek Szymon 7a
Krawczyk Jakub 7a
Królak Anna 7d
Kruk Martyna 7d
Podlaska Barbara 7 f
Rolf Gabriela 7 b
Rybak Sylwia 7a
Skolimowska Karolina 7b
Tkaczyk Agata 7b
Nie bądź obojętny na losy uczniów i szkoły. Oddaj swój głos na najlepszego kandydata/kandydatkę.


Wiosno przybywaj

2018-03-21 13:25:46 justynakolodziejczyk

Dnia 21 marca Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom klas II i III wiosenne atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na koneserów wiedzy wszelakiej czekał Quiz gimnazjalny, prowadzony przez Olę i Tolę z klasy 3f. Kuba z 3f podjął się zadania przygotowania grupy uczniów do występu tanecznego. W sali teatralnej pod okiem Szymona i Norberta zdzierano gardła w rytmie najnowszych hitów odśpiewanych w ramach karaoke. W sali gimnastycznej zażarcie walczyli sportowcy zmagając się w konkurencjach zaproponowanych przez p. Olę Pechcin i dziewczyny z 3b. Karena i Jasiek przeprowadzili dla chętnych uczniów profesjonalny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. I po raz kolejny podczas akcji Samorządu było naukowo i rozrywkowo. Tylko gdzie się w tym zamieszaniu podziała wiosna?


...bo Dzień Dziecka jest każdego dnia

2017-06-22 20:07:21 justynakolodziejczyk

Ostatni dzień nauki szkolnej upłynął w wesołej atmosferze. Z inicjatywy klasy II c i Samorządu Uczniowskiego przez dwie godziny lekcyjne świetowaliśmy “Dzień Dużego i Małego Dziecka”. Drużyny uczniów (Małych Dzieci)i nauczycieli (Dużych Dzieci) popisywały sie swoją wiedzą o szkole odpowiadajac na pytania quizu. Były i te banalnie łatwe (np. ile schodów trzeba pokonać, aby znaleźć sie w szkolnej stołówce?) i nieco trudniejsze. Tylko mistrzowie rozpoznali po oczach lub biżuterii osoby pracujące w naszej szkole. Wszyscy jednak po mistrzowsku śpiewali i tańczyli skomplikowane układy choreograficzne. Zwycięzcami w kategorii Małych Dzieci okazały się przedstawicielki klasy III C, zaś wśród Dużych Dzieci z pytaniami quizu najlepiej poradzili sobie przyrodnicy. I kto powiedział, że Dzień Dziecka jest 1 czerwca?


Samorząd wybrany.

2017-05-22 15:04:12 justynakolodziejczyk

W dniu 22 maja 2017 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Oddano łącznie 211 głosów, w tym 4 głosy nieważne. Ich rozkład przedstawia się następująco:
Paździoch Karena-84 głosy
Duszczyk Aleksandra-41 głosów
Misiurski Bartłomiej -24 głosy
Młot Jakub-24 głosy
Kubik Michał -20 głosów
Kuźma Łukasz- 10 głosów
Moroz Szymon- 2 głosy
Parol Kacper- 2 głosy.
Wszystkim kandydatom, szczególnie Karenie gratulujemy i czekamy na pierwsze szkolne akcje.


Kto obejmie tron?

2017-05-19 09:18:46 justynakolodziejczyk

Już w najbliższy poniedziałek wybieramy nowy Samorząd Uczniowski. Nie bądź obojętny na to, kto będzie w Twoim imieniu podejmował ważne, szkolne decyzje. 22 maja na każdej długiej przerwie na górnym korytarzu możesz oddać swój głos na jednego spośród kandydatów:
Duszczyk Aleksandra
Kubik Michał
Kuźma Łukasz
Misiurski Bartłomiej
Młot Jakub
Moroz Szymon
Parol Kacper
Paździoch Karena
„Nie bądź durny-idź do wyborczej urny”.


Wiosna, wiosna

2017-03-22 12:19:24 justynakolodziejczyk

21 marca Samorząd Uczniowski przygotował liczne konkurencje międzyklasowe z okazji powitania długo oczekiwanej wiosny. Uczniowie II i III klas rywalizowali ze sobą o tytuł szkolnego Master Chefa, Mistrza Znajomości Książek i Filmów, Melomana Doskonałego oraz Kreatora Mody. Dla tych, którzy chcieli spędzić czas w spokojnej atmosferze Karena i Kuba przygotowali profesjonalny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zwykle, było wesoło i naukowo. W wszystko w ramach zdrowej rywalizacji. Zwycięską klasą okazała się III F, która zdobyła czek na kwotę 100 zł. II miejsce zajęła klasa III E, zaś na III pozycji znalazła się klasa III G. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, pomysłowości i luzu. Wiosna, wiosna…


A,a,a... kotki dwa

2017-01-17 15:02:29 justynakolodziejczyk

Tygryski, kotki i słoniki, do tego szlafroczki i bambosze… W takich strojach przechadzała się młodzież 17 stycznia po szkolnych korytarzach. To Samorząd Uczniowski chcąc wprowadzić trochę koloru i humoru na początek drugiego semestru zaproponował Piżamowy Dzień. Okazało się, że nawet w stroju przeznaczonym do spania można dobrze się bawić i jeszcze lepiej uczyć.


Noc żywych gimnazjalistów

2016-11-27 09:31:26 justynakolodziejczyk

dsc_0040Po raz drugi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w nocy z 25 na 26 listopada odbyła się w naszej szkole Noc Żywych Gimnazjalistów. Prawie 200 uczniów wzięło udział w nocnych zmaganiach. Zaczęło się od popisów artystycznych. Miłośnicy przebojów starych i nowych zdzierali gardła przy wspólnym karaoke. Potem przyszedł czas na zmagania sportowe. Dziesięcioosobowe drużyny zdobywały punkty zaliczając bazy bardziej i mniej śmiesznych konkurencji. Po wysiłku przyszedł czas na maraton kulinarny. Gimnazjalny Master Chef odkrył godnych następców Pascala Brodnickiego czy Roberta Makłowicza. A potem disco z DJ- ami z 3d i maraton filmowy do samego rana. Oj działo się, działo.


Gimbaza wita, "JP II Security" wspiera

2016-09-07 12:18:26 justynakolodziejczyk

image2Samorzad Uczniowski już dał o sobie znać. W hawajskich strojach i w rytmie muzyki płynącej z okulele przedstawiciele SU przywitali pierwszoklasistów. Były gratulacje dobrego wyboru szkoły i życzenia wielu sukcesów; tych szkolnych, towarzyskich i innych. Zapewniono o wsparciu “starszych szkolnych braci i sióstr” działajacych jako silna grupa pod nazwą JPII Security.

Zachęcano też do szkolnej aktywności i włączania się w prace samorządu. Zaproszono pierwszoklasistów na dyskotekę pod hasłem „Przedłużamy wakacje”… już 27 września.

Dziewczyny, wkładajcie letnie sukienki, chłopaki-zwiewne koszulki i hawajskie spodenki. Do tego okulary, kapelusze i wpadajcie na disco. Was, Pierwszoklasistów nie może na niej zabraknąć.


Samorząd wybrany

2016-03-21 15:35:45 justynakolodziejczyk

W dniu 21 marca odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Paweł Rogalski z II D zdobywając poparcie 97 osób. Pozostali kandydaci zdobyli następująca ilość głosów:
Tola Staska-40,
Anna Łodyga-23,
Julia Rogala -18,
Karena Paździoch-14,
Julia Tomaszkiewicz- 14,
Alicja Jabłońska-9,
Martyna Patoka-3.
Pawłowi serdecznie gratulujemy.


Przed wyborami do SU.

2016-03-16 14:25:09 justynakolodziejczyk

Już w poniedziałek 21 marca podczas długich przerw na górnym korytarzu odbędą się wybory na nowego przewodniczącego lub przewodniczącą szkoły.
Do Samorządu Uczniowskiego startują:
Alicja Jabłońska z 2f
Anna Łodyga z 2c
Martyna Patoka z 2f
Karena Paździoch z 1b
Julia Rogala z 2f
Paweł Rogalski z 2d
Tola Staska z 1f
Julia Tomaszkiewicz z 2f

Nie bądź dyrny-idź do urny…Oddaj swój głos na najlepszego kandydata/kandydatkę.


Mikołaj odwiedził duże dzieci

2015-12-08 17:03:04 justynakolodziejczyk

DSC_0303Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną akcję. Tym razem zaprosił do szkoły świętego Mikołaja, który jadąc z  bardzo odległej Laponii dotarł do nas dopiero 8 grudnia. Przywiózł  świąteczne tańce i piosenki. Szkoda, że tylko grzeczne dzieci zasłużyły na zdjęcie z niecodziennym gościem.Na szczęście do wigilii jeszcze kilka dni, więc jest szansa na poprawę zachowania.


A PAMIĘĆ O NICH BĘDZIE TRWAŁA WIECZNIE

2015-10-30 13:25:26 izasag

WP_000889Jesienna aura sprzyja chwilom refleksji i zadumy, dlatego uczniowie z oddziałów przysposabiających do pracy postanowili się wybrać się na miejski cmentarz. Chcieli nie tylko odwiedzić groby bliskich, ale również zapalić symboliczny znicz na mogiłach poległych żołnierzy. Cieszymy się, że ta wyjątkowa inicjatywa SU powoli staje się już tradycją w oddziałach przysposabiających do pracy.


NOWY STARY SAMORZĄD

2015-10-30 13:22:05 izasag

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWybory do Samorządu Uczniowskiego w oddziałach przysposabiających do pracy poprzedziła zacięta kampania wyborcza. Kandydaci nie tylko wykonali plakaty, ale również wzięli udział w debacie. Wyniki głosowania potwierdzają fakt, że najlepsze to, co sprawdzone. Kolejny raz władzę powierzono Paulinie Zduńczyk z klasy III J. Zastępował ją będzie Piotr Grabowski z klasy IIIH. Opiekunem została Pani Anna Wiesner. Niecierpliwie czekamy na realizację przedwyborczych obietnic.


NOC ŻYWYCH GIMNAZJALISTÓW

2015-10-13 10:19:19 justynakolodziejczyk

P1090364Samorząd Uczniowski nie śpi. Tak było w nocy z 9 na 10 października. Na ten czas Klaudia i spółka zapewnili gimnazjalistom moc atrakcji. Były widowiskowe popisy artystyczne, czyli karaoke, pełne emocji i zdrowej rywalizacji rozgrywki sportowe oraz dyskoteka, jakiej jeszcze do tej pory nie było. Do tego jeszcze  pięciogodzinny maraton filmowy… i radosne powitanie poranka. Warto czasem nie spać.


W rytmie disco.

2015-09-23 14:38:13 justynakolodziejczyk

P109012322 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Dedykowana była głównie pierwszoklasistom. I to właśnie dla nich Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę. Oprócz najlepszych hitów w rytmie disco była prezentacja filmu Polskiej Kroniki Filmowej z 1976 roku oraz uroczyste ślubowanie, którego fragment brzmiał:
„Przy każdej okazji pokazać klasę, bo które gimnazjum jest najlepsze? NASZE”.


18 urodziny...

2015-09-16 18:12:00 justynakolodziejczyk

Czy to możliwe, aby w gimnazjum obchodzić 18 urodziny?
W papieskim gimnazjum wszystko może się zdarzyć. Za sprawą Samorządu Uczniowskiego i całej społeczności szkolnej uczciliśmy wspólnie dzień 18 URODZIN PANA DYREKTORA. Przygotowania trwały od kilku dni i owiane były wielką tajemnicą. Wszystko po to, aby szanowny jubilat poczuł się wyjątkowo zaskoczony. I udało się. Zebraliśmy się na górnym korytarzu i wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat”. Oczywiście był tort z fontannami, laurki od klas i mnóstwo podziękowań i życzeń.
200 LAT PANIE DYREKTORZE.

 


Gimbaza Wita!!!

2015-09-11 11:28:16 justynakolodziejczyk

P1090036P1090040W niecodzienny sposób i w niecodziennych strojach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przywitali pierwszoklasistów. Gratulowali im podjęcia nauki w najlepszej szkole świata, życzyli sukcesów szkolnych i nie tylko szkolnych. Wręczyli znaczki “Gimbaza wita” i zachęcali do włączenia się w akcje samorządu.


Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny...BAJKOWO

2015-09-07 18:50:09 justynakolodziejczyk

Jak Samorząd Uczniowski GM2 – to zabawa.                                                                                  Jak zabawa-to dzieciństwo.                                                                                                                 Jak dzieciństwo -to wiecznie trwająca bajka.P1090031

I tak 7 września przenieśliśmy się na chwilę do krainy bajek. Księżniczki, elfy, potwory i inne postaci przemierzały szkolne korytarze. Było dużo śmiechu i wspomnieniowych wzruszeń.P1090035              Na przebranych czekała “niepytajka”, czyli karta zwalniająca z jednej odpowiedzi ustnej.


Powitaliśmy wiosnę…z pompą i śpiewem na ustach.

2015-03-21 16:27:31 justynakolodziejczyk

Kiedy pierwszoklasiści zmagali się o tytuł najbardziej ekologicznej klasy, uczniowie klas starszych walczyli z tremą i z samymi sobą.

Bo nie lada siły i odwagi wymagało bezpośrednie poznanie codziennych zadań strażaków. Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Wojciechowskiego i młodych ochotników z OSP Mińsk Mazowiecki, poczuliśmy na własnych barkach ciężar strażackiej odpowiedzialności za życie potrzebujących pomocy. Był profesjonalny pokaz pierwszej pomocy i sprzętu gaśniczego. Mogliśmy przymierzyć strój strażacki, który wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem waży około 25 kilogramów. Zawyła syrena, lała się woda, ratowano ofiary wypadku…Na szczęście tylko na pokaz.

20 marca była także szansa na ujawnienie od lat skrywanych talentów wokalnych. Podczas występów karaoke okazało się, że nie tylko młodzi w naszej szkole dobrze śpiewają. Także reprezentanci starszej młodzieży czyli grona pedagogicznego zachwycili swymi występami.

Wiosno trwaj…w naszych sercach i dookoła nas.


Kto obejmie władzę w szkole?

2015-02-25 15:26:41 justynakolodziejczyk

Po zebraniu głosów poparcia dla swoich kandydatur o fotel przewodniczącego                Samorządu Szkolnego ubiegają się:fotel
Anna Łodyga z I C
Paweł Rogalski z I D
Remigiusz Frąckiewicz z II A
Piotr Zyglarski z II A
Klaudia Pietraszek z II B
Jakub Bednarczyk z II C
Kajetan Żelazowski z II D
Emil Bartnicki z II D
Bartosz Lech z II F
Wybory już 2 marca czyli w najbliższy poniedziałek, podczas długich przerw.
Nie bądź obojętny na losy szkoły.
Oddaj swój głos na najlepszego kandydata.


W rytmie disco

2015-02-18 15:31:12 justynakolodziejczyk

W ostatkowy wieczór Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich zakochanych i nie tylko zakochanych na Walentynkową Dyskotekę w stylu lat 70. Były tańce-przytulańce, karkołomne figury taneczne i śmiałe podrygiwania w rytm muzyki. Bardziej nieśmiali wytrwale podpierali ściany, aby pod naporem młodzieńczej energii nie złożyły się na parkiet. Na szczęście nieśmiałych było bardzo niewielu…Kreatywni uczniowie za przebranie się w stylu lat 70 zdobyli “niepytajkę” i słodką niespodziankę. Imię wybranki lub wybranka serca oraz inne sekrety miłosnej przyszłości można było poznać w kąciku wróżb miłosnych. 20150217_18464420150217_18494220150217_185000


Kto obejmie tron?

2015-02-12 13:46:03 justynakolodziejczyk

Jesteś aktywny?
Masz głowę pełną pomysłów?
Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole?
Już dziś przekonaj do siebie wyborców.fotel
Samorząd Szkolny czeka na nowego przewodniczącego.

Jak startować?
Kandydat na przewodniczącego Samorządu Szkolnego zbiera głosy poparcia wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Osoba popierająca Twoją kandydaturę wpisuje się na Twojej liście poparcia (imię , nazwisko, klasa, podpis).  Termin: do 19 lutego (czwartek).

Kandydaci, którzy uzyskają ponad 100 głosów poparcia przygotowują kampanię wyborczą (plakaty, hasła wyborcze, itp.)
Termin: do 28 lutego (piątek).

Wszyscy uczniowie gimnazjum oddają swój głos na wybranego kandydata.

Wybory w poniedziałek 2 marca podczas długich przerw.

Szczegóły u Klaudii Pietraszek z II B lub p. Justyny Kołodziejczyk


„Rozśpiewana Marzanna” czyli pierwszy dzień wiosny w naszej szkole.

2014-03-21 01:14:15 justynakolodziejczyk

Kiedy pierwszaki zmagały się o tytuł najbardziej ekologicznej klasy, uczniowie klas drugich i trzecich chwalili się swoimi talentami wokalno-plastycznymi. Każda klasa miała okazję na kilka minut zawładnąć sceną i poczuć się jak gwiazda muzyki wyśpiewując  znane szlagiery. Ci, którym natura nie poskąpiła zdolności manualnych z najdziwniejszych artykułów tworzyli zwiastujące rychły początek wiosny Marzanny.

I nawet słońce świeciło tego dnia wyjątkowo mocno.

Wiosna, wiosna, wiosna… Ach, to Ty.

 


„Kwiatuszki dla dziewuszki”, „Kaczka dla chłopaczka”

2014-03-10 20:11:47 justynakolodziejczyk

Te hasła przyświecały tegorocznym obchodom Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka w naszej szkole. To pierwsza akcja Samorządu Szkolnego pod wodzą nowej przewodniczącej, Klaudii.

Długie przerwy w piątek i w poniedziałek stały się okazją do wyrażenia swojej sympatii dziewczynie lub chłopakowi w nieco inny niż dotychczas sposób. Bo oprócz życzeń i buziaków czy wręczania kwiatków i czekoladek była szansa na popis własnych zdolności plastycznych. Zgodnie z tajnikami składania papieru Orgiami chłopaki tworzyli cudne tulipany, a dziewczyny złote kaczki. Radość udzielała się nie tylko obdarowanym, ale też twórcom papierowych dzieł.

Nie tylko w dniu Ich święta, ale na każdy dzień,              wszystkim dużym i małym dziewczynom i chłopakom   życzymy wiele uśmiechu,  kwiatów pod nogami            i kaczki, która spełnia najskrytsze marzenia.


Klaudia rządzi!

2014-02-12 22:22:48 izasag

Mamy nową przewodniczącą samorządu szkolnego. Została nią Klaudia Pietraszek z klasy 1b. W środę i czwartek (11 i 12 lutego) odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego. Zorganizował je ustępujący samorząd, który żegnał się z funkcją podczas wtorkowej dyskoteki. Do urny ustawionej na górnym korytarzu można było wrzucać głosy na kandydatów. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Były ulotki, plakaty wyborcze, ale też oryginalne pomysły, np. częstowanie wyborców galaretką. Pomysł okazał się skuteczny, bo jego autorka wygrała. Przewodnicząca została więc Klaudia Pietraszek, a zastępcą – Izabela Rosiecka. Zwyciężczyni na ulotkach wyborczych pisała, że ma już opracowany plan działań na następny rok, jest doświadczonym samorządowcem, otwartym na nowe wyzwania. Proponowała również zorganizowanie Imprezy na Orientację z klasa 1b. Teraz przyszedł czas na realizację obietnic. Gratulujemy wszystkim kandydatom i zachęcamy do aktywnej pracy w samorządzie.


Samorząd uczniowski w oddziałach OHP

2013-10-18 19:27:50 ankalubieniecka

Od września w oddziałach przysposabiających do pracy trwała kampania wyborcza. Kandydaci oraz ich sztaby wyborcze zaprezentowali się w bardzo ciekawy sposób w dniu 9 października 2013, starając się przekonać do siebie wyborców. Przedstawili piękne plakaty i ulotki wyborcze. Uczestniczyli w debacie, której przewodniczyła Pani Wicedyrektor Aleksandra Wróbel. We wtorek 15.10.2013 od rana można było oddać swój głos na wybranego kandydata. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została wybrana Angelika Wieczorek z klasy III h, w skład samorządu weszli także Mateusz Bożyk oraz Monika Kowalska. Opiekunami zostały Panie Magdalena Iskra i Anna Wiesner. Serdecznie gratulujemy i niecierpliwie czekamy na spełnienie wyborczych obietnic!


Tanecznym krokiem

2013-09-24 22:41:25 ankalubieniecka

Dj EJDi$ i Dj Cz@ro zaczarowali wszystkich przybyłych miłośników tanecznych kroków niebanalną muzyką. Gwarantowali super zabawę i słowa dotrzymali. Wszyscy wyginali śmiało ciała. Oczywiście wielkie brawa należą się Djom, ale także uczniowie pokazali, że potrafią się dobrze bawić w wesołej i przyjemnej atmosferze. Nad przebiegiem i porządkiem na dyskotece czuwał organizator, czyli samorząd szkolny. Zabawa rewelacyjna, a samorządowcy jak zwykle pokazali, że chcieć, to móc.

 


Lekcja z samorządności

2013-09-13 20:02:42 ankalubieniecka

Gościem gimnazjum był Radny Rady Miasta pan Jerzy Gryz. Nasi samorządowcy w piątkowe popołudnie spotkali się z przedstawicielem Rady Miasta by omówić szczegóły realizacji ich pomysłu z inicjatywy lokalnej. Młodzi działacze chcą pozyskać fundusze na realizację  ich nowatorskiego pomysłu. Trzymamy za nich kciuki, bo jeżeli uda im się zrealizować projekt skorzystają na tym wszyscy uczniowie. Szczegóły wkrótce.


Powitali Wiosnę

2013-03-22 17:52:34 ankalubieniecka

W Dniu Wiosny władzę w szkole przejął Samorząd Szkolny, który przygotował dla uczniów i nauczycieli wiele zabaw w atmosferze relaksu i przyjemności. Zabawie przyświecał główny cel: Odkrywamy Talenty. Uczniowie klas drugich i trzecich walczyli o Certyfikat Wszechstronnie Utalentowanego Zespołu Klasowego 2012/2013. Po zaciętej rywalizacji tytuł Wszechstronnych zdobyła klasa IIId. Uczniowie walczyli w czterech konkurencjach, których zadaniem było odkryć talenty filmowe, muzyczne, sportowe i plastyczne. W dziedzinie znawców filmu i muzyki rozgrywka była niezwykle wyrównana. Iście piłkarskie emocje towarzyszyły rozgrywkom sportowym. Tu trzeba było się wykazać nie tylko umiejętnościami, ale również sprytem i szybkością. Jednak uczniowie, którzy podjęli  próbę sił w konkurencji plastycznej wykazali się pomysłowością i pokazali, że uczeń to wnikliwy obserwator. Stworzyli rewelacyjne karykatury swoich wychowawców z największą precyzją i wnikliwością. Całość uświetnił koncert karaoke, bo śpiewał kto może i ile może, a że śpiewać każdy może,  wyśpiewali największe szlagiery polskiej piosenki.

Było bardzo przyjemnie i wiosennie. Grupa szkolnych Aktywistów pokazała, że chce im się chcieć. Egzamin z samorządności zdali na piątkę z plusem.

 


Samorząd rządzi w Dniu Wiosny

2012-03-25 17:40:48 ankalubieniecka

Dla wszystkich klas dzień rozpoczął się zwyczajnie – cztery lekcje, cztery przerwy. Potem apel, podczas którego oficjalnie zostali przedstawieni nowi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy za zgodą pana dyrektora przejęli władzę w szkole.

Nowa władza w szkole nie zawiodła! Klasy II i III zostały podzielone na 3 grupy, które w różnych miejscach w szkole mogły gromadzić punkty na konto swojej klasy. W tym roku rozrywka została połączona z konkursem na “Najutalentniejszą klasę” w szkole. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł, trzeba było wykazać się wiedzą, biorąc udział w multimedialnym quizie, przy czym na zdobycie punktów klasy miały tylko 5 minut! Kolejną konkurencją był pojedynek artystyczny, czyli karaoke. Przyglądanie się występującym oraz bezwzględna ocena to zadania dla naszych wychowawców. Na szczęście wokal nie miał zbyt dużego wpływu na noty jurorów, bo najważniejsze było rozbawienie publiki i zrobienie niezłego show. Najwięcej emocji wywołały zadania sportowe – przeciąganie liny, skakanie na skakance, kręcenie hulahopem oraz żonglowanie piłką nożną. Świetnie się bawiliśmy, gdy obserwowaliśmy swoich wychowawców skaczących na skakance lub śpiewających solówki. Zaznaczmy w ramach sprawiedliwości, że całkiem nieźle im szło.

W konkursie na “Najutalentniejszą klasę” zwyciężyła 3f. Na podium stanęły także 2d na drugim miejscu oraz 3b na trzecim. Samorząd Uczniowski miał dla najlepszych czeki na 80, 100 i 120 złotych z przeznaczeniem na cele klasowe.

461-11 462-11


Mamy Samorząd!

2011-10-10 14:49:36 ankalubieniecka

Aż dwie tury wyborów były potrzebne, aby ukonstytuował się w naszej szkole Samorząd Uczniowski. 3 października odbyła się pierwsza tura, do walki stanęło 6 kandydatów po uprzejmej, choć chwilami zaskakującej kampanii wyborczej. Przy mizernej frekwencji (zaledwie 49%) nie wyłoniono zwycięzcy, dwoje najlepszych uzyskało jednakową liczbę głosów. W środę 5 października odbyła się debata wyborcza, którą poprowadziła p. Urszula Ćwiek, wicedyrektor. Alicja Sadowska z klasy IID oraz Szymon Góras z IIIF dzielnie dawali sobie radę z odpowiedziami na pytania prowadzącej oraz z sali, również sobie wzajemnie zadawali “zagadki”. Trzeba przyznać, ze riposty były celne. Druga tura przyciągnęła nieco więcej wyborców, ostatecznie przewodniczącym SU GM2 został Szymon Góras, który nieznaczną liczbą głosów wyprzedził swoją konkurentkę Alicję. Gratulujemy i życzymy nowemu samorządowi skutecznej pracy!