Warsztaty teatralne w Międzyczasie

Uczniowie klas ósmych i ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły wzięli udział w sobotę (11 września) w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Klubie Młodzieżowym “Międzyczas”. Zajęcia dla młodych aktorów poprowadził reżyser – Konrad Jaworecki. Podczas warsztatów młodzi artyści przygotowywali etiudy teatralne, które zostaną pokazane w czasie Dni Kultury Żydowskiej. Tym razem organizatorzy tego cyklicznego projektu wskrzeszania pamięci o żydowskiej społeczności naszego miasta postanowili upamiętnić cztery miejsca, w których staną tablice informacyjne opisujące ich historię. 2 października zostaną odsłonięte tablice przy starym cmentarzu żydowskim (na terenie dzisiejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych), przy domu cadyka Perłowa (przy ul. Nadrzecznej), przy dawnej drewnianej synagodze (przy ul. Piłsudskiego – dawniej Karczewskiej) i na terenie getta w Mińsku Mazowieckim. Odsłonięciu tablic towarzyszyć będą cztery etiudy teatralne w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów. Dziękujemy pani Justynie Radomińskiej – koordynatorce tego teatralnego przedsięwzięcia za zaproszenie do udziału w projekcie. Już teraz zapraszamy do udziału w Dniach Kultury Żydowskiej, by obejrzeć efekty pracy artystycznej naszych uczniów.