Wspaniały gość w klasach I-III

W tym tygodniu na zaproszenie pani Aleksandry Kołak i pani Katarzyny Słowik-Siwickiej odwiedził naszą szkołę niesamowity gość. Dlaczego niesamowity? Bo niewidomy. Przyjechał do nas z psem przewodnikiem. Pies Rolek jest rasy Chesapeake Bay retriever i jest jednym z trzydziestu psów tej rasy w Polsce. Pochodzi z Ameryki! Pan Sebastian opowiadał nam o sobie, o różnorodności, o niepełnosprawności i radości z życia, którą niezliczone pokłady w sobie skrywa. Bardzo mało mówił o barierach, które stwarza świat, ponieważ jak wspomniał „widzi same pozytywy” :). To była dla nas wszystkich lekcja empatii, wrażliwości, ale również pogody ducha i czerpania z życia całymi garściami! Takiej postawy jaką ma pan Sebastian Grzywacz życzymy wszystkim naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom! A jeśli chcecie poznać Pana Sebastiana osobiście to zapraszamy na Niewidzialną Wystawę do Warszawy, gdzie pracuje na co dzień. Tam poznacie piękno otaczającego nas świata.