URODZINY PAPIEŻA

18 maja 2020 roku mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, czyli św. Jana Pawła II. Dla społeczności naszej szkoły to wyjątkowe święto. Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o wielkim człowieku, duszpasterzu, artyście, filozofie, autorytecie, ale i przyjacielu. Jego naukę przepełnia humanistyczne przesłanie, wiara w drugiego człowieka, dążenie do dialogu, odwaga głoszenia Słowa, które ma moc zmieniania świata. Jesteśmy szczególnie dumni, że możemy nosić imię tego wyjątkowego Polaka. Przez cały tydzień od 18 do 22 maja będziemy świętować URODZINY PAPIEŻA. Uczniowie wszystkich klas będą poznawać lub przypominać sobie na godzinach z wychowawcami fascynującą biografię Jana Pawła II. Podczas zajęć religii będziemy brać pod lupę przesłanie życia i nauki papieża – Polaka. Najmłodsi przygotowali laurki dla szacownego Jubilata. Zdjęcia autorów i ich prac można oglądać poniżej. Planowaliśmy, że dziś (18 maja) odbędzie się ważna dla społeczności szkoły uroczystość nadania sztandaru z wizerunkiem Patrona. Nie udało się, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei, że podejmiemy to działanie, kiedy tylko będzie taka możliwość. Mimo niełatwego czasu – mamy absolutne przekonanie, że nasza szkolna społeczność ma niezwykłego orędownika i przyjaciela, który nad nami czuwa. Polecamy się jego opiece. Jan Paweł II w liście do artystów wiele lat temu napisał: „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” (Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.). Z okazji pięknego jubileuszu 100. URODZIN PAPIEŻA najlepszym życzeniem będzie zobowiązanie: UCZYŃ Z ŻYCIA ARCYDZIEŁO.