Dziewiąte miejsce w kraju

W naszej szkole odbył się tuż przed zamknięciem szkół ze względu na epidemię Półfinał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego Organizowany z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej. W Polsce organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Drużyny naszej szkoły wykazały się wiedzą z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Nie jest dla nich tajemnicą, czym jest zestawienie wpływów i wydatków, jaka postać widnieje na banknocie, czy kto sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. Ponadto, nasi uczniowie wiedzą, że jeżeli inwestycja traci w jednym roku 25%, a w drugim zyskuje 26% to w rezultacie przynosi stratę. Drużyna klasy 8b, w składzie: Dariusz Replin i Kacper Mandziewski na początku plasowała się na drugim miejscu, ostatecznie zakończyła zmagania i tak z wysokim wynikiem – 9 miejsce w kraju. Gratuluję zwycięzcom i życzę sukcesów w kolejnych edycjach -Agnieszka Krasuska, koordynator partnerstwa szkolnego – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Szczegółowe wyniki opublikowano na stronie.

http://bakcyl.wib.org.pl/europejski-quiz-finansowy/