Teatralny sukces

Miło nam poinofmrować, że nasz szkolny teatr POD SPODEM zdobył dziś II miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym organizowanym w ramach obchodów XII Powiatowego Dnia Papieskiego. Konkurs odbył się w naszej szkole. Jury w składzie: pan Maurycy Wolf, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost oceniło osiem spektakli teatralnych, których mottem były słowa Jana Pawła II: “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. I miejsce zdobyła grupa “Do trzech razy sztuka” z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego za spektakl “Lustro”. Równorzędne I miejsce jury przyznało Klaudii Karpińskiej z tej samej szkoły za monodram “Człowiek”. Oba spektakle wyreżyserowała pani Diana Gajc-Piątkowska. II miejsce zdobył zespół GTI ze Szkoły Specjalnej w Ignacowie za etiudę “Siła przyjaźni” w reżyserii pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej. Nasza grupa zdobyła równorzędne drugie miejsce za spektakl “MłoDOŚĆ” wyreżyserowany przez panią Izabelę Saganowską Jury wyróżniło także trzy licealistki za kreacje aktorskie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Podczas czwartkowej gali podsumowującej tegoroczny Powiatowy Dzień Papieski zostaną zaprezentowane nagrodzone spektakle.

Gratulujemy Magdzie, Weronice i Michalinie z kl. 7c, Zuzi z kl. 8a, Anicie, Hani, Milenie, Lenie, Oli, Jankowi i Olkowi z kl. 8b oraz Oli, Marcie, Natalii i Wioli z kl. 8c. Brawo WY!