XII Integracyjne Igrzyska Sportowe

1 października 2019 r nasza szkoła we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała XII Integracyjne Igrzyska Sportowe. Tegorocznymi uczestnikami byli uczniowie klas 1-3 z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 6,  Szkoły Podstawowej ze Starogrodu, Zespołu Szkół z Ignacowa oraz uczniowie naszej szkoły  z klas integracyjnych: Ia, Ib, IIc i IIIa. Otwarcia igrzysk dokonali zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Mińskiego p. Witold Kikolski, radna Rady Miasta p. Eliza Bujalska oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga. Następnie młodzi olimpijczycy przemaszerowali drużynami przy dźwiękach hymnu olimpijskiego, niosąc na czele flagę z pięcioma kołami. Mali sportowcy z wielkim entuzjazmem przystąpili do zabawy, a swoje umiejętności  mogli sprawdzić w siedmiu nietypowych konkurencjach tj.: slalomie z piłeczką pingpongową na łyżce, łowieniu piłek w basenie, rzucaniu do celu frisbee, turlaniu „kuli ziemskiej” kijami do unihokeja. Godny podziwu był również doping drużyn. Jak się okazało, konkurencje sportowe to fraszka dla młodych uczestników. Po zakończonych zmaganiach, pełni werwy, włączyli się w ćwiczenia taneczne prowadzone przez p. Aldonę Szewczyk, a następnie z apetytem spałaszowali pieczone kiełbaski i ciasto. Podsumowania Integracyjnych Igrzysk Sportowych dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Grzegorz  Wyszogrodzki oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga, wręczając wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.