Klasa 2 A na żywo w Polskim Radiu Dzieciom

Klasa 2a rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem Dzieciom jako Placówka Ambasadorska.  Polskie Radio Dzieciom to pierwszy i jedyny program radiowy w Polsce przygotowywany wyłącznie dla dzieci i rodziców. Misją radia jest jednoczenie rodzin do wspólnego spędzania czasu i zapewnienie wspaniałej zabawy poprzez edukację. W ramach takiej współpracy uczniowie dostają do wykonania zadanie, o którym rozmawiają z prowadzącym na antenie. Ponad to mogą uczestniczyć w różnych konkursach. Naszą szkołę może odwiedzić także reporter i zapoznać dzieci z pracą i sprzętem dziennikarza radiowego. W czwartek 16 maja 2019 r. uczniowie wraz z p. Iwoną Szulawską i p. Iwoną Reszelską–Maćkowiak wzięli udział w audycji na żywo w Polskim Radiu Dzieciom. Dzieci opowiedziały o naszej szkole, podzieliły się planami na zbliżające się wakacje i  pozdrowiły najbliższych. Dzięki występom na antenie nasi uczniowie uczą się opanowywać lęk przed wystąpieniami publicznymi, budować zdania złożone i zachowywać narzuconą dyscyplinę w trakcie nagrania. Efektów naszej dzisiejszej pracy można posłuchać za pośrednictwem playera na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony. Następnej audycji z naszym udziałem będzie można posłuchać 2 września 2019r. Zapraszamy do wspólnego słuchania tuż po wakacjach.