Językowcy nagrodzeni

We środę (09.01) w naszej szkole odbyło się Podsumowanie Miesiąca Języków Obcych, który był organizowany w grudniu. W apelu wzięli udział przedstawiciele klas, którzy w konkursach zdobyli nagrody. Uczestnicy apelu najpierw mieli możliwość obejrzenia prezentacji porównującej obchody Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech i w krajach anglojęzycznych, a następnie posłuchać występów uczniów śpiewających po niemiecku i angielsku. Najważniejszą częścią apelu było wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursów językowych.

W pierwszym semestrze z języka angielskiego odbyło się 7 konkursów, a także konkurs kuratoryjny. Łącznie we wszystkich zmaganiach angielskojęzycznych wzięło udział ponad 100 osób, tak wielkie zainteresowanie bardzo nas cieszy. Na uwagę zasługuje również fakt, że najmłodsi uczniowie klas 0-2 również włączyli się do udziału w konkursach!

Język niemiecki również cieszył się ogromną popularnością, zostały zorganizowane 4 konkursy – Jesienny Festiwal Słodkości, Konkurs na Najładniejszą Kartkę z życzeniami po niemiecku, konkurs na Najładniejszą Choinkę oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie zostali nagrodzeni nie tylko dyplomami oraz nagrodami, ale również ocenami celującymi z języków obcych. Wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!