Przeczytaliśmy “Przedwiośnie”

Narodowe Czytanie – jak co roku z reprezentacją naszej szkoły. Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła wyjść z Żeromskim w miasto, dlatego happeningi czytelnicze odbywały się w różnych miejscach Mińska Mazowieckiego. Nasza liczna reprezentacja czytała fragmenty powieści S. Żeromskiego “Przedwiośnie” w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro nauczycieli na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim, ośmioro uczniów oraz nasza absolwentka. Jeszcze większa grupa uczniów, rodziców i nauczycieli przyszła posłuchać czytelniczego występu. Pogoda sprzyjała relaksowi. Wylegując się na leżakach, słuchaliśmy  fragmentów powieści Żeromskiego. Za rok też będziemy czytać, bo jak powiedziała polska noblistka, Wisława Szymborska: “Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.