SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ.

Środa 06.06.2018 na trzeciej przerwie obiadowej w hali sportowej uroczyste zakończenie Szkolnej Ligi Piłki Nożnej  – ZAPRASZAM!!

Szkolna Liga Piłki Nożnej to: 8 Drużyn, 64 młodych piłkarzy, 7 kolejek ligowych, 560 minut piłkarskich zmagań. 23 maja odbyła się ostatnia kolejka ligowa. Tego dnia wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego, rozstrzygnęły się wszelkie wątpliwości.

Zapraszam do relacji z wydarzenia:
Mistrzami sezonu 2018 zostali piłkarze drużyny Tęcza Rochocice w składzie: Jakub Szlendak(K), Bartłomiej Misiurski, Aleksander Cyran, Kacper Szczęsny, Michał Mikołajczyk, Bartosz Sowa, Bartosz Bembnowicz, Bartłomiej Turczyk. Trzeba przyznać, że zawodnicy nie pozostawili cienia wątpliwości i pozostali bezapelacyjnie mistrzami. Wszystkie mecze wygrane  oraz komplet punktów to rzeczywiście spory wyczyn. Drugie miejsce zdobyła drużyna Kółko Różańcowe, której można pogratulować nie tylko dobrej gry w piłkę, ale również tak zwanego team spirit. Niezależnie od wyników meczy wśród młodych piłkarzy widać było radość z samego wydarzenia oraz wzajemne wsparcie. Skład Vice Mistrzów przedstawia się następująco: Jakub Piwek(K), Łukasz Płóciennik, Patryk Bartnicki, Maciej Kopeć, Piotr Wielkopolanin, Filip Kurowicki, Kacper Kurowicki oraz Daniel Krupieńczyk.
Na ostatnim stopniu podium uplasowali się zawodnicy Apteki Ewenement. Można rzec, że są to gospodarze boiska. Gdyż chłopaki trenują na nim w każdy piątek od dwóch lat, nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważne jest czucie pola i oswojenie się z obiektem sportowym. W tym przypadku właśnie to oraz nienaganne umiejętności pozwoliły zdobyć podium. W skład Apteki Ewenement wchodzą: Dawid Rudnicki(K), Krystian Chmielewski, Wojtek Tomasiuk, Dominik Rochaczewski, Mateusz Kucharski, Aleksander Michałowski, Jakub Kulma oraz Emil Komuda.
Tuż za podium drużyna Toronto Niggaz, której zabrakło dosłownie jednego punktu, do trzeciej pozycji. Oczywiście czwarte miejsce to też bardzo dobry wynik. Chociaż, każdy sportowiec wie, że jest to najtrudniejsza do pogodzenia się pozycja. W drużynie na wyróżnienie zasługuje Bartosz Wocial, jego precyzyjne strzały niejednokrotnie zaskoczyły bramkarza rywali. Piąte miejsce w klasyfikacji zajęła drużyna El Wariatto, bardzo dobrze grający piłkarze, jednak brak zgrania i trudności w przestawieniu się z boisk ligowych na wymiary orlika spowodowały tylko, a może aż, piątą lokatę. Piłkarze Wariatów sporo zawdzięczają swojemu bramkarzowi Kacprowi Banasiakowi, którego bramkarskie robinsonady wprawiały w osłupienie napastników.
Na szóstej pozycji uplasowała się ekipa FC Czarnobyl, która zawsze uśmiechnięta, wesoła z sporą dawką humoru podchodziła do spotkań – tak należy robić, każdy sport ma wywoływać uśmiech, radość oraz wyciągnąć z nas same dobre emocje. Warto dodać, że to jedyna drużyna, w której składzie pojawiły się dziewczyny. Na wyróżnienie zasługuje Martyna Rokita – piłkarka na co dzień trenująca w Klubie pokazała, że dziewczyny też potrafią grać, a nawet zdobywać bramki ! Na siódmym miejscu piłkarze SB Mafiji, trzeba zaznaczyć, że to jedyna reprezentacja siódmych klas.
Piłkarzy SB Mafiji należy pochwalić, za grę fair play. Pomimo niewielkich szans na wygrane przychodzili w pełnym składzie, walczyli do końca oraz kibicowali innym drużynom. Bardzo miło jest widzieć młodych ludzi, którzy wspierają starszych kolegów.
Ostatnie miejsce zajęła drużyna, której niestety zabrakło sił, chęci, zapału oraz wiary we własne możliwości. Piłkarze z tej drużyny po drugiej kolejce poddali się bez walki i oddali walkowery.
Szkoda, bo Ci młodzi ludzie naprawdę mają umiejętności…
Dziękuję wszystkim drużynom za miłą atmosferę podczas rozgrywek, za wzajemny szacunek oraz pokazanie, że można rywalizować w zdrowej, sportowej atmosferze.
Organizator, sędzia, nauczyciel wychowania fizycznego – Piotr Lichota