Kandydaci na uczniów odwiedzili szkołę

We wtorkowe popołudnie (20 marca) w naszej szkole pojawili się szczególni goście. Przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice spotkali się z obecnymi pierwszakami i ich nauczycielami. Dzieci dzieciom pokazywały szkołę.

– Wybór pierwszej szkoły dla dziecka to ważny wybór. Mogę państwu zagwarantować, że w tej szkole zrobimy wszystko, by jej absolwent mógł odnieść osobisty sukces – mówił Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor szkoły do gości zgromadzonych w hali sportowej.

Dzień Promocji Szkoły nie był typowym spotkaniem informacyjnym, bo zaproszono nie tylko rodziców przyszłych pierwszoklasistów, ale i dzieci. Chodziło o to, by i rodzicom i ich pociechom pokazać, jak w naszej szkole pracuje się z uczniami kl. I. Dlatego właśnie na scenie pojawili się podopieczni Anny Majszyk i Iwony Szulawskiej, czyli uczniowie kl. 1a i 1b. Dzieciaki śpiewająco pokazywały, jak uczą się czytać, pisać, liczyć, ale też tańczyć, śpiewać, grać na instrumentach, występować. Razem z dziećmi na scenie w piosenkach i wierszykach wystąpili nauczyciele – p. Anna Majszyk, p. Iwona Szulawska, p. Lucyna Smużyńska, p. Sylwia Wasilewska, p. Marta Woźnica, p. Paweł Jedliński, pedagog p. Justyna Kołodziejczyk i zespół kierowniczy – p. Grzegorz Wyszogrodzki, p. Urszula Ćwiek, p. Izabela Saganowska. Dodatkowo w przygotowaniu prezentacji ze zdjęciami z działań pierwszoklasistów pomagała wychowawczyni świetlicy – p. Edyta Kopańska, a w organizacji spotkania także uczniowie klas gimnazjalnych oraz p. Piotr Borkowski i p. Maciej Kłos.

Rodzice otrzymali informator, mogli porozmawiać z pracownikami szkoły, obejrzeć szkolne wnętrza, sale lekcyjne, stołówkę, miejsca, z których ich dzieci będą od września korzystać. Dzieci mogły nie tylko śpiewać i tańczyć razem z występującymi, ale także wziąć udział w zajęciach plastycznych. To było sympatyczne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli obecnych i przyszłych klas pierwszych.

Rekrutacja do klas pierwszych mińskich szkół prowadzona jest za pomocą systemu elektronicznego. Nabór rusza 26 marca i potrwa do 13 kwietnia. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły i miasta.