Dzień Kropki w naszej szkole

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto to stało się dla nas wszystkich pretekstem do nauki dzięki zabawie. Zarówno starsi uczniowie, jak i maluchy z klasy pierwszej i z zerówki uczestniczyli w zajęciach, na których królowała kropka. Pierwszaki malowały w kropkach swoje talenty oraz liczyły i kolorowały kropki biedronki. W klasach starszych na lekcjach języka polskiego uczniowie poznawali znaczenie interpunkcyjne i frazeologiczne kropki, szyfrowali nazwę święta, używając alfabetu Morse’a i alfabetu Braile’a. Na geografii oglądali tyflomapę (przeznaczoną dla niewidomych) oraz czytali legendy różnych map i dowiadywali się, co na nich oznaczają kropki. Na matematyce jedni uczniowie szukali w terenie obecności kropki mającej zastosowanie matematyczne, inni mieli za zadanie połączyć 9 kropek ułożonych w kwadrat za pomocą czterech prostych linii. Na języku angielskim obejrzeli filmik o Veshti i rozmawiali o talentach, na języku niemieckim łączyli kropki, tworząc z nich nowe słowa. Podczas lekcji chemii i biologii kropka również się pojawiła – na chemii w postaci modelu atomu, a na biologii jako pojedyncza komórka, od której wszystko się zaczyna. Krótko mówiąc – dowiedliśmy dzisiaj, że kropka ma znaczenie! Co więcej – kropka pozwoliła nam dzisiaj na integrację młodszych, starszych i całkiem dorosłych przedstawicieli naszej szkoły!