XI Igrzyska Integracyjne

Integracyjnie i sportowo

Październik, to miesiąc poświęcony w naszej szkole idei integracji. W tym roku, 4 października, po raz pierwszy gościliśmy w ramach XI Integracyjnych Igrzysk Sportowych 120 najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. W sportowych zmaganiach, przygotowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, uczestniczyli wraz z opiekunami uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 6 i nr 3 w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Podstawowej w Starogrodzie i Zespołu Szkół w Ignacowie.

Jak na prawdziwe igrzyska sportowe przystało, rozpoczęliśmy je przemarszem uczestników z flagą olimpijską. Zaś uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grzegorz Wyszogrodzki i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Smuga. Obaj panowie życzyli uczestnikom wspaniałej zabawy w duchu sportowej rywalizacji.

Zanim zawodnicy rozpoczęli zmagania obejrzeli wystawę plakatów, wykonanych przez uczniów naszej szkoły, poświęconych 100 leciu Niepodległej, a także krótką prezentację o tej, tak ważnej dla Polski rocznicy.

Wszyscy sportowcy uczestniczyli w sześciu konkurencjach, ale najwięcej emocji wzbudziło toczenie slalomem wielkiej dmuchanej i kolorowej piłki, którą na zakończenie radośnie podrzucali.

Tegoroczne zmagania sportowe zostały zakończone rozdaniem pamiątkowych medali, wspaniałą ucztą z ciast i pieczonych kiełbasek oraz wspólnym zdjęciem. Nie mamy wątpliwości, że wszyscy zawodnicy zachowają w pamięci na długo atmosferę towarzyszącą zawsze, tym wyjątkowym igrzyskom.

                                                                                   Iwona Reszelska-Maćkowiak

WKRĘCENI NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

Sezon rowerowy otwórz z nami !  Wkręć się na Niebiesko dla Autyzmu!  Już 8 kwietnia o godz. 10:00 na Starym Rynku rusza II RAJD ROWEROWY organizowany przez naszą szkołę z okazji „Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu”. Wystarczy zabrać ze sobą rower, kask, niebieską koszulkę i dobry nastrój.Nie może Cię zabraknąć!

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA

X Igrzyska Integracyjne

Dnia 10.10.2017 roku odbyły się w naszej szkole 10 Jubileuszowe Igrzyska Integracyjne. Zostały one przygotowane we współpracy z MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Zespoły z  powiatu mińskiego brały udział w grupowych zawodach. Każdy uczestnik otrzymał medal. Na zakończenie igrzysk świętowaliśmy wspólnie przy torcie nasz jubileusz. Spotkanie przebiegło w atmosferze radości, przyjaźni i dobrej wspólnej zabawy.

 

Złoto zdobyte!

W piątek 15.09.2017r klasa 2c zawitała do Centrum Pieniądza Narodowego NBP. Warsztaty „Bank i pieniądz” wzbudziły zainteresowanie młodzieży, która dowiedziała się jak wygląda skarbiec NPB, ile warta jest sztabka złota, czy jak rozpoznać fałszywe banknoty. Druga część dnia odbyła się z mapami w dłoniach, w postaci gry terenowej po Starym Mieście.

Czytamy przedszkolakom

Grupa uczennic  z klasy 2e, w ramach projektu edukacyjnego, odwiedziła przedszkolaki stacjonujące w naszym gimnazjum. Miała za zadanie przeczytać im bajki. Dziewczyny przebrały się za  Maszę i Niedźwiedzia, postaci zostały od razu rozpoznane przez dzieci. Przedszkolaki w ciszy i z zainteresowaniem wysłuchały czytanych opowieści.

„To było naprawdę ciekawe doświadczenie. Żadna z nas nie pomyślałaby, że dzieci są w stanie z tak dużym zainteresowaniem słuchać.” – powiedziała jedna z uczestniczek.

Turniej kręgli

W środę 10 maja grupa uczniów z klas integracyjnych wzięła udział w VIII Powiatowym Integracyjnym Turnieju Kręgli w Mińsku Mazowieckim. Na torach kręgielni rywalizowali ze sobą uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej “Caritas”, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz naszego Gimnazjum. Zmaganiom zawodników kibicował  Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na torach do kręgli, a w przerwie mieli możliwość gry w bilard. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Jeden z naszych uczniów Norbert Komuda zdobył III miejsce.

Wkręceni na niebiesko dla Autyzmu

W niedzielę 2 kwietnia spotkaliśmy się na rajdzie rowerowym “Wkręceni na Niebiesko dla Autyzmu”, który zorganizowaliśmy z okazji ŚWIATOWEGO DNIA WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU.

Ubrani na niebiesko przejechaliśmy w pełnym słońcu ulicami naszego miasta pod eskortą policji, żeby pokazać naszą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Były to niezapomniane chwile i większość z nas zakończyła rajd z pewnym niedosytem. Obiecujemy, że w przyszłym roku pojedziemy dalej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

Zespół do spraw integracji

IX Igrzyska Integracyjne

dsc_1369

Już po raz dziewiąty wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowaliśmy Igrzyska Integracyjne, w których wzięli udział uczniowie ze szkół integracyjnych i specjalnych z powiatu mińskiego. Po uroczystym otwarciu uczestnicy zmagali się w konkurencjach drużynowych, którym towarzyszyły ogromne emocje i zaangażowanie. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał medal, co wywołało u sportowców poczucie dumy i radości.

Igrzyska to nie tylko wspólna zabawa, ale także miejsce gdzie uczymy się wzajemnej pomocy w atmosferze tolerancji i akceptacji.

O czym szumią mazowieckie wierzby.

img_0784We wtorek 26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się już jedenasta edycja konkursu „O czym szumią mazowieckie wierzby. Moja Ojczyzna – Maja Okolica. Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Koniczynka” i Zespół Szkół im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie.

   W tym roku konkurs plastyczny, fotograficzny i gawędziarski poświęcony był ptakom Ziemi Mińskiej. Uczniowie naszego gimnazjum od kilku lat z sukcesami biorą udział w artystyczno – integracyjnych zmaganiach. Teraz nie mogło być inaczej. W kategorii gawędy II miejsce zdobyła uczennica klasy II c Anna Niedziałek opowiadając o „Latającym klejnocie” – zimorodku. Karena Paździoch z klasy I b, barwnie gestykulując, wprowadziła słuchaczy w klimat tańca godowego żurawi i niebanalnym popisem oratorskim wywalczyła wyróżnienie w mocno obsadzonej kategorii uczniów gimnazjów. Ta utalentowana uczennica otrzymała również II nagrodę za fotografię przepięknego łabędzia. Jury doceniło także talent plastyczny naszych uczennic nagradzając I miejscem Magdalenę Grabarczyk z klasy II e oraz wyróżnieniem Weronikę Parafiniuk z klasy II c, Łucję Czyż i Martę Obłozę z klasy II e.

   Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów powiatu mińskiego. Na konkurs plastyczny wpłynęło ponad 200 prac, a przesłuchania gawędziarzy trwały znacznie dłużej niż w latach ubiegłych. Coraz większe zainteresowanie integracyjnym konkursem potwierdza ogromne zapotrzebowanie na naszym terenie na imprezy, w których uczniowie niepełnosprawni wspólnie z pełnosprawnymi prezentują swoje talenty.

Iwona Reszelska – Maćkowiak

Czytaj całość

Kręgle

p111012814 kwietnia  uczniowie klasy I c i II c: Natalia Zych, Mikołaj Tułodziecki, Daniel Kłoszewski i Patryk Zięba  w sportowej atmosferze prezentowali swoje umiejętności gry w kręgle podczas VII Powiatowego Integracyjnego Turnieju w Kręgle, którego organizatorem jest Zespół Szkół w Ignacowie.

Przedstawiciele czterech placówek oświatowych, czyli Gimnazjum Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół w Ignacowie, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” tworząc integracyjne zespoły sportowe rywalizowali  fair play na torach, zdobywając imponujące ilości punktów. Zmaganiom sportowym przyglądali się i kibicowali przedstawiciele Starostwa Powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice oraz opiekunowie uczniów.

Czytaj całość

Integracyjne warsztaty muzyczne

p1110092

12 kwietnia uczniowie klasy Ic integracyjno – artystycznej: Maja Ostrowska, Patrycja Konca, Paweł Kołodzik, Natalia Sosnowska i Natalia Zych uczestniczyli w przeglądzie szkół zaproszonych na warsztaty muzyczne. Spotkanie zorganizował  Zespół Szkół w Ignacowie w ramach projektu „Nasz wspólny świat”.Na scenie  występowali uczniowie szkół podstawowych, naszego gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych i uczniowie Zespołu Szkół w Ignacowie, którzy z niezwykle pozytywną  energią prezentowali muzyczne, taneczne i teatralne efekty swojej wspólnej pracy.

Czytaj całość

DZIEŃ OTWARTY DLA INTEGRACJI

W dniu 12 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszym gimnazjum osoby zainteresowane rekrutacją do klasy integracyjnej. W tym roku zostanie utworzona klasa o profilu integracyjno – politechnicznym, która przeznaczona będzie dla młodzieży pragnącej poszerzać wiedzę z nauk ścisłych, tj. matematyka i fizyka. Jej dodatkowy atut to możliwość dorastania w atmosferze tolerancji, akceptacji i wrażliwości na problemy drugiego człowieka, między rówieśnikami pełnosprawnymi oraz niepełnosprawnymi. Zapraszamy do nas!

Artystycznie z integracją

dsc_0125W piątek (18 marca) część uczniów klasy Ic (Maja Ostrowska, Patrycja Konca, Natalia Zych, Natalia Sosnowska, Paweł Kołodzik) i uczennica klasy 3f (Natalia Wiącek)pod opieką p. Marzeny Grzyb oraz p. Dagmary Kacprzyk, wzięło udział w warsztatach muzycznych w Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie. Spotkanie było elementem kampanii „Nasz Wspólny Świat”, organizowanym z okazji obchodów Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Młodzież z naszej szkoły miała okazję do wspólnego śpiewania z niepełnosprawnymi rówieśnikami. A już w kwietniu, tworząc jeden zespół, wszyscy wystąpią na scenie wykonując utwór zespołu Tabb & Sound’N’Grace „Możesz wszystko”. POWODZENIA! Czytaj całość

VIII Igrzyska Integracyjne

dsc_02646 października 2015r odbyły się już  VIII Igrzyska Integracyjne organizowane przez naszą szkołę oraz MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie z klas integracyjnych z powiatu mińskiego brali udział w najrozmaitszych konkurencjach sportowych, m.in.  biegi slalomem, zabawy z piłką, czy ringo. Głównym celem corocznych igrzysk jest wspólna zabawa oraz integracja społeczna dzieci i młodzieży zdrowej i niepełnosprawnej. Na koniec imprezy każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal oraz dyplom.

Czytaj całość