Mali artyści

W tym tygodniu uczniowie klasy 1b tworzyli plakaty ukazujące ich klasę w kosmosie, uczyli się przy tym współpracy w grupach przy okazji świetnie się bawiąc. Wyzwolili w sobie wielkie pokłady kreatywności i zauważyli, że łącząc swoje pomysły mogą stworzyć coś zupełnie nietuzinkowego i niepowtarzalnego. Oby tak dalej!

„Wytwory dziecięcej twórczości plastycznej zaliczamy do wytworów objętych mianem sztuki. Sztuka dziecka jest sztuką tak długo, jak długo będą istniały dzieci lubiące i umiejące po swojemu, a pięknie rysować i malować”.

Świętujemy pierwsze dni jesieni

W zeszłym tygodniu klasa I A świętowała dzień chłopaka i pierwsze dni jesieni. Chłopcy dostali wspaniałe upominki oraz co niektórzy buziaki od dziewczynek. Po części oficjalnej były tańce i urządziliśmy klasowe kino.
Natomiast pierwsze dni jesieni uczciliśmy na czerwono. Wszyscy się bardzo postarali   znaleźli w szafach coś w tym jesiennym kolorze.

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie to cotygodniowe spotkania dzieci i praca z łamigłówkami matematycznymi lub językowymi. Tym razem pierwszaki i drugoklasiści musieli rozkodować szyfr ze znanym przysłowiem: “Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”. Ćwiczyli także sokole oko: kolorowanka dla spostrzegawczych.

Klasa 1b na tropie ciekawostek ekologicznych

Dzieci z klasy 1b uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez PWiK Mińsk Mazowiecki na temat ekologi. Nasi uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat wody, ile potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania oraz jak dobrze ją wykorzystywać. Szczególnie zainteresowali się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń, a nawet w produkcji samochodu osobowego. Ta część zajęć zakończyła się konkursem z nagrodami oraz ciekawym eksperymentem.

Ślubowanie na czytelnika

W piątek 28 września biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych. Gościem spotkania była pani wicedyrektor Urszula Ćwiek. Dzieci obejrzały bajkową inscenizację przygotowaną przez starszych kolegów, popisali się również wiedzą na temat przeczytanych książek. Zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece szkolnej. Na zakończenie złożyli przysięgę, że będą szanować i kochać książki. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie chętnie odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.