Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na kartkę świąteczną dla Miasta Mińsk Mazowiecki. Mateusz Ptasiński z klasy 7c zdobył II miejsce, natomiast Oliwier Łoboda z klasy 1b otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Wycieczka zerówki

W czwartek grupy Oa i Ob pod opieką swoich wszystkich pań po raz pierwszy wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl pt. “Tańcząca choinka”. Śmieszny krasnal i tytułowa choinka wprawili wszystkich w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój. Śpiewaliśmy piosenki i aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu. Jedna z dziewczynek nawet została wybrana spośród publiczności i tańczyła na scenie! Następnie udaliśmy się do kolorowej sali zabaw “Maluch”, gdzie mogliśmy bawić się w basenie z piłeczkami i pokonywać tory przeszkód. Do szkoły wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i z uśmiechami na twarzy.

Mikołajki w 0b

Mikołajki są szczególnie lubiane przez dzieci. 6 grudnia nasi podopieczni z wypiekami na twarzy oczekiwali wizyty Mikołaja. W naszej sali od samego rana trwały przygotowania: wieszaliśmy bombki, robiliśmy mikołaja z papierowego talerzyka i łańcuch z makaronu. Byliśmy w tym roku bardzo grzeczni, bo Mikołaj przyszedł do nas aż dwa razy! A do tego podobno pod naszą szkołę przyjechał dziś wozem strażackim! Za pierwszym razem przyniósł nam cukierki, a później ,dzięki uczniom z klasy 3c, mogliśmy posłuchać interesującej książki! Jaka była nasza radość, gdy rozpakowywaliśmy prezenty. Kochany Mikołaju, dziękujemy, żyj sto lat!

Stop narkotykom

28 listopada Samorząd Uczniowski przygotował prezentację o narkotykach i ich działaniu oraz niepożądanych skutkach. Zajęli się tym najstarsi uczniowie samorządu: Jakub Czopek i  Aleksandra Duszczyk (klasa III E), Maria Koźlak, Julia Grzesińska i Milena Bakuła (Klasa III G). Na prezentacji uczniowie nauczyli się o najpopularniejszych narkotykach, skutkach ich działań oraz dowiedzieli się jak rozpoznać osoby zażywające je. Po prezentacji, reprezentacje klas miały do rozwiązania quiz. Trzy zwycięskie drużyny oprócz popisania się przyswajaniem wiedzy dostali słodką nagrodę. Ponad to Samorząd Uczniowski rozdał każdej drużynie nagrody pocieszenia w postaci cukierków.

Sukcesy w III Powiatowym Konkursie “Czytam, bo lubię”

Niezmiernie miło nam poinformować, że reprezentantki naszej szkoły  odniosły sukcesy w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Czytam, bo lubię.” 30 listopada w murach SP 1 odbyło się spotkanie z Panią Grażyną Bąkiewicz, autorką licznych książek dla dzieci i młodzieży. Jedną z jej czytelniczych pozycji jest „Ale historia… Stasiu, co ty robisz?”, której znajomość sprawdzał test wiedzy poprzedzający spotkanie z autorką. Eliminacje szkolne z powodzeniem przeszły Zuzanna Niemyjska z kl 7 A oraz Martyna Boruc z klasy 8 E. Dodatkowo z rąk pisarki i organizatorów konkursu nagrody odebrały: Martyna Boruc z kl. 8 E za zajecie II miejsca w konkursie plastycznym oraz Adela Płochocka z klasy 8 D za wyróżnienie w konkursie literackim. Brawo dziewczyny.

Z wizytą w straży pożarnej

Wizyta w straży pożarnej wzbudziła wśród naszych Zerówkowiczów ogromne zainteresowanie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wozy strażackie, podziwiały ich wyposażenie i słuchały tego, co opowiadał strażak- tata Michała Gałązki z Oa. Każdy mały uczeń mógł przymierzyć hełm i zobaczyć próbny alarm przeciwpożarowy. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobioną laurką. Ta wycieczka z pewnością na długo zostanie w ich pamięci 🙂

Dzień misia w 0b

Mały, duży, kolorowy, milutki i z kokardką. Miś to najpopularniejsza zabawka dla dzieci. W poniedziałek wszyscy uczniowie Ob przynieśli swoje ulubione przytulanki. Wspólnie bawiliśmy się i z zamkniętymi oczami rysowaliśmy na tablicy niedźwiadka. Na kartkach każdy rysował pastelami swojego misia. Dzień zakończył się pamiątkowym zdjęciem.

 

Lekcje żywej przyrody

Dziś w naszej szkole klasy 1b, 1c, 2a uczestniczyły w lekcji żywej przyrody. Lekcje te zawsze budzą w dzieciach wiele emocji. Wiedza podczas takich zajęć zostaje w pamięci na długo. Na tym spotkaniu dzieci mogły dowiedzieć się o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, a nawet zobaczyć te, które w naturze już śpią pod liściastą kołderką. Dowiedziały się również dlaczego w Polsce zmieniają się pory roku i jak to się dzieję, że dzień zmienia się w noc. Zapraszamy do fotorelacji.

 

“Szczotka, kubek, pasta..”

W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.

We wtorek 27 listopada Ob wybrała się na wizytę do gabinetu stomatologicznego. Celem spotkania było przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu i wyjaśniła jak leczy zęby. Następnie opowiedziała o tym jak należy dbać o higienę jamy ustnej, a także skontrolowała zęby ochotników. Na zakończenie wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech.

Czarodziejskie Andrzejki

Dziś w klasach Ia i Ib odbyły się “Andrzejki”. Dwie godziny wspólnej zabawy przeplatane wróżbami. Dzieci miały okazje poznać imię swojego przyszłego wybranka/wybranki, kim będą w przyszłości a magiczne kubeczki przepowiadały uczniom co ich czeka w przyszłości. Czas spędzony na zabawie pozwolił zintegrować się dzieciom i miło spędzić kolejny dzień w szkole.

LEGENDY POLSKIE

23 listopada klasy: I a i I b wybrały się do Miejskiej Szkoły Artystycznej na przedstawienie teatralne pt. “Baśnie polskie” wystawiane przez wrocławski teatr. Dzieci mogły obejrzeć trzy baśnie: “Złota kaczka”, “Żywa woda” i “Szewczyk Dratewka”. Na scenie wiele się działo, momentami było strasznie, jednak dzieci z zaciekawieniem oglądały przygotowany specjalnie dla nich spektakl.

 

Klasa 2 a w Muzeum Narodowym

We wtorek 27 listopada 2018 r. dzieci z klasy 2 A wraz z p. Iwoną Szulawską i p. Iwoną Reszelską-Maćkowiak wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Polak Mały”. W czasie zajęć wykazali się znajomością historii, wiedzieli jaką ważną uroczystość niedawno obchodziliśmy, wyjaśnili czym jest niepodległość. Obejrzeli obrazy przedstawiające walkę o niepodległość Polski. Byli w sali poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Dzieci wykonały także pracę plastyczną, rysowały własne Drzewo Wolności. Po skończonej lekcji uczniowie obejrzeli wystawę stałą w Galerii Faras, w której mogli podziwiać eksponaty archeologiczne. Na zakończenie wycieczki klasa pojechała jeszcze do pizzerii. Pobyt w Muzeum Narodowym był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. Dzięki lekcji muzealnej dzieci zdobyły dużo wiadomości, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.

Szkolny piknik śniadaniowy

W poniedziałek w ramach akcji “Pod parasolem” cała szkoła zjadła wspólnie drugie śniadanie. Przekąski przygotowali nauczyciele jak i uczniowie. Dzieci mogły wspólnie kosztować wypieków i swoich ulubionych smakołyków. Przy okazji można było zrelaksować się przy muzyce i odpocząć na przygotowanych wcześniej kocach. Uczniowie bardzo chętnie integrowali się przy jedzeniu. Smakołyki bardzo szybko znikły ze stołów. Już nie możemy doczekać się kolejnej takiej inicjatywy!

Klasa 1c wśród zwierząt

Klasa Ic odwiedziła warszawskie zoo. Dzięki Fundacji “Pomoc Autyzm”mogła uczestniczyć w warsztacie, w którym poznała zwierzęta z bliska! Obcowanie ze zwierzętami wycisza, wzmacnia pewność siebie i motywuje do interakcji nawet bardzo nieśmiałe i zamknięte dzieci. Cała grupa z wielkim zapałem słuchała opiekunów, którzy opowiadali bardzo ciekawe historie na temat węży, jaszczurek, karaluchów i innych egzotycznych zwierząt. Na koniec można było pogłaskać a nawet wziąć na rękę nowego kolegę!