Festiwal Piosenki Przedszkolnej Tęczowej Nutki

W kwietniu dzieci z grupy Oa i Ob brały udział w Konkursie Piosenki Przedszkolnej Tęczowe Nutki, który odbywał się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Pod opieką p. Magdaleny Jakubowskiej mali uczniowie zaśpiewali piosenkę “Cztery słonie…”. Mimo małej tremy, dali z siebie wszystko! Chociaż dzieci nie zdobyły żadnego miejsca, to występ był okazją do rozwinięcia umiejętności artystycznych. Na drugi rok postaramy się jeszcze bardziej!

 

Orkiestra Dni Naszych !

W czwartkowe południe młodsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w koncercie Małej Orkiestry Dni Naszych. Tym razem muzycy zaprezentowali wiosenne piosenki. Dzieci chętnie śpiewały i żywo uczestniczyły w proponowanych zabawach. Wszyscy przyjemnie spędzili czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejny występ!

Warsztaty wielkanocne

W piątkowe przedpołudnie dzieci z grupy Oa i Ob miały niepowtarzalną okazję do twórczego działania. Najpierw uczniowie wybierali obrazek związany z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi lub z motywem wiosennym. Następnie odrysowywali go markerem na szkle i malowali farbami. Zerówkowicze z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje rysunki. Wszystkie prace wyszły przepięknie! Z resztą zobaczcie sami.

Wyniki konkursu recytatorskiego!

W piątek 29 marca odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna, ach to Ty”. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów z klas 0-2. Dzieci były bardzo przejęte swoim występem. Młodzi artyści musieli pokonać towarzyszącą im tremę. Wszyscy jednak poradzili sobie znakomicie!

Po długich naradach jury ogłasza wyniki:

I miejsce – Diana Kulhawik kl. I b, Natalia Walasik kl.I b, Ania Rysiawa Oa

II miejsce – Amelka Grzybowska kl. Ib, Antoni Rawa kl. IIb

III miejsce – Daria Knap k. II b, Alicja Kucińska Oa

Wyróżnienia otrzymują: Filip Ocypa Oa, Mikołaj Retkowski  Oa, Maja Lubańska Ob, Marta Rucińska kl.II b, Aleksander Skuza kl. II b,  Andżelika Oleszczuk kl. IIb

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Pierwszaki na medal!

28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas 1-4 w warcabach 100-polowych.

Bartosz Kotowski z klasy 1b zajął I miejsce, natomiast Wiktor Legat również z klasy 1b otrzymał miejsce II.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

1c świętuje pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 1c spędzili na wycieczce do Warszawy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na warsztatach grupowych ‘Jak pięknie się różnić’. Były zadania z odgrywania różnych ról i wcielania się w role bohaterów opowiadania. Dzieci spoglądały sobie w oczy i szukały w innych podobieństwa, a także odnajdywały różnice. Przecież każdy jest piękny i wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień wody w 0b

W piątek wszystkie dzieci z grupy Ob ubrały się na niebiesko, a to dlatego że obchodziliśmy Dzień Wody. Uczniowie doskonale poradzili sobie z odpowiedzią na pytanie „Do czego potrzebna jest nam woda?”. Ponadto Zerówkowicze oglądali filmy edukacyjne, z których dowiedzieli się o obiegu wody w przyrodzie oraz słuchali piosenki Orkiestry Dni Naszych. Na koniec każdy wykonał pracę plastyczną poświęconą wodzie.

Wycieczka zeróweczek

W środę grupa Oa i Ob wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy Kino Promenada, w którym oglądaliśmy film o małej biedronce uwięzionej w tekturowym pudełku, czyli „Robaczki z zaginionej dżungli”. Następnie udaliśmy się do największego placu zabaw w Warszawie –  Parku Digiloo, gdzie mogliśmy bawić się do woli. Było super! Niektórzy  byli tak zmęczeni, że w drodze powrotnej ucięli sobie małą drzemkę.

Spotkanie z sokołem

Do niecodziennego spotkania doszło w czwartkowe popołudnie w parku. Grupa Ob podczas spaceru napotkała sokolnika, którego zadaniem jest płoszenie ptaków krukowatych. Ma to na celu ochronę sanitarną Parku Dernałowiczów, a tym samym poprawę komfortu mieszkańców.

Pierwszy dzień wiosny w świetlicy

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Świetliczaki przywitały wiosnę na świeżym powietrzu, wykorzystując swoją pomysłowość na spędzenie czasu w sposób aktywny. Niektórzy ożywili chodnik przed szkołą kolorową kredą, inni biegali za piłką, a jeszcze inni postanowili zmienić kolor włosów (ale tak na chwilę). Pani ze świetlicy zamieniła się w wiosenną makijażystkę, gdyż w świetlicy na dzieci czekało malowanie buziek. Dodatkową atrakcją było malowanie na streczu. Dzień zleciał nam szybko i przyjemnie. Oby takich dni było coraz więcej.

Rozstrzygnięcie konkursu “Wiosenne Kwiaty”

We wtorek został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego “Wiosenne Kwiaty”. Po długich naradach i dyskusjach udało się wyłonić zwycięzców.
I miejsce – Gabriela Czapska
II miejsce – Oliwier Łoboda
III miejsce – Krzysztof Kowalczyk i Zofia Wojtkowska
Wyróżnienia – Diana Kulhawik, Daria Knap, Jagoda Perczyńska i Amelia Stelmaszczyk
Gratulujemy wszystkim dzieciom!

Prace zwycięzców przeszły do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu- zostały wysłane do Wrocławia. Czekamy na wyniki i oczywiście trzymamy kciuki za prace świetliczaków. 

Gry planszowe w 0b

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla komputera czy smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, rozwijają wyobraźnię – po prostu uczą! Uczniowie z grupy Ob wspaniale bawili się grając w ulubione planszówki 🙂 Odkrywanie tej formy rozrywki jest świetną formą integracji grupy i rozbudzenia w dzieciach ciekawości świata.