Czytamy lektury

Uczniowie klasy 2a każdą wolną chwilę poświęcają wczytując się w lektury. Dzieci z zapałem poznają książkę “Pamiętnik Czarnego Noska”, chłonąc z zapałem historie małego misia. Przy okazji  chcą zachęcić swoją postawą do  oddawania głosu na naszą szkołę w konkursie “Empik”.
Może dzięki Waszemu zaangażowaniu uczniowie będą mieli możliwość przeczytania wielu ciekawych historii.

2b z wizytą w Muzeum Narodowym

Jeśli myślicie, że w dobie pandemii wycieczki są niemożliwe, to jesteście w błędzie!!! Uczniowie klasy 2b odwiedzili Muzeum Narodowe! Wzięliśmy udział w lekcji online “Cztery pory roku w sztuce”. Poznaliśmy twórczość sławnych malarzy, dowiedzieliśmy się, jakich barw używa się do przedstawiania pejzaży w różnych porach roku, rozwiązywaliśmy łamigłówki, krzyżówki i zagadki. Po zakończeniu lekcji stworzyliśmy własne obrazy… Zapraszamy do galerii.

Warsztaty zdrowego odżywiania w 0a

W listopadzie obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Żywienia. Z tej okazji do oddziału 0a zaprosiliśmy szczególnych gości – rodziców naszych zerówkowiczów Panią Annę Nowakowską i Katarzynę Szopę. Panie przygotowały warsztaty warzywno-owocowe oraz czytały książkę pt.: „Dlaczego dzieci jedzą śmieci?”, aby uświadomić dzieciom jak bardzo ważne jest prawidłowe żywienie.

Zerówkowicze utrwalili wiedzę na temat zdrowego odżywiania, wykonali piramidę żywności oraz zaśpiewali „witaminowe” piosenki. Zwieńczeniem było oczywiście skosztowanie pysznych i zdrowych soków. Wszystkie przedszkolaki otrzymały także dyplomy uczestnictwa w tych niezwykle smakowitych zajęciach warzywno – owocowych.

Dzień Tolerancji w najmłodszych grupach naszej szkoły

16 listopada grupa 0c obchodziła Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Jesteśmy różni, ale tacy sami – wszyscy jesteśmy przyjaciółmi”. Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Barbary Szelągowskiej pt. ”Niby tacy sami, a jednak inni”.  Rozmawialiśmy na temat odmienności, pozytywnych i negatywnych postaw oraz uczuć. Następnie przedszkolaki poznały mieszkańców innych krajów. Zauważyły, że ludzie na całym świecie różnią się od siebie: językiem, wyglądem, kolorem skóry, ubiorem. Wykonaliśmy również pracę plastyczną pt.: “Dzieci z różnych stron świata”. Promocja tolerancji miała na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

1000 powodów by czytać!!!!!!!

Nasi uczniowie od 2 tygodni rywalizują z innymi szkołami w konkursie EMPIKu pt: “1000 powodów by czytać”. Główną nagrodą jest 1000 książek które zasilą naszą szkolną bibliotekę. Dzieci z niecierpliwością i ekscytacją śledzą wyniki konkursu, które na bieżąco można obserwować w aplikacji. Jednak chociaż sama rywalizacja o główną nagrodę jest ekscytująca to korzyści jakie płyną z wygranej idą znacznie dalej.  Biblioteka poszerzając swoje zbiory będzie mogła zaoferować uczniom książki będące odpowiedzią na ich indywidualne potrzeby. A te każde dziecko ma inne o czym mogą się Państwo przekonać z serii plakatów przygotowanych na okoliczność konkursu. Przedstawiamy Państwu dzieci z naszej szkoły, które są wdzięczne za już okazane wsparcie i proszą o kolejne głosy 🙂
Bądźcie z nami do 2 grudnia. Głosujcie codziennie.
Możecie dać tym dzieciakom ogrom radości <3
Niezbędne informacje na temat głosowania znajdą Państwo na grupie utworzonej na potrzeby konkursu:

Eksperymenty w 2b

Dziś założyliśmy hodowlę kryształków soli. Do słoików wlaliśmy wodę i stopniowo dodawaliśmy sól, jednocześnie intensywnie mieszając. Sól wsypywaliśmy do momentu, kiedy przestała się rozpuszczać. Na kredce lub patyku zawiązaliśmy nitkę tak, by drugi koniec nitki  dotykał dna słoika. Swoje obserwacje będziemy zapisywać na bieżąco. Trzymajcie za nas kciuki!!!

Bieg Radości z Niepodległości

Już trzeci raz w naszej szkole zorganizowany został „Bieg Radości z Niepodległości”. Dzieci  aktywnie uczciły wolność naszego kraju. Okazuje się, że można jednocześnie kształtować postawy patriotyczne i rozwijać kondycję fizyczną. W tym roku mimo ograniczeń związanych z pandemią klasy 0-III wytypowały swoich przedstawicieli, którzy reprezentowali ich podczas biegu. Każda drużyna miała za zadanie przebiec wyznaczoną trasę oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące naszego kraju. Uczniowie wykazali się nie tylko zacięciem sportowym, ale również niemałą wiedzą o Polsce. Każdy zespół otrzymał dyplom oraz mały upominek.

Gratulujemy wszystkim pięknej postawy patriotycznej i wielkiego zaangażowania w bieg.

Dzień Postaci z Bajek

Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Królewna Śnieżka i Trzy Małe Świnki… Są to postacie, które zna każde pokolenie. Babcie czytały ich historie mamom, mamy czytają dzieciom a dzieci czytają lalkom 🙂 Pamiętać należy oczywiście codziennie, ale warto też jeden raz w roku obchodzić Dzień Postaci z Bajek. 5 listopada uczniowie naszej szkoły pomagali Królowej Bajek, aby przywrócić postaci do odpowiednich książek bawiąc się przy tym i ucząc jednocześnie! Spójrzcie jak było bajecznie!

Narodowe Święto Niepodległości

Chór szkolny, prowadzony przez panie Katarzynę Słowik – Siwicką i Paulinę Goebel,  od dawna przygotowywał się do występu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przypadającego na 11 listopada. Nie możemy wystąpić “na żywo”, więc postanowiliśmy wystąpić online. Dzieci wykonały trzy utwory. Zapraszamy do galerii.

Jak trenować myślenie?

Skąd się biorą pomysły? Jak uczymy się myśleć? Na co dzień zupełnie się nad tym nie zastanawiamy, jednak procesy myślenia trenujemy już od narodzin, a nawet w życiu płodowym. Ćwiczenie mózgu, rozwijanie kreatywności pomagają nam radzić sobie w sytuacjach stresowych, a nasze pomysły stają się coraz bardziej różnorodne.
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy 3b ćwiczyli płynność, giętkość myślenia oraz radzenie sobie ze stresem. Zostali postawieni w sytuacji problemowej, podczas której ćwiczyli elastyczność w myśleniu. Podczas zabaw ruchowych w grupie rozwijali giętkość myślenia oraz spostrzegawczość. Zaplanowali organizację przyjęcia urodzinowego, ćwicząc kreatywność. Dzięki miniwykładowi oraz aktywności z kartą pracy, dowiedzieli się, jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami.

Dzień szałowych fryzur!

W piątek 30 października w naszej szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. Był to dzień szalonych fryzur. Wszystkie dzieci były zachwycone. Każdy uczeń mógł w śmieszny sposób się ufryzować. Pomysłów było tysiące. Wszyscy bez wyjątku zostali nagrodzeni cukierkiem, aby dodatkowo osłodzić ten dzień .

Dlaczego strach jest nam potrzebny?

Czy wiesz, że ignorowanie strachu może być ryzykowne? Strach jest naturalną reakcją chroniącą nas przed niebezpiecznymi sytuacjami. Kiedy nie ukrywamy przed sobą, że się boimy oraz znamy nasze potrzeby i reakcje, strach może być naszym sojusznikiem.

W czasie środowych lekcji uczniowie klasy 3b wzięli udział w zabawie ruchowej i sprawdzili czego się boją. Dowiedzieli się także, jak ważną rolę odgrywa strach i jakie są jego rodzaje. Następnie przeprowadzili wywiady z nauczycielami oraz pracownikami szkoły, aby znaleźć najlepszy sposób radzenia sobie ze strachem. Na sam koniec stworzyli swojego “Odstraszacza Strachów”, aby przy nich czuwał w sytuacjach stresowych.

Dzień Dyni

3 listopada w naszych Zerówkach królował kolor pomarańczowy, a to wszystko za sprawą obchodów Dnia Dyni. Uczniowie poprzez zabawę poznawali ciekawostki na temat tych warzyw, wykonywali prace plastyczne oraz brali udział w sportowych konkurencjach.