Wyniki konkursu patriotycznego

W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej „Polska Moja Ojczyzna”, podczas którego uczestnicy przygotowali piękne interpretacje wybranego wiersza o Ojczyźnie. Konkurs miał na celu  edukację obywatelską naszych uczniów i krzewienie wartości patriotycznych, by byli świadomi swej tożsamości i dumni z tego, że są Polakami.

I miejsce- Diana Kulhawik 2b

II miejsce- Bartek Jurek 1c, Norbert Kowalik 1a

III miejsce- Marta Rucińska 3b, Jagoda Perczyńska 2a

Wyróżnienia: Patrycja Borówek 1c, Mikołaj Retkowski 1b, Rozalia Legat 1d, Patryk Rytel 3b, Marcel Nowakowski 3d

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

28 listopada dzieci z grup 0a i 0b odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów na PGE Narodowym. Wycieczka była niesamowitą przygodą dla zerówkowiczów. Rozpoczęła się spotkaniem z Elfem Ważniakiem, który pogubił wszystkie swoje nutki do utworu świątecznego. Elf poprosił dzieci, aby pomogły mu je poszukać. I tak zerówkowicze rozpoczęli swoje poszukiwania i zabawy. Było m.in. pisanie listu do Świętego Mikołaja, gra na pianinie podłogowym, ozdabianie bombek świątecznymi motywami oraz szaleństwa na dmuchanych placach zabaw. Oczywiście zerówkowicze pomogli Elfowi i znalazły wszystkie nutki! Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie z samym Świętym Mikołajem. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń!

Andrzejki w klasie 1

28 listopada w  klasie 1b zrobiło się nieco magicznie… Dzięki pomysłowości rodziców i uczniów naszej klasy mogliśmy poznać naszą przyszłość… Wszystkie wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka, natomiast śmiechu przy tym było mnóstwo. Nie obyło się bez wspólnych tańców i słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Jesienne muzykowanie

Listopad nie musi być szary i smutny… Udowodniła to klasa 1b! Postanowiliśmy zaprosić rodziców na wspólne jesienne muzykowanie. Zaczarowaliśmy długi, listopadowy wieczór w kolorowy i pełny muzycznych inspiracji czas. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy na instrumentach. Zapraszamy do galerii!

Klasy trzecie na niezwykłym spektaklu

Klasy 3 A,  3 B wybrały się w środę 27 listopada na niezwykły spektakl teatralno-muzyczny pt. „Spotkanie na cztery ręce” do Miejskiej Szkoły Artystycznej  w Mińsku Mazowieckim. Dzieci mogły zapoznać się z postacią wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 200 rocznica urodzin słynnego Polaka. Uczniowie obejrzeli przepiękny spektakl, mogli zobaczyć samego Moniuszkę, którego zagrała jedna z uczennic Szkoły Artystycznej i oczywiście wysłuchali utworów słynnego kompozytora.

TYDZIEŃ PRAW DZIECKA

W listopadzie w naszej szkole została przeprowadzona akcja profilaktyczna pt.
Tydzień Praw Dziecka. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, zapoznali się z gazetką tematyczną, a podczas zajęć wychowawczych omawiali treść Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie młodszych klas tworzyli również plakaty ukazujące prawa dzieci.
“Młody człowieku! To nie zabawa-masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie, uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia

Spektakl złota kaczka

W  listopadzie gościliśmy  w naszej szkole artystów z teatru lalkowego „Czarodziej”. W ich wykonaniu oglądaliśmy przedstawienie pt. „Złota Kaczka”.  Bohater bajki,  ubogi czeladnik, odrzucił bogactwo, którym nie można się dzielić i pokazał dzieciom, że nie bogactwo liczy się w życiu. Trzeba być wrażliwym na krzywdę innych i należy pomagać ludziom.

Młodzi widzowie z klas 0-III podziwiali barwne kostiumy, nastrojową muzykę oraz profesjonalną grę aktorów. Największe emocje wzbudził Bazyliszek, który prowadził dialog z publicznością. Niektórzy uczniowie wciąż nie mogą znaleźć odpowiedzi  na pytanie: czy był on prawdziwy?

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada dzieci z grup 0a i 0b świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każdy zerówkowicz przyniósł swojego ulubionego pluszaka i opowiedział o nim kilka słów. Przez cały dzień w grupach trwały zajęcia tematyczne o misiach. Odbywały się gry i zabawy z pluszakami. Dzieci śpiewały piosenki o misiach oraz wykonywały prace plastyczne związane z tą tematyką. Wszyscy zerówkowicze świetnie bawili się podczas Dnia Pluszowego Misia w naszej Szkole.

Pasowanie na czytelnika

Nasi pierwszoklasiści  zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci przed uroczystością uczestniczyły w niezwykle ciekawych lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez panie bibliotekarki. Podczas pasowania, dzieci odwiedziła książkowa wróżką, która miała dużo zagadek oraz zabaw dotyczących bajek. Dzieci świetnie się bawiły!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada klasa 1b świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, gdzie mogły się dowiedzieć o pochodzeniu uwielbianej przez najmłodszych przytulanki. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bajkowych misiów, odwiedziliśmy pewnego tajemniczego misia w sali teatralnej, odśpiewaliśmy huczne “100 lat” dla naszych ulubieńców i wykonaliśmy dla nich prezent. Na koniec obejrzeliśmy film o pewnym misiu, o bardzo małym rozumku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

1D NA TROPIE ZAGADEK EKOLOGICNYCH

21 listopada klasa Id wybrała się na ciekawe spotkanie z prezesem PWiK w Mińsku Mazowieckim. Naszym celem było dowiedzieć się skąd mamy wodę w kranie i czy można ją pić. Dodatkowo z filmu edukacyjnego na miejscu dowiedzieliśmy się jak oszczędzać wodę i dlaczego właściwie należy to robić! Niezwykłe spotkanie przynoszące porządną dawkę wiedzy!