Dzień Kota w zeróweczkach

Białe, czarne, rude, w łatki, z puszystym ogonem… kotki. Od dawna wokół nich istnieje wiele mitów. Jednym kojarzą się z wrażliwością i indywidualnością, a inni panikują, gdy czarny kot przebiegnie im drogę. Światowy Dzień Kota dzieci z grupy 0a i 0b świętowały w piątek. Zerówkowicze pozamieniali się w kociaki z narysowanymi wąsami i własnoręcznie wykonanymi maskami na twarzy. Czytaliśmy wiersze o kotach, tworzyliśmy wspólne historie. Poznawaliśmy też różne rasy kotów i ciekawostki o trybie ich życia. Na koniec stworzyliśmy ciekawe prace plastyczne.

Dzień kota na świetlicy szkolnej

15 luty w świetlicy szkolnej należał do naszych futrzanych przyjaciół. Bowiem tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. “Kot w butach”. Oczywiście nie mogło zabraknąć pracy plastycznej. W związku z tym wykonaliśmy koty z gliny, które następnie zostały pomalowane przez dzieci farbami.

Świetliczki obchodzą walentynki!

W tym tygodniu dzieciom z świetlicy szkolnej udzielił się nastrój walentynkowy. Wykonywały one kartki walentynkowe, które następnie wrzucały do skrzynki – poczty walentynkowej. Robiły także kartki dla swoich rodziców, aby powiedzieć im “Kocham Cię mamo i tato”. Dodatkowo podczas pracy w grupach powstała piękna walentynkowa ramka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia.

Kodowanie na dywanie

Dziś wielki dzień dla dzieci z klasy I a i świetlicy. Uczniowie z  wielką niecierpliwością czekali, aby kodować na tabletach. 25 tabletów poszło w ruch. Nasi podopieczni byli w niebo wzięci. Całą lekcję z niecierpliwością rozwiązywali matematyczne i logiczne zadania oraz grali w domino. Matematyka z pomocą multimediów na pewno się u nas jeszcze pojawi.

Dzień Babci i Dziadka w 0b

Dzień Babci i Dzień Dziadka, przypadają odpowiednio 21 i 22 stycznia. Dzieci z zerówki Ob doskonale o tym pamiętały. Przed feriami szkolna sala teatralna wypełniła się po brzegi. Zerówkowicze przygotowali wspaniałe występy artystyczne pełne uśmiechu, śpiewu i tańca. Wszystkie wnuczki i wnuczęta chciały w ten sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność kochanym dziadkom i babciom. Uroczystość przebiegła w serdecznej i pełnej radości atmosferze, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków. Nagrodzili ich gromkimi brawami.
Na zakończenie dzieci rozdały własnoręcznie wykonane mydełka i słoiczki pełne słodkości:)
Kochana Babciu i kochany Dziadku żyjcie nam sto lat!

Dzień Kubusia Puchatka

W zeszłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy dzień Kubusia Puchatka. Co to był za kolorowy i słodki dzień! Dzieci poprzebierały się m.in. za postaci z Kubusia Puchatka, zorganizowały słodkie poczęstunki w klasach, którymi dzieliły się z innymi klasami. Wszystkie klasy spotkały się na korytarzu, gdzie starsze koleżanki przygotowały fragment bajki oraz wspólną zabawę. Na świetlicy szkolnej była fotobudka, dzięki której każde chętne dziecko mogło stać się Kubusiem Puchatkiem.

Mali konstruktorzy

Klocki są zabawką uniwersalną i lubianą przez dzieci od najmłodszych lat. Są idealne zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Dzięki nim Zerówkowicze z grupy 0b mogą radości i twórczo spędzać czas. Konstruowanie z klocków pozytywnie wpływa na wyobraźnię przestrzenną i powoduje rozwój dzieci w kierunku matematycznym. Kto wie, może z naszych Maluchów w przyszłości wyrosną konstruktorzy i architekci…? Z całego serca im tego życzymy 🙂

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie nieprzerwanie trwa. Uczymy się przez zabawę. Tym razem dosłownie na dywanie. Kodowaliśmy trasę przejścia od startu do mety a po drodze różne niespodzianki, które dzieci z radością odkrywały.
Mamy tez dobra wiadomość: niedługo będziemy działać także na tabletach, czego dzieci nie mogą się doczekać

Akcja “Dokarmiamy ptaki zimą”

Zima to trudny czas dla wielu zwierząt. Kończą się zimowe zapasy – te zgromadzone pod skórą i te w spiżarniach. Dzieci z klasy 1b i 1a  bardzo chętnie niosą pomoc ptakom. Od połowy grudnia sypią do karmników rozwieszonych wokół szkoły, zrobionych wspólnie z rodzicami, ziarno. Wynika to nie tylko z sympatii do ptaków, ale i z przyjemności, jaką daje dzieciom pomoc istotom słabszym i potrzebującym.

 

Wspólne zabawy na śniegu

11 stycznia 2019 r. był doskonałym dniem, by wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe i wyruszyć na śniegowe podboje. Pobliski park i górka zachęcały do tego, by zorganizować klasowe wyjście. Wszyscy uczniowie z 1c mieli ze sobą jabłuszka, nieprzemakalne ubrania i siupp… z górki na pazurki. Radość zabawy była nieocenionym czasem na integrację grupy. Wszyscy wrócili do szkoły z czerwonymi noskami i uśmiechem na buzi.

 

Warsztaty mydlarskie

W zimowy wtorek grupy Oa i Ob miały niecodzienną okazję, aby własnoręcznie wykonać pachnące mydełka. Zajęcia pozwoliły uczestnikom przenieść się w pachnący truskawkami i gumą balonowa świat mydła i pobudzić kreatywne myślenie. Dzieci wybierały kolory i kształty, dekorowały ozdobami, co pozwoliło nadać im piękny i niepowtarzalny wygląd. Samodzielnie wykonane mydełka uczniowie zapakowali do torebek z ozdobną wstążką. Będzie to niespodzianka dla… To już niech pozostanie naszą małą tajemnicą 🙂