Rozstrzygniecie konkursu piosenki dziecięcej

Głównymi celami konkursu było wyłonienie młodych talentów wokalnych, zapewnienie możliwości publicznego zaprezentowania się oraz rozwijanie zainteresowań piosenkami dziecięcymi. Naszych młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Sylwia Tyszko, pani Marta Wożnica, pani Małgorzata Kożuchowska oraz Jakub Olejnik członek samorządu szkolnego. Dziękujemy dzieciom za wspaniałe występy i cieszymy się niezmiernie, że trema nikogo “nie zjadła” i wszystkie dzieci wystąpiły. Z przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu.

W kategorii zespoły:

I miejsce: Natalia P. i Amelia G. z klasy 2b

II miejsce: Jagoda P. i Zuzia Z. z klasy 2a

III miejsce ex aequo : Diana K. i Amelia P. z klasy 2b oraz Lena B. Gabrysia P. z klasy 2a

W kategorii solo:

I miejsce: Wiktoria Ś. z klasy 2a

II miejsce: Maja L. z klasy 1c

III miejsce ex aequo: Anna S. z klasy 1d oraz Diana G. z klasy 1a

Wyróżnienia: Alicja K z klasy 1d, Julia G. z klasy 2b, Bartek J. z klasy 1c oraz Julia K. z klasy 1a

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy oraz informujemy, że nagrody wraz z dyplomami zostaną rozdane na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

 

 

Dzieciaki mają pasje

Świetlica szkolna ogłosiła konkurs na podzielenie się z innymi swoją pasją. Przedstawiamy Wam małą galerię zdjęć uczniów i ich hobby. Jak widać hobby są różne. I tak od jazdy na hulajnodze zaczynając, poprzez grę w piłkę nożną po piękne artystyczne prace plastyczne wykonane przy użyciu zwykłej kartki w kratkę i flamastrów. Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Oto mała galeria Waszych hobby, której autorami są: Oliwier Ł. klasa II b, Oskar M. klasa III b, Igor P. klasa VIII a.

II C na tropie wiosny

Przedwiośnie do dobry czas na obserwowanie przyrody, dlatego klasa 2c we wtorkowe popołudnie wybrała się na wycieczkę do pobliskiego rezerwatu Bagno Pogorzel. Miejsce urokliwe i doskonałe, by poznać naszą małą ojczyznę. Kontynuacją utrwalania wiedzy o lesie  było wykonanie makiety z wcześniej zebranych eksponatów i opisanie ich. Przyjemność z edukacją szły razem w pierwszej parze.

Zerówkowicze na wycieczce w Siedlcach

Image

W poniedziałek 2 marca dzieci z grup 0a i 0b odwiedziły Centrum Kultury i Nauki w Siedlcach, gdzie obejrzały przepiękny, pełen humoru spektakl teatralny „Nowe szaty Króla”. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy władcy, który był zagubiony w swoim życiu. Wzruszające zakończenie przedstawienia utwierdziło dzieci, że prawda to bardzo ważna życiowa wartość.
Po spektaklu Zerówkowicze udali się do sali zabaw „Młynek”, gdzie mogli korzystać z wielu atrakcji: m.in.  ze zjeżdżalni, karuzeli, basenu z piłeczkami, trampolin, piłkarzyków. To był dzień pełen emocji i zabawy!

Wizyta u dentysty

3 marca grupa 0a odwiedziła dentystę w przychodni zdrowia. Na początku dzieci z zainteresowaniem słuchały porad jak należy myć zęby, żeby były czyste . Dowiedziały się również co dzieje się gdy nieodpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej. Na koniec każdy miał indywidualną konsultację, sprawdzenie oraz zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Każdy dzielny pacjent otrzymał dyplom.
Wizyta u dentysty dla zerówkowiczów nie okazała się tak straszna jak przypuszczali.

Dzień dinozaura

Dzień dinozaura był dobrą okazją do podzielenia się ciekawostkami i zgłębiania wiedzy na temat fascynującego prehistorycznego świata. Uczniowie klasy 1c wykazali się ogromną wiedzą oraz wyobraźnią podczas lepienia figurek dinozaurów. Jeden dinozaur nawet odwiedził nasze dzieci i okazał się bardzo przyjacielski. Prezentował nam swoje białe zęby.

Wulkany klasy II a

W ubiegłym tygodniu klasa IIa mogła doświadczyć jak działają wulkany. Niedawno dzieci przeprowadzały na ten temat lekcję, a teraz dokonały eksperymentu. Jednego dnia mogły bawić się gliną, co przyniosło im wiele radości. Drugiego natomiast dokonały wielkiego wybuchu. Niektóre dzieci zażyczyły sobie nawet przepis na erupcję wulkanu, aby powtórzyć eksperyment w domu.

Mali nauczyciele

II a prowadzi lekcje. Każdy może poznać jak to jest po drugiej stronie ławki. Każdy ma temat jaki lubi. Opowiada i uczy o tym co go najbardziej interesuje. Dzieci są fantastycznie przygotowane. Robią plakaty, własne pomoce dydaktyczne dla klasy, karty pracy, puzzle, itp. Zaangażowanie na 100 %. Oby tak dalej! 🙂

Wspaniałe przeżycie- musical „NAPRAWCZAK”

W ramach przybliżania dzieciom sposobu uczestnictwa w kulturze, jakim jest słuchanie muzyki i oglądanie sztuki klasa Id obejrzała musical “Naprawczak” wystawiany na deskach  Miejskiej Szkoły Artystycznej.

Uczta dla oka i ucha była tym większa, ponieważ na wielkiej scenie wystąpili- Nikola Dąbrowska, Zuzanna Jakubiak, Alicja Kożuchowska ,Katarzyna Ruta, Marcel Nowakowski i Dominik Kleina– uczniowie- artyści z naszej szkoły! Serdecznie gratulujemy udanego występu, który wzruszył serca nawet najmłodszych widzów. Po musicalu brawa były bite na stojąco!

A TERAZ WSZYTSKIM BABCIOM STO LAT! HURRA!

Trzeciego lutego swoje święto obchodziły babcie i dziadkowie uczniów klasy Id :)Na specjalne zaproszenie przybyli oni do szkolnej sali teatralnej i z zachwytem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez swoje wnuki. Niespodziankom nie było końca, gdyż uczniowie oprócz przedstawienia teatralnego własnoręcznie przygotowali  upominki dla swoich najukochańszych 🙂

Nie zabrakło łez, tych z radości i z wzruszenia….Wszystkim babciom i dziadkom sto lat!

Strefa ciszy dla naszych uczniów

Hałas potrafi zmęczyć. Potrzebujemy czasem w środku dnia ucieczki od codziennego gwaru, chcemy w ciszy pomyśleć o czymś lub o niczym. Potrzebujemy pomarzyć, powspominać, czasem zwyczajnie podrzemać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów klas siódmych i ósmych uruchomiliśmy w Sali teatralnej „Strefę Ciszy”, miejsce gdzie codziennie na pierwszej długiej przerwie można  się relaksować, poczytać książkę, czy przygotować się do kolejnej lekcji. Ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z klasy 1b przygotowały przedstawienie teatralne pt: “Zamieszanie w krainie bajek”. Mali aktorzy wcielili się w różne ciekawe postacie i przepięknie odegrali swoje role. Nie zabrakło wielu piosenek oraz pięknych wierszyków przygotowanych na tą okazję. Nasi goście  byli zachwyceni występem wnuków na scenie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Klasa 1b na wystawie Józefa Chełmońskiego

Klasa 1b odwiedziła bibliotekę szkolną, gdzie mogliśmy przyjrzeć się twórczości wybitnego malarza. Pani Ania pokazała nam prezentację multimedialną dotyczącą życia i największych dzieł Józefa Chełmońskiego. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę przedstawiającą fotografie słynnych obrazów. Serdecznie dziękujemy pani Ani Borkowskiej oraz pani Katarzynie Duczek za przygotowanie tak interesującej wystawy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka do Warszawskiego Muzeum Etnograficznego

23 stycznia klasy 2c i 3a wyruszyły na wycieczkę do Warszawskiego Muzeum Etnograficznego. Miały okazję uczestniczyć w warsztatach na temat różnych sposobów świętowania karnawału na świecie. Przez zapusty, purim, Sambodrom czy maskaradę poprowadziła nas pani przewodnik. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali karnawałowe maski.