Wyjście do Szopki Bożonarodzeniowej

16 stycznia grupa 0b odwiedziła Szopkę Bożonarodzeniową w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Pani Iwona Szulawska opowiedziała nam o pierwszej szopce bożonarodzeniowej, którą zorganizował św. Franciszek z Asyżu. Zerówkowicze pomodlili się oraz złożyli Jezusowi własnoręcznie wykonane serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami.

Niezwykła lekcja historii

W dniu 18 stycznia grupa uczniów klas 7 i 8 pod opieką Pani Martyny Stachowicz uczestniczyła w niezwykłym przedsięwzięciu w Muzeum Ziemi Mińskiej. W ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i  zagłady Auschwitz-Birkenau wysłuchaliśmy wykładu Pani Ewy Borkowskiej o sile fotografii i jej znaczeniu dla podtrzymania pamięci o wydarzeniach z przeszłości. Obejrzeliśmy wystawę obrazów Pani Iwony Tomusiak, prezentującą codzienne życie żydowskich rodzin. To było sobotnie przedpołudnie pełne zadumy i refleksji.

Goście w klasie 1b

W piątek 17 stycznia, dzięki uprzejmości rodziców Wiktorii Powałki, odwiedziły nas trzy szczeniaki. Eleonora, Puszek i Skarpeta skradły serca dzieci… Wiktoria, właścicielka uroczych czworonogów, opowiedziała nam, jak wygląda opieka nad małymi pieskami, co lubią jeść i jak wygląda zabawa maluchów. Bardzo dziękujemy za wspaniałe doświadczenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

GRAMY! GRAMY! GRAMY!

Jak na prawdziwych uczniów papieskiej podstawówki przystało dbamy nie tylko o siebie- wspomagamy również innych!

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dużej scenie na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim wystąpiła klasa Id! Maluchy zaśpiewały i zatańczyły i jak to mówią rodzice- byli najmocniejszym punktem mińskiej orkiestry :))

Pomagamy! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Jasełka

17 grudnia grupa 0b zaprezentowała na scenie teatralnej Jasełka Bożonarodzeniowe pt. “Bóg się rodzi”. Każdy zerówkowicz odgrywał swoją rolę z dużym zaangażowaniem i radością. Były także tańce dziewczynek z materiałem do utworu “Hallelujah”. Natomiast chłopcy wcielili się w św. Mikołajów i zatańczyli dynamiczny taniec przy piosence “Jingle bells”. Na koniec aktorzy wraz z publicznością umilili występ wspólnym kolędowaniem. Zaproszeni goście byli zachwyceni i wzruszeni występami.

Po uroczystości na scenie teatralnej, dzięki pomocy rodziców, odbył się poczęstunek w sali grupy 0b.

Dziękujemy gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!

Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja

Tuż przed świętami, 18 grudnia, dzieci z klas 1a, 1b i 1d odwiedziły wioskę św. Mikołaja w Kołacinku. Pierwszaki uczestniczyły w warsztatach, gdzie wykonały ozdoby świąteczne, wraz ze Śnieżynką odwiedziły krainę bajek oraz zajrzały do chatki dziadka Mroza. Największą atrakcją było jednak spotkanie z samym św. Mikołajem. Po tak emocjonującym spotkaniu dzieci zjadły przepyszny obiad, a po obiedzie czekały je szaleństwa w sali zabaw. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wizyta u burmistrza miasta

12 grudnia dzieci z Grupy 0A odwiedziły Burmistrza Miasta. Pan Marcin Jakubowski opowiedział o swojej pracy, przybliżył zadania Urzędu Miasta oraz powiedział jakie sprawy można załatwić w tej instytucji. Uczniowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wręczyli stroik oraz złożyli życzenia.
Druga część odbyła się w Straży Miejskiej. Zastępca Komendanta pan Robert Kokoszka opowiedział o zadaniach swojej formacji oraz oprowadził po siedzibie Straży. Dzieci miały okazję zobaczyć centrum monitoringu miejskiego, dyżurkę strażnika oraz gabinet komendanta. Uczniowie poznali najnowszego strażnika „drona” , który czuwa nad jakością powietrza w mieście.

Nasi najmłodsi uczniowie nie zapomnieli o  życzeniach dla Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci z dużym zaangażowaniem wręczyli zastępcy komendanta panu Krzysztofowi Komorowskiemu kartkę świąteczną, na której samodzielnie złożyli podpisy życząc spokojnych i radosnych świąt.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.

2 c w pokoju zagadek

Klasa 2c mikołajowy czas spędziła w pokoju zagadek. Dzięki zaproszeniu gospodarzy MathRiders uczniowie mieli szansę na wspólną zabawę. Zadanie polegało na rozkodowaniu tajemniczych szyfrów. Łatwo nie było, ale wszystko skończyło się sukcesem. Wszystkim polecamy taki sposób spędzania czasu!

MIKOŁAJKI W KLASIE I A

Dnia 6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I A obchodzili klasowe Mikołajki. Był to szczególny dzień w naszej klasie. Dzieci poznały krótką historię prawdziwego Świętego Mikołaja, biskupa Miry, a następnie obdarowywały siebie upominkami. Każde dziecko otrzymało wspaniałego i uroczego pluszaka na znak przyjaźni i koleżeństwa. Dzieci składały sobie wzajemnie życzenia mikołajkowe. Życzyliśmy sobie dużo prezentów, bardzo dobrych ocen w szkole, prawdziwych przyjaciół oraz mnóstwo zdrowia i miłości. Pierwszoklasiści niezawodnie pamiętali o rodzicach i nauczycielach. Złożyli piękne życzenia swoim paniom. Dzieci wykazały się dużą empatią i życzyły powrotu do zdrowia babci jednego z kolegów. Następnie uczniowie wykonali bardzo ładne prace plastyczne. Wszyscy z wielką starannością przygotowali postać Świętego Mikołaja techniką mieszaną wykorzystując kredki, papier kolorowy i watę. Na koniec czekała na nas słodka niespodzianka, pyszne pierniczki w kształcie głowy Mikołaja przygotowane przez mamę jednego z uczniów. Tego dnia czuć było w powietrzu zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Wielkie brawa dla Was kochani pierwszoklasiści !!!

Mikołajkowe czytanie

5 grudnia klasa “0a” gościła mamę Filipa-p.Martę.
Mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowej opowieści o przygodach dzieci i św. Mikołaja. Czytanie tej książki wprowadziło nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Na koniec spotkania Pani Marta poczęstowała wszystkie dzieci Mikołajkowymi słodkościami.

Mikołajkowe świętowanie

6 grudnia św. Mikołaj miał dla dzieci z kl. “0A” wyjątkową niespodziankę.

Wracając z obiadu dzieci znalazły list od św. Mikołaja z informacją, że nie zastał ich w klasie – dlatego zostawia nr telefonu i prosi o kontakt.
Rozmowa ze św. Mikołajem była bardzo długa i miła. Pytał o to czy dzieci zjadły dziś obiad, czy są zdrowe i grzeczne. Zerówkowicze również zadawali ciekawe pytania Mikołajowi. Na koniec rozmowy św. Mikołaj poprosił Panie, aby poczęstowały dzieci cukierkami, które zostawił.
Następnie rozpoczęła się wielka popcornowa uczta. Panie w klasie dzięki specjalnej maszynie robiły popcorn dla dzieci, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Ta atrakcja sprawiła, że dzieci poczuły się jak w prawdziwym kinie oglądając świąteczną bajkę i jedząc popcorn.

Warsztaty Bożonarodzeniowe z fundacją EBU

6 grudnia klasa 2b uczestniczyła w warsztatach świątecznych pt.  „Magic of Christmas”  z udziałem Fundacji EBU w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia poprowadziły wolontariuszki pochodzące z Francji, posługujące się językiem angielskim. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami świątecznymi  z różnych krajów Europy, pisały listy do Świętego Mikołaja oraz śpiewały kolędy.

6 grudnia w 1b

6 grudnia odwiedził nas uwielbiany przez wszystkie dzieci Mikołaj! Radość dzieci była ogromna! Każdy pierwszoklasista otrzymał upominek, a my w podziękowaniu zaśpiewaliśmy kolędę. Zapraszamy do galerii.

Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia grupę 0b odwiedził niezwykły gość . Był to Święty Mikołaj, który  przybył do grupy 0b z listą grzecznych dzieci. Każdy zerówkowicz został obdarowany pięknym prezentem. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i obiecały, że przez kolejny rok będą bardzo grzeczne. Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny!