Złoto-srebrni pływacy, czyli płyniemy dalej…do województwa

Jak już wiemy, pływanie to koronna dyscyplina naszej szkoły. Za nami Zawody Regionalne i oczywiście płyniemy dalej.  Złota sztafeta dziewcząt i srebrna sztafeta chłopców awansowała do kolejnego etapu, czyli do Wojewódzkich Mistrzostw w Pływaniu. Nie mięli sobie równych w regionalnych zawodach, ale to już tradycja naszej szkoły. Walczyli z najlepszymi, ale doświadczenie, technika pływania i szybkość sprawiła, że po raz kolejny stanęli  na podium. Podopieczni nauczycieli wychowania fizycznego, pani Aldony Szewczyk i pana Marka Kudelskiego, od lat nie mają sobie równych. Zarówno praca nauczycieli, jak i uczniów jest dowodem, że można odnieść sukces.  Gimnazjaliści przez wszystkie lata istnienia gimnazjum zdobywali medale we wszystkich kolorach i dominowali na podium. I tym razem nie jest inaczej. Nasi pływacy przez wszystkie lata zdobyli to, co tylko było możliwe do zdobycia. Dzisiaj płyną dalej i trzymamy kciuki, że popłyną po medale, a zawody wojewódzkie to już będzie nie lada gratka i miejmy nadzieję, że będzie uwieńczeniem sukcesów na zakończenie gimnazjum.

Złota sztafeta dziewcząt:  Marta Lubieniecka, Zawadka Marta, Bakuła Milena, Mikucewicz Michalina, Wróbel Wiktoria, Maria Wilk.

Srebrna Sztafeta  chłopców:  Fałek Szymon, Czopek Jakub, Jedynak Michał, Parol Kacper, Drozdowski Mateusz, Młot Jakub

 II m. – Wiktoria Wróbel ( styl grzbietowy i styl dowolny)

II m. – Milena Bakuła ( styl grzbietowy)

I m. – Szymon Fałek ( styl grzbietowy i styl dowolny)

II m. – Szymon Fałek ( styl klasyczny)

I m. – Jakub Czopek ( styl klasyczny)

Złota drużyna w Unihokeja

No i mamy mistrzów hokeja halowego! Kolejny sportowy sukces to ZŁOTA DRUŻYNA w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeja. Nasz team to NUMER 1. Zdobyli mistrzostwo, pokonując swoich rywali w mistrzowskim stylu. Styl gry, taktyka, strategia, pomysłowość, ale przede wszystkim determinacja i współpraca doprowadziły naszych chłopaków do zwycięstwa.  Złotą drużynę wspierał  z trenerskiej ławki nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Kudelski. Brawo Wy!

Skład drużyny: Jakub Kulma, Kacper Szczęsny, Aleksander Cyran, Bartłomiej Misiurski, Jakub Szlendak, Michał Mikołajczyk, Bartosz Bembnowicz, Jakub Krawczak, Konrad Bańka, Bartosz Wocial, Michał Jedynak, Bartosz Sowa.

Mistrzowie Powiatu w Pływaniu

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu to już zwyczaj naszej szkoły, że podopieczni nauczycieli wychowania fizycznego, pana Marka Kudelskiego i pani Aldony Szewczyk dominują na podium. Zdobyli wszystko, co możliwe było do zdobycia. Okazali się najlepsi, płynąc stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym. Również dwie złote sztafety chłopców i dziewcząt to dowód umiejętności pływackich, ale także zgrania zespołów.  Nie mieli sobie równych, dlatego wrócili z medalami w kolorze złota, srebra i brązu. Doskonałe przygotowanie do zawodów oraz wola walki naszych uczniów to droga do sukcesu. Po raz kolejny udowodnili, że PŁYWANIE TO KORONNA DYSCYPLINA SP3.

STYL GRZBIETOWY (dziewczęta 14 lat) 1m – Posiewka Aleksandra ( dziewczęta 15 lat) 1m – Wróbel wiktoria; 2m – Bakuła Milena; 4m – Mikucewicz Michalina; 5m – Zawadka Marta,  ( dziewczęta 16 lat) 1m – Lubieniecka Marta; 2m – Wilk Maria (chłopcy 13 lat) 2m – Posiewka Paweł; (chłopcy 14 lat ) 1m – Fałek Szymon ; (chłopcy 16 lat) 1m – Czopek Jakub; 2m – Bielecki Szymon; 3m – Drozdowski Mateusz; 4m – Siwek Norbert

 STYL KLASYCZNY (dziewczęta 14 lat) 1m – Posiewka Aleksandra; 6m – Siłakiewicz Zofia (dziewczęta 15 lat) 1m – Zawadka Marta; 2m – Wróbel Wiktoria; 4m – Bakuła Milena; 6m – Mikucewicz Michalina; (dziewczęta 16 lat) 1m – Lubieniecka Marta; 5m – Wilk Maria (chłopcy 13 lat) 4m – Wróbel Marcel; (chłopcy 14 lat) 1m – Fałek Szymon; 2m – Ptasiński Mateusz; (chłopcy 16 lat) 1m – Czopek Jakub; 2m – Bielcki Szymon; 4m – Młot Jakub; 5m – Jedynak Michał; 8m – Siwek Norbert

 STYL DOWOLNY 50 (dziewczęta 14 lat) 1m – Posiewka Aleksandra, (dziewczęta 15 lat) 1m – Wróbel Wiktoria; 3m – Zawadka Marta; 4m – Bakuła Milena; 6m – Mikucewicz Michalina, (dziewczęta 16 lat) 1m – Lubieniecka Marta; 3m – Wilk Maria (chłopcy 13 lat) 9m – Wróbel Marcel; 11m – Posiewka Paweł, 47m – Paderewski Igor, ( chłopcy 14 lat ) 1m – Fałek Szymon, 3m – Kwiatkowski Kamil, 6m – Ptasiński Mateusz , (chłopcy 16 lat) 1m – Parol Kacper; 2m – Czopek Jakub, 3m – Młot Jakub; 4m – Jedynak Michał, 6m – Drozdowski Mateusz; 9m – Bielecki Szymon, 10m – Siwek Norbert; 14m – Ludkowski Dawid

Złota sztafeta dziewcząt:  Marta Lubieniecka, Zawadka Marta, Bakuła Milena, Mikucewicz Michalina, Wróbel Wiktoria, Posiewka Aleksandra

Złota Sztafeta  chłopców:  Fałek Szymon, Czopek Jakub, Jedynak Michał, Parol Kacper, Drozdowski Mateusz, Młot Jakub

Srebrne dziewczyny

Mimo niesprzyjającej aury nasza damska reprezentacja po raz kolejny pokazała, że dziewczyny mają moc. Dzisiaj wywalczyły srebro i stanęły na podium w Powiatowych Mistrzostwach Szóstek Piłkarskich. Rewelacyjnie grały przez cały turniej i były niepokonane. Dzisiaj uległy tylko w jednym meczu drużynie z “Kopernika”. Jak się okazuje kobieca piłka nożna to taktyka, przemyślany atak i ofiarna defensywa. Z uśmiechem na twarzy i z niebywałą gracją zdobyły II miejsce. Nasze dziewczyny grają w “nogę” świetnie i jak się okazuje piłka nożna to koronna dyscyplina pań, co panie skutecznie udowodniły. Przez cały turniej łamał stereotypy i  wspierał dziewczyny jedyny męski pierwiastek tego sukcesu pan Marek Kudelski.

Srebrna drużyna piłkarska: Aleksandra Posiewka, Julia Kurek, Wiktoria Antolak, Julia Gałązka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej, Maja Pietrzak, Małgorzata Zięba

III miejsce …. w regionie

Regionalne Mistrzostwa w Biegach przyniosły nam kolejny sukces. Nasze powiatowe “Złotka” ponownie stanęły na podium. Tym razem pobiegły po brązowy medal. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Pobiegły w równym tempie, co dało nam powody do radości i satysfakcji. III miejsce w zawodach regionalnych to duży sukces, bo mierzyły się z najlepszymi. Trzeba przyznać, że naszym dziewczynom do twarzy  z każdym kolorem medalu: Wiktoria Wróbel, Marta Zawadka, Marta Lubieniecka, Milena Bakuła, Angelika Santorek, Agata Tkaczyk Julia Zawadzka, Maja Ślązak, Maja Markowska, Maria Koźlak, Wiktoria Mazanka

Jedenastu niepokonanych

Tym razem piłka nożna w wykonaniu chłopców to kolejny powód do zadowolenia. Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna Trójki awansowała do półfinału Mistrzostw Powiatu w Piłkę Nożną. Nasi chłopcy w turnieju nie ponieśli jeszcze porażki. Wygrywają każdy mecz. Do tej pory pokonali rywali z Niedziałki, z Dobrego, z “Jedynki”, z Dębego, z Siennicy i z Żakowa. Podopieczni pana Tomasza Ruty spisują się rewelacyjnie. Po prostu, taktyka, ofiarność, obrona i atak to walory naszej męskiej jedenastki. Skład drużyny: Jakub Szlendak, Bartłomiej Misiurski, Kacper Szczęsny, Mikołaj Dębski, Bartosz Sowa, Bartosz Bembnowicz, Paweł Jackowicz, Konrad Bańka, Jakub Kulma, Michał Mikołajczyk, Aleksander Cyran, Wojciech Lewandowski.

Złoto – brązowa sztafeta

Jesienna runda sportowa to kolejny sukces naszych sportowców. I medale w kolorze jesieni, złotym i brązowym.  Tym razem sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców stanęła na powiatowym podium. Złote dziewczyny nie miały sobie równych. Bezapelacyjne zwycięstwo to dowód rewelacyjnego przygotowania, zgrania i zaangażowania biegaczek. Chłopcy wywalczyli w powiecie trzecie miejsce, wykazując zdeterminowanie i wolę walki. Pobiegli po sukces przygotowani i motywowani przez nauczycieli wychowania fizycznego, pana Marka Kudelskiego i panią Aldonę Szewczyk. Już niebawem nasza złoto – brązowa sztafeta pobiegnie  w zawodach regionalnych. 

Złote dziewczyny: Wiktoria Wróbel, Marta Zawadka, Marta Lubieniecka, Milena Bakuła, Angelika Santorek, Agata Tkaczyk Julia Zawadzka, Maja Ślązak, Maja Markowska, Maria Koźlak, Wiktoria Mazanka

Brązowa drużyna: Mikołaj Dębski, Filip Rek, Rafał Zybała, Łukasz Jędrasik, Bartosz Kozłowski, Tomasz Sadownik, Jakub Kulma, Konrad Maciołowski, Michał Mikołajczyk, Kacper Szczęsny.

Gramy w finale.

No i jesteśmy w finale Mistrzostw Powiatu w Szóstkach Piłkarskich Dziewcząt. Rewelacyjny występ naszych piłkarek. Najpierw Szkoła Podstawowa w Kałuszynie nie miała z nimi szans i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a potem ustąpiła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4, którą nasza szóstka  pokonała 4:0. Dziewczyny grają świetnie w ataku, ale także doskonale radzą sobie w defensywie. Przede wszystkim ze skuteczną gracją awansowały do finału.  Jednym słowem, zgrany team pod czujnym okiem trenera Marka Kudelskiego. Skład drużyny: Aleksandra Posiewka, Julia Kurek, Wiktoria Antolak, Julia Gałązka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej.

Awans … w piłkę nożną

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasze dziewczyny udowodniły, że piłka nożna to sport dla … kobiet. Otóż zdeterminowane, skuteczne i ofiarne na boisku młode damy wywalczyły awans do kolejnej rundy, pokonując w  Mistrzostwach Powiatu Szóstek Piłkarskich swoje przeciwniczki. Najpierw 3-1 pokonały  zawodniczki Szkoły Podstawowej, a potem konkurentki z Siennicy  4-2. Trener, pan Marek Kudelski, wierzył w swoje podopieczne do końca, a awans do rundy następnej upewnił go w przekonaniu, że to nie tylko ładny, ale i waleczny babski team. Skład drużyny: Aleksandra Posiewka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej, Julia Gałązka, Wiktoria Antolak.

Najlepsi w przełajach

Znów usłyszeli o nas na sportowej arenie. A mianowicie, biorąc udział w Indywidualnych Powiatowych Zawodach w biegach przełajowych, aż sześcioro naszych uczniów wywalczyło awans do zawodów regionalnych. Okazali się w bardzo dobrej formie, gdyż pobiegli ile sił w nogach. W naszych biegaczach wola walki, zdeterminowanie i umiejętność pokonywania własnych słabości. Nauczyciele wychowania fizycznego postawili na najlepszych i nie pomylili się. A już niebawem powalczą w regionie:

Wiktoria Wróbel, Julia Zawadzka,  Filip Rek,  Marta Lubieniecka, Mikołaj Dębski, Julia Kurek

 

Mistrzowie w dwuboju nowoczesnym

No i mamy podwójnych Mistrzów w Mistrzostwach Regionu w Dwuboju Nowoczesnym. Bezkonkurencyjna „trójka” zdeklasowała rywali podwójnie. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt najpierw rewelacyjnie pokonała dystans 100 metrów w pływaniu. Następnie pobiegli 1000 metrów w najlepszym stylu. Nie zabrakło sił, determinacji i poświecenia. Przyszli z uśmiechem, popłynęli, pobiegli i ot tak sobie wygrali. A do sukcesu poprowadzili ich nauczyciele wychowania fizycznego, Aldona Szewczyk i Marek Kudelski.

Jednym słowem podwójna satysfakcja w podwójnej rywalizacji dwóch łączonych konkurencji. Dwie drużyny, dwóch trenerów, dwie konkurencje, dwa zwycięstwa.

Skład drużyny chłopców: Szymon Bielecki, Jakub Młot, Jakub Czopek, Michał Jedynak.

Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Wróbel, Milena Bakuła, Marta Lubieniecka.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce: Wiktoria Wróbel

II miejsce: Milena Bakuła

III miejsce: Marta Lubieniecka

III miejsce: Szymon Bielecki

Ananasy dla mistrzów przyrody

Dzisiaj nagrody dla mistrzów przyrody zostały rozdane. Owocowe upominki ucieszyły niejednego chemika, fizyka, geografa i biologa. Najpierw usłyszeliśmy przyrodnicze anegdoty, potem ody do przedmiotów przyrodniczych. Następnie nauczyciele – przyrodomaniacy rozdali uczniom- przyrodomaniakom owocowe upominki i dyplomy, a wszystko uwieńczyła przyrodnicza piosenka. Miesiąc z przyrodą zakończony.

Oto zwycięzcy konkursów:

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas VII:

I – Joanna Jackiewicz 7a, II – Michał Mitura  7a,III – Apolonia Rokicka 7a

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas II:

I – Mateusz Mielcarz 2b,II – Rafał Ćwiek  2b,III  – Paulina Mormon  2e.

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas III:

I – Natalia Serwatko  3e,II  – Kacper Jonakowski  3g,III  – Magdalena Boruc 3e,

W konkursiena NajlepsząKlasęPrzyrodomaniaków klas VII:

I – klasa VIIA,II –  klasa VIID,III –  klasa VIIF.

W konkursiena NajlepsząKlasę Przyrodomaniaków klas II:

I –  klasa IIe, II –  klasa IIb, III – klasa IIf.

Wyniki konkursu na „Najciekawszą Pomoc Dydaktyczną z Przedmiotów Przyrodniczych”.

Nagrodę  za wykonanie „Najciekawszej Pomocy Dydaktycznej z Chemii” otrzymała Paulina Mormon 2e,  z Biologii  Paulina Mormon   2e,  z Geografii Julia Sawka 7b

Konkurs „Palcem po Mapie”

I – Joanna Jackiewicz VII A, II –  Kacper Krawczyński  II D, III – Tomasz Sadownik  II D

Szkolny Konkurs Biologiczny „Microday”

I – Maja Samulik II B, II – Dorota Nowicka II B, III – Łukasz Kuźma II F

Konkurs indywidualny „Okna na przyrodę”

Klasy III

I – Urszula Glezman III E, II-  Julia Sado III G,  Kacper Kowalski  III E, III –  Julita Niedziałkowski III a,  Natalia Serwatko III e, Karol Szymanowski II E

Klasy II

I – Gabriela OstolskaII B, II- Weronika Kulma II B, III-  Karina Gromadowska II A

Klasy VII

I – Michalina CiechańskaVII D, II-  Natalia Krakowiak VII D, III-  Katarzyna Ludwiniak VII D, Adela Płochocka VII d

 

 

 

 

Okna z przyrodą w tle

W dniach 19-23 marca w naszej szkole uczniowie codziennie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi rozwieszanymi na oknach górnego korytarza. Każdego dnia pojawiały się 4 nowe zadania, po jednym z każdego przedmiotu przyrodniczego: biologii, geografii, fizyki i chemii. Pod koniec każdego dnia rozwieszane były odpowiedzi do zadań, tak aby uczniowie mogli sprawdzić, czy dobrze je wykonali i przy okazji powtórzyć materiał do zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego. Uczestnicy rozwiązywali zadania w postaci rebusów, krzyżówek, zadań otwartych i zamkniętych. Rozwiązane zadania każdego dnia uczniowie wrzucali do oznaczonego kartonika. Z zadaniami zmagało się ponad 100 osób każdego dnia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za udział w zabawie. Już niedługo poznany zwycięzców.

 

Która klasa mistrzem z przyrody?

Puzzle, krzyżówki, rozsypanki, rebusy, wyklejanki, to kolejna atrakcja dla przyrodomaniaków. Dzisiaj konkurs międzyklasowy. Liczyło się zgranie, szybkość i przede wszystkim wiedza. Fizyka, chemia, geografia i biologia były obiektem uczniowskich zmagań. Nie zabrakło emocji i zdrowej rywalizacji.

Dookoła świata

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Palcem po mapie”. Uczestnicy odbyli wirtualną podróż dookoła świata z wykorzystaniem atlasów. Podczas konkursu wykorzystywali swoją wiedzę z zakresu odczytywania informacji z różnych map ogólnogeograficznych i tematycznych. Udali się w odległe zakątki świata, takie jak Bahamy, Wyspa Wielkanocna, przepłynęli kanał La Manche, udali się do Southampton, Lizbony. Najlepsi podróżnicy zostaną nagrodzeni na podsumowaniu miesiąca przyrodomaniaków. Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu i zmierzenia się z nowymi zadaniami.