Mistrzowie w dwuboju nowoczesnym

No i mamy podwójnych Mistrzów w Mistrzostwach Regionu w Dwuboju Nowoczesnym. Bezkonkurencyjna „trójka” zdeklasowała rywali podwójnie. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt najpierw rewelacyjnie pokonała dystans 100 metrów w pływaniu. Następnie pobiegli 1000 metrów w najlepszym stylu. Nie zabrakło sił, determinacji i poświecenia. Przyszli z uśmiechem, popłynęli, pobiegli i ot tak sobie wygrali. A do sukcesu poprowadzili ich nauczyciele wychowania fizycznego, Aldona Szewczyk i Marek Kudelski.

Jednym słowem podwójna satysfakcja w podwójnej rywalizacji dwóch łączonych konkurencji. Dwie drużyny, dwóch trenerów, dwie konkurencje, dwa zwycięstwa.

Skład drużyny chłopców: Szymon Bielecki, Jakub Młot, Jakub Czopek, Michał Jedynak.

Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Wróbel, Milena Bakuła, Marta Lubieniecka.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce: Wiktoria Wróbel

II miejsce: Milena Bakuła

III miejsce: Marta Lubieniecka

III miejsce: Szymon Bielecki

Ananasy dla mistrzów przyrody

Dzisiaj nagrody dla mistrzów przyrody zostały rozdane. Owocowe upominki ucieszyły niejednego chemika, fizyka, geografa i biologa. Najpierw usłyszeliśmy przyrodnicze anegdoty, potem ody do przedmiotów przyrodniczych. Następnie nauczyciele – przyrodomaniacy rozdali uczniom- przyrodomaniakom owocowe upominki i dyplomy, a wszystko uwieńczyła przyrodnicza piosenka. Miesiąc z przyrodą zakończony.

Oto zwycięzcy konkursów:

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas VII:

I – Joanna Jackiewicz 7a, II – Michał Mitura  7a,III – Apolonia Rokicka 7a

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas II:

I – Mateusz Mielcarz 2b,II – Rafał Ćwiek  2b,III  – Paulina Mormon  2e.

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas III:

I – Natalia Serwatko  3e,II  – Kacper Jonakowski  3g,III  – Magdalena Boruc 3e,

W konkursiena NajlepsząKlasęPrzyrodomaniaków klas VII:

I – klasa VIIA,II –  klasa VIID,III –  klasa VIIF.

W konkursiena NajlepsząKlasę Przyrodomaniaków klas II:

I –  klasa IIe, II –  klasa IIb, III – klasa IIf.

Wyniki konkursu na „Najciekawszą Pomoc Dydaktyczną z Przedmiotów Przyrodniczych”.

Nagrodę  za wykonanie „Najciekawszej Pomocy Dydaktycznej z Chemii” otrzymała Paulina Mormon 2e,  z Biologii  Paulina Mormon   2e,  z Geografii Julia Sawka 7b

Konkurs „Palcem po Mapie”

I – Joanna Jackiewicz VII A, II –  Kacper Krawczyński  II D, III – Tomasz Sadownik  II D

Szkolny Konkurs Biologiczny „Microday”

I – Maja Samulik II B, II – Dorota Nowicka II B, III – Łukasz Kuźma II F

Konkurs indywidualny „Okna na przyrodę”

Klasy III

I – Urszula Glezman III E, II-  Julia Sado III G,  Kacper Kowalski  III E, III –  Julita Niedziałkowski III a,  Natalia Serwatko III e, Karol Szymanowski II E

Klasy II

I – Gabriela OstolskaII B, II- Weronika Kulma II B, III-  Karina Gromadowska II A

Klasy VII

I – Michalina CiechańskaVII D, II-  Natalia Krakowiak VII D, III-  Katarzyna Ludwiniak VII D, Adela Płochocka VII d

 

 

 

 

Okna z przyrodą w tle

W dniach 19-23 marca w naszej szkole uczniowie codziennie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi rozwieszanymi na oknach górnego korytarza. Każdego dnia pojawiały się 4 nowe zadania, po jednym z każdego przedmiotu przyrodniczego: biologii, geografii, fizyki i chemii. Pod koniec każdego dnia rozwieszane były odpowiedzi do zadań, tak aby uczniowie mogli sprawdzić, czy dobrze je wykonali i przy okazji powtórzyć materiał do zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego. Uczestnicy rozwiązywali zadania w postaci rebusów, krzyżówek, zadań otwartych i zamkniętych. Rozwiązane zadania każdego dnia uczniowie wrzucali do oznaczonego kartonika. Z zadaniami zmagało się ponad 100 osób każdego dnia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za udział w zabawie. Już niedługo poznany zwycięzców.

 

Która klasa mistrzem z przyrody?

Puzzle, krzyżówki, rozsypanki, rebusy, wyklejanki, to kolejna atrakcja dla przyrodomaniaków. Dzisiaj konkurs międzyklasowy. Liczyło się zgranie, szybkość i przede wszystkim wiedza. Fizyka, chemia, geografia i biologia były obiektem uczniowskich zmagań. Nie zabrakło emocji i zdrowej rywalizacji.

Dookoła świata

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Palcem po mapie”. Uczestnicy odbyli wirtualną podróż dookoła świata z wykorzystaniem atlasów. Podczas konkursu wykorzystywali swoją wiedzę z zakresu odczytywania informacji z różnych map ogólnogeograficznych i tematycznych. Udali się w odległe zakątki świata, takie jak Bahamy, Wyspa Wielkanocna, przepłynęli kanał La Manche, udali się do Southampton, Lizbony. Najlepsi podróżnicy zostaną nagrodzeni na podsumowaniu miesiąca przyrodomaniaków. Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu i zmierzenia się z nowymi zadaniami.

Gratulacje dla Pływaków!

16 lutego nasi uczniowie na mińskim basenie okazali się najlepsi. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu to kolejny sukces pływaków z „Trójki”. To właśnie oni zdominowali podium a tym samym awansowali do Międzypowiatowych Zawodów w Pływaniu. A do sukcesu popłynęli pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego pana Marka Kudelskiego i pani Aldony Szewczyk.

Oto nasi mistrzowie:

Złota sztafeta dziewcząt i chłopców, notabene bezkonkurencyjna:

Milena Bakuła, Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Wróbel, Aleksandra Rosołek, Michalina Mikucewicz, Marta Lubieniecka

Wojciech Tomusiak, Wiktor Wojnarski, Jakub Czopek, Michał Jedynak, Szymon Bielecki, Kacper Jonakowski,

Styl grzbietowy – dziewczęta  (rocznik 2004)

I  Milena Bakuła

II  Wiktoria Wróbel

III Michalina Mikucewicz

Styl grzbietowy – dziewczęta  (rocznik 2003)

I Katarzyna Szczepańska

II Marta Lubieniecka

IV Wiktoria Lewandowska

Styl grzbietowy – dziewczęta ( rocznik 2005)

I Aleksandra Posiewka

Styl grzbietowy –  chłopcy (rocznik 2004)

II Jakub Sterczewski

Styl grzbietowy – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

III Szymon Bielecki

IV Michał Jedynak

V Norbert Siwek

Styl grzbietowy – chłopcy (rocznik 2005)

I Szymon Fałek

Styl klasyczny – dziewczęta ( rocznik 2004)

I Wiktoria Wróbel

III Milena Bakuła

IV Michalina Mikucewicz

V Michalina Ciechańska

Styl klasyczny – dziewczęta ( rocznik 2003)

II Marta Lubieniecka

Styl klasyczny – dziewczęta (rocznik 2002 )

VI Aleksandra Rosołek

Styl klasyczny – dziewczęta (rocznik 2005)

II Aleksandra Posiewka

Styl klasyczny – chłopcy (rocznik 2004 )

III Piotr Karłowicz

Styl klasyczny – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

IV Michał Jedynak

V Kacper Parol

VI Norbert Siwek

Styl klasyczny – chłopcy ( rocznik 2005)

I Szymon Fałek

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2004)

I Milena Bakuła

II Wiktoria Wróbel

IV Michalina Mikucewicz

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2003 )

I Katarzyna Szczepańska

II Marta Lubieniecka

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2005)

I Aleksandra Posiewka

Styl dowolny – chłopcy ( rocznik 2004)

III Damian Rowicki

V Szymon Pawelec

VI Paweł Ogonowski

Styl dowolny – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

II Michał Jedynak

IV Szymon Bielecki

V Dawid Ludkowski

Styl dowolny – chłopcy (rocznik 2002)

I Wojciech Tomusiak

III Wiktor Wojnarski

V Kacper Jonakowski

VI Kacper Piątek

Styl dowolny – chłopcy ( rocznik 2005)

I Szymon Fałek

 

 

Narciarska przygoda

W dniach  6-9.01.2018r. już po raz szósty z rzędu uczniowie naszej szkoły mogli szusować po niezwykle urokliwych zakopiańskich szlakach. Doskonalili swój kunszt narciarki na Stoku Rusińskim – w Bukowinie Tatrzańskiej i na Stoku Kotelnica – w Białce Tatrzańskiej, a te kilka niezapomnianych dni mieszkali  w pięknym krajobrazowo Gliczarowie Górnym. Wycieczka pozwoliła im poczuć namiastkę wolności, którą niesie narciarka prędkość i  pokonywanie własnych słabości, namiastkę zabawy na śniegu, ale przede wszystkim namiastkę integracji i współpracy. Biały narciarski wyjazd pod czujnym okiem nauczycieli pana Marka Kudelskiego i pana Tomasza Ruty  okazał się niezapomnianym wspomnieniem pełnym wrażeń.

W spódnicy i w krawacie

Dzisiaj bawiliśmy się bardzo tłumnie w Dzień Spódnicy i Krawata. W naszej szkole zrobiło się kobieco i elegancko. Różnorodność spódniczek i  pomysłowość krawaciarzy dowiodła, że w naszej szkole nie brakuje kreatywnych młodych ludzi. Pomysł naszych siódmoklasistów wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzisiejszy dzień pokazał, że umiemy się bawić.

W poszukiwaniu sudeckich krasnali

Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą Panem Markiem Kudelskim zakończyli podróż w nieznane i wrócili z nowym bagażem cudownych doświadczeń. W walizce schowali wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, niezapomniane emocje i mnóstwo uśmiechu. Wrocławskie zoo ujęło ich walorami estetycznymi, Szczeliniec zachwycił krajobrazem, Błędne Skały okazały się obłędnym spotkaniem z naturą, Kopalnia Złota zauroczyła bogactwem, a  Huta Szkła była  zderzeniem rzeczywistości z artyzmem. Chwile spędzone razem w Kotlinie Kłodzkiej zapisały się na trwałe w ich pamięci i będą niebywale ładnymi obrazkami wspomnień.

Awans piłkarski

Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt okazały się dla nas kolejnym powodem do dumy. Otóż nasza płeć piękna zajęła II miejsce, co dało awans do rundy następnej. Dzielne dziewczyny najpierw pokonały zespół z Siennicy 2-0, po czym zremisowały z drużyną z Dobrego 1-1 i uległy po trudnym, ale bardzo emocjonującym meczu  3-2 teamowi z SP1. Dziewczynom nie zabrakło woli walki, umiejętności i zaangażowania, ale przede wszystkim radości z rywalizacji sportowej. Do sukcesu poprowadził ich nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Kudelski.

Skład drużyny : Aleksandra Posiewka, Martyna Kruk, Julia Wiewióra, Martyna Rokita, Ala Zugaj, Maja Podlaska, Pola Rokicka, Wiktoria Antolak, Wiktoria Kondracka

Królewski dzień, czyli u nas na lekcjach nie jest nudno.

Dnia 12 maja 2017r. klasa IF wraz z wychowawczynią panią Niną Ostrowską i nauczycielką języka polskiego  panią Aleksandrą Wróbel wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich. Ośmioro uczniów wcieliło się w rolę przewodników i przybliżyło nam historie związane z ŁazienkamiKrólewskimi. Alicja Król przybliżyła nam genezęŁazienek Królewskich, Daniel Marczak opowiedział o Pałacu na Wyspie, Emilia Popis z kolei zreferowała informacje o  Domku Myśliwskim, Łukasz Kuźma wiedział wszystko o Amfiteatrze, Katarzyna Bieńkowska mówiła o  Białym Domku, Paweł Jackowicz zajął się Starą Pomarańczarnią,  Zuzanna Gadomska okazała się znawcą  Pomnika Chopina, a Barłomiej Pachnik przedstawił kolegom informacje o  Obiadach czwartkowych. Następnie uczniowie  udali się do Zamku Królewskiego na lekcję “Rycerze i ich świat”, na której przenieśli się do średniowiecza. Wycieczki kształcą, a to co trudne okazuje się przyswajalne i ciekawe. Sami z pomocą nauczycieli byli autorami swojego wyjazdu, który przyniósł im wile radości i satysfakcji.

 

Kolejny puchar, kolejne sportowe zwycięstwo.

No i mamy kolejny sukces, kolejny puchar,  tym razem  Starosty Powiatu Mińskiego. Nasi  sportowcy w składzie: Antoni Malka, Jakub Ostrowski, Mateusz Bembnowicz, Michał Nalazek, Julia Drzazga, Julia Krzyżanowska, Dominika Makuch, zdobyli zasłużone I miejsce w Turnieju Militarno-Sportowym Klas Gimnazjalnych, nokautując swoich przeciwników. A trzeba przyznać, że konkurencje nie należały do zwykłych i banalnych: strzelanie z broni pneumatycznej, rzucanie granatem do celu i cross militarny, na który składało się chociażby czołganie przez pełzanie, skok tygrysi z fazą lotu ( cokolwiek, to znaczy, brzmi ciekawie), tzw. pompki,  biegi i inne gimnastyczne, wysiłkowe akrobacje. W drużynie siła, a nasza drużyna okazała się zgrana, silna, uśmiechnięta i rzetelnie przygotowana, bo nie przeszkodziła im nawet deszczowa aura. Opiekunem naszej mistrzowskiej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Marek Kudelski, który nie tylko dodawał otuchy swoim podopiecznym, ale także poprowadził ich do sukcesu. Gratulujemy młodym sportowcom determinacji i sprytu, zaś opiekunowi pomysłu i taktyki w realizacji sportowego wyzwania.

 

Przyrodomaniacy na mecie

W marcu w naszej szkole królowała PRZYRODA. 7 kwietnia podsumowaliśmy wszystkie   działania jakie miały miejsce w tym miesiącu, a nagrody i dyplomy wręczył laureatom Pan Dyrektor.Oto lista nagrodzonych:Tytuł Mistrza Wiedzy Przyrodniczej zdobyli: Anna Prokopiak(1g), Julia Wójcik (2g), Magdalena Grabarczyk (3e). Klasy Ib i IIe, a z klas przysposabiających do pracy klasa IIh – zdobyły tytuł Najlepszej Klasy Przyrodomaniaków. W kategorii Najciekawsze Pomoce Dydaktyczne laureatami zostali: Paulina Czekała  (IIIg) – z chemii, Karol Augustyniak (2g) – z fizyki, Paulina Mormon (1e) – z biologii,  Łucja Czyż (3e) – z geografii. Ponadto w marcu zbieraliśmy w naszej szkole makulaturę w ramach konkursu ekologicznego „Zbieramy Makulaturę”. Najwięcej tego surowca wtórnego dostarczyła uczennica Paulina Wadas z klasy 1g. Zwyciężczynią konkursu „Podróż dookoła świata – palcem po mapie” została Magdalena Grabarczyk, uczennica klasy 3e.Podczas imprezy ekologicznej „Z ekologią za pan brat” wykazali się uczniowie klas pierwszych. Na czoło wysunęła się klasa Ie.Podsumowanie imprez i konkursów przygotowali: p. Agnieszka Rycharska, p. Nina Ostrowska i p. Sławomir Rybiński. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach i imprezach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach Przyrodomaniaków, w trakcie których na pewno nie zabraknie nowych zadań, konkursów i ciekawych imprez.

     

 

 

Wyróżnione w “Macierzance”

21 marca 2017r. trzy uczennice naszej szkoły, pod opieką p. Niny Ostrowskiej wzięły udział w finale Powiatowego  Konkursu Przyrodniczego „Macierzanka”. Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą z zakresu chemii, biologii i geografii. Magdalena Grabarczyk z klasy IIIe oraz Kamila Kulma z klasy IIIg dostały wyróżnienia. Trzecia reprezentantka naszej szkoły Magdalena Boruc z klasy IIe uzyskała podziękowania za udział w konkursie, a jako rok młodsza uczestniczka z pewnością zyskała doświadczenie, które z pewnością przyda jej się za rok.

 

Zmagania Przyrodomaniaków

14 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs na Najlepszą Klasę   Przyrodomaniaków, podczas którego uczniowie przez godzinę zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, p. Agnieszkę Rycharską, p. Ninę Ostrowską i p. Grażynę Olczak. Impreza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, uczestnicy byli bardzo zaangażowani, niestraszne im były skomplikowane zagadki przyrodnicze – poprzez zabawę z różnymi łamigłówkami, rebusami, puzzlami, dominem i innymi zadaniami utrwalali zdobyte wiadomości. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas I i II,odbył się również w oddziałach przysposabiających do pracy.Uczniowie każdej klasy byli podzieleni na 4 grupy: fizyków, chemików, biologów i geografów. Informację o tym, która klasa zwyciężyła, poznacie podczas podsumowania Miesiąca Przyrodomaniaków.