Srebrne dziewczyny

Mimo niesprzyjającej aury nasza damska reprezentacja po raz kolejny pokazała, że dziewczyny mają moc. Dzisiaj wywalczyły srebro i stanęły na podium w Powiatowych Mistrzostwach Szóstek Piłkarskich. Rewelacyjnie grały przez cały turniej i były niepokonane. Dzisiaj uległy tylko w jednym meczu drużynie z “Kopernika”. Jak się okazuje kobieca piłka nożna to taktyka, przemyślany atak i ofiarna defensywa. Z uśmiechem na twarzy i z niebywałą gracją zdobyły II miejsce. Nasze dziewczyny grają w “nogę” świetnie i jak się okazuje piłka nożna to koronna dyscyplina pań, co panie skutecznie udowodniły. Przez cały turniej łamał stereotypy i  wspierał dziewczyny jedyny męski pierwiastek tego sukcesu pan Marek Kudelski.

Srebrna drużyna piłkarska: Aleksandra Posiewka, Julia Kurek, Wiktoria Antolak, Julia Gałązka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej, Maja Pietrzak, Małgorzata Zięba

III miejsce …. w regionie

Regionalne Mistrzostwa w Biegach przyniosły nam kolejny sukces. Nasze powiatowe “Złotka” ponownie stanęły na podium. Tym razem pobiegły po brązowy medal. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Pobiegły w równym tempie, co dało nam powody do radości i satysfakcji. III miejsce w zawodach regionalnych to duży sukces, bo mierzyły się z najlepszymi. Trzeba przyznać, że naszym dziewczynom do twarzy  z każdym kolorem medalu: Wiktoria Wróbel, Marta Zawadka, Marta Lubieniecka, Milena Bakuła, Angelika Santorek, Agata Tkaczyk Julia Zawadzka, Maja Ślązak, Maja Markowska, Maria Koźlak, Wiktoria Mazanka

Jedenastu niepokonanych

Tym razem piłka nożna w wykonaniu chłopców to kolejny powód do zadowolenia. Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna Trójki awansowała do półfinału Mistrzostw Powiatu w Piłkę Nożną. Nasi chłopcy w turnieju nie ponieśli jeszcze porażki. Wygrywają każdy mecz. Do tej pory pokonali rywali z Niedziałki, z Dobrego, z “Jedynki”, z Dębego, z Siennicy i z Żakowa. Podopieczni pana Tomasza Ruty spisują się rewelacyjnie. Po prostu, taktyka, ofiarność, obrona i atak to walory naszej męskiej jedenastki. Skład drużyny: Jakub Szlendak, Bartłomiej Misiurski, Kacper Szczęsny, Mikołaj Dębski, Bartosz Sowa, Bartosz Bembnowicz, Paweł Jackowicz, Konrad Bańka, Jakub Kulma, Michał Mikołajczyk, Aleksander Cyran, Wojciech Lewandowski.

Złoto – brązowa sztafeta

Jesienna runda sportowa to kolejny sukces naszych sportowców. I medale w kolorze jesieni, złotym i brązowym.  Tym razem sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców stanęła na powiatowym podium. Złote dziewczyny nie miały sobie równych. Bezapelacyjne zwycięstwo to dowód rewelacyjnego przygotowania, zgrania i zaangażowania biegaczek. Chłopcy wywalczyli w powiecie trzecie miejsce, wykazując zdeterminowanie i wolę walki. Pobiegli po sukces przygotowani i motywowani przez nauczycieli wychowania fizycznego, pana Marka Kudelskiego i panią Aldonę Szewczyk. Już niebawem nasza złoto – brązowa sztafeta pobiegnie  w zawodach regionalnych. 

Złote dziewczyny: Wiktoria Wróbel, Marta Zawadka, Marta Lubieniecka, Milena Bakuła, Angelika Santorek, Agata Tkaczyk Julia Zawadzka, Maja Ślązak, Maja Markowska, Maria Koźlak, Wiktoria Mazanka

Brązowa drużyna: Mikołaj Dębski, Filip Rek, Rafał Zybała, Łukasz Jędrasik, Bartosz Kozłowski, Tomasz Sadownik, Jakub Kulma, Konrad Maciołowski, Michał Mikołajczyk, Kacper Szczęsny.

Gramy w finale.

No i jesteśmy w finale Mistrzostw Powiatu w Szóstkach Piłkarskich Dziewcząt. Rewelacyjny występ naszych piłkarek. Najpierw Szkoła Podstawowa w Kałuszynie nie miała z nimi szans i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a potem ustąpiła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4, którą nasza szóstka  pokonała 4:0. Dziewczyny grają świetnie w ataku, ale także doskonale radzą sobie w defensywie. Przede wszystkim ze skuteczną gracją awansowały do finału.  Jednym słowem, zgrany team pod czujnym okiem trenera Marka Kudelskiego. Skład drużyny: Aleksandra Posiewka, Julia Kurek, Wiktoria Antolak, Julia Gałązka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej.

Awans … w piłkę nożną

Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasze dziewczyny udowodniły, że piłka nożna to sport dla … kobiet. Otóż zdeterminowane, skuteczne i ofiarne na boisku młode damy wywalczyły awans do kolejnej rundy, pokonując w  Mistrzostwach Powiatu Szóstek Piłkarskich swoje przeciwniczki. Najpierw 3-1 pokonały  zawodniczki Szkoły Podstawowej, a potem konkurentki z Siennicy  4-2. Trener, pan Marek Kudelski, wierzył w swoje podopieczne do końca, a awans do rundy następnej upewnił go w przekonaniu, że to nie tylko ładny, ale i waleczny babski team. Skład drużyny: Aleksandra Posiewka, Ewelina Rechnio, Julia Zawadzka, Klaudia Sulej, Julia Gałązka, Wiktoria Antolak.

Najlepsi w przełajach

Znów usłyszeli o nas na sportowej arenie. A mianowicie, biorąc udział w Indywidualnych Powiatowych Zawodach w biegach przełajowych, aż sześcioro naszych uczniów wywalczyło awans do zawodów regionalnych. Okazali się w bardzo dobrej formie, gdyż pobiegli ile sił w nogach. W naszych biegaczach wola walki, zdeterminowanie i umiejętność pokonywania własnych słabości. Nauczyciele wychowania fizycznego postawili na najlepszych i nie pomylili się. A już niebawem powalczą w regionie:

Wiktoria Wróbel, Julia Zawadzka,  Filip Rek,  Marta Lubieniecka, Mikołaj Dębski, Julia Kurek

 

Mistrzowie w dwuboju nowoczesnym

No i mamy podwójnych Mistrzów w Mistrzostwach Regionu w Dwuboju Nowoczesnym. Bezkonkurencyjna „trójka” zdeklasowała rywali podwójnie. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt najpierw rewelacyjnie pokonała dystans 100 metrów w pływaniu. Następnie pobiegli 1000 metrów w najlepszym stylu. Nie zabrakło sił, determinacji i poświecenia. Przyszli z uśmiechem, popłynęli, pobiegli i ot tak sobie wygrali. A do sukcesu poprowadzili ich nauczyciele wychowania fizycznego, Aldona Szewczyk i Marek Kudelski.

Jednym słowem podwójna satysfakcja w podwójnej rywalizacji dwóch łączonych konkurencji. Dwie drużyny, dwóch trenerów, dwie konkurencje, dwa zwycięstwa.

Skład drużyny chłopców: Szymon Bielecki, Jakub Młot, Jakub Czopek, Michał Jedynak.

Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Wróbel, Milena Bakuła, Marta Lubieniecka.

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce: Wiktoria Wróbel

II miejsce: Milena Bakuła

III miejsce: Marta Lubieniecka

III miejsce: Szymon Bielecki

Ananasy dla mistrzów przyrody

Dzisiaj nagrody dla mistrzów przyrody zostały rozdane. Owocowe upominki ucieszyły niejednego chemika, fizyka, geografa i biologa. Najpierw usłyszeliśmy przyrodnicze anegdoty, potem ody do przedmiotów przyrodniczych. Następnie nauczyciele – przyrodomaniacy rozdali uczniom- przyrodomaniakom owocowe upominki i dyplomy, a wszystko uwieńczyła przyrodnicza piosenka. Miesiąc z przyrodą zakończony.

Oto zwycięzcy konkursów:

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas VII:

I – Joanna Jackiewicz 7a, II – Michał Mitura  7a,III – Apolonia Rokicka 7a

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas II:

I – Mateusz Mielcarz 2b,II – Rafał Ćwiek  2b,III  – Paulina Mormon  2e.

W konkursie o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej” klas III:

I – Natalia Serwatko  3e,II  – Kacper Jonakowski  3g,III  – Magdalena Boruc 3e,

W konkursiena NajlepsząKlasęPrzyrodomaniaków klas VII:

I – klasa VIIA,II –  klasa VIID,III –  klasa VIIF.

W konkursiena NajlepsząKlasę Przyrodomaniaków klas II:

I –  klasa IIe, II –  klasa IIb, III – klasa IIf.

Wyniki konkursu na „Najciekawszą Pomoc Dydaktyczną z Przedmiotów Przyrodniczych”.

Nagrodę  za wykonanie „Najciekawszej Pomocy Dydaktycznej z Chemii” otrzymała Paulina Mormon 2e,  z Biologii  Paulina Mormon   2e,  z Geografii Julia Sawka 7b

Konkurs „Palcem po Mapie”

I – Joanna Jackiewicz VII A, II –  Kacper Krawczyński  II D, III – Tomasz Sadownik  II D

Szkolny Konkurs Biologiczny „Microday”

I – Maja Samulik II B, II – Dorota Nowicka II B, III – Łukasz Kuźma II F

Konkurs indywidualny „Okna na przyrodę”

Klasy III

I – Urszula Glezman III E, II-  Julia Sado III G,  Kacper Kowalski  III E, III –  Julita Niedziałkowski III a,  Natalia Serwatko III e, Karol Szymanowski II E

Klasy II

I – Gabriela OstolskaII B, II- Weronika Kulma II B, III-  Karina Gromadowska II A

Klasy VII

I – Michalina CiechańskaVII D, II-  Natalia Krakowiak VII D, III-  Katarzyna Ludwiniak VII D, Adela Płochocka VII d

 

 

 

 

Okna z przyrodą w tle

W dniach 19-23 marca w naszej szkole uczniowie codziennie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi rozwieszanymi na oknach górnego korytarza. Każdego dnia pojawiały się 4 nowe zadania, po jednym z każdego przedmiotu przyrodniczego: biologii, geografii, fizyki i chemii. Pod koniec każdego dnia rozwieszane były odpowiedzi do zadań, tak aby uczniowie mogli sprawdzić, czy dobrze je wykonali i przy okazji powtórzyć materiał do zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego. Uczestnicy rozwiązywali zadania w postaci rebusów, krzyżówek, zadań otwartych i zamkniętych. Rozwiązane zadania każdego dnia uczniowie wrzucali do oznaczonego kartonika. Z zadaniami zmagało się ponad 100 osób każdego dnia. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za udział w zabawie. Już niedługo poznany zwycięzców.

 

Która klasa mistrzem z przyrody?

Puzzle, krzyżówki, rozsypanki, rebusy, wyklejanki, to kolejna atrakcja dla przyrodomaniaków. Dzisiaj konkurs międzyklasowy. Liczyło się zgranie, szybkość i przede wszystkim wiedza. Fizyka, chemia, geografia i biologia były obiektem uczniowskich zmagań. Nie zabrakło emocji i zdrowej rywalizacji.

Dookoła świata

20 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Palcem po mapie”. Uczestnicy odbyli wirtualną podróż dookoła świata z wykorzystaniem atlasów. Podczas konkursu wykorzystywali swoją wiedzę z zakresu odczytywania informacji z różnych map ogólnogeograficznych i tematycznych. Udali się w odległe zakątki świata, takie jak Bahamy, Wyspa Wielkanocna, przepłynęli kanał La Manche, udali się do Southampton, Lizbony. Najlepsi podróżnicy zostaną nagrodzeni na podsumowaniu miesiąca przyrodomaniaków. Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu i zmierzenia się z nowymi zadaniami.

Gratulacje dla Pływaków!

16 lutego nasi uczniowie na mińskim basenie okazali się najlepsi. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu to kolejny sukces pływaków z „Trójki”. To właśnie oni zdominowali podium a tym samym awansowali do Międzypowiatowych Zawodów w Pływaniu. A do sukcesu popłynęli pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego pana Marka Kudelskiego i pani Aldony Szewczyk.

Oto nasi mistrzowie:

Złota sztafeta dziewcząt i chłopców, notabene bezkonkurencyjna:

Milena Bakuła, Katarzyna Szczepańska, Wiktoria Wróbel, Aleksandra Rosołek, Michalina Mikucewicz, Marta Lubieniecka

Wojciech Tomusiak, Wiktor Wojnarski, Jakub Czopek, Michał Jedynak, Szymon Bielecki, Kacper Jonakowski,

Styl grzbietowy – dziewczęta  (rocznik 2004)

I  Milena Bakuła

II  Wiktoria Wróbel

III Michalina Mikucewicz

Styl grzbietowy – dziewczęta  (rocznik 2003)

I Katarzyna Szczepańska

II Marta Lubieniecka

IV Wiktoria Lewandowska

Styl grzbietowy – dziewczęta ( rocznik 2005)

I Aleksandra Posiewka

Styl grzbietowy –  chłopcy (rocznik 2004)

II Jakub Sterczewski

Styl grzbietowy – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

III Szymon Bielecki

IV Michał Jedynak

V Norbert Siwek

Styl grzbietowy – chłopcy (rocznik 2005)

I Szymon Fałek

Styl klasyczny – dziewczęta ( rocznik 2004)

I Wiktoria Wróbel

III Milena Bakuła

IV Michalina Mikucewicz

V Michalina Ciechańska

Styl klasyczny – dziewczęta ( rocznik 2003)

II Marta Lubieniecka

Styl klasyczny – dziewczęta (rocznik 2002 )

VI Aleksandra Rosołek

Styl klasyczny – dziewczęta (rocznik 2005)

II Aleksandra Posiewka

Styl klasyczny – chłopcy (rocznik 2004 )

III Piotr Karłowicz

Styl klasyczny – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

IV Michał Jedynak

V Kacper Parol

VI Norbert Siwek

Styl klasyczny – chłopcy ( rocznik 2005)

I Szymon Fałek

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2004)

I Milena Bakuła

II Wiktoria Wróbel

IV Michalina Mikucewicz

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2003 )

I Katarzyna Szczepańska

II Marta Lubieniecka

Styl dowolny – dziewczęta ( rocznik 2005)

I Aleksandra Posiewka

Styl dowolny – chłopcy ( rocznik 2004)

III Damian Rowicki

V Szymon Pawelec

VI Paweł Ogonowski

Styl dowolny – chłopcy (rocznik 2003)

I Jakub Czopek

II Michał Jedynak

IV Szymon Bielecki

V Dawid Ludkowski

Styl dowolny – chłopcy (rocznik 2002)

I Wojciech Tomusiak

III Wiktor Wojnarski

V Kacper Jonakowski

VI Kacper Piątek

Styl dowolny – chłopcy ( rocznik 2005)

I Szymon Fałek

 

 

Narciarska przygoda

W dniach  6-9.01.2018r. już po raz szósty z rzędu uczniowie naszej szkoły mogli szusować po niezwykle urokliwych zakopiańskich szlakach. Doskonalili swój kunszt narciarki na Stoku Rusińskim – w Bukowinie Tatrzańskiej i na Stoku Kotelnica – w Białce Tatrzańskiej, a te kilka niezapomnianych dni mieszkali  w pięknym krajobrazowo Gliczarowie Górnym. Wycieczka pozwoliła im poczuć namiastkę wolności, którą niesie narciarka prędkość i  pokonywanie własnych słabości, namiastkę zabawy na śniegu, ale przede wszystkim namiastkę integracji i współpracy. Biały narciarski wyjazd pod czujnym okiem nauczycieli pana Marka Kudelskiego i pana Tomasza Ruty  okazał się niezapomnianym wspomnieniem pełnym wrażeń.

W spódnicy i w krawacie

Dzisiaj bawiliśmy się bardzo tłumnie w Dzień Spódnicy i Krawata. W naszej szkole zrobiło się kobieco i elegancko. Różnorodność spódniczek i  pomysłowość krawaciarzy dowiodła, że w naszej szkole nie brakuje kreatywnych młodych ludzi. Pomysł naszych siódmoklasistów wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzisiejszy dzień pokazał, że umiemy się bawić.