Pomóżmy przedszkolakom!

Cztery prace dzieci z Przedszkola nr 2 zakwalifikowały się do II części konkursu “Czyściochowe Przedszkole”. Pomóżmy naszym małym przyjaciołom wygrać kartę podarunkową drogerii Rossman o wartości 500 zł. Otrzyma ją 100 placówek, które zbiorą największą liczbę głosów. Co trzeba zrobić? – głosować.

 Regulamin głosowania:

  1. Głosujący mogą oddawać głosy na Przedszkole, za pośrednictwem strony www.rossmann.pl/czysciochowe-przedszkole w terminie od. 1.04.2021-30.04.2021r.
  2. Głosujący może oddać 1 głos dziennie.
  3. W celu oddania głosu na Przedszkole, głosujący powinien być zalogowany na stronie rossmann.pl, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie tej strony.
  4. Przedszkole należy do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim, ale przy wyszukiwaniu “naszych prac” należy wpisywać Przedszkole Miejskie nr 2.

 

DZIEŃ KSIĄŻKI – zapraszamy do świętowania!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto ustanowione przez UNESCO, obchodzone od 1995 roku po to, by promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę dóbr intelektualnych, czyli praw autorskich. Święto przypada 23 kwietnia i nie jest to data wybrana przypadkowo – tego dnia w roku 1616 zmarł autor “Don Kichota” – Miguel de Cervantes oraz najwybitniejszy dramaturg europejski – Wiliam Szekspir. Pomysł świętowania zrodził się w Katalonii, gdzie do dziś jest to święto narodowe i 23 kwietnia mężczyźni kobietom wręczają czerwone róże, a one odwzajemniają się, obdarowując panów – książkami. Piękny zwyczaj! Może czas zacząć podobnie świętować w Polsce? UNESCO co roku wyznacza jedno miasto na świecie, które staje się na rok Światową Stolicą Książki. Wyróżnienie to przyznaje się za najciekawszy program promocji czytelnictwa. W 2016 roku ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale jedynemu jak dotąd miastu polskiemu – był to Wrocław. Może czas, by Mińsk Mazowiecki stał się Światową Stolicą Książki? Pierwszy krok w tym kierunku już za nami – wygraliśmy konkurs Empiku i mamy 1000 nowiutkich książek w bibliotece. A teraz przedstawiamy nasz szkolny kwietniowy plan świętowania DNIA KSIĄŻKI.

KLASY 0-2 – w każdej klasie pierwszej i drugiej w kwietniu pojawi się jako gość specjalny pani bibliotekarka i przeczyta piękne opowiadanie lub baśń; będzie to okazją do spotkania z książką i rozmowy o przygodzie, jaką jest czytanie;

KLASY 3-4 – konkurs na zakładkę do książki; zadaniem uczestników jest wykonanie dwustronnej zakładki do książki (technika dowolna); zdjęcia swojej pracy należy przesłać do 22 kwietnia na adres: biblioteka@sp3mm.pl; jeden uczeń może przygotować jedną zakładkę; autorzy najpiękniejszych prac otrzymają nagrody – niespodzianki;

KLASY 7-8, nauczyciele i rodzice – uczniowie klas 7-8, wszyscy nauczyciele i rodzice wszystkich uczniów mogą wziąć udział w konkursie polegającym na sfotografowaniu się z zasłoniętą przez okładkę częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana! Zdjęcia należy przesłać do 22 kwietnia (do godz. 20.00) na adres: agnieszka.kozuchowska@sp3mm.pl. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni. Szczegóły konkursu w załączniku:

SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ – regulamin konkursu

Solidarni na niebiesko

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się, m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istniały tak zwane „Ciche godziny”. W naszej szkole co roku solidaryzowaliśmy się z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu, ubierając się na niebiesko, przypinając do ubrań niebieskiego puzzla, a także organizując kilkukrotnie rajd rowerowy “Wkręceni na niebiesko dla autyzmu” W tym roku także pamiętamy i wyrażamy naszą solidarność – na odległość, ale NA NIEBIESKO.

16. rocznica śmierci Jana Pawła II – pamiętamy…

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II – nasz wielki patron. Cały świat zamarł wtedy w modlitewnym milczeniu, a kilkanaście dni później tłumy zgromadzone na placu przed Bazyliką św. Piotra wznosiły okrzyki: “Santo subito!”. 27 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas uroczystej mszy św. na placu świętego Piotra, pod przewodnictwem papieża Franciszka, przy koncelebrze emerytowanego papieża Benedykta XVI, bł. Jan Paweł II został ogłoszony świętym. W 16. rocznicę śmierci jako społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II wyrażamy pamięć o naszym patronie. Pamiętamy i dziękujemy za wzór i opiekę.

Znamy laureatów matematycznych konkursów

Po długiej naradzie z radością ogłaszamy wyniki konkursów matematycznych! Wybranie zwycięzców było w tym roku wyjątkowo trudne, bo prace, które wykonali uczniowie, są przemyślane i dopracowane. Wszystkim, którym się chciało chcieć, bardzo dziękujemy za wysiłek. Wynagrodzimy Was ocenami z matematyki i niespodziankami, które dla Was przygotowujemy 
LAPBOOK MATEMATYCZNY:
1. miejsce – Julia Malinowska z 7c i Dawid Trynkiewicz z 7b
2. miejsce – Sebastian Korga z 7b
3. miejsce – Olena Pszonka z 8b
REBUS MATEMATYCZNY – kategoria klas 7-8:
1. miejsce – Julia Dobosz z 7b i Julia Malinowska z 7c
2. miejsce – Dawid Trynkiewicz z 7b
3. miejsce – Magdalena Gągol z 7d
REBUS MATEMATYCZNY – kategoria klas 4:
1. miejsce – Patryk Rytel z 4b
2. miejsce – Adam Lazarowicz z 4a i Marcel Nowakowski z 4b
3. miejsce – Damian Bączek z 4a
MAŁY ARCHITEKT:
1. miejsce – Adam Lazarowicz z 4a
2. miejsce – Daria Knap z 4b
3. miejsce – Marcel Nowakowski z 4b
Gratulujemy !
Tutaj https://tiny.pl/rkv61 można obejrzeć lapbooki, rebusy i projekty. Mamy nadzieję, że niedługo będziecie mogli oglądać prace na żywo.
Agnieszka Krasuska i Joanna Sułek

Webinarium dla uczniów

Rusza 2. Edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Z tej okazji Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego organizuje 8 kwietnia webinarium dla młodzieży „Uczniowie – Zmieniajcie z nami Mazowsze”. Podczas wydarzenia poznacie temat Budżetu Obywatelskiego i przekonacie się, że wy też możecie być autorami projektów i decydować o tym, na jakie przedsięwzięcia zostanie przekazane 25 milionów z przyszłorocznego budżetu Województwa Mazowieckiego. Zachęcamy młodziezż z naszej szkoły do udziału w tym webinarium. Link do rejestracji na to wydarzenie: –  https://fb.me/e/3U4G8gd5g

ZEBRANIE z RODZICAMI – zapraszamy

Szanowni Rodzice, zapraszamy na zebranie i dzień otwarty, które odbędą się 23 marca (we wtorek) według następującego harmonogramu:

  • godz. 17.30-18.00 – spotkanie z wychowawcą – na platformie MEET
  • godz. 18.00-20.00 – indywidualne rozmowy z nauczycielami (telefoniczne lub za pośrednictwem platformy MEET); chęć rozmowy z konkretnym nauczycielem należy zgłosić wcześniej wychowawcy (przez dziennik elektroniczny)

Linki do spotkań otrzymają Państwo od wychowawców. Bardzo prosimy o obecność na zebraniu.

 

Egzaminy próbne

Od dziś (17 marca) przez trzy dni ósmoklasiści będą się mierzyć z egzaminami próbnymi – z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzaminy przebiegają zgodnie z procedurami, jakie będą prawdopodobnie obowiązywały na egzaminie w maju, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Życzymy, by ta diagnoza pomogła Wam jak najlepiej przygotować się do sesji majowej. Przypominamy, że tego egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki mają znaczący wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych.