NOWY SZTANDAR

Rozpoczęliśmy trzeci rok istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Chcielibyśmy, by nasza szkoła mogła wzbogacić ceremoniał szkolny o nowy sztandar przy okazji 100. rocznicy urodzin naszego patrona – św. Jana Pawła II w maju 2020 roku. Zakup sztandaru to spory wydatek, potrzeba też sporo czasu na wyhaftowanie zamówionego sztandaru, dlatego Rada Rodziców organizuje zbiórkę funduszy w postaci cegiełek. Cegiełki będą rozprowadzane podczas najbliższego zebrania z rodzicami – 17 września w szkole. Można również przelać pieniądze bezpośrednio na konto Rady Rodziców z dopiskiem “darowizna na zakup sztandaru”. Zachęcamy Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły do hojnego włączenia się w tę akcję. Sztandar, który towarzyszy wszystkim ważnym szkolnym uroczystościom, jest symbolem jedności społeczności szkoły wokół postaci patrona.

Pomóż się przytulić

Jako społeczność szkolna z entuzjazmem wspieramy akcję podjętą przez fundację “Mieszkańcy Wawra rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka”. Zbieramy nowe, opatrzone w metkę pluszaki, które zostaną przekazane małym pacjentom szpitala przebywającym w sali wybudzeń. Przynieś maskotkę do szkolnej szatni, podziel się radością.

ZAPRASZAMY na zebranie

Informujemy, że pierwsze zebranie z rodzicami w tym roku szkolnym odbędzie się 17 września według następującego harmonogramu:

 • godz. 17.00 – zebranie dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych (sala nr 8 i 9)
 • godz. 17.30 – zebrania dla rodziców uczniów z kl. 1-3
 • godz. 17.30 – spotkanie z dyrekcją szkoły dla rodziców uczniów kl. 7 (w stołówce szkolnej)
 • godz. 17.30 – spotkanie z dyrekcją dla rodziców uczniów kl. 8 (w sali gimnastycznej)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

 

Powakacyjna audycja klasy 3a w Polskim Radiu Dzieciom

Ciągle jeszcze w naszej pamięci tkwią obrazy wakacyjnych przygód i miejsc, które odwiedziliśmy podczas letniego wypoczynku. Uczniowie klasy 3a z radością powrócili do szkoły i z wielką chęcią podzielili się swoimi wspomnieniami na łamach audycji w Polskim Radiu Dzieciom, która miała miejsce 5 września. Oprócz wakacyjnych wspomnień rozmawialiśmy z panią redaktor o dobroczynności. Nasi uczniowie chętnie włączają się w akcje charytatywne na terenie szkoły. Co roku we wrześniu zbieramy pieniążki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Falbogach. Nie pozostawiamy bez pomocy zwierzaków ze schroniska, dla których przekazujemy karmę. Na rzecz potrzebujących dzieci zbieramy także plastikowe nakrętki, które można wrzucać do specjalnego pojemnika. Jeśli komuś nie udało się posłuchać naszej audycji na żywo, można to zrobić za pośrednictwem playera na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej na smartfony. Serdecznie zapraszamy.

Iwona Szulawska i Iwona Reszelska-Maćkowiak

Świetlica i plac zabaw – OTWARTE!

Inauguracja roku szkolnego i wizyta wielu znakomitych gości była okazją do oficjalnego otwarcia dwóch miejsc, niezwykle ważnych w szkolnym życiu najmłodszych uczniów – ŚWIETLICY i PLACU ZABAW. W miejscu dawnej sali gimnastycznej powstała piękna, przestronna (ponad 160 metrów kwadratowych) świetlica przedzielona dźwiękoszczelnymi drzwiami na dwie części – ruchową i edukacyjną. Świetliczaki mogą też korzystać z bezpośredniego wyjścia na szkolne patio. Drugie nowe miejsce to plac zabaw usytuowany za szkołą. Został on wybudowany dzięki funduszom ze zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego oraz dofinansowaniu z budżetu miasta (całkowity koszt ok. 450 tys zł, pozyskane z budżetu obywatelskiego – 150 tys. zł). W tym roku będziemy ponownie walczyć o pozyskanie dofinansowania na drugą część placu zabaw. Ta, która już jest – bardzo podoba się najmłodszym użytkownikom. Oficjalnego otwarcia świetlicy i placu zabaw dokonali: burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski, przewodniczący rady miasta pan Dariusz Kulma, dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Lubańska oraz przedstawiciele dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy cieszyć się nowymi miejscami rekreacji i nauki dla naszych dzieci. Już od jutra dzieciaki z naszej szkoły będą mogły korzystać z najładniejszej świetlicy i najładniejszego placu zabaw w mieście!

Najmłodsi rozpoczęli rok szkolny

2 września w samo południe uczniowie kl.1-3 rozpoczęli uroczyście rok szkolny 2019/2020. Część artystyczną przygotowali młodzi artyści z kl. 3a i 3b pod kierunkiem pani Iwony Szulawskiej i pani Izabelli Kożuchowskiej. W tym roku naukę w naszej szkole rozpoczęły cztery klasy pierwsze, które zostały bardzo serdecznie powitane w szkole przez burmistrza miasta pana Marcina Jakubowskiego i koordynator do spraw oświaty panią Bożenę Machetę. Każdy pierwszoklasista dostał w prezencie na dobry początek pudełeczko na drugie śniadanie w kolorze niebieskim lub żółtym, a świetlica wzbogaciła się o nowe klocki edukacyjne. Uczniów klas 1-3 rozpoczynających rok szkolny witał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, a także zaproszeni goście – burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski, koordynator do spraw oświaty pani Bożena Macheta, przewodniczący rady miasta pan Dariusz Kulma, radni: pani Eliza Bujalska, pani Joanna Kowalska, pan Jerzy Mróz, księża proboszczowie – ksiądz Jerzy Mackiewicz i kapłan Jan Opala oraz wieloletnia przyjaciółka szkoły, przewodnicząca Rady Seniorów pani Wanda Izabella Rombel. Pamiętaliśmy również o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Cieszymy się, że dziś możemy w bezpiecznych i komfortowych warunkach pracować i uczyć się. Życzymy wszystkim dobrego roku!

Najlepsze przed nami

2 września uczniowie klas 7-8 rozpoczęli uroczyście rok szkolny 2019/2020. Najpierw z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim spotkali się uczniowie klas siódmych, którzy od tego roku będą kontynuować naukę w naszej szkole. Setka uczniów została zaskoczona niezwykłym ustawieniem krzesełek. Okazało się, że usiedli bokiem do sceny. Zabieg był celowym eksperymentem pana dyrektora, który w ten sposób chciał pokazać swoim nowym podopiecznym, że trzeba mieć odwagę zmieniać świat. Potem przyszedł czas na małe czary, by nowa szkoła stała się dla nowych uczniów od pierwszego dnia miejscem ulubionym. Wszystkim najstarszym uczniom naszej szkoły pan dyrektor życzył, by wybierali tylko dobre drogi i korzystali z przywileju posiadania czasu, który pozwala zmieniać decyzje i dokonywać tylko mądrych wyborów. W części artystycznej przygotowanej przez kl. 8a i 8b pod kierunkiem pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Joanny Sułek artyści przekazali uczniom, rodzicom i nauczycielom piękną myśl, że szkoła to coś więcej niż wyścig. Wszyscy życzymy sobie, by nasza szkoła była czymś WIĘCEJ! Dobrego roku!

ZACZYNAMY – ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019r. (w poniedziałek) w szkolnej hali widowiskowo-sportowej według następującego harmonogramu:

 • godz. 9.30 – uczniowie klas 7
 • godz. 9.45 – uczniowie klas 8
 • godz. 12.00 – uczniowie klas 1-3

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. 1-3 będzie połączone z oficjalnym otwarciem nowej świetlicy szkolnej i nowego placu zabaw. W uroczystości weźmie udział burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.

W imieniu księdza proboszcza zapraszamy na mszę świętą z błogosławieństwem na nowy rok szkolny, która zostanie odprawiona 2 września o godz. 8.00 w kościele pod wezwaniem NNMP.

Informacja dla rodziców kl. 0-1

Zapraszamy rodziców z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020 na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się  w czwartek 29 sierpnia w godz. 16.00-17.30.

Jednocześnie tego samego dnia podczas zajęć dla dzieci zapraszamy rodziców na pierwsze zebranie w następujących godzinach:

 • godz. 16.30-17.00 – rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych
 • godz. 17.00-17.30 – rodzice uczniów kl. 1

Prosimy rodziców o zakup “wyprawek” dla dzieci według poniższych spisów:

Wyprawka zerówka

Wyprawka klasa pierwsza.

Zamieszczamy również komplet dokumentów potrzebnych do zapisania dziecka na świetlicę szkolną oraz “wyprawkę” świetlicową:

wniosek-2019-świetlica

swietlica_oswiadczenie

wyprawka-świetlica

 

Zdjęcia z balu gimnazjalnego

19 czerwca po zakończeniu roku szkolnego Rada Rodziców zorganizowała ostatni BAL GIMNAZJALNY. Uczniowie bawili się świetnie. W wesołych nastrojach mogli świętować wraz ze swymi rodzicami i nauczycielami nie tylko zakończenie szkoły, ale i osiągnięcie najwyższych wyników z egzaminów gimnazjalnych wśród miejskich gimnazjów. Poniżej udostępniamy link do zdjęć z balu:

https://drive.google.com/open?id=1V2bW3-wPJSYbLfK5UAOcRHq7i_23FVPB

Rok szkolny zakończony!

Rok szkolny 2018/2019 uznajemy za zakończony. Podczas uroczystości kończących naukę w tym roku szkolnym 19 czerwca uczniowie odebrali (dzięki hojności Rady Rodziców) dyplomy, nagrody książkowe i podziękowania za ciężką pracę i wzorowe zachowanie, a także za aktywność społeczną, osiągnięcia artystyczne i sportowe. Statuetki dla najlepszych absolwentów odebrali: w klasach ósmych –  Julia Dworecka 8d (5,94) i Michał Mitura 8a (5,78), a w klasach trzecich gimnazjum: Maja Płochocka 3b (5,67), Zuzanna Kaim 3g (5,67) i Bartosz Bembnowicz 3b (5,67). Statuetki otrzymali też najlepsi szkolni sportowcy: Wiktoria Wróbel, Jakub Młot i Jakub Czopek. Wzruszającym momentem było pożegnanie i wyprowadzenie sztandaru gimnazjum. Gimnazjaliści zakończyli naukę najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego wśród szkół miejskich. Bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty odnotowali także uczniowie klas ósmych. Jesteśmy z Was dumni i życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach! Wszystkim uczniom życzymy cudownych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku… w kajaku

Uczniowie klasy 7a i 7c wraz ze swoimi opiekunami – panią Justyną Kołodziejczyk, panią Agnieszką Kożuchowską i panią Izabelą Saganowską spędzili ostatnie trzy dni roku szkolnego na wycieczce. W poniedziałek 17 czerwca poznawaliśmy uroki Wigierskiego Parku Narodowego, pływając łodzią z przeszklonym dnem po jeziorze Wigry i zwiedzając Pokamedulski Klasztor w Wigrach. Nocowaliśmy w sercu Suwalskiego Parku Narodowego – w Smolnikach, gdzie kręcono sceny do filmu A. Wajdy “Pan Tadeusz”. Drugiego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Wilna. Obejrzeliśmy obowiązkowo przepiękny kościół św. Piotra i Pawła z białymi stiukami, kaplicę w Ostrej Bramie, cmentarz na Rossie, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, Juliuszem Słowackim i Stanisławem Moniuszko, a także cerkiew św. Ducha czy dzielnicę żydowską. W drodze powrotnej podziwialiśmy zamek księcia Witolda na jeziorze w Trokach i próbowaliśmy karaimskich kibinów. Uczniom najbardziej podobał się trzeci dzień, kiedy pokonali kajakami 12-kilometrowy odcinek urokliwej rzeki Czarna Hańcza. To było z pewnością niezapomniane zakończenie roku! Już teraz wiemy, jak nazywają się domy bobrów, co z drzewami robią kormorany, gdzie Mickiewicz spędził pół roku w więzieniu i jak udało mu się wydać “Ballady i romanse”. To był wyjazd pełen wrażeń. Już planujemy kolejne wycieczki, zaraz po wakacjach.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy serdecznie na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które zostanie zorganizowane w naszej szkole 19 czerwca (środa) w hali widowiskowo-sportowej według następującego harmonogramu:

 • godz. 9.00 – oddziały przysposabiające do pracy;
 • godz. 10.00 – klasy III gimnazjum;
 • godz. 12.00 – klasy I-II;
 • godz. 13.30 – klasy VII i VIII.

Informujemy, że 19 czerwca (środa) o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza dziękczynna w kościele NNMP. Zapraszamy w imieminiu księdza proboszcza.

MAMY SUPERGIMBUSA!

Rafał Ćwiek z kl. 3b zdobył tytuł Najlepszego Gimnazjalisty w Mińsku Mazowieckim i Najlepszego Gimnazjalisty w Powiecie Mińskim! Rafał był nie do pokonania w konkursie organizowanym przez Szkoły Salezjańskie – SUPERGIMBUS. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy BARDZO dumni!