Pasowanie na świetliczaka

Dnia 24.10.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się: „Pasowanie na świetliczaka”. Przyszłe świetliczaki zostały poddane kilku próbom, aby następnie złożyć ślubowanie. Poprawnie wykonane zadania nagradzane były gorącymi brawami. Na zakończenie świetliczaki złożyły w obecności wychowawców świetlicy uroczyste ślubowanie.

Z papieżem przez historię Polski

Featured

Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznym Powiatowym Dniu Papieskim. Będziemy świętować wspólnie 40. rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża i 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do udziału w

WIELKIM TEŚCIE z HISTORII POLSKI z Janem Pawłem II.

W teście mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny. Pytania będą dotyczyły życia i nauczania Jana Pawła II oraz historii Polski w latach 1918-2018. Test będzie miał formę multimedialnej zabawy. W jury zasiądą historycy, a zwycięzcami będą wszyscy uczestnicy spotkania. Konkurs odbędzie się 16 października w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim według następującego harmonogramu:

  • godz. 12.00 – drużyny młodzieży szkolnej (z kl. 7-8 szkół podstawowych, kl. 3 gimnazjum oraz kl. 1-2 szkół ponadgimnazjalnych)
  • godz. 16.00 – drużyny dorosłych

Na zgłoszenia drużyn czekamy do 5 października (e-mail: szkola@sp3mm.pl). Karta zgłoszenia i regulamin – w załączniku poniżej:

karta zgłoszenia – Dzień Papieski 2018

regulamin – Dzień Papieski 2018

8b obejrzała “Jezioro łabędzie”

Uczniowie pani Renaty Ziółkowskiej z kl. 8b, przygotowani do odbioru baletu przez polonistę pana Pawła Aniszewskiego, 21 września obejrzeli w Teatrze Wielkim Operze Narodowej “Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Przepiękne widowisko według nowego libretta Pawła Chynowskiego zrobiło na wszystkich widzach ogromne wrażenie. Romantyczny balet, piękna muzyka grana na żywo przez orkiestrę pod batutą Alexei’a Baklana, dopasowana do obrazów scenografia, bogate stroje, a nade wszystko urzekająca choreografia – to wszystko na długo pozostanie w naszej pamięci. W spotkaniu ze sztuką wysoką uczniom towarzyszyła również grupa rodziców. To był z pewnością niezapomniany wieczór.

Zeróweczka powitała jesień

W piątek 21 września zeróweczka świętowała początek jesieni. Obowiązkowo wybraliśmy się do parku, gdzie zbieraliśmy kolorowe liście i brązowe kasztany. Później malowaliśmy farbami i wykonaliśmy duże drzewo. Jesień to piękna pora roku. W szkole obok parku widać to w sposób szczególnie piękny. Cieszymy się, że będziemy mogli z okien obserwować, jak ta pora roku kolorowo się zmienia.

Wykład otwarty – zapraszamy

Zapraszamy serdecznie na pierwszy w tym roku szkolnym wykład otwarty. Będzie można usłyszeć unikatowe dane historyczne i ciekawostki z życia naszego miasta. 2 października w godz. 9.40-10.40 pani dr Lilla Kłos wygłosi wykład nt. “Samorząd miejski Mińska w XIX wieku”. Spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły. Oprócz społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, nauczycieli) zapraszamy także przedstawicieli innych szkół lub organizacji. Prosimy o potwierdzenie przybycia z podaniem liczby osób (tel. sekretariat szkoły – 25 7589547). ZAPRASZAMY!

Mali kolekcjonerzy

Ostatnio na zajęciach w klasie 2b uczniowie poznali dwa trudne słowa: “kolekcja” i “kolekcjoner”. Co to takiego jest kolekcja i kim jest kolekcjoner? W odpowiedzi na te pytania pomogły dzieciom ich własne kolekcje różnych zabawek. I tak okazało się, że niektóre dzieci mają nawet dużą kolekcję klocków lego oraz innych popularnych zabawek. Niektórzy z nich to naprawdę prawdziwi kolekcjonerzy.

Wycieczka na pocztę

20 września obie klasy 2 wybrały się na pocztę. Celem tej wycieczki było poznanie zaplecza Urzędu Pocztowego. Dzięki Panu kierownikowi poczty mogliśmy od kuchni popatrzeć na pracę pracowników poczty. Uczniowie klas 2 weszli w rolę klientów i sami kupowali za przysłowiowy grosik, który dostali od Pana kierownika, znaczek i pocztówkę. Było troszkę niepewności, tremy, ale wszystkie dzieci zaadresowały pocztówki na swój adres zamieszkania. Musiały się wykazać znajomością nazwy swojej ulicy, kodu pocztowego oraz poprawnie nakleić znaczek. Na koniec wizyty na poczcie uczniowie podzieleni na grupy po wzięciu numerka kupili, m.in. pocztówkę, długopis czy też…gumy do żucia. Dziękujemy Panu kierownikowi poczty jak również pracownikom poczty za możliwość odbycia wycieczki i zdobycia przez dzieci praktycznych umiejętności przydatnych w życiu.

Egzaminy 2019

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie kl. 8 i kl. 3 gimnazjum!

W poniższej prezentacji przygotowanej przez panią wicedyrektor Urszulę Ćwiek  znajdziecie informacje dotyczące egzaminu na koniec nauki w szkole – egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem:

egzaminy2019

Pod poniższym linkiem na stronie MEN znajdą Państwo także wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020:

https://men.gov.pl/pl/rekrutacja

Drzewka na 100-lecie niepodległości

W niedzielę 9 września odbyła się Ogólnopolska Akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018″. Akcja miała na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne ojczyzny. W zamian za przekazane do powtórnego przetwarzania odpady, m.in.. butelki plastikowe typu PET można było otrzymać sadzonki rodzimych gatunków drzew. Dzieci z grupy 0A wspólnie z paniami Katarzyną Chłopik i Izabelą Kożuchowską oraz dzieci z grupy 0B z panią Karoliną Miller i Małgorzatą Kożuchowską i panią Anią Misiołek zasadziły swoje drzewka. Odtąd dąb i wiąz będą pamiątką dla uczczenia przez zerówkowiczów 100-lecia odzyskania niepodległości.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Informujemy, że uczniowie kl. 7-8 oraz kl. 3 gimnazjum mogą wziąć udział w konkursach przedmiotowych organizowanych na zlecenie Kuratora Oświaty przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Na stronie internetowej: http://warszawa.mscdn.pl/ w zakładce “konkursy przedmiotowe” można znaleźć programy merytoryczne wszystkich konkursów. Poniżej publikujemy regulamin konkursów dla szkół podstawowych i dla oddziałów gimnazjalnych oraz harmonogram przeprowadzania konkursów. Etap szkolny każdego konkursu będzie odbywał się w szkole w wyznaczonym terminie w godz. 9.00 – 10.30. Aby uczeń mógł przystąpić do konkursu, rodzice muszą wyrazić pisemną zgodę (wzór zgody – dostępny u nauczycieli poszczególnych przedmiotów). Konkursy przeprowadzane są w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Zadania konkursowe wymagają rozległej wiedzy, opanowania podstawy programowej z danego przedmiotu oraz treści wykraczających poza program nauczania w szkole. Zdobycie tytułu laureata na etapie wojewódzkim daje wiele przywilejów, m. in. pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej czy ponadgimnazjalnej, najwyższy wynik na egzaminie oraz ocenę celującą z danego przedmiotu na świadectwie szkolnym. Zachęcamy uczniów do udziału w konkursach, do zgłaszania się do nauczycieli wybranego przedmiotu w celu uzyskania wsparcia czy konsultacji w procesie przygotowań. Powodzenia!

regulamin_konkursow_G

regulamin_konkursow_SP

Zalacznik_1_Harmonogram__G

Zalacznik_1_Harmonogram__SP

Rodzice – zapraszamy na zebranie

Serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 18 września (wtorek) według następującego harmonogramu:

  • godz. 16.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów z oddziałów przysposabiających do pracy (budynek OHP);
  • godz. 17.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami dzieci z oddziałów przedszkolnych (sala nr 8 i nr 9);
  • godz. 17.00 – spotkanie dyrektora i wicedyrektora szkoły z rodzicami uczniów z kl. 8 i kl. 3 gimnazjum (sala gimnastyczna);
  • godz. 17.15 – spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów kl. 7 (świetlica);
  • od godz. 17.30 – spotkania wychowawców z rodzicami uczniów w wyznaczonych salach;

Dzień Kropki w zerówce

Dzień Kropki to wielkie święto kreatywności i umacniania wiary we własne siły. Dzieci z grupy 0b doskonale o tym wiedzą! Oglądaliśmy dziś film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent. Powstały również kropkowe dzieła sztuki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, bo przecież “od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…”

Wakacyjne wspomnienia

Uczniowie klasy 2b w związku z tematem o wakacyjnych wspomnieniach na zajęciach plastycznych wykazali się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Wykonali prace, na których zaprezentowali swoje ulubione lody. Nie ma wątpliwości, że prace dzieci kojarzą się z wakacjami. Sami dobrze wiemy, że lody to ulubiony deser wszystkich dzieci. Kolorowe prace uczniów ozdabiają szkolny korytarz.

Każdy ma talent

14 września na zajęciach dzieci z grupy 0A poznały genezę święta „Międzynarodowy Dzień Kropki‘’. Uczniowie wysłuchali opowiadania o tym, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty, które drzemią głęboko i oczekują na odkrycie. „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać ‘’ – jak mówił Walt Disney. Zatem nie bójmy się marzyć i miejmy odwagę działać.