KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Zapraszamy uczniów kl. IV-VIII do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Konkursy organizowane są z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Konkursy odbywają się w trzech etapach – szkolny, rejonowy, wojewódzki. Zasady organizowania konkursów, przywileje laureatów i finalistów – opisane są w regulaminie.

Regulamin konkursów: REGULAMIN_2021-2022

Harmonogram przeprowadzania konkursów – Z-1_1_Harmonogram-etap-szkolny-2021-2022

Oświadczenie rodzica – zgoda na udział dziecka w konkursie – Zalacznik_nr_2_Oswiadczenie_rodzicow_lub_prawnych_opiekunow

Nasi uczniowie wystąpią podczas Dni Kultury Żydowskiej

Serdecznie zapraszamy na spacer historyczny z okazji VII Dni Kultury Żydowskiej, który rozpocznie się 2 października (sobota) o godz. 15.00 przy budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych. Podczas tego wyjątkowego spaceru szlakiem mińskich Żydów odsłonięte zostaną piękne artystyczne płaskorzeźby, które symbolizują synagogę, cmentarz, jesziwę i getto. Będziemy mieli okazję obejrzeć etiudy teatralne nawiązujące do tych miejsc – zagrają uczniowie kl. 8c i trzy nasze absolwentki. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, aby poznać historię dawnych mieszkańców naszego miasta i wesprzeć koleżanki i kolegów. Szczegóły – na plakacie.

Wytańczony spektakl

22 września wszyscy uczniowie kl. 7 i 8 obejrzeli w szkole muzycznej spektakl teatru tańca “SAMA” przygotowany przez szkołę tańca La Flaca. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Jakuba Chocholskiego we współpracy z Pauliną Szczęsną. Autorem choreografii także jest Jakub Chocholski, któremu pomagała Aleksandra Borkowska i grupa tancerzy. Spektakl to trwająca ponad 40 minut opowieść o życiu, samotności, tolerancji, przemijaniu, miłości i przyjaźni. To inspirujące widowisko urzeka precyzją i jednocześnie płynnością ruchów tancerzy, dynamiczną i liryczną muzyką i przemyślanym oświetleniem sceny. Przedstawienie uzmysłowiło nam wszystkim, jak wiele emocji może wyrażać ruch, taniec. Piękna jest także możliwość wielu różnorodnych interpretacji tych samych scen tanecznych.

Zapraszamy na ZIELONY PIKNIK

W imieniu urzędu miasta i pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej zapraszamy wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli i innych mieszkańców miasta na zielone otwarcie punku EUROPE DIRECT, które odbędzie się 26 września (niedziela) w godz. 16.00-18.00.

Co się będzie działo:
 • Informacja i wiedza o Europie
– zabawy podwórkowe z różnych krajów Europy np. francuska gra „petanque”, szwedzkie „kubb”,
– przekąski europejskie np. grecki ser z grilla, włoskie ciasteczka kruche, sałatka niemiecka (gratis :)),
– gra europejska z nagrodami nawiązująca do wiedzy o UE,
– punkt informacyjny z publikacjami Europe Direct,
– informacja europejska dla młodzieży czyli punkt Eurodesk,
 • Świętowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
– prezentacja i możliwość przejażdżki komunikacją zbiorową z przeszłości i przyszłości (autobus zabytkowy oraz autobus zeroemisyjny),
– tor wyścigowy dla zdalnych samochodzików elektrycznych,
– prezentacja hulajnóg i skuterów miejskich, które pojawią się w MMz w ramach akcji pilotażowej na 2 miesiące,
– merytoryczni pracownicy urzędu będą opowiadać o ekologicznych rozwiązaniach wdrażanych w mieście, odpowiadać na pytania oraz przyjmować spostrzeżenia mieszkańców dotyczące np. komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych, jakości powietrza itp.
 • Promocja programu „Europejski Zielony Ład” oraz dbałości o środowisko naturalne,
– warsztaty eko np. „ogród w słoiku” i „domki dla pszczół”,
– gry i zabawy związane z mińskim projektem „600 drzew”,
– punkt informacyjny o programie i zielonych rozwiązaniach miasta,
 • Świętowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych
– zabawy językowe z wolontariuszami EBU: quizy językowe, łamańce języka i zabawy słowne w różnych językach.

 

Będziemy mieli boisko

Jak poinformował burmistrz miasta pan Marcin Jakubowski – dziś (20 września) została podpisana umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska przy naszej szkole.

 • przewidywany termin zakończenia budowy – koniec roku 2021
 • łączny koszt ok. 505 tys. zł
 • dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego 200 tys. zł
 • wykonawca – Sport Grupa Sp. z o.o. (siedziba: Mińsk Mazowiecki, ul. Dźwigowa)

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już wiosną tego roku szkolnego będziemy grać i bawić się na nowym boisku. DZIĘKUJEMY! Oto plan najnowszej sportowej inwestycji miasta:

 

Posprzątaliśmy świat

W piątek 17 września, mimo chwilowo kiepskiej, deszczowej pogody wyruszyliśmy, by wziąć udział w corocznej akcji “Sprzątania świata”. Każdy uczeń naszej szkoły włączył się w to ekologiczne działanie. Najmłodsi sprzątali teren szkoły, uczniowie z kl. 1-3 zajęli się terenem parku miejskiego, a starsze klasy sprzątały cmentarz parafialny (kwatery żołnierskie), cmentarz żydowski, tereny przy rzece, przy boisku MOSiR-u, przy ogródkach działkowych i północną część miasta. Niestety, wszyscy mieli co robić. Okazuje się, że jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie świadomości ekologicznej mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Worki zapełniliśmy różnego rodzaju odpadami, czasem aż wstyd opisywać, co znajdowaliśmy. Nasze działania w terenie połączyliśmy z okazją do rozmowy nie tylko o ekologii, ale także o historii miejsc, które porządkowaliśmy. Dziękujemy Urzędowi Miasta za zapewnienie worków, rękawiczek i zabranie zebranych odpadów. Obyśmy za rok mieli mniej roboty!

 

Warsztaty teatralne w Międzyczasie

Uczniowie klas ósmych i ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły wzięli udział w sobotę (11 września) w warsztatach teatralnych zorganizowanych w Klubie Młodzieżowym “Międzyczas”. Zajęcia dla młodych aktorów poprowadził reżyser – Konrad Jaworecki. Podczas warsztatów młodzi artyści przygotowywali etiudy teatralne, które zostaną pokazane w czasie Dni Kultury Żydowskiej. Tym razem organizatorzy tego cyklicznego projektu wskrzeszania pamięci o żydowskiej społeczności naszego miasta postanowili upamiętnić cztery miejsca, w których staną tablice informacyjne opisujące ich historię. 2 października zostaną odsłonięte tablice przy starym cmentarzu żydowskim (na terenie dzisiejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych), przy domu cadyka Perłowa (przy ul. Nadrzecznej), przy dawnej drewnianej synagodze (przy ul. Piłsudskiego – dawniej Karczewskiej) i na terenie getta w Mińsku Mazowieckim. Odsłonięciu tablic towarzyszyć będą cztery etiudy teatralne w wykonaniu naszych uczniów i absolwentów. Dziękujemy pani Justynie Radomińskiej – koordynatorce tego teatralnego przedsięwzięcia za zaproszenie do udziału w projekcie. Już teraz zapraszamy do udziału w Dniach Kultury Żydowskiej, by obejrzeć efekty pracy artystycznej naszych uczniów.

8b i 8c na kajakach

10 września klasy 8b i 8c wyjechały nad Liwiec na spływ kajakowy. Przepłynęliśmy blisko 10 kilometrów. Rzeka była kręta i miała kilka niespodzianek, które choć nie były łatwe do pokonania, to sprawiły nam dużo radości. Były wodorosty we włosach, przewrócone pnie, ogromne pająki. Na koniec rozpaliliśmy ognisko. Było fantastycznie!

Wyzwanie na niemieckim

Dnia 6 września, klasa 8c na lekcji języka niemieckiego wzięła udział w wyzwaniu Schulsachen. Polega ono na jak najszybszym ułożeniu, jak największej ilości przyborów szkolnych, na jak najmniejszej przestrzeni. Po ułożeniu wszystkich przedmiotów trzeba je nazwać po niemiecku. Wszystkim uczniom klasy 8c udało się wykonać to zadanie i dojść do najmniejszej kartki. Poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające pracę podczas wyzwania i jej efekty. (tekst – Natalia Markiewicz, uczennica 8c)

Wakacyjne wspomnienia – Łazy 2021

Wszystko co dobre szybko się kończy – zostały tylko piękne wspomnienia oraz odliczanie do kolejnego wyjazdu z najlepszą ekipą na świecie.  Obóz współfinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego. Stowarzyszenie Rodziców dziękuje Dyrektorowi Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Panu Mirosławowi Krusiewiczowi oraz pracownikom Urzędu. Zachęcamy do obejrzenia wspomnieniowego filmiku:

Szczepienia uczniów powyżej 12. roku życia

Od września rusza w szkołach akcja szczepień dla uczniów od 12. roku życia. Przekazujemy Państwu następujące materiały:

 1. List Ministra Edukacji i Nauki w sprawie szczepień nieletnich uczniów. – List MEiN w sprawie szczepień
 2. List Fundacji “Rodzice szkole” w sprawie szczepień. – List_w_sprawie_szczepien_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja____Rodzice_Szkole___
 3. Materiały edukacyjne, w których znajdą Państwo dane naukowe dotyczące szczepień. – Szczepienia_-_profilaktyka_choróba_zakaźnych_Materiały_edukacyjne
 4. Wzór deklaracji szczepienia dziecka lub członka rodziny – w ramach akcji zaszczepieni mogą być uczniowie od 12. roku życia oraz członkowie ich rodzin. – Deklaracja_na_szczepienia
 5. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem nieletniego. – Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_COVID-19

Konferencja dla rodziców w sprawie szczepień będzie dostępna od 3 września od godz. 18.00 pod linkiem:

https://youtu.be/dv6RCNwlYKk.

Zachęcamy, by z materiałami zapoznali się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Akcja szczepień przebiegać będzie według następującego harmonogramu:

 • W ciągu pierwszego tygodnia września prowadzić będziemy w szkole akcję informacyjną – odbędą się zajęcia z uczniami na temat szczepień oraz spotkania z rodzicami uczniów kl. 7-8 w tej sprawie.
 • W drugim tygodniu września zbierać będziemy od rodziców deklaracje w sprawie zgłoszenia dziecka lub członka rodziny na szczepienie. Bardzo prosimy o przekazywanie deklaracji do wychowawców najpóźniej do 9 września.
 • W trzecim tygodniu września w szkole lub w punkcie szczepień zorganizowane zostaną szczepienia. Zgłoszone dziecko musi posiadać wypełniony i podpisany przez rodzica kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA PIERWSZE ZEBRANIA

Pierwsze zebrania z rodzicami w nowym roku szkolnym 2021-2022 odbędą się według następującego harmonogramu:

 • 1 września godz. 16.30 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 1
 • 2 września godz. 17.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 7
 • 2 września godz. 18.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 8
 • 7 września godz. 17.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 2 i 3
 • 7 września godz. 18.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 4 i 5

Serdecznie zapraszamy po jednym rodzicu od każdego dziecka. Spotkania rozpoczną się w hali widowiskowo-sportowej. Prosimy o wchodzenie dwoma wejściami od strony parkingu za szkołą. Przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczki na terenie szkoły. Pierwsze spotkanie jest niezwykle istotne, bo wiąże się z organizacją całego roku szkolnego, dlatego prosimy rodziców o obecność.

 

Jaki plecak?

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2021/2022 Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim przekazuje w załączeniu zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dot. właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami:

Tornister _informacje od HDiM_2021

Tornistry szkolne_zalecenia GIS 2021

tornistry ulotka