Przekaż 1%

Featured

W imieniu Rady Rodziców gorąco zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Zebraną w ten sposób kwotę Rada Rodziców będzie mogła przeznaczyć na rozwijanie zainteresowań uczniów, wspieranie ich osiągnięć, sukcesów, budowanie szkoły przyjaznej i ciekawej.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać KRS:0000270261 oraz cel szczegółowy: SP 3 MIŃSK MAZOWIECKI 8975.

Zebranie z rodzicami – ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 22 stycznia (wtorek) według następującego harmonogramu:

godz. 16.30 – spotkanie rodziców uczniów z klas przysposabiających do pracy z wychowawcami (w budynku OHP);

godz. 17.30 – spotkanie rodziców uczniów kl. 1 ze specjalistą od przesiewowych badań słuchu (w stołówce szkolnej);

godz. 17.30 – prelekcja dla rodziców uczniów klas 7, 8 i 3 gimnazjum w sali gimnastycznej “Profilaktyka zachowań autodestrukcyjnych”;

godz. 18.00 – zebrania rodziców uczniów kl. 7, 8 i 3 gimnazjum z wychowawcami w wyznaczonych salach;

godz. 18.00 – spotkanie rodziców uczniów kl. 0-2 z dyrektorem szkoły w stołówce szkolnej;

godz. 18.30 – zebrania rodziców uczniów kl. 0-2 z wychowawcami w wyznaczonych salach;

Listy do Rodziców

Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z treścią dwóch listów. Pierwszy z nich kieruje do Państwa Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji, a dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych “dopalaczami”. Drugi list napisała do pani minister Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl. Treści obu listów zamieszczamy poniżej:

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów

Zapraszamy na wykład otwarty

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu serdecznie zapraszamy na wykład otwarty “Nauka i kultura w obozie Ravensbruck”, który wygłosi dr Agnieszka Nowak 24 stycznia o godz. 12.00 w szkolnej hali widowiskowo-sportowej. Na spotkanie zapraszamy uczniów i pracowników naszej szkoły, ale także przedstawiecieli uczniów i nauczycieli innych mińskich szkół podstawowych (kl.8) i ponadgimnazjalnych. prosimy o potwierdzenie przybycia oraz wskazanie liczby uczestników do dnia 23 stycznia (tel. 25 7589547 lub e-mail:szkla@sp3mm.pl).

Dzień Kolorowej Skarpetki

Szkolna Inicjatywa Samorządowa zaprosiła uczniów wszystkich mińskich szkół do wspólnej zabawy – we środę 9 stycznia uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach. Nasza szkoła oczywiście przyłączyła się do tej kolorowej inicjatywy. Dzień Kolorowej Skarpetki chętnie świętowali też nauczyciele w naszej szkole, na czele z panem dyrektorem.

Językowcy nagrodzeni

We środę (09.01) w naszej szkole odbyło się Podsumowanie Miesiąca Języków Obcych, który był organizowany w grudniu. W apelu wzięli udział przedstawiciele klas, którzy w konkursach zdobyli nagrody. Uczestnicy apelu najpierw mieli możliwość obejrzenia prezentacji porównującej obchody Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech i w krajach anglojęzycznych, a następnie posłuchać występów uczniów śpiewających po niemiecku i angielsku. Najważniejszą częścią apelu było wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursów językowych.

W pierwszym semestrze z języka angielskiego odbyło się 7 konkursów, a także konkurs kuratoryjny. Łącznie we wszystkich zmaganiach angielskojęzycznych wzięło udział ponad 100 osób, tak wielkie zainteresowanie bardzo nas cieszy. Na uwagę zasługuje również fakt, że najmłodsi uczniowie klas 0-2 również włączyli się do udziału w konkursach!

Język niemiecki również cieszył się ogromną popularnością, zostały zorganizowane 4 konkursy – Jesienny Festiwal Słodkości, Konkurs na Najładniejszą Kartkę z życzeniami po niemiecku, konkurs na Najładniejszą Choinkę oraz Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Uczniowie zostali nagrodzeni nie tylko dyplomami oraz nagrodami, ale również ocenami celującymi z języków obcych. Wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku. Niech gwiazda znad Betlejem rozświetla nasze dni i daje siłę do rodzenia się w nas wciąż na nowo coraz lepszych wersji nas samych. A Nowy Rok niech przyniesie spełnienie marzeń i pojawienie się kolejnych.

Świąteczna wycieczka

W piątek 21 grudnia uczniowie kl. 7a i 7c wraz z opiekunami – panią Agnieszką Kożuchowską, panią Izabelą Saganowską i panem Dawidem Matwiejem wybrali się w ramach mikołajkowego prezentu na świąteczną wycieczkę. Zaczęło się na sportowo – od szaleństwa w parku trampolin. Była rozgrzewka w trenerami, a potem korzystanie z atrakcji, czyli skoki na wielką poduchę, zabawy w basenie z piankami czy zjazdy po rampie. Druga część wycieczki to warsztaty w fabryce bombek “Silverado” w Józefowie. Wycieczkowicze mogli nie tylko obejrzeć proces powstawanie bombek, zwiedzić wzorcownię z tysiącami przecudnych ozdób choinkowych, ale też spróbować stworzyć własną bombkę. Wracaliśmy w doskonałych nastrojach, gotowi na świąteczny czas.

Warsztaty o tym, jak być kimś!

W poniedziałek 10 grudnia naszą szkołę odwiedził pan Michał Zawadka – autor książek z cyklu „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, kiedy wszyscy dookoła mają wywalone”, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a także Polonistyki  (Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie). Poruszył z nami temat osiągania celów, mimo krytyki innych, przyczepianych „łatek” oraz innych przeszkód. W czasie warsztatów wiele razy byliśmy nabierani, podpuszczani i manipulowano nami. Nie każdemu się to podobało. Jednak to, o czym usłyszeliśmy, jest bardzo ważnym tematem. Dlatego też wywołało w nas wielkie emocje. Każdy z nas zareagował na swój własny sposób. Niektóre aspekty rozmowy okazały się być niezwykle trudne, poważne. Myślę jednak, że nikt nie uznał czasu spędzonego na zajęciach za stracony, a liczne wskazówki (ważne są tu hasła takie jak samodyscyplina, nastawienie, czas), jakie otrzymaliśmy, pomogą nam w osiąganiu własnych oraz wspólnych sukcesów. Do dzieła! (autorka tekstu – Julia Dworecka 8d)

Sukces poliglotki

W dniu 11 grudnia 2018r czwórka naszych reprezentantów pod opieką pani Magdaleny Brewczyńskiej wzięła udział w drugim etapie konkursu – Dyktando Dwujęzyczne. Miło jest nam poinformować, że Paulina Mormon z klasy III E zajęła II miejsce. Pisała dyktando z języka angielskiego i hiszpańskiego. Gratulujemy sukcesu!!!

Uwaga! Rodzice uczniów kończących w tym roku szkołę

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało informator dotyczący zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Zamieszczamy również list minister edukacji do rodziców uczniów kl. 8 i kl. 3 gimnazjum. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

List Minister Edukacji do Rodziców w wersji pdf

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 w wersji pdf

Rekordowa osiemnastka

9 grudnia hala sportowo-widowiskowa w naszej szkole pękała w szwach. Mnóstwo gości pojawiło się na 18. Koncercie Charytatywnym “Trochę słońca”. Publiczność obejrzała występy teatralne, muzyczne i taneczne, które pokazały historię młodego człowieka od urodzenia do osiągnięcia pełnoletności. Baśniowy okres dzieciństwa zaprezentowali nauczyciele w strojach postaci z bajek i rodzice w piosence “Kolorowe kredki”. Swoją piosenkę o sile marzeń wyśpiewały maluchy z zerówki, a piękny taniec z chustami zaprezentowali uczniowie klas drugich z kolegami z zerówki. Okres szkolny został pokazany przez dzieci z kołka teatralnego z kl.1-2, które zatańczyły wesoły taniec z plecakami oraz dziewczyny z klasy 3a teatralnej z gimnazjum, które opowiedziały w teatralno-muzycznym spektaklu historię bandy wyrzutków odkrywających w sobie talenty. Trzeci okres w rozwoju dziecka, czyli czas buntu teatralnie zinterpretowali członkowie koła teatralnego z kl. 7-8 i kl. 3 gimnazjum. Pomiędzy scenkami teatralnymi publiczność wysłuchała piosenek dopasowanych tematycznie do poszczególnych obrazów scenicznych. Była “Kołysanka dla okruszka”, “Spełniaj marzenia”, “Jesteś bohaterem” czy dynamiczna “Aleja gwiazd”, a na koniec – “Dozwolone od lat osiemnastu”. Nie mogło też zabraknąć muzycznego występu pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który zagrał i zaśpiewał piosenkę “Nadzieja”. Przez 1,5 godziny publiczność oglądała i słuchała młodszych i starszych artystów, a wszystkich połączył cel spotkania – zebranie funduszy na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów szkoły.  I udało się tego wieczoru zebrać rekordową kwotę 6950 zł.

Koncert to wspólne przedsięwzięcie, które powstaje wysiłkiem wielu osób przez wiele tygodni. Część muzyczną koncertu opracowały panie Magdalena Jakubowska i Agnieszka Nowak, na gitarach i perkusji zagrali panowie: Mariusz Jaguścik, Marcin Moroz i Łukasz Wojtasik. Zaśpiewał zespół wokalno-instrumentalny, w skład którego wchodzili uczniowie starszych klas oraz nauczyciele. Maluszki z zerówki do muzycznego występu przygotowały panie: Katarzyna Chłopik, Małgorzata Kożuchowska, Karolina Miller-Wolińska. Grupa rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszką Duszczyk wystąpiła w strojach przedszkolaków. Część teatralną wyreżyserowały panie: Anna Lubieniecka, Dagmara Kacprzyk, Izabela Saganowska i Marta Woźnica. Tańce uczniów młodszych klas opracowały panie: Marta Woźnica, Izabella Kożuchowska i Iwona Szulawska. Scenografią zajęły się panie Katarzyna Milewska i Katarzyna Chłopik. Z kolei pani Ewa Raczyńska, Agnieszka Rycharska i Katarzyna Duczek przygotowały kiermasz przepięknych ręcznie wykonanych prac świątecznych. Obsługą koncertu zajęli się uczniowie kl. 7a z wychowawczynią panią Agnieszką Kożuchowską, promocją – pan Mariusz Jaguścik, a oświetleniem i nagłośnieniem – panowie Piotr Borkowski i Maciej Kłos. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w tegorocznym osiemnastym koncertowaniu, serdecznie dziękujemy!

Po raz kolejny pokazaliśmy, że warto być DOBRYM CZŁOWIEKIEM!