KWIETNIOWA GAZETKA – JUŻ JEST!

Redakcja szkolnego miesięcznika “Na marginesie” przygotowała dla swoich czytelników kwietniowe wydanie gazetki. Znajdziecie  w nim wywiad z panią pedagog na temat radzenia sobie z emocjami w czasie przymusowej izolacji, rozmowę z absolwentem o liceum przy Pięknej. Przeczytacie również sondę przeprowadzoną wśród uczniów na temat czerwcowych egzaminów ósmoklasisty, a także sondę wśród nauczycieli o ich pierwszych razach, czyli o tym, co w czasie pandemii zrobili po raz pierwszy w życiu. Proponujemy Wam też ciekawe książki do przeczytania i publikujemy ranking dobrych gier. Jak pandemia wygląda z perspektywy psa? – o tym też przeczytacie w naszej gazetce. Poza tym przepisy na wypieki i propozycje ćwiczeń do wykonania w domu. Gdyby ktoś z Was chciał pomóc w redagowaniu kolejnego numeru – zapraszamy do kontaktu z redakcją (izabela.saganowska@sp3mm.pl). Miłej lektury!

gazetka – kwiecień 2020

Marcowa gazetka – już jest!

Kochani, mimo przymusowej izolacji szkolni dziennikarze pracują. Oto publikujemy marcowy numer gazetki szkolnej. Będzie on wyjątkowo dostępny tylko w wersji on-line. Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów o zdalnym nauczaniu, kwarantannie, sposobach na nudę. Część artykułów poświęciliśmy zbliżającym się 600. urodzinom miasta. Dla ósmoklasistów przygotowaliśmy ofertę szkół ponadpodstawowych i wywiad z absolwentem. Jest też Strefa Malucha – dla młodszych uczniów i nasze stałe rubryki, takie jak niecodzienne święta czy szkolny przepiśnik. Zapraszamy do lektury!

gazetka – marzec 2020

Pływacka “TRÓJKA”

9 marca 2020 w Aquaparku Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym i Sztafetowym Pływaniu dziewcząt i chłopców. Od wielu lat pokazujemy, że jest to koronna dyscyplina szkoły. Cały worek medali naszych uczniów oraz srebrna sztefeta chłopców świadczą o tym, że jesteśmy Mistrzami w tej dyscyplinie. Skład naszej reprezentacji dziewcząt i chłopców: Borysiuk Amelia, Więckowska Oliwia, Ptasiński Mateusz, Replin Dariusz, Wojtaczka Kacper, Gałązka Jakub, Kwiatkowski Kamil, Posiewka Paweł, Wróbel Marcel, Dziak Jakub, Jadłowski Maciej.

Medale i awans na zawody Regionalne wywalczyli:

3. miejsce – Borysiuk Amelia, 50m styl grzbietowy

3. miejsce – Więckowska Oliwia 50m styl klasyczny

1. miejsce – Jadłowski Maciej, 50m styl klasyczny

1. miejsce – Posiewka Paweł, 50m styl grzbietowy

3. miejsce – Wróbel Marcel, 50m styl grzbietowy

2. miejsce – Wróbel Marcel, 50m styl klasyczny

1. miejsce – Ptasiński Mateusz, 50m styl klasyczny

2. miejsce – Wróbel Marcel, 50m styl dowolny

2. miejsce – Ptasiński Mateusz, 50m styl dowolny

3. miejsce – Kwiatkowki Kamil, 50m styl dowolny

2. miejsce sztafeta chłopcy 6x25m – Posiewka Paweł, Ptasiński Mateusz, Kwiatkowski Kamil, Wróbel Marcel, Replin Dariusz, Wotaczka Kacper

Opiekunami naszych pływaków na zawodach byli p. Aldona Szewczyk i p. Marek Kudelski.

Dziewiąte miejsce w kraju

W naszej szkole odbył się tuż przed zamknięciem szkół ze względu na epidemię Półfinał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego Organizowany z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej. W Polsce organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Drużyny naszej szkoły wykazały się wiedzą z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Nie jest dla nich tajemnicą, czym jest zestawienie wpływów i wydatków, jaka postać widnieje na banknocie, czy kto sprawuje nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. Ponadto, nasi uczniowie wiedzą, że jeżeli inwestycja traci w jednym roku 25%, a w drugim zyskuje 26% to w rezultacie przynosi stratę. Drużyna klasy 8b, w składzie: Dariusz Replin i Kacper Mandziewski na początku plasowała się na drugim miejscu, ostatecznie zakończyła zmagania i tak z wysokim wynikiem – 9 miejsce w kraju. Gratuluję zwycięzcom i życzę sukcesów w kolejnych edycjach -Agnieszka Krasuska, koordynator partnerstwa szkolnego – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Szczegółowe wyniki opublikowano na stronie.

http://bakcyl.wib.org.pl/europejski-quiz-finansowy/

REKRUTACJA do miejskich placówek oświatowych

Wzorem lat ubiegłych nabory do miejskich placówek oświatowych przeprowadzane są za pomocą systemu elektronicznego. Poszczególne aplikacje tj. do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I szkół podstawowych zapewnią Państwu zapoznanie się z ujednoliconą ofertą edukacyjną poszczególnych placówek oraz umożliwią szybki dostęp do wyników rekrutacji.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie miasta pod linkami:

https://www.minsk-maz.pl/389,przedszkola-publiczne

https://www.minsk-maz.pl/390,szkoly-podstawowe

APEL DO RODZICÓW

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.
W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
 dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym
okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie
w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna,
centra handlowe, kluby, itp.),
 zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich
(tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu
wolnego w takiej formie,
 przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości
rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa
domowego,
 stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
 śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa
Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Nauczanie na odległość

SZANOWNI RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE!

od poniedziałku ruszamy z nauczaniem na odległość. Szczegółowe informacje zostały wysłane do rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

W klasach młodszych wychowawcy będą monitorować nauczanie, współpracując z rodzicami. W klasach starszych będziemy pracować na platformie edukacyjnej classroom – w klasach ósmych lub za pośrednictwem specjalnie utworzonych kont dla klas siódmych. Szczegóły – w wiadomości w dzienniku elektronicznym. Prosimy o zapoznanie się z zasadami zdalnego nauczania.

Prosimy o zadbanie, by dzieci nie wychodziły z domu.

Zawieszenie zajęć od 12 marca

Szanowni Państwo!

Od 12 do 25 marca 2020r.  funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • zadbaj, by dziecko bez istotnej potrzeby nie opuszczało domu;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); najlepiej – pozostań w domu;
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.