Zdjęcia z balu gimnazjalnego

19 czerwca po zakończeniu roku szkolnego Rada Rodziców zorganizowała ostatni BAL GIMNAZJALNY. Uczniowie bawili się świetnie. W wesołych nastrojach mogli świętować wraz ze swymi rodzicami i nauczycielami nie tylko zakończenie szkoły, ale i osiągnięcie najwyższych wyników z egzaminów gimnazjalnych wśród miejskich gimnazjów. Poniżej udostępniamy link do zdjęć z balu:

https://drive.google.com/open?id=1V2bW3-wPJSYbLfK5UAOcRHq7i_23FVPB

Rok szkolny zakończony!

Rok szkolny 2018/2019 uznajemy za zakończony. Podczas uroczystości kończących naukę w tym roku szkolnym 19 czerwca uczniowie odebrali (dzięki hojności Rady Rodziców) dyplomy, nagrody książkowe i podziękowania za ciężką pracę i wzorowe zachowanie, a także za aktywność społeczną, osiągnięcia artystyczne i sportowe. Statuetki dla najlepszych absolwentów odebrali: w klasach ósmych –  Julia Dworecka 8d (5,94) i Michał Mitura 8a (5,78), a w klasach trzecich gimnazjum: Maja Płochocka 3b (5,67), Zuzanna Kaim 3g (5,67) i Bartosz Bembnowicz 3b (5,67). Statuetki otrzymali też najlepsi szkolni sportowcy: Wiktoria Wróbel, Jakub Młot i Jakub Czopek. Wzruszającym momentem było pożegnanie i wyprowadzenie sztandaru gimnazjum. Gimnazjaliści zakończyli naukę najwyższymi wynikami egzaminu gimnazjalnego wśród szkół miejskich. Bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasisty odnotowali także uczniowie klas ósmych. Jesteśmy z Was dumni i życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach! Wszystkim uczniom życzymy cudownych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Zakończenie roku… w kajaku

Uczniowie klasy 7a i 7c wraz ze swoimi opiekunami – panią Justyną Kołodziejczyk, panią Agnieszką Kożuchowską i panią Izabelą Saganowską spędzili ostatnie trzy dni roku szkolnego na wycieczce. W poniedziałek 17 czerwca poznawaliśmy uroki Wigierskiego Parku Narodowego, pływając łodzią z przeszklonym dnem po jeziorze Wigry i zwiedzając Pokamedulski Klasztor w Wigrach. Nocowaliśmy w sercu Suwalskiego Parku Narodowego – w Smolnikach, gdzie kręcono sceny do filmu A. Wajdy “Pan Tadeusz”. Drugiego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Wilna. Obejrzeliśmy obowiązkowo przepiękny kościół św. Piotra i Pawła z białymi stiukami, kaplicę w Ostrej Bramie, cmentarz na Rossie, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, Juliuszem Słowackim i Stanisławem Moniuszko, a także cerkiew św. Ducha czy dzielnicę żydowską. W drodze powrotnej podziwialiśmy zamek księcia Witolda na jeziorze w Trokach i próbowaliśmy karaimskich kibinów. Uczniom najbardziej podobał się trzeci dzień, kiedy pokonali kajakami 12-kilometrowy odcinek urokliwej rzeki Czarna Hańcza. To było z pewnością niezapomniane zakończenie roku! Już teraz wiemy, jak nazywają się domy bobrów, co z drzewami robią kormorany, gdzie Mickiewicz spędził pół roku w więzieniu i jak udało mu się wydać “Ballady i romanse”. To był wyjazd pełen wrażeń. Już planujemy kolejne wycieczki, zaraz po wakacjach.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy serdecznie na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które zostanie zorganizowane w naszej szkole 19 czerwca (środa) w hali widowiskowo-sportowej według następującego harmonogramu:

 • godz. 9.00 – oddziały przysposabiające do pracy;
 • godz. 10.00 – klasy III gimnazjum;
 • godz. 12.00 – klasy I-II;
 • godz. 13.30 – klasy VII i VIII.

Informujemy, że 19 czerwca (środa) o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza dziękczynna w kościele NNMP. Zapraszamy w imieminiu księdza proboszcza.

MAMY SUPERGIMBUSA!

Rafał Ćwiek z kl. 3b zdobył tytuł Najlepszego Gimnazjalisty w Mińsku Mazowieckim i Najlepszego Gimnazjalisty w Powiecie Mińskim! Rafał był nie do pokonania w konkursie organizowanym przez Szkoły Salezjańskie – SUPERGIMBUS. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy BARDZO dumni!

Wielka mapa Polski

„Wielka mapa Polski” to akcja WSiP skierowana do najmłodszych uczniów z klas 1-3 i ich nauczycieli. Polega ona na wymianie pocztówek miedzy szkołami, które zgłosiły się do projektu. Dlatego też, na szkolnym korytarzu zawisła kolorowa mapa Polski, a na niej systematycznie pojawiały się kolorowe pocztówki z różnych regionów naszego kraju. W tę ciekawą i edukacyjną  akcję włączyły się klasy 1a i 2a ze swoimi nauczycielkami – Martą Woźnicą, Iwoną Szulawską i Iwoną Reszelską-Maćkowiak. Uczniowie obu klas przynieśli pocztówki z Mińska Mazowieckiego, zaadresowali do różnych partnerskich szkół i napisali pozdrowienia. Na zakończenie, wraz ze swoimi rodzicami, udali się na pocztę i wysłali pocztówki. W trakcie powyższego projektu uczniowie nauczyli się wypisywać i wysyłać pocztówki oraz poznali wiele ciekawych miast i mniejszych miejscowości w Polsce.

1c na wycieczce w stadninie koni

Ostatnia, integracyjna wycieczka klasy 1c do stadniny koni w Mlęcinie dobiegła końca. Indywidualna przejażdżka w siodle, zaganianie koni do boksów, grill i jazda wozem to niektóre atrakcje, jakie przygotowali gospodarze. Bliski kontakt z przygodą zawsze dobrze wpływa na wszystkich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skąpani w Liwcu

W poniedziałek, 10 czerwca klasa VIIIa z wychowawczynią p. Barbarą Czerwińską oraz p. Agnieszką Nowak wybrała się na spływ kajakowy. W naszych stronach największą popularnością cieszą się spływy rzeką Liwiec. Po przyjeździe do wypożyczalni wszyscy wsiedli do kajaków i trwający ok. 5 godzin spływ  oficjalnie się rozpoczął. Pogoda była upalna, więc w czasie postoju odważniejsi uczestniczy postanowili się wykąpać. Wyjazd był bardzo udany, a większość wycieczkowiczów ma nadzieję, że będą mogli powtórzyć przygodę z kajakami.

SKRÓCONE LEKCJE w czwartek i piątek

Ze względu na upały w czwartek i piątek lekcje zostaną skrócone i będą przebiegały według następującego harmonogramu:

 1. 8.00 – 8.30
 2. 8.35 – 9.05
 3. 9.10 – 9.40
 4. 9.45 – 10.15
 5. 10.20 – 10.50 – przerwa obiadowa
 6. 11.05 – 11.35 – przerwa obiadowa
 7. 11.50 – 12.20 – przerwa obiadowa
 8. 12.35 – 13.05 – przerwa obiadowa
 9. 13.20 – 13.50

Oddziały przedszkolne i świetlica pracują normalnie od 7.00 do 17.00.

Ósmoklasiści balowali

6 czerwca Rada Rodziców zorganizowała uroczysty BAL ÓSMOKLASISTÓW na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W imieniu rodziców pani Agnieszka Karpińska dziękowała dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom klas ósmych, a pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki gratulował uczniom i rodzicom. Radosne świętowanie rozpoczęło się uroczyście od poloneza. Dwa układy choreograficzne przygotowały panie Elżbieta Mroczek i Renata Mroczkowska. Młodzież zatańczyła też belgijkę, a potem taneczna zabawa trwała do północy. Już za tydzień absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 będą mogli z sentymentem wspominać balowe chwile. Powodzenia na dalszej drodze! tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu:

Sałatka przed treningiem

Jednego dnia: zdrowe, drugie śniadanie z sałatką grecką i trening rugby. Tak 7 czerwca przebiegły lekcje w klasie 1c. Uczniowie mieli okazję do przełamania niechęci do spożywania warzyw i zapoznania się z nowymi smakami. Wszystkie dzieci wspaniale radziły sobie z obieraniem ogórka, krojeniem go na kawałki, rwaniem sałaty. Komponowały sałatkę według własnych preferencji. Cieszy fakt, że sięgały po pestki dyni czy słonecznika, a także sięgały po złote siemię lniane, które dzień wcześniej kupiły w mińskiej Olejarni. Dzieliły się między sobą tym co miały. Wspólnie zrobiły sos winegret i polały na wcześniej przygotowane kolorowe warzywa i ser feta. Niektóre nawet miały odwagę przełamać się do smaku i posilić się przed treningiem. Inne zabrały sałatkę dla rodziców. Trening rugby okazał się strzałem w dziesiątkę. Radość z gry zespołowej towarzyszyła wszystkim. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Szkolny OMNIBUS

Po raz drugi w historii naszej szkoły uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7 i 8 zmierzyły się w szkolnym etapie 3 czerwca – 25 uczestników, klasy 1 i 2 – 4 czerwca 2019 r – 22 uczestników. Najlepszy wśród starszych klas okazał się Szymon Fałek z 8a, a wśród najmłodszych – Martyna Wienconek z 2b. Uczestnicy zmagań reprezentowali wysoki poziom. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.Opiekunkami szkolnych omnibusów są pani Barbara Czerwińska i pani Iwona Szulawska.

1c w olejarni

Uczniowie klasy 1c poszli 6 czerwca na zakupy do mińskiej Olejarni. Zadaniem ich było wybranie najlepszego oleju do zaplanowanej na jutro sałatki greckiej. Zdecydowali się na olej lniany. Zdobyli cenną wiedzę na temat znaczenia oleju dla zdrowia człowieka. Do listy zakupów dołączyły pestki dyni i siemię lniane. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.