Pierwszaki powitały wiosnę

Dzieci w grupach malowały farbami krajobraz wiosenny. Na przepięknych pracach pojawiły się bociany, krokusy, tulipany, tęcza, łąka i oczywiście piękna Pani Wiosna w zielonej sukience. Przy śpiewaniu piosenek o wiośnie, współpraca w grupach nad wiosennymi plakatami  układała się bardzo dobrze i jej rezultat można podziwiać na korytarzu szkolnym. Po zajęciach plastycznych dzieci wraz  wychowawczynią udały się na zajęcia na powietrzu, gdzie szukały oznak wiosny i bawiły się przy zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Ćwiczyły swój refleks i spostrzegawczość, bawiąc się we wiosenną zabawę „Bocian i żabki”, chowając się pod chustą, zamieniając się z kolegą i koleżanką miejscami. Miejmy nadzieję, że Pani Wiosna po powitaniu przez pierwszaków zagości już na dobre.

Dzień otwarty i wykład otwarty – zapraszamy

Zapraszamy rodziców uczniów kl. VII oraz kl. II i III (gimnazjum) na dzień otwarty, który odbędzie się 27 marca w godz. 18.00 – 20.00 według następującego harmonogramu:

  • godz. 16.30 – spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami uczącymi w oddziałach przysposabiających do pracy w budynku OHP;
  • godz. 18.00 – spotkanie rodziców z wychowawcami kl. VII oraz kl. II i III (gimnazjum) w budynku szkoły;
  • godz. 18.30 – 20.00 – indywidualne spotkania rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Przed zebraniem zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i osoby chętne do udziału w wykładzie otwartym dr Agnieszki Nowak “Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym”. Wykład zostanie wygłoszony 27 marca (wtorek) w godz. 17.00-18.00 w szkolnej hali sportowej. Zapraszamy!

Kandydaci na uczniów odwiedzili szkołę

We wtorkowe popołudnie (20 marca) w naszej szkole pojawili się szczególni goście. Przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice spotkali się z obecnymi pierwszakami i ich nauczycielami. Dzieci dzieciom pokazywały szkołę.

– Wybór pierwszej szkoły dla dziecka to ważny wybór. Mogę państwu zagwarantować, że w tej szkole zrobimy wszystko, by jej absolwent mógł odnieść osobisty sukces – mówił Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor szkoły do gości zgromadzonych w hali sportowej.

Dzień Promocji Szkoły nie był typowym spotkaniem informacyjnym, bo zaproszono nie tylko rodziców przyszłych pierwszoklasistów, ale i dzieci. Chodziło o to, by i rodzicom i ich pociechom pokazać, jak w naszej szkole pracuje się z uczniami kl. I. Dlatego właśnie na scenie pojawili się podopieczni Anny Majszyk i Iwony Szulawskiej, czyli uczniowie kl. 1a i 1b. Dzieciaki śpiewająco pokazywały, jak uczą się czytać, pisać, liczyć, ale też tańczyć, śpiewać, grać na instrumentach, występować. Razem z dziećmi na scenie w piosenkach i wierszykach wystąpili nauczyciele – p. Anna Majszyk, p. Iwona Szulawska, p. Lucyna Smużyńska, p. Sylwia Wasilewska, p. Marta Woźnica, p. Paweł Jedliński, pedagog p. Justyna Kołodziejczyk i zespół kierowniczy – p. Grzegorz Wyszogrodzki, p. Urszula Ćwiek, p. Izabela Saganowska. Dodatkowo w przygotowaniu prezentacji ze zdjęciami z działań pierwszoklasistów pomagała wychowawczyni świetlicy – p. Edyta Kopańska, a w organizacji spotkania także uczniowie klas gimnazjalnych oraz p. Piotr Borkowski i p. Maciej Kłos.

Rodzice otrzymali informator, mogli porozmawiać z pracownikami szkoły, obejrzeć szkolne wnętrza, sale lekcyjne, stołówkę, miejsca, z których ich dzieci będą od września korzystać. Dzieci mogły nie tylko śpiewać i tańczyć razem z występującymi, ale także wziąć udział w zajęciach plastycznych. To było sympatyczne spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli obecnych i przyszłych klas pierwszych.

Rekrutacja do klas pierwszych mińskich szkół prowadzona jest za pomocą systemu elektronicznego. Nabór rusza 26 marca i potrwa do 13 kwietnia. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły i miasta.

Maluchy na podium

W dniu 14.03. dzieci z grupy “0”, Zofia Wojtkowska i Damian Błażejewski godnie reprezentowały naszą placówkę w międzyszkolnym konkursie “Czy znasz polskie legendy?” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mińsku Mazowieckim.
Pod okiem nauczycieli – pani Sylwii Wasilewskiej i pani Marty Woźnicy wywalczyli bardzo dobre trzecie miejsce. Gratulujemy młodym znawcom legend i ich opiekunkom.

ZAPRASZAMY kandydatów na pierwszoklasistów i ich rodziców

Serdecznie zapraszamy kandydatów na pierwszoklasistów i ich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 marca o godz. 18.00 w naszej szkole (w hali sportowej). Postaramy się pokazać dzieciom i dorosłym, jak wygląda nauka i zabawa w naszej szkole. Będziemy śpiewać, tańczyć, występować. Pokażemy wnętrze szkoły. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania młodszych i starszych gości. Przygotowaliśmy dla Państwa informator o szkole i słodką niespodziankę. Zanim podejmą Państwo decyzję o wyborze szkoły dla dziecka, warto poznać ofertę nowej na mińskim rynku oświatowym SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 3 im. Jana Pawła II. Zapraszamy!

Przyjęliśmy gości

8 marca zaprosiliśmy do naszej szkoły szóstoklasistów i ich rodziców. Od września będą się u nas uczyły trzy klasy siódme przeniesione ze Szkoły Podstawowej nr 5 i dwie klasy – ze Szkoły Podstawowej nr 2. Chcieliśmy pokazać gościom nasze wnętrze i to się udało. Już przed wejściem do szkoły na gości zlatywały bańki mydlane puszczane z pokoju nauczycielskiego przez uczniów z kl. 7e. Po przekroczeniu progu szkoły każdy otrzymywał słoneczko w jednym z czterech kolorów, o co zadbali uczniowie kl. 7c. Obok szatni nie dało się nie zauważyć (i nie usłyszeć) muzycznej ekipy pod batutą pana Mariusza Jaguścika, pani Magdaleny Jakubowskiej i pani Agnieszki Nowak. Muzycznie zaproszeni gości rozsiedli się w stołówce, by obejrzeć prezentację o szkolę i filmik z wypowiedziami siódmoklasistów. Tę część spotkania poprowadziły uczennice kl. 7d, a z kolei uczniowie kl. 7a zorganizowali punkt informacji o szkole, gdzie rozdawali foldery informacyjne i krówki. Goście mogli również wyruszyć na wycieczkę po szkole wraz z przewodnikami – panią Justyną Kołodziejczyk, panią Iwoną Ciesielską, panią Renatą Ziółkowską i panią Agnieszką Kożuchowską oraz uczniami z klas siódmych. W czasie wycieczki goście odwiedzili salę teatralną, gdzie obejrzeli występy teatralne przygotowane przez panią Annę Lubieniecką i kl. 2a. W sali fitness pani Aldona Szewczyk z uczennicami z kl. 7f uczyły tańczyć, a nauczyciele wychowania fizycznego – pani Olga Pechcin, pani Renata Mroczkowska i pan Piotr Lichota pokazywali wraz z uczniami szerokie możliwości wykorzystania hali sportowej. Ciekawym przystankiem dla szóstoklasistów i ich rodziców były też sale nr 10 i 12, gdzie uczniowie z klas drugich pod kierunkiem pani Niny Ostrowskiej i pana Sławomira Rybińskiego pokazywali doświadczenia chemiczne. To był bardzo udany wieczór dla wszystkich – i dla uczniów oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i dla tych, którzy przyszli obejrzeć szkołę. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!

2d na wystawie w Szkołach Salezjańskich

Uczniowie z kl. 2d wraz z wychowawcą p. Sławomirem Rybińskim wybrali się 7 marca na wystawę zorganizowaną w Szkołach Salezjańskich w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Wystawę “Oddziały Łupaszki” przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Przewodnikiem po wystawie była pani wicedyrektor Renata Bakuła, która bardzo ciekawie opowiadała o historii żołnierzy AK prześladowanych przez władze komunistyczne po wojnie. Był też czas na poznanie historii młodziutkiej sanitariuszki V Brygady Wileńskiej – Danuty Siedzikówny “Inki”, której poświęcono pamiątkowa tablicę i kamień w szkolnym ogrodzie.

Pierwszaki poznały Gutenberga

7 marca klasa 1B gościła w szkolnej bibliotece. Pani Anna Borkowska przybliżyła uczniom klasy pierwszej postać Jana Gutenberga. Niemieckiego rzemieślnika, złotnika, a przede wszystkim drukarza. Dzieci poprzez bajkę animowaną dowiedziały się, że Gutenberg był twórcą pierwszej przemysłowej  metody druku na świecie. Uczniowie dzięki edukacyjnej bajce dowiedzieli, w jaki sposób opracował własną wersję czcionek, które były wykonane z metalu. Skonstruował aparat do ich odlewania, a w nim były nowością wymienne matryce. Następnie po obejrzeniu bajki uczniowie mogli zobaczyć wystawę poświęconą pracy i twórczości tego wielkiego drukarza.

Zrelaksowane maluchy

W oddziale 0 odbyły się zajęcia integracyjno-relaksacyjne. Celem zajęć było nabycie umiejętności wyciszania się i relaksacji jako ochrony układu nerwowego oraz wdrażanie do poszanowania swojego ciała poprzez kontrolowanie swoich emocji. Zajęcia poprowadziła pani Lucyna Smużyńska. Dzieciom bardzo się podobało. Nie ma to jak udany relaks i to w ciągu bogatego w przeżycia i bodźce dnia.

Pyszna wycieczka

Planowana już od dawna całodniowa wycieczka do Warszawy uczniów klas 1 odbyła się w pierwszy dzień marca. Przed godziną 9:00 wyruszyliśmy ze szkoły w bardzo dobrych humorach. Pierwszym punktem docelowym dla nas była Manufaktura Czekolady przy ulicy Marszałkowskiej. W niewielkim pomieszczeniu można było się poczuć jak w fabryce czekolady. Dzieci zaskoczyły duże maszyny wyrabiające czekoladę. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach mających na celu pokazanie im, jak powstaje tabliczka czekolady. Co więcej – sami zrobili swoje tabliczki, które zabrali do swoich domów. Mieliśmy również degustację czekolady, którą dostaliśmy do picia. Była przepyszna. Kiedy dzieci czekały, aż czekolada stwardnieje, mogły posłuchać krótkiego, ale jakże pouczającego wykładu na temat czekolady. Taka wiedza w pigułce od ziarenka do pysznej czekolady. Następnie w firmowym sklepiku dzieci spełniły swoje długo wyczekiwane pragnienia i mogły kupić  ten pyszny przysmak. A on przybrał różne formy, m.in. samochodzika, klucza francuskiego. Następnie wyruszyliśmy dalej ku przygodzie do Sali Zabaw Kolorado na ulicę Konarskiego. A w niej zabawa, zabawa i wszędzie kolorowe małe piłeczki. Frajda nie tylko dla dzieci. Tak po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego, gdzie czekali na swoje pociechy stęsknieni rodzice. Następną całodniową wycieczkę planujemy na czerwiec!

PLAN PRACY na MARZEC

HASŁO MIESIĄCA –  PRZYRODOMANIACY

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE
Warsztaty językowe z Nauka bez Granic dla kl. VII, II i III M. Brewczyńska 1.03
Dzień Żołnierzy Wyklętych A. Nowak 1.03

Maraton Wiedzy

– zadania weekendowe

– biwak edukacyjny

p. U. Ćwiek

przewodniczący zespołów przedmiotowych

 

2,9,16.03

23.03

Spotkanie z ocalałym z holocaustu George’m Elbaumem E. Borkowska 7.03

ZMAGANIA Z PRZYRODĄ „OKNO NA PRZYRODĘ”:

– Konkurs ekologiczny – klasowa zbiórka zużytych baterii

– Dobre rady na elektrooodpady – zbiórka elektrośmieci

– konkurs na Najlepszą Klasę Przyrodomaniaków kl. VII, II

– konkurs o tytuł „Mistrza wiedzy przyrodniczej” VII, II, III

– tydzień geografii i przyrody

– tydzień chemii i fizyki

– konkurs na Najlepsza Klasę Przyrodomaniaków – ohp

– konkurs „Palcem po mapie”

– impreza ekologiczna „Z ekologia za pan brat” kl. VII

– konkurs na pomoc dydaktyczną z przedmiotów przyrodn.

– Mikroday – szaleństwa mikroskopowe

– „Poznajemy przyrodę” – zajęcia przyrodnicze dla kl. I

 

N. Ostrowska

N. Ostrowska

A. Rycharska, N. Ostrowska

Rybiński, Olczak Ostrowska

A. Rycharska, G. Olczak

N. Ostrowska, S. Rybiński

N. Ostrowska, S. Rybiński

A. Rycharska

G. Olczak

N. Ostrowska, A. Rycharska

G. Olczak

A. Rycharska, N. Ostrowska

 

2.03

3.03

15.03

15-16.03

19-24.03

19-24.03

20.03

21.03

21.03

23.03

23.03

27.03

Zajęcia dodatkowe rozwijające (pod kątem egzaminu gimnazjalnego) dla kl. III Nauczyciel przedmiotów egzaminacyjnych

12-14.03

g. 11.00-13.30

Pierwszy Dzień Wiosny – dzień samorządności

J. Kołodziejczyk + SU

A. Wiesner + SU ohp

21.03
„Wiersze pełne uśmiech” – konkurs recytatorski dla kl. 0-1 S. Wasilewska, L. Smużyńska 21-23.03
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap powiatowy S. Rybiński, I. Ciesielska marzec
Etap międzyszkolny Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Macierzanka” S. Rybiński marzec
Zdrowy styl życia nastolatka – spotkanie z lekarzem G. Olczak marzec
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego M. Brewczyńska marzec
Powiat. Przegląd Teatralny “Zmagania o Pałacową Maskę” A. Lubieniecka marzec
Konkurs recytatorski “Warszawska Syrenka” A. Kożuchowska marzec
Powiatowy Konkurs Poezji  i Prozy Obcojęzycznej I. Krupa, K. Kozłowska-Wyszogrodzka marzec
Dzień Patrona Irlandii – Św. Patryka – akcja informacyjna E. Krendler marzec
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym E. Raczyńska marzec
Sławni Polacy w karykaturze A. Borkowska, K. Duczek marzec
Święto liczby PI B. Czerwińska, A. Krasuska marzec
Witamy Wiosnę – klasy I, zerówka nauczyciel kl. I, zerówki marzec
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE

Dzień Promocji Szkoły dla uczniów kl. VI i ich rodziców

 

I. Saganowska + zespół

wychowawcy kl. VII

8.03, g. 18.00
Rekolekcje wielkopostne parafia NNMP, katecheci 12-14.03.18

Rady szkoleniowe:

– Jak zadawać prace domową?

 

– Informacja zwrotna

 

A. Wenda, H. Mąka

(CEO – SUS)

D. Sterna, M. Rokicka

(CEO- SUS)

 

12.03 g. 14.00

 

13.03 g. 10.30

Dzień Promocji Szkoły dla kl. I i ich rodziców

Zebranie z rodzicami, dzień otwarty dla kl. 0-1

I. Saganowska, n-ciele 0-1 20.03, g. 18.00
Wykład „Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym” A. Nowak 27.03, g. 17.00
Zebranie z rodzicami i dzień otwarty (dla kl. VII, II, III) dyrekcja, nauczyciele 27.03, g. 18-20

 

Muzyczne zastępstwo

Z powodu nieobecności nauczyciela wychowania przedszkolnego w minionym tygodniu, częściowo opiekę nad dziećmi w “zerówce” sprawowali nauczyciele uczący w klasach starszych. Okazało się to dla obu stron niezwykłą przygodą. Pani Lilla Kłos zabrała dzieci do pracowni historycznej, gdzie mogły obejrzeć wystawę przedmiotów z historią. Pani Agnieszka Nowak zorganizowała zajęcia wokół opowieści historycznej o bitwie pod Grunwaldem – dzieci bawiły się w damy dworu i rycerzy. A pan Paweł Jedliński pokazał dzieciom, jak ciekawa może być gra na keyboardzie. Wszyscy się świetnie bawili i uczyli.

Zapraszamy SZÓSTOKLASISTÓW i ich RODZICÓW

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zaprasza szóstoklasistów i ich rodziców na Dzień Promocji Szkoły – 8 marca na godz. 18.00. Od września w naszej szkole rozpocznie naukę pięć klas siódmych przeniesionych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5. Żeby ułatwić rodzicom i uczniom wybór, zapraszamy na spotkanie informacyjne i zwiedzanie szkoły. Dzień Promocji Szkoły rozpocznie się od spotkania z dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim. Goście obejrzą prezentację z ofertą szkoły, a potem wyruszą na wycieczkę po budynku. Czekają na nich niespodzianki, prezentacje, pokazy, występy, eksperymenty i wiele innych atrakcji. Będzie możliwość spotkania i rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości gości. Przygotowaliśmy również folder informacyjny. Warto poznać i oswoić nową szkołę, by dokonać świadomego wyboru. Zapraszamy.

P.S. Prosimy naszych gości – szóstoklasistów o przyniesienie obuwia na zmianę. Wasze sportowe buty o jasnej podeszwie przydadzą się podczas wizyty w hali sportowej.

Miś Czytelnik – zabierz Misia do domu i poczytaj mu

Wśród dzieci z klas I i zerówki  trwa akcja zachęcająca ich do czytania. Rozwijamy w dzieciach pasję do czytania razem z Misiem Czytelnikiem. Każdego dnia wychowawcy klas I i zerówki losują karteczkę z imieniem dziecka, które zabierze Misia Czytelnika do swojego domu. Dziecko ma zaopiekować się swoim gościem i przeczytać mu (samemu lub z Rodzicami) wybraną książkę, opowiadanie, wiersz, bajkę, baśń, historyjkę. Dzieci wykonują także rysunek przedstawiający wizytę Misia Czytelnika w ich domu. Prace dzieci są eksponowane na korytarzu szkolnym. Losowaniu towarzyszą emocje i wielkie oczekiwanie na to, kogo dzisiaj odwiedzi Miś Czytelnik. W kl. 1a  i 1b w akcję włączyli się także rodzice – trzy mamy: panie Urszula Kluczkowska, Sylwia Mróz i Sylwia Szostek czytały dzieciom książki podczas szkolnych lekcji. Dziękujemy za to czytelnicze spotkanie, liczymy na kolejne. Książka to najlepszy przyjaciel.

Klasa I A omawiała lekturę z klockami Lego Education

Klasa I a omawiała lekturę Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Uczniowie słuchali podczas lekcji o przygodach bohatera książki, którą czytała im wychowawczyni oraz uczniowie ze starszych klas. Dzieci czytały tę książkę także w domach razem ze swoimi rodzicami. Na wtorkowych (27.02) zajęciach dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, bo podczas lekcji z lekturą wykorzystali klocki Lego Education, z których układały historie przedstawiające przygody misia Czarnego Noska. Klasa I a była podzielona na grupy. Jedna z grup rozwiązywała zadania na karcie pracy, a druga grupa budowała z klocków. Przygody misia ułożone z klocków były bardzo różne,  m.in. spotkanie misia i Małgosi w oknie wystawy sklepowej; pierwsza przejażdżka autobusem; zabawa na wsi, zagubienie w lesie. Na zakończenie każde dziecko przedstawiało swoją pracę, omawiając przygodę, jaka spotkała Czarnego Noska. Klocki na polskim? U nas to możliwe!