KODUJ z GIGANTAMI

Miasto Mińsk Mazowiecki jest patronem honorowym wydarzenia “Koduj z Gigantami”. Program autorstwa mińskich programistów obiega całą Polskę!

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski. Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. Terminy warsztatów 30-31 stycznia, 6-7 lutego, 13-14 lutego 2021 r.

http://www.kodujzgigantami.pl

Webinarium dla RODZICÓW

Szanowni Państwo, informujemy, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna realizację programu:
Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.

Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli i środowiska edukacyjnego prowadzonych
przez ekspertów tematycznych.
Oto tematyka webinarów dla rodziców:
1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii.21.01.2021r. godz.18.00
2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. – 11.02.2021r. godz.18.00
3. Młodzi użytkownicy internetu – wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie?25.02.2021r. godz.18.00

Czas trwania każdego spotkania online – ok. 40 minut. Linki do spotkań będziemy Państwu udostępniać przez bezpośrednie wiadomości w dzienniku elektronicznym. Link do pierwszego webinarium już został do Państwa przesłany. Zachęcamy do udziału w spotkaniach.

Literacki SMS – ogólnopolski konkurs dla kl. 7-8

Stwórz literacką wypowiedź składająca się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie aforyzmu, sentencji, wiersza, rady, złotej myśli, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem:

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jeden uczestnik zgłasza tylko jeden literacki SMS. Teksty należy opatrzyć informacjami: imię i nazwisko, wiek uczestnika, adres szkoły, nauczyciel – opiekun ze strony szkoły, telefon kontaktowy do szkoły, e-mail szkoły. Teksty wraz z powyżej wymienionymi danymi  należy przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie internetowej konkursu: http://literacki-sms.blogspot.com/ do dnia 5 marca 2021 r. Teksty przesłane pocztą elektroniczną lub tradycyjną nie biorą udziału w konkursie.  Za pośrednictwem formularza elektronicznego uczestnik potwierdza zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów drogą elektroniczną (na podany w formularzu adres e-mail szkoły) lub telefoniczną (na podany w formularzu nr telefonu szkoły) nastąpi do dnia 12 marca 2021 roku. Ocenie jury podlegać będą: trafność i uniwersalna wymowa tekstu, oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.). Samodzielność prac weryfikowana będzie w dostępnych publikacjach oraz poprzez wyszukiwarki internetowe. Prace niesamodzielne zostaną zdyskwalifikowane. Zachęcamy do literackiego sms-owania. Szczegółowych wyjaśnień i ewentualnie pomocy autorom literackich sms-ów udzielają nauczyciele języka polskiego. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Konkursy finansowe

Drodzy uczniowie, w okresie tegorocznych długich ferii w ramach realizacji Programu Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL zapraszamy Was do udziału w konkursie edukacyjnym, dzięki którym uzyskacie wiedzę z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Do zdobycia atrakcyjne nagrody. Do 15 stycznia 2021 należy przesłać pracę/rozwiązać test. 27 stycznia nastąpi ogłoszenie wyników i poinformowanie laureatów o wygranej.

Konkurs świąteczny dla najmłodszych (II-IV klasa)

Święty Mikołaj czeka na trzech zwycięzców z nagrodami (300 zł – I miejsce, 200 zł – II miejsce i 100 zł – III miejsce). Przygotuj projekt plakatu lub kartki świątecznej pod hasłem “Święty Mikołaj zachęca do oszczędzania”.  Zrób zdjęcie pracy i prześlij wraz z kartą zgłoszeniową na adres bakcyl.sp.9-12@wib.org.pl

Konkurs świąteczny dla uczniów klas V-VI i VII-VIII

Czeka na Was zestaw ciekawych pytań dotyczących świąt Bożego Narodzenia oraz finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni (dla młodszych pytania są oczywiście odrobinę łatwiejsze :). Zwycięzcom Święty Mikołaj przyzna nagrody finansowe: 300 zł – I miejsce, 200 zł – II miejsce, 100 zł – III miejsce (odrębnie w każdej grupie wiekowej!).

Regulamin: https://app.getresponse.com/click.html?x=a62b&lc=B3PDuw&mc=J7&s=1mK3e7&u=z3uPS&z=E94VIRx&

Życzymy wielu wygranych😊

Półkolonie w szkole – wytyczne

Informacje od Stowarzyszenia Na Piątkę:

Osoby – dzieci, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę, prosimy o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10,00 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka / dziecka. Składka jest przeznaczana na utrzymanie konta bankowego, ubezpieczenie, program księgowy.

Rodziców /opiekunów uczestników półkolonii prosimy o wypełnienie odpowiedniej karty kwalifikacyjnej i oświadczenia (pierwszy turnus nr zgłoszenia: 1498/MAZ/2021-Z, drugi turnus nr zgłoszenia: 1500/MAZ/2021-Z) oraz zapoznanie się i uczestnika z wytycznymi, regulaminem oraz programem.
Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie przez dzieci do opiekunów na pierwsze spotkanie tj. 1 turnus – 04.01.2021r., 2 turnus – 11.01.2021r.

Życzymy dobrej zabawy i wspaniałego wypoczynku na półkoloniach.

Deklaracja_Członkowska

Karta_kwalifikacyjna_2021_1_turnus

Karta_kwalifikacyjna_2021_2_turnus

Oświadczenie_1_turnus

Oświadczenie_2_turnus

Regulamin_i_Program_Półkolonii

Wytyczne_MEN_MZ_i_GIS

Ferie po królewsku

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich. Szczegóły – poniżej:

ferie_po_krolewski_plany

Co robić w czasie przerwy od szkoły?

Czym można zająć się w domu podczas zbliżających się ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o klocki, książki i inne nagrody! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zaprasza serwis edukacyjny Dyktanda.pl. Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o nagrody rzeczowe. Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich 100! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych. Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi. Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu jednoznacznie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli. Konkurs odbywa się w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego. Dołączyć do konkursu można pod adresem:

https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Życzymy, życzymy…

Wszystkim naszym UCZNIOM, ABSOLWENTOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM i PRZYJACIOŁOM szkoły oraz Waszym RODZINOM życzymy, aby magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wypełniony był wzajemną życzliwością, miłością i dobrocią. Oby nikomu nie zabrakło  tego co na stole, ale też przede wszystkim – ZDROWIA, bliskości i pogody ducha. Znajdźmy pod choinką wymarzone prezenty, ale znajdźmy też czas dla siebie. Odpocznijmy i złapmy pogodny dystans – do siebie i świata.

Rok 2020 był niezwykły, momentami bardzo trudny, ale może też pozwolił nam dostrzec to, co najważniejsze. Oby Nowy Rok 2021 przyniósł nam radość, dał wiele okazji do świętowania, pozwolił spełniać marzenia, zachował nas bezpiecznie w zdrowiu wśród życzliwych ludzi wokół.

Pozdrawiamy świątecznie i przesyłamy wszystkim ciepłe myśli

Grzegorz Wyszogrodzki – dyrektor szkoły, Urszula Ćwiek – wicedyrektor, Izabela Saganowska – wicedyrektor

7c – projektowe działania

7c to klasa, która bierze udział w ogólnopolskim projekcie “Szkoła dla innowatora”. Uczniowie tylko w listopadzie i grudniu realizowali projekt badawczy dotyczący zanieczyszczeń środowiska, uczyli się współpracy, przygotowując prezentacje o świętach w krajach niemieckojęzycznych, opracowywali dane statystyczne na matematyce i pisali e-mail po angielsku, prowadzili lekcje wychowania fizycznego, a do tego uczestniczyli w klasowym Turnieju Oratorskim realizowanym jako zadanie interdyscyplinarne. To sporo aktywności, ale dzięki nim siódmoklasiści uczą się samodzielnego myślenia, współpracy, rozwiązywania problemów i zarządzania sobą. Dostrzegają, że można uczyć się nieco inaczej, bardziej praktycznie. Wymaga to od nich i ich nauczycieli sporego zaangażowania, ale już zaczyna przynosić pierwsze pozytywne efekty. Brawo WY!

https://lumen5.com/user/joannasulek/sp-nr-3-w-procentach-jlz1m/

Inspirujące spotkanie – DZIĘKUJEMY!

Klasę 7c odwiedziła dziś (21 grudnia) pani Anna Pająk – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie od kilku lat realizuje z uczniami projekty społeczne. Pani Ania opowiadała o swoich doświadczeniach w realizacji projektów w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej “Młodzi w akcji”. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądała praca nad projektami: “Nowy Dwór Gdański – wczoraj i dziś”, “Młodzi niepodlegli”, “Książka nie gryzie”, ale nam najbardziej spodobała się opowieść o projekcie ‘Pobaw się ze mną”. Uczniowie pani Ani pozbierali od swoich rodziców, dziadków zasady dawnych gier i zorganizowali dla maluchów z sąsiedniego przedszkola piknik z grami ruchowymi na świeżym powietrzu. To było bardzo inspirujące spotkanie. W drugim semestrze 7c rusza do działań projektowych! Zachęcamy też innych do takiej aktywności.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji “Zaproś mnie na swoją lekcję”.

ZMIANY w egzaminie ósmoklasisty 2021

Uwaga uczniowie klas ósmych i rodzice uczniów klas ósmych!

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie nieco zmieniony. Zostanie on przeprowadzony w oparciu o wymagania egzaminacyjne zatwierdzone przez MEN 16 grudnia 2020r. Zmiany będą dotyczyły także ilości punktów oraz zadań do rozwiązania na egzaminie. Nie ulega zmianie termin ani czas przeprowadzania egzaminów. Zachęcamy do zapoznania się z infografikami zamieszczonymi poniżej oraz wymagania egzaminacyjnymi. Do końca grudnia na stronie CKE będzie można znaleźć zmienione informatory, a w marcu CKE zapowiada przygotowanie arkuszy do egzaminu próbnego. Zmiany dotyczą TYLKO obecnych ósmoklasistów.

WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

Kolędnicy nagrodzeni!

Nauczyciele języka angielskiego gratulują wszystkim  uczniom, którzy wzięli udział w konkursie językowo-muzycznym A(n)gielskie Kolędowanie. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej w języku angielskim. Konkurs odbył się online. W kategorii klas I-III jury I miejsce przyznało Łucji Mickiewicz z kl. I A oraz Bartoszowi Jurkowi z kl. 2C, II miejsce Miłoszowi Sikorskiemu z 1 C oraz Wiktorii Powałce z 2 B, a II miejsce Nikoli Piętce z 2C. W tej grupie wyróżniono Jagodę Wójcik z kl. 0A  oraz Amelię Jonakowską z 1 B. W kategorii klas IV- VIII zwycięzcą została Karolina Topczewska z VIII D. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym kolędowaniu, a ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

Projekt społeczny – co to takiego?

Projekt “Zaproś mnie na swoją lekcję” nadal działa! Dzisiaj z nami – uczniami kl. 7c spotkali się online uczniowie klasy 7a ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Koziegłowach ze swoją wychowawczynią Jolantą Przygocką. Jesteśmy pod wrażeniem ich działań w ramach projektu “Śmieci segregujesz, siebie ratujesz, czyli postaw 5 nie 1”. To była nie tylko lekcja ekologii, ale też przykład wspaniałej współpracy całego zespołu. My się dopiero dowiadujemy, czym jest projekt społeczny, ale mamy nadzieję, że nasze projekty będą równie udane.
Klas 7c z wychowawczynią Joanną Sułek

Niezwykły sprawdzian

Uczniowie klasy 7c mieli niezwykły sprawdzian po omówieniu “Dziadów cz. II”. Gdybyśmy byli w szkole, mieliśmy plan, by przygotować aktorskie czytanie lektury dla innych uczniów. Zdalne nauczanie zmieniło nieco nasze plany. Każdy uczeń przygotował zaproszenie lub ogłoszenie na przedstawienie z odpowiednią zachęcająca do udziału argumentacją. Oprócz tego każdy miał za zadanie ucharakteryzować się na postać z lektury i wykonać sobie zdjęcie. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Na zdjęciach pojawiły się pastereczki Zosie, Widma Złego Pana, Aniołki, Guślarz czy przedstawiciele chóru wieśniaków. Zachęcamy do obejrzenia galerii niezwykłych postaci na zdjęciach. Zadanie (zwłaszcza dla uczniów klas ósmych) – rozpoznajcie postaci.

WYGRALIŚMY!!!

Otrzymaliśmy dziś (7 grudnia) oficjalne potwierdzenie z empiku o naszym zwycięstwie w konkursie 1000 powodów, by czytać. Organizatorzy konkursu napisali:

Ogromnie nas cieszy i daje mnóstwo pozytywnej energii fakt, że idea naszego konkursu i starania o książki do szkolnej biblioteki jednoczą całą lokalną społeczność – dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa determinacji i skuteczności w nagłaśnianiu akcji, tak aby zwiększyć szanse biblioteki na zwycięstwoJesteśmy pewni, że 1000 książek oraz czytniki do e-booków, które przekażemy dostarczą dzieciom mnóstwa wrażeń i jeszcze umocnią w nich pasję czytania!

Do końca grudnia mamy otrzymać szczegółową instrukcję zamawiania książek ze strony empik. Zachęcamy wszystkie dzieci do przeglądania stron księgarni empik i zgłaszania do pań bibliotekarek, jakie są Wasze książkowe marzenia. Jeśli tylko będzie to możliwe, postaramy się je spełnić.

DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos!