EGZAMIN – na próbę!

Informujemy,  że w ostatnim tygodniu stycznia organizujemy w szkole EGZAMINY PRÓBNE dla uczniów klas  ósmych według następującego harmonogramu:

 • 29 stycznia (środa), g. 9.00 – język polski (120 minut)
 • 30 stycznia (czwartek), g. 9.00 – matematyka (100 minut)
 • 31 stycznia (piątek), g. 9.00 – język obcy (90 minut)

Chcemy “przetrenować” procedury egzaminacyjne, dlatego egzaminy odbędą się w hali sportowej (uczniowie z dostosowaniami w oddzielnych salach). Prosimy uczniów o galowy strój, zabranie ze sobą legitymacji szkolnej oraz odpowiednich przyborów szkolnych (długopis piszący na czarno, linijka). Prosimy o poważne potraktowanie testów jako ostatniej próby przed kwietniowym egzaminem ósmoklasisty. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

OK KONFERENCJA

Dzięki pomysłowi i pracy pani Joanny Sułek w sobotę 11 stycznia kilkudziesięciu (dokładnie 68) nauczycieli spotkało się w naszej szkole, by rozmawiać o idei oceniania kształtującego. Konferencję otworzył pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, a zaraz po powitaniu gości wystąpienie miała pani Danuta Sterna, autorka książek o ocenianiu kształtującym, pomysłodawczyni OK zeszytu. Ekspertka pokazywała uczestnikom spotkania, jak uratować motywację uczniów i nauczycieli. Potem pani Joanna Sułek zaprezentowała dokładnie ideę OK zeszytu. O praktycznym zastosowaniu tego narzędzia mówili uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz przedstawiciele rodziców. Wszyscy zgodnie podkreślali, że OK zeszyt pomaga się uczyć. Ostatnią częścią konferencji były spotkania z praktykami – nauczyciele w małych grupkach mogli porozmawiać z ekspertami, którzy prowadzą od kilku lat OK zeszyty. Nie tylko można było obejrzeć autentyczne uczniowskie zeszyty, ale także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z codzienną praktyką lekcyjną i stosowaniem elementów oceniania kształtującego. Tę część spotkania poprowadziły panie: Magdalena Niedziela, Jolanta Podsiadły, Agnieszka Kożuchowska, Irena Micek, Joanna Sułek, Karina Orłowska i Lidia Wacławek. To było bardzo inspirujące sobotnie popołudnie w szkole.

Dziękujemy Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz firmie “Atlas”, dzięki pomocy których konferencja nie wiązała się z żadnymi kosztami dla uczestników.

Cuda, cuda ogłaszają!

W dniu 06.01.2020 r. ulicami naszego miasta przeszedł szósty Orszak Trzech Króli. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Cuda, Cuda ogłaszają!” Trasa marszu wyznaczona była od Kościoła NNMP do sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Po Mszy o godzinie 12.30, na placu Stary Rynek można było spotkać świętego Mikołaja, śnieżynki, a także uczniów naszej szkoły, którzy radośnie śpiewali kolędy w czasie przygotowań do wymarszu. Reprezentacja była silna i liczna, ponieważ zebrało się około 25 osób nieprzestraszonych mrozem. Grała im na gitarze p. Agnieszka Nowak. Po występie zgromadzeni mogli obejrzeć scenkę walki dobra walki ze złem przygotowaną przez jedną ze wspólnot parafialnych. Następnie, przy śpiewie kolęd (tym razem wykonywały je przedstawicielki parafialnego chóru), orszak ruszył przez miasto. Orszak był podzielony na trzy kolorowe części, każdą z nich prowadził król, jadący na koniu lub na wielbłądzie. Po dotarciu na miejsce, królowie pokłonili się i złożyli dary Jezusowi. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Warto zaznaczyć, że według organizatorów, tegoroczny orszak był rekordowy. Uczestniczyło w nim ok 3 tysięcy osób. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią.

Otwórz swe serce i oczy szeroko – szkolne spotkanie wigilijne

Klasy 2a i 3b wspólnie przygotowały przedstawienie “Dziewczynka z zapałkami” – opowieść o bardzo biednej dziewczynce żyjącej w odległych czasach. Baśń J. CH. Andersena porusza dobre i wrażliwe serca. Pośród bieganiny codziennego dnia warto spojrzeć na drugiego człowieka. Uczniowie poprzez dialogi, taniec oraz pantomimę próbowali wskazać każdemu z nas właściwą drogę. Przedstawienie obejrzała cała społeczność szkoły. To niezwykle poruszające spotkanie wigilijne zakończyły ciepłe i serdeczne życzenia pana dyrektora dla wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

“TROCHĘ SŁOŃCA” JUŻ 8 GRUDNIA

Zapraszamy serdecznie na XIX Koncert Charytatywny “Trochę słońca”, który odbędzie się w szkolnej hali sportowej 8 grudnia (w niedzielę) o godz. 17.00. W tym roku motywem przewodnim koncertu będą cztery pory roku. Na scenie zobaczymy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów w występach teatralnych, tanecznych i muzycznych. Koncertowi będzie towarzyszył kiermasz artystycznych prac świątecznych. Jak zawsze koncertujemy, by zbierać pieniądze dla naszych uczniów najbardziej potrzebujących wsparcia finansowego. Zapraszamy!

Zebranie rodziców i dzień otwarty

Zapraszamy na zebranie z rodzicami i dzień otwarty – wtorek 3 grudnia 2019r. według następującego harmonogramu:

 • g. 17.30-18.00 – zebranie rodziców z wychowawcami klas;
 • g. 18.00-19.30 – dzień otwarty, możliwość indywidualnych rozmów i ustalania sposobów uzyskania wyższych niż przewidywane ocen semestralnych z poszczególnych przedmiotów;

Rodzice uczniów z klasy przysposabiającej do pracy – zebranie o godz. 16.00 w budynku OHP.

Najmłodsi kodują

Nasi młodsi uczniowie na kółku matematycznym, bawiąc się, opanowują procesy logicznego myślenia, przez co rozwijają umiejętności matematyczne i uczą się rozwiązywania problemów. Łamią szyfry, projektują i tworzą, dążąc do ułożenia ciągów logicznych. Wyruszyli z “Igłą i nitką w podróż”, kodowali z “Kodusiami” na kartkach i magicznej ściance. Wytrwałości, sprytu i współpracy uczą się w grach zespołowych i rozwiązywaniu zadań strategicznych przygotowujących do konkursów matematycznych. Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Krasuska.

Dyplom za hymn

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom od Ministra Edukacji Narodowej za włączenie się do akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w tym nasza szkoła. Odśpiewaliśmy wspólnie cztery zwrotki hymnu państwowego w hali sportowej własnie w piątek 8 listopada o 11.11.

W piątek CASTING!

Fundacja Musicalowa Akademia Talentów tworzy kolejny wspaniały musical z udziałem dzieci. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszej szkoły, które chciałyby występować na scenie, rozwijać się tanecznie i wokalnie, na casting do tego niesamowitego projektu. Spektakl jest tworzony przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną oraz pod Patronatem Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.
Poniżej filmik z ostatniego musicalu tworzonego przez Musicalową Akademię Talentów:
CASTING odbędzie się w naszej szkole w sali teatralnej w PIĄTEK 22 listopada o godz. 12.00.
Każdy, kto chce wziąć udział w castingu, powinien do środy (20 listopada do godz. 16.00) dostarczyć do sekretariatu dwa wypełnione formularze – formularz castingowy oraz zgodę rodziców na udział dziecka w castingu. Formularze dostępne poniżej:

Konkurs „Mój bohater” rozstrzygnięty

Dnia 5 listopada podsumowaliśmy konkurs zorganizowany przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, którego głównym celem było dowiedzenie się, kto obecnie jest dla uczniów bohaterem. Uczniowie klas 0-3 licznie włączyli się w przygotowanie konkursowych prac. Wpłynęło 36 portretów bohaterów wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wyróżniono pięć prac, które zostały nagrodzone gadżetami miasta. Dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki wręczył nagrody następującym uczniom: Alicji Kucińskiej z kl.1d, Nadii Abramowskiej z kl.1d, Annie Rysiawie z kl.1d, Aleksandrowi Aniśko z kl.1d i Wiktorii Latifović z kl. 3a. Wszystkie wyróżnione prace będzie można obejrzeć na Starym Rynku na wystawie zorganizowanej przez Urząd Miasta z okazji Święta Niepodległości. Wszystkim uczestnikom za udział w konkursie serdecznie dziękują organizatorki – .pani Iwona Szulawska i pani Iwona Reszelska-Maćkowiak.

Zebranie i dzień otwarty – ZAPRASZAMY!

Przypominamy rodzicom, że 29 października (wtorek) odbędzie się zebranie z wychowawcami i dzień otwarty. Spotkanie będzie odbywało się według następującego harmonogramu:

 • godz. 16.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 8g;
 • godz. 17.00 – prelekcja dla rodziców kl. 7-8 w hali sportowej nt. “Jak nie zwariować z nastolatkiem?”
 • godz. 17.30 – spotkania rodziców z wychowawcami kl. 1-3 i kl. 7-8
 • godz. 18.00-19.30 – dzień otwarty – indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielami

ZAPRASZAMY!

 

Mazowieckie krajobrazy – znamy laureatkę

Biblioteka szkolna informuje, że w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu “Mazowieckie Krajobrazy” wzięły udział cztery prace plastyczne:

 • Anny Rysiawy z kl. 1d
 • Rozalii Legat z kl. 1d
 • Nadii Abramowskiej z kl. 1d
 • Matyldy Chromińskiej z kl. 1d
 • Alicji Kucińskiej z kl. 1d

Jury uznało, że naszą szkołę w kolejnym etapie reprezentować będzie praca Nadii Abramowskiej. Wszystkie uczestniczki konkursu zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór drobnych upominków.

XII Powiatowy Dzień Papieski – podsumowany

W czwartek 24 października w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące XII Powiatowy Dzień Papieski. Galę poprowadzili dyrektorzy trzech papieskich szkół – ks. Ryszard Woźniak ze Szkół Salezjańskich, pan Piotr Matzanke ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej i dyrektor naszej szkoły – pan Grzegorz Wyszogrodzki. Na uroczystość przybyło wielu wyjątkowych gości – pani Aneta Buczyńska z Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, pan Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Obecni byli również – pan Antoni Tarczyński (starosta miński), pan Przemysław Ogonowski (z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty), pani Bożena Macheta i pani Katarzyna Łaziuk (przedstawicielki pana burmistrza Marcina Jakubowskiego), pani Izabella Rombel (przewodnicząca Rady Seniorów), przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy bibliotek, poradni, szkół, a także nauczyciele i uczestnicy tegorocznych konkursów papieskich.

Podczas gal jurorzy odczytali werdykty w dwóch papieskich konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci także dodatkowe nagrody. W konkursie na lapbook dotyczący papieskich pielgrzymek jury, w którym pracowali: ks. Wojciech Pancewicz, pani Joanna Wilczak (dyrektor MDK) oraz pani Ewa Rafałowska, oceniło 55 prac z 15 szkół podstawowych (w Mińsku Mazowieckim, Sulejówku, Chobocie, Cisiu, Kałuszynie, Brzózem, Wielgolesie, Jakubowie, Mistowie, Hucie Mińskiej, Dobrem i Dębem Małym). W kategorii kl. 1-4 jurorzy wyróżnili prace – Wiktorii Szostak (Wielgolas), Karoliny Rosochackiej (Stojadła), Zuzanny Mazur (Jakubów), Amelii Wygas (Sulejówek), Rafała Płoszaja (Chobot) i Urszuli Tenderendy (Kałuszyn). W kategorii kl. 5-8 wyróżniono prace – Pauliny Kujawskiej (Jakubów), Hanny Bodo (Salezjanie), Kariny Kolińskiej (Brzóze), Marii Berskiej (Kałuszyn) i Karoliny Kudlak (SP 2 Mińsk Mazowiecki). Z kolei w przeglądzie teatralnym wzięło udział osiem zespołów, które oceniali – pan Maurycy Wolf, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost.I miejsce zdobyły dwa spektakle przygotowane przez młodzież z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego – “Lustro” i monodram “Człowiek” wyreżyserowane przez panią Dianę Gajc-Piątkowską.II miejsce jurorzy przyznali także dwóm przedstawieniom – “Siła przyjaźni” przygotowane przez podopiecznych pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz “MłoDOŚĆ” w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Izabela Saganowskiej. Trzem aktorkom jurorzy przynali także wyróżnienia za kreacje aktorskie – Klaudii Karpińskiej, Urszuli Podlasek i Klarze Sosnowskiej.

Podczas gali goście mogli obejrzeć trzy spośród nagrodzonych przedstawień oraz wszystkie prace plastyczne. Podziękowaliśmy także wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Powiatowego Dnia Papieskiego – przedstawicielom Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, a także samorządowcom – staroście mińskiemu panu Janowi Antoniemu Tarczyńskiemu, wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki Januszowi Antoniemu Piechoskiemu i burmistrzowi miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiemu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik “Idziemy”. Kremówki ufundował pan Rafał Majewski z Zakładu Cukierniczego w Mrozach. Wszystkim gościom galowego spotkania oraz uczestnikom papieskich konkursów i mecenasom naszych działań – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Teatralny sukces

Miło nam poinofmrować, że nasz szkolny teatr POD SPODEM zdobył dziś II miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym organizowanym w ramach obchodów XII Powiatowego Dnia Papieskiego. Konkurs odbył się w naszej szkole. Jury w składzie: pan Maurycy Wolf, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost oceniło osiem spektakli teatralnych, których mottem były słowa Jana Pawła II: “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. I miejsce zdobyła grupa “Do trzech razy sztuka” z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego za spektakl “Lustro”. Równorzędne I miejsce jury przyznało Klaudii Karpińskiej z tej samej szkoły za monodram “Człowiek”. Oba spektakle wyreżyserowała pani Diana Gajc-Piątkowska. II miejsce zdobył zespół GTI ze Szkoły Specjalnej w Ignacowie za etiudę “Siła przyjaźni” w reżyserii pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej. Nasza grupa zdobyła równorzędne drugie miejsce za spektakl “MłoDOŚĆ” wyreżyserowany przez panią Izabelę Saganowską Jury wyróżniło także trzy licealistki za kreacje aktorskie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Podczas czwartkowej gali podsumowującej tegoroczny Powiatowy Dzień Papieski zostaną zaprezentowane nagrodzone spektakle.

Gratulujemy Magdzie, Weronice i Michalinie z kl. 7c, Zuzi z kl. 8a, Anicie, Hani, Milenie, Lenie, Oli, Jankowi i Olkowi z kl. 8b oraz Oli, Marcie, Natalii i Wioli z kl. 8c. Brawo WY!