Konkurs pięknego czytania dla kl. 7-8

Dziś (29.10) odbyły się szkolne eliminacje konkursu pięknego czytania. Wyjątkowo ze względu na sytuację epidemiczną prezentacje uczestników konkursu odbyły się w wersji on-line. Poziom wystąpień był bardzo wyrównany, uczestniczki czytały bardzo piękne i mądre teksty naszego patrona – Jana Pawła II. Wszystkie uczestniczki otrzymają oceny celujące z języka polskiego. Naszą szkołę na etapie powiatowym reprezentować będą dwie uczennice: Martyna Kozłowska z kl. 7e i Magdalena Kożuchowska z kl. 8c. Trzymamy kciuki – 18 listopada poznamy wyniki Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

Zebranie z rodzicami on-line

Zapraszamy rodziców na zebranie i dzień otwarty – 27 października (wtorek) w wersji on-line. Szczegóły organizacyjne przesłali wychowawcy w wiadomości przez dziennik elektroniczny. Harmonogram spotkania:

  • g. 17.30-18.00 – spotkanie z wychowawcami;
  • g. 18.00-20.00 – indywidualne spotkania rodziców z nauczycielami i specjalistami;

ZMIANY OD PONIEDZIAŁKU

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku (26.10)  klasy 0-3 pracują stacjonarnie, w szkole, bez zmian, a klasy 4-8 przechodzą na dwa tygodnie na tryb nauczania zdalnego.

W kl. 4-8 lekcje i zajęcia pozalekcyjne będą się odbywały zgodnie z obowiązującym dotychczas tygodniowym planem zajęć. Lekcje będą prowadzone na platformie Google Classroom MEET. Regulamin lekcji on-line – w załączniku.

Prosimy na bieżąco odczytywać wiadomości ze szkoły wysyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez MSCDN (na zlecenie Kuratorium Oświaty), które miały odbyć się w terminie 27-29 października, odbędą się w innym terminie.

regulamin lekcji on-line SP3

1000 powodów, by czytać

Nasza szkoła wysłała zgłoszenie do konkursu organizowanego przez empik pod hasłem “1000 powodów, by czytać”. W konkursie możemy wygrać 1000 książek do naszej biblioteki szkolnej oraz czytniki e-booków, a także darmowy dostęp do aplikacji z lekturami szkolnymi – szczegóły dotyczące nagród – na grafice poniżej. Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować pracę plastyczną promującą czytelnictwo, do stworzenia której należało użyć surowców wtórnych. Taką pracę stworzyli nasi młodsi uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Chłopik. Dodatkowo trzeba było napisać krótki tekst – odpowiedź na pytanie, czym jest dla nas czytanie? Ten tekst z kolei stworzyli uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani Agnieszki Kożuchowskiej. Oto on:

Czytam, bo czytanie to magia! Sięgam po książkę i niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki przeżywam emocjonujące przygody, poznaję fantastyczne światy i niezwykłych bohaterów. Kocham czytać – gdy biorę do rąk książkę, liczę na nowe magiczne doznanie. Wierzę, że będzie ona tak dobra, że dotarcie do końca dzieła wywoła żal, że to już koniec. Na szczęście są jeszcze miliony książek do przeczytania!

Aby nasza szkoła miała szansę na zwycięstwo w konkursie – należy głosować w aplikacji mobilnej Empiku od 2 listopada do 2 grudnia (przesunięto nieco termin zgłoszeń do konkursu). Zachęcamy do głosowania uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców oraz wszystkich, którzy chcą nam pomóc wygrać książki, bo jest 1000 powodów, by czytać!

Koordynatorkami konkursu w naszej szkole są panie bibliotekarki: pani Katarzyna Duczek i pani Anna Borkowska. Zachęcamy do zapoznania się z grafikami i czynnego udziału w głosowaniu!

Święto Patrona

Dziś wspominaliśmy naszego patrona Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele odświętnie ubrani na lekcjach przypominali sobie postać i wartości ważne w nauczaniu polskiego papieża. Młodsi uczniowie dodatkowo ozdobili korytarz swoimi pracami, które przygotowali na konkurs “Laurka dla papieża”. Prace możemy podziwiać już dziś, zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Warto, byśmy pamiętali o naszym patronie na co dzień. Ważne w jego nauczaniu wartości starajmy się przenosić na realia naszego codziennego życia. Najpiękniejszym pomnikiem Jana Pawła II będą z pewnością ludzie – młodsi i starsi, którzy będą się w życiu kierować wartościami promowanymi przez papieża Polaka.

JESTEM NAUCZYCIELEM, a jaka jest Twoja super moc?

Dzień Nauczyciela to okazja do rozmowy o roli nauczyciela. Jednej z najważniejszych ról społecznych w dzisiejszym świecie. Warto zdać sobie sprawę, że bez dobrej edukacji nie będzie dobrej przyszłości, a edukację na najwyższym poziomie gwarantują  właśnie SUPER NAUCZYCIELE. W naszej szkole są tylko tacy! Dzień Nauczyciela jest okazją do wyrażenia wdzięczności pedagogom. Nasze grono pedagogiczne otrzymało życzenia od Urzędu Miasta, Rady Rodziców, a także wielu uczniów. W kl. 7c dwoje uczniów spróbowało dziś swoich sił w roli nauczyciela na lekcji języka polskiego. Po tym eksperymencie obydwoje zgodnie podkreślali, że bycie nauczycielem to trudne zadanie, wymagające kreatywności, elastyczności i anielskiej cierpliwości. Z kolei klasa 7d przygotowała dla swojej wychowawczyni bardzo pomysłowy prezent (patrz zdjęcie), a do tego odśpiewała z całą mocą “Sto lat”. To bardzo miłe gesty. Chcielibyśmy, żeby na co dzień nauczyciel był autorytetem, mistrzem, przewodnikiem, przyjacielem. Podstawą każdej relacji jest szacunek.

Spotkanie ze sztuką – 8a i 8c na wycieczce

Uczniowie klasy 8a i 8c wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką i panią Agnieszką Nowak oraz polonistkami – panią Agnieszką Kożuchowską i panią Izabelą Saganowską wybrali się 8 października na piękną, jesienną wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, gdzie oglądaliśmy wystawę “Polska. Siła obrazu”. Na ekspozycji mogliśmy podziwiać obrazy J. Matejki, J. Mehoffera, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego, J. Chełmońskiego czy O. Boznańskiej. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób sztuka wyrażała bunt wobec zniewolenia narodu. Największą siłą tej niezwykłej wystawy jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu wybitnych dzieł, najbardziej znanych polskich obrazów, których zwykle nie da rady obejrzeć obok siebie. Polecamy także innym klasom 7-8 wizytę w Muzeum Narodowym, by móc na własne oczy zobaczyć “Stańczyka” czy “Rejtana” Matejki albo “Melancholię” Malczewskiego czy “Babie lato” Chełmońskiego. Drugą część naszej wycieczki spędziliśmy w Łazienkach Królewskich, gdzie korzystając z pięknej pogody, uczniowie podzieleni na grupy bawili się w grę terenową, Zwycięzcy otrzymali batoniki, nie zabrakło też słodyczy dla wszystkich uczestników zabawy. Pomiędzy dwiema częściami wycieczki obie klasy spacerowały po Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu, zatrzymując się przy pomniku Kopernika i bramie wiodącej do Uniwersytetu Warszawskiego. Bezpiecznie i edukacyjnie – to był bardzo udany wyjazd do stolicy!

Mistrzowie wypracowań – konkurs

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na I edycję ogólnopolskiego konkursu wypracowań „Mistrz Wypracowań”. Adresowany jest on do osób, które mają „lekkie” pióro i chcą się „sprawdzić” w pisaniu wypracowań na tematy związane z językiem polskim. Konkurs będzie trwał do 22 listopada 2020 r.. Oprócz mistrzowskich dyplomów i tytułów, na zwycięzców czekają  wartościowe nagrody. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłączcie się do zabawy i twórzcie wypracowania z przyjemnością!

Zabawa jest podzielona na 5 kategorii: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średniej oraz kategoria „wszyscy”, w której poza wymienionymi wcześniej osobami mogą wziąć udział również dorośli i nauczyciele. Każde wypracowanie uczestnika, zostanie sprawdzone i ocenione przez moderatora konkursu. Od jakości nadesłanej pracy, poprawności językowej i ortograficznej zależy liczba otrzymanych punktów. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Nagrody główne w konkursie (315 sztuk!) to: najnowsza konsola Xbox Series X, najnowsze PlayStation 5 Digital Edition, najnowsza Konsola Xbox Series S, tablety Samsung Galaxy Tab A5 8′, Gimbale PNY MOBEE Gimbal Stabilizer, opaski sportowe Mi Smart Band 5, dostępy do serwisu z e-bookami oraz audiobookami Legimi na 3 miesiące. Ponadto w niniejszej zabawie KAŻDY uczestnik (który zdobędzie co najmniej 1 punkt) ma zagwarantowaną nagrodę – darmowy dostęp próbny do serwisu Legimi na 30 dni!

WIADOMOŚCI LOKALNE

Burmistrz Miasta zachęca do zainstalowania aplikacji My Local News, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w naszym mieście. Komunikacja między administracją a mieszkańcami stanowi jeden z kluczowych elementów funkcjonowania samorządu. Mińsk Mazowiecki startuje z aplikacją mobilną „My Local News”, za pomocą której urząd będzie docierać do mieszkańców z istotnymi dla nich informacjami. Mieszkaniec może odbierać na swoim telefonie komunikaty kierowane na teren całego miasta lub dedykowane tylko jego okolicy (na etapie instalacji wskazuje wybraną ulicę). Każdy użytkownik może zaznaczyć w aplikacji, jakie kategorie wiadomości mają do niego docierać. Aplikacja dostępna jest bez opłat. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. Żadna rejestracja imienna nie jest konieczna. Polecamy również obserwowanie profili Urzędu Miasta na portalach społecznościowych:
www.facebook.com/MiastoMinskMazowiecki (Facebook)
@Minsk_Maz (Twitter)
@minsk_mazowiecki (Instagram)

Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 W roku 2020 Dzień Tabliczki Mnożenia przypadał 2 października. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie potraktowali tego święta, jako okazji do wspólnej zabawy. Pani Agnieszka Krasuska doskonale wie, że zabawy matematyczne są doskonałym uzupełnieniem szkolnych lekcji matematyki. Dzięki nim w atrakcyjny i przyjemny sposób uczniowie klas czwartych utrwalali tabliczkę mnożenia. Bawili się rozwiązując zadania powiązane z zegarem iloczynowym i kostkami sześciennymi. Tworzyli własne strategie podczas pracy zespołowej.
Klasy siódme i ósme gościły na korytarzu górnym barwne postacie, które na przerwach “częstowały” uczniów tabliczką mnożenia. Za poprawnie podaną odpowiedź wręczały słodki cukiereczek. Chętnych do zabawy nie brakowało. Mistrzami tabliczki mnożenia byli uczniowie klasy 7c: Michalina Gąsior, Jakub Jackiewicz, Martyna Kucińska i  Marta Szymońska. Kibicowała im pani Joanna Sułek.

Piknik miejski – zapraszamy

W imieniu burmistrza miasta pana Marcina Jakubowskiego zapraszamy na wspólne świętowanie 30-lecia samorządu i wręczenia naszemu miasto nagrody “Flag of honour”. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 4 października przed urzędem miasta odbędzie się PIKNIK MIEJSKI w godz. 15.00-17.00. Oprócz stoisk z watą cukrową, słodyczami, przekąskami tatarskimi, biżuterią i kosmetykami będzie też można obejrzeć występy artystyczne uczniów z mińskich szkół podstawowych. Szczególnie zapraszamy na występ naszej szkoły. Uczniowie z kl. 7-8 zaprezentują etiudę teatralną pt. “INNY”. Przyjdźcie i zobaczcie, jak będziemy teatralnym językiem przekonywać publiczność, że warto się wzajemnie szanować i pięknie się różnić. Do zobaczenia w niedzielę!

VI Dni Kultury Żydowskiej

Zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznych Dni Kultury Żydowskiej, Tematem przewodnim tym razem organizatorzy uczynili rolę KOBIET. W programie imprezy, która odbywa się od 2 do 8 października, przewidziano warsztaty artystyczne, spacer historyczny, escape room, konkurs literacki. Szczegóły można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej:

https://mbpmm.pl/aktualnosci/imprezy-cykliczne/1088-vi-dni-kultury-zydowskiej-bliscy-i-oddaleni