W piątek CASTING!

Fundacja Musicalowa Akademia Talentów tworzy kolejny wspaniały musical z udziałem dzieci. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszej szkoły, które chciałyby występować na scenie, rozwijać się tanecznie i wokalnie, na casting do tego niesamowitego projektu. Spektakl jest tworzony przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną oraz pod Patronatem Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.
Poniżej filmik z ostatniego musicalu tworzonego przez Musicalową Akademię Talentów:
CASTING odbędzie się w naszej szkole w sali teatralnej w PIĄTEK 22 listopada o godz. 12.00.
Każdy, kto chce wziąć udział w castingu, powinien do środy (20 listopada do godz. 16.00) dostarczyć do sekretariatu dwa wypełnione formularze – formularz castingowy oraz zgodę rodziców na udział dziecka w castingu. Formularze dostępne poniżej:

Konkurs „Mój bohater” rozstrzygnięty

Dnia 5 listopada podsumowaliśmy konkurs zorganizowany przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, którego głównym celem było dowiedzenie się, kto obecnie jest dla uczniów bohaterem. Uczniowie klas 0-3 licznie włączyli się w przygotowanie konkursowych prac. Wpłynęło 36 portretów bohaterów wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wyróżniono pięć prac, które zostały nagrodzone gadżetami miasta. Dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki wręczył nagrody następującym uczniom: Alicji Kucińskiej z kl.1d, Nadii Abramowskiej z kl.1d, Annie Rysiawie z kl.1d, Aleksandrowi Aniśko z kl.1d i Wiktorii Latifović z kl. 3a. Wszystkie wyróżnione prace będzie można obejrzeć na Starym Rynku na wystawie zorganizowanej przez Urząd Miasta z okazji Święta Niepodległości. Wszystkim uczestnikom za udział w konkursie serdecznie dziękują organizatorki – .pani Iwona Szulawska i pani Iwona Reszelska-Maćkowiak.

Zebranie i dzień otwarty – ZAPRASZAMY!

Przypominamy rodzicom, że 29 października (wtorek) odbędzie się zebranie z wychowawcami i dzień otwarty. Spotkanie będzie odbywało się według następującego harmonogramu:

 • godz. 16.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. 8g;
 • godz. 17.00 – prelekcja dla rodziców kl. 7-8 w hali sportowej nt. “Jak nie zwariować z nastolatkiem?”
 • godz. 17.30 – spotkania rodziców z wychowawcami kl. 1-3 i kl. 7-8
 • godz. 18.00-19.30 – dzień otwarty – indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielami

ZAPRASZAMY!

 

Mazowieckie krajobrazy – znamy laureatkę

Biblioteka szkolna informuje, że w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu “Mazowieckie Krajobrazy” wzięły udział cztery prace plastyczne:

 • Anny Rysiawy z kl. 1d
 • Rozalii Legat z kl. 1d
 • Nadii Abramowskiej z kl. 1d
 • Matyldy Chromińskiej z kl. 1d
 • Alicji Kucińskiej z kl. 1d

Jury uznało, że naszą szkołę w kolejnym etapie reprezentować będzie praca Nadii Abramowskiej. Wszystkie uczestniczki konkursu zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór drobnych upominków.

XII Powiatowy Dzień Papieski – podsumowany

W czwartek 24 października w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące XII Powiatowy Dzień Papieski. Galę poprowadzili dyrektorzy trzech papieskich szkół – ks. Ryszard Woźniak ze Szkół Salezjańskich, pan Piotr Matzanke ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej i dyrektor naszej szkoły – pan Grzegorz Wyszogrodzki. Na uroczystość przybyło wielu wyjątkowych gości – pani Aneta Buczyńska z Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, pan Piotr Dmitrowicz z Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Obecni byli również – pan Antoni Tarczyński (starosta miński), pan Przemysław Ogonowski (z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty), pani Bożena Macheta i pani Katarzyna Łaziuk (przedstawicielki pana burmistrza Marcina Jakubowskiego), pani Izabella Rombel (przewodnicząca Rady Seniorów), przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy bibliotek, poradni, szkół, a także nauczyciele i uczestnicy tegorocznych konkursów papieskich.

Podczas gal jurorzy odczytali werdykty w dwóch papieskich konkursach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci także dodatkowe nagrody. W konkursie na lapbook dotyczący papieskich pielgrzymek jury, w którym pracowali: ks. Wojciech Pancewicz, pani Joanna Wilczak (dyrektor MDK) oraz pani Ewa Rafałowska, oceniło 55 prac z 15 szkół podstawowych (w Mińsku Mazowieckim, Sulejówku, Chobocie, Cisiu, Kałuszynie, Brzózem, Wielgolesie, Jakubowie, Mistowie, Hucie Mińskiej, Dobrem i Dębem Małym). W kategorii kl. 1-4 jurorzy wyróżnili prace – Wiktorii Szostak (Wielgolas), Karoliny Rosochackiej (Stojadła), Zuzanny Mazur (Jakubów), Amelii Wygas (Sulejówek), Rafała Płoszaja (Chobot) i Urszuli Tenderendy (Kałuszyn). W kategorii kl. 5-8 wyróżniono prace – Pauliny Kujawskiej (Jakubów), Hanny Bodo (Salezjanie), Kariny Kolińskiej (Brzóze), Marii Berskiej (Kałuszyn) i Karoliny Kudlak (SP 2 Mińsk Mazowiecki). Z kolei w przeglądzie teatralnym wzięło udział osiem zespołów, które oceniali – pan Maurycy Wolf, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost.I miejsce zdobyły dwa spektakle przygotowane przez młodzież z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego – “Lustro” i monodram “Człowiek” wyreżyserowane przez panią Dianę Gajc-Piątkowską.II miejsce jurorzy przyznali także dwóm przedstawieniom – “Siła przyjaźni” przygotowane przez podopiecznych pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz “MłoDOŚĆ” w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Izabela Saganowskiej. Trzem aktorkom jurorzy przynali także wyróżnienia za kreacje aktorskie – Klaudii Karpińskiej, Urszuli Podlasek i Klarze Sosnowskiej.

Podczas gali goście mogli obejrzeć trzy spośród nagrodzonych przedstawień oraz wszystkie prace plastyczne. Podziękowaliśmy także wszystkim instytucjom i osobom, które wspierają organizację Powiatowego Dnia Papieskiego – przedstawicielom Instytutu Jana Pawła II w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, a także samorządowcom – staroście mińskiemu panu Janowi Antoniemu Tarczyńskiemu, wójtowi gminy Mińsk Mazowiecki Januszowi Antoniemu Piechoskiemu i burmistrzowi miasta Mińsk Mazowiecki Marcinowi Jakubowskiemu. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik “Idziemy”. Kremówki ufundował pan Rafał Majewski z Zakładu Cukierniczego w Mrozach. Wszystkim gościom galowego spotkania oraz uczestnikom papieskich konkursów i mecenasom naszych działań – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Teatralny sukces

Miło nam poinofmrować, że nasz szkolny teatr POD SPODEM zdobył dziś II miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym organizowanym w ramach obchodów XII Powiatowego Dnia Papieskiego. Konkurs odbył się w naszej szkole. Jury w składzie: pan Maurycy Wolf, pan Maciej Omylak i pani Urszula Brzost oceniło osiem spektakli teatralnych, których mottem były słowa Jana Pawła II: “Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. I miejsce zdobyła grupa “Do trzech razy sztuka” z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego za spektakl “Lustro”. Równorzędne I miejsce jury przyznało Klaudii Karpińskiej z tej samej szkoły za monodram “Człowiek”. Oba spektakle wyreżyserowała pani Diana Gajc-Piątkowska. II miejsce zdobył zespół GTI ze Szkoły Specjalnej w Ignacowie za etiudę “Siła przyjaźni” w reżyserii pani Iwony Kowalczyk i pani Beaty Szczepańskiej. Nasza grupa zdobyła równorzędne drugie miejsce za spektakl “MłoDOŚĆ” wyreżyserowany przez panią Izabelę Saganowską Jury wyróżniło także trzy licealistki za kreacje aktorskie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu. Podczas czwartkowej gali podsumowującej tegoroczny Powiatowy Dzień Papieski zostaną zaprezentowane nagrodzone spektakle.

Gratulujemy Magdzie, Weronice i Michalinie z kl. 7c, Zuzi z kl. 8a, Anicie, Hani, Milenie, Lenie, Oli, Jankowi i Olkowi z kl. 8b oraz Oli, Marcie, Natalii i Wioli z kl. 8c. Brawo WY!

Kodowanie w terenie

Na łonie natury, podziwiając polską złotą jesień, 21 października uczniowie klas 7 i 8 wykazali się umiejętnością odczytywania mapy  oraz odnajdywania kolejnych punktów kontrolnych. Na bazach szyfrowali lub rozszyfrowywali szyfry harcerskie, szyfr zegarowy oraz szyfr AtBash, rozwiązywali zagadki, łamigłówki i kody prowadzące do odkrywania algorytmów. Najtrudniejszym zadaniem okazało się podanie kodu otwierającego tajemniczą kłódkę. Największymi umiejętnościami wykazała się  drużyna z klasy 8c w składzie Natalia Witalska oraz Aleksandra Małecka. Zaraz za nimi drużyna z klasy 8a – Adrian Piotrowski i Łukasz Jędrasik. Trzecie miejsce ex aequo  jedyna na podium z klas siódmych – klasa 7c w składzie Magdalena Kożuchowska i Martyna Świeczak oraz klasa 8d – Dawid Kuźniak i Krzysztof Szulc. Organizatorzy zawodów to pan Paweł Aniszewski i pani Agnieszka Krasuska. Gratulujemy zwycięzcom!

Uwaga! Konkurs na EKO-KARTKĘ

Zapraszamy do udziału w konkursie na eko kartkę bożonarodzeniową Miasta Mińsk Mazowiecki  Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych w naszym mieście, a prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – kl. 1-4 i kl. 5-8. W każdej kategorii wiekowej szkoła może wytypować do udziału w etapie miejskim po pięć prac. Prace w formacie A4 o tematyce bożonarodzeniowej, wykonane z surowców wtórnych lub innych materiałów wykorzystywanych powtórnie należy dostarczyć do pani Katarzyny Milewskiej najpóźniej do dnia 12 listopada. Zachęcamy do udziału w konkursie. Szczegółowy regulamin konkursu – poniżej:

Konkurs_kartka świąteczna_ 2019_regulamin-1

MAZOWIECKIE KRAJOBRAZY – konkurs

Zapraszamy do udziału w szkolnym etapie konkursu MAZOWIECKIE KRAJOBRAZY, którego celem jest popularyzacja walorów krajobrazowych, przyrodniczych, kulturowych, zabytkowych, turystycznych i estetycznych Mazowsza.

Uczestnicy konkursu przygotowują następujące prace:

a) uczniowie kl. 1-3 – plakat ekologiczny z hasłem, technika dowolna, format papieru A2 lub A3, praca dwuwymiarowa (płaska), samodzielna;

b) uczniowie kl. 7-8 – wiersz dotyczący tematyki konkursu na papierze formatu A4;

Prace należy składać do szkolnej biblioteki najpóźniej do 25 października. Szkolna Komisja konkursowa wybierze jeden plakat i jeden wiersz, które wezmą udział w  kolejnym etapie konkursu. Zachęcamy do twórczej aktywności. Nagrody czekają.

OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA – mobilizacja!

Dziś jest ostatni dzień głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Prosimy o mobilizację i oddawanie głosów na rozbudowę placu zabaw przy naszej szkole. Głosować można tylko raz w imieniu własnym lub swojego dziecka do dnia 15 października 2019 r. elektronicznie https://minskmaz.budzet-obywatelski.org/ lub na karcie głosowania dostępnej w szkole (szatnia, sekretariat) i w urzędzie miasta. Brane pod uwagę są tylko głosy mieszkańców miasta. Mamy silną konkurencję. Każdy głos na wagę złota. ODDAJ GŁOS NA UŚMIECH DZIECKA!

XII Integracyjne Igrzyska Sportowe

1 października 2019 r nasza szkoła we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała XII Integracyjne Igrzyska Sportowe. Tegorocznymi uczestnikami byli uczniowie klas 1-3 z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 6,  Szkoły Podstawowej ze Starogrodu, Zespołu Szkół z Ignacowa oraz uczniowie naszej szkoły  z klas integracyjnych: Ia, Ib, IIc i IIIa. Otwarcia igrzysk dokonali zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Mińskiego p. Witold Kikolski, radna Rady Miasta p. Eliza Bujalska oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga. Następnie młodzi olimpijczycy przemaszerowali drużynami przy dźwiękach hymnu olimpijskiego, niosąc na czele flagę z pięcioma kołami. Mali sportowcy z wielkim entuzjazmem przystąpili do zabawy, a swoje umiejętności  mogli sprawdzić w siedmiu nietypowych konkurencjach tj.: slalomie z piłeczką pingpongową na łyżce, łowieniu piłek w basenie, rzucaniu do celu frisbee, turlaniu „kuli ziemskiej” kijami do unihokeja. Godny podziwu był również doping drużyn. Jak się okazało, konkurencje sportowe to fraszka dla młodych uczestników. Po zakończonych zmaganiach, pełni werwy, włączyli się w ćwiczenia taneczne prowadzone przez p. Aldonę Szewczyk, a następnie z apetytem spałaszowali pieczone kiełbaski i ciasto. Podsumowania Integracyjnych Igrzysk Sportowych dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 p. Grzegorz  Wyszogrodzki oraz dyrektor MOSIR-u p. Robert Smuga, wręczając wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

 

Wycieczka do źródeł

W środę i czwartek (2 i 3 października) uczniowie z kl. 7b, 8a i 8c odkrywali początki państwa polskiego na wycieczce do Biskupina, Gniezna i Poznania. Pierwszy dzień wycieczki to odwiedziny w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie i filmowa wystawa w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W grodzie założonym przez legendarnego Lecha zobaczyliśmy także przepiękną katedrę i drzwi z obrazkową historią życia św. Wojciecha, czyli najcenniejszy zabytek kultury romańskiej w Polsce. Przekonaliśmy się, że Wrocław ma swoje krasnale, a Gniezno – króli i króliki. Drugi dzień wycieczki to Poznań z jego urokliwym Rynkiem Starego Miasta i smacznymi rogalami świętomarcińskimi. Uczyliśmy się robić rogale, oglądaliśmy Pyrka i Tyrka, czyli poznańskie koziołki, spacerowaliśmy po zadbanym mieście, poznając jego zabytki. Na koniec mogliśmy przeżyć niezwykłą przygodę intelektualną w multimedialnym muzeum Brama Poznania i obejrzeć katedrę na Ostrowie Tumskim, gdzie znajdują się symboliczne groby pierwszych władców Polski. Był też czas na wycieczkowe pogaduchy, smakowanie kuchni wielkopolskiej czy poznawanie gwary, którą posługują się mieszkańcy Pyrlandii. To były dwa bardzo intensywne dni pełne wrażeń.

Harry Potter przeczytany!

W piątek (4 października) w naszej szkole odbył się konkurs czytania w angielskiej wersji językowej. W tym roku uczniowie zmierzyli się z fragmentem tekstu “Harry Potter and the chamber of secrets” J.K. Rowling. Na wyróżnienie, a zarazem na nagrody i dyplomy zasłużyli: Oskar Cholewiński z kl 7 A; Amelia Sołowiej z kl. 8A oraz  Zuzanna Niemyjska z kl 8A. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!!!

Same sukcesy z Janem Pawłem II

W ostatni czwartek i piątek, 26-27.09.2019 r. klasa 7a oracz część klasy 7c pojechały na wycieczkę śladami patrona szkoły. Pierwszym miastem, do którego zajechał autokar z żądnymi przygód uczniami, był Kraków. Na Rynku Starego Miasta okazało się, że ustawiona tam rzeźba głowy idealnie wpisała się w nastroje podróżujących – wszyscy mieli głowy otwarte na nowe wyzwania. A to był dopiero początek! W Muzeum, w podziemiach Rynku okazało się, że niektórzy ważą wg średniowiecznej miary 3 lub 4 kamienie, mają 4 łokcie lub kilka dłoni wysokości. Od przeliczania na kilogramy i metry nie rozbolała nikogo głowa tylko dzięki lekcjom pana Rybińskiego. Po drodze na Wawel zwiedziliśmy siedzibę Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zobaczyliśmy okno papieskie, gdzie Jan Paweł II spotykał się wieczorami z młodzieżą w trakcie swoich pobytów w Krakowie. Wawel zrobił wrażenie: nekropolia, dzwon Zygmunta, Kaplica Zygmuntowska, krużganki i jaskinia smoka, która okazała się średniowieczną karczmą dla zbójów. Tyle wiedzy i wrażeń na tak małej powierzchni. Głowa mała, by to spamiętać. Na szczęście, bezpośrednio po Wawelu pojechaliśmy do Wadowic na nocleg. Zanim jednak poszliśmy spać, była integracja w pokoju 120. Śpiewanie, gra na gitarze (i ukulele) rozbawiło wszystkich na tyle, że impreza przeniosła się na korytarz. Tam, po krótkim szkoleniu tańczyliśmy „Belgijkę”. Niestety, wspaniale rozpoczęty wieczór został przerwany przez ciszę nocną Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum – dom rodzinny Jana Pawła II i parafialny kościół, w którym został ochrzczony. W międzyczasie dziewczyny z 7c, wykorzystywały wolne chwilę, by…tańczyć, zwłaszcza na rynku w Wadowicach. Zjedliśmy też kremówki, a następnie pojechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Karol Wojtyła często pielgrzymował. Poza pięknym sanktuarium, zachwycaliśmy się krajobrazem. Malownicze góry, powoli przybierały już jesienne kolory. Po wizycie w Kalwarii Zebrzydowskiej, wróciliśmy do domu.Podsumujmy cele wycieczki:

Poznanie miejsc związanych z patronem szkoły – ukończone z sukcesem

Integracja – ukończone z sukcesem

Dobra zabawa – ukończone z sukcesem

Agnieszka Nowak

Zebranie Rady Rodziców

Pani Monika Lubańska – przewodnicząca Rady Rodziców informuje, że w dniu 27 września 2019 roku o godzinie 17.00 w stołówce Szkoły Podstawowej Nr 3  im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbędzie się zebranie Rady Rodziców z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.
 2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 3. Przyjęcie porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego zebrania Rady Rodziców.
 4. Przedstawienie przez Dyrekcję harmonogramu wydarzeń w okresie wrzesień – grudzień 2019r.
 5. Omówienie przez Dyrekcję projektu planu finansowego Szkoły na rok 2020.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania projektu planu finansowego Szkoły na rok 2020.
 7. Opracowanie planu pracy Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020.
 8. Dyskusja o wysokości składki na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2019/2020.
 9. Przygotowanie projektu rocznego preliminarza Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020.
 10. Dyskusja w sprawie zasadności powołania w Szkole stowarzyszenia działającego na rzecz uczniów.
 11. Wolne wnioski.
 12. Zamknięcie zebrania.