Wakacje czas zacząć!

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Nie był to z pewnością typowy rok szkolny, a więc i uroczystości zakończenia roku szkolnego nie były takie jak zwykle.

Dziś klasy trzecie i siódme spotkały się z wychowawcami na terenie zielonym za szkołą, odebrały świadectwa i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice odebrali również świadectwa uczniów klas pierwszych i drugich podczas spotkań z wychowawcami.

Uczniowie klas ósmych spotkali się z nauczycielami, wychowawcami i dyrekcją w sali gimnastycznej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Konferansjerem był uczeń kl. 8c – Dominik Kleina. Pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki wręczył – zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły – statuetki dla najlepszego absolwenta i najlepszej absolwentki. Najlepsza absolwentka to AMELIA SOŁOWIEJ z kl. 8a, która osiągnęła średnią 5,67. Najlepszy absolwent to ADRIAN PIOTROWSKI także z kl. 8a, który osiągnął średnią ocen 5,56. Wychowawcy – pani Agnieszka Kożuchowska, pani Joanna Sułek, pani Izabela Saganowska i pani Agnieszka Rycharska wraz z panem dyrektorem wręczyli świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy. W imieniu rodziców głos zabrała pani Małgorzata Ptasińska. Po części oficjalnej wychowawcy spotkali się po raz ostatni ze swoimi klasami. Kolejny rocznik zakończył naszą szkołę. Absolwentom życzymy szerokiej drogi – bądźcie dobrymi ludźmi, odważnie i mądrze podejmujcie decyzje, pamiętajcie, żeby wymagać od… siebie!

Wszystkim życzymy cudownych i bezpiecznych wakacji. Liczymy, że spotkamy się w szkole we wrześniu.

PODJĘLIŚMY WYZWANIE!

Zostaliśmy wytypowani przez Szkoły Salezjańskie do charytatywnego działania. Oczywiście – włączamy się do akcji!

Nominowani muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów. Jeżeli wykonają ćwiczenie – wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie – wpłacają minimum 10 zł na konto Kajtka! Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne 3 osoby. Pieniądze wpłacamy przez portal siepomaga na konto leczenia małego Kajtka.

Dziś podjęliśmy wyzwanie i dzięki kreatywności dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego udało się je zrealizować. Pompki i przysiady zrobione. Pieniądze wpłacone.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Nominowaliśmy kolejne trzy szkoły do tej charytatywnej zabawy.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszego wyzwania:

Letni konkurs ortograficzny

Portal www.dyktanda.pl zaprasza na II edycję konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii”. Jest on skierowany do osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu będzie miał miejsce już w piątek 26 czerwca, będzie on trwał aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają liczne wartościowe nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Znajdą się w nich m.in.: konsola do gier Xbox One X, hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter, dron X-Bee Drone 9.5 GPS, książki, sprzęt wakacyjny, gry video i wiele, wiele innych. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Dołączcie do zabawy i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs będzie się składał z 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy będą rywalizować w pięciu grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Im więcej dyktand uczestnik poprawnie rozwiąże, tym więcej punktów zdobędzie, co wpłynie na wyższą pozycję w rankingu. Serdecznie zachęcamy także do częstego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html .

Szkolenie dla uczniów klas ósmych

Zachęcamy uczniów klas ósmych do obejrzenia filmiku – instrukcji, jak korzystać z elektronicznego systemu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie dziś (wtorek) o godz. 14.00. Link poniżej:

http://v.przybysz.org.pl/

Poniżej zamieszczamy również informacje o sposobie przeliczania na punkty ocen na świadectwie, wyników egzaminu i szczególnych osiągnięć podczas procesu rekrutacji:

Rekrutacja dla szkół ponadpodstawowych na rok 2020-przeliczanie punktów

 

 

KWIETNIOWA GAZETKA – JUŻ JEST!

Redakcja szkolnego miesięcznika “Na marginesie” przygotowała dla swoich czytelników kwietniowe wydanie gazetki. Znajdziecie  w nim wywiad z panią pedagog na temat radzenia sobie z emocjami w czasie przymusowej izolacji, rozmowę z absolwentem o liceum przy Pięknej. Przeczytacie również sondę przeprowadzoną wśród uczniów na temat czerwcowych egzaminów ósmoklasisty, a także sondę wśród nauczycieli o ich pierwszych razach, czyli o tym, co w czasie pandemii zrobili po raz pierwszy w życiu. Proponujemy Wam też ciekawe książki do przeczytania i publikujemy ranking dobrych gier. Jak pandemia wygląda z perspektywy psa? – o tym też przeczytacie w naszej gazetce. Poza tym przepisy na wypieki i propozycje ćwiczeń do wykonania w domu. Gdyby ktoś z Was chciał pomóc w redagowaniu kolejnego numeru – zapraszamy do kontaktu z redakcją (izabela.saganowska@sp3mm.pl). Miłej lektury!

gazetka – kwiecień 2020

Marcowa gazetka – już jest!

Kochani, mimo przymusowej izolacji szkolni dziennikarze pracują. Oto publikujemy marcowy numer gazetki szkolnej. Będzie on wyjątkowo dostępny tylko w wersji on-line. Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów o zdalnym nauczaniu, kwarantannie, sposobach na nudę. Część artykułów poświęciliśmy zbliżającym się 600. urodzinom miasta. Dla ósmoklasistów przygotowaliśmy ofertę szkół ponadpodstawowych i wywiad z absolwentem. Jest też Strefa Malucha – dla młodszych uczniów i nasze stałe rubryki, takie jak niecodzienne święta czy szkolny przepiśnik. Zapraszamy do lektury!

gazetka – marzec 2020