Zebranie z rodzicami i dzień otwarty – ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy na wiosenne zebranie z rodzicami i dzień otwarty w dniu 26 marca (wtorek) według następującego harmonogramu:

  • godz. 16.00 – spotkanie wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów z oddziałów przysposabiających do pracy (w budynku OHP);
  • godz. 17.30 – spotkanie wychowawców z rodzicami w wyznaczonych salach lekcyjnych;
  • godz. 18.00-20.00 – indywidualne rozmowy, konsultacje rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów;

Informujemy, że dyrektor szkoły dostępny będzie dla rodziców w godz. 17.30-19.00.

 

Matematyczny początek wiosny

Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klas drugich, siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, wyniki poznamy w maju.

Kolorowy świat

Wszyscy jesteśmy różni i w różny sposób kolorowi, ale przez to świat jest weselszy, jak kolorowe skarpetki nie do pary – symbol niedopasowania społecznego. Uczniowie klas 1 i 2 przekonali się, że 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z zespołem Downa 3. Tego dnia każdy z nas był w kolorowych skarpetkach, a także tworzył kolorowe skarpetki.

Nowi uczniowie przywitani

We wtorek 19 marca naszą szkołę odwiedzili szóstoklasiści, którzy od września będą się razem z nami uczyć. Cieszymy się, że razem z nowymi uczniami przyszli również ich rodzice. Gości witaliśmy radośnie już przed szkołą – rozbrykana grupa jednorożców na czele z panią Agnieszką Nowak tańczyła i śpiewała, a podopieczni pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej puszczali z okien pokoju nauczycielskiego bańki mydlane. Zaraz po wejściu do szkoły goście otrzymali folder informacyjny i zielony lub niebieski papierowy kwiatek. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnie w szkolnej stołówce, gdzie Mikołaj i Dominik z 7c przedstawili prezentację o szkole, pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki powitał wszystkich i zachęcał do polubienia nowej szkoły oraz dbania o swój rozwój. Potem goście w dwóch grupach ruszyli, by poznawać nową szkołę. W sali teatralnej grupa aktorów pod kierunkiem pani Dagmary Kacprzyk przygotowała kabaretowy występ muzyczno-taneczny i quiz o szkole. W sali gimnastycznej dziewczyny pod kierunkiem pani Aldony Szewczyk zaprezentowały pokaz tańca, a potem szóstoklasiści mogli próbować swoich sił w tańcu, siatkówce i tenisie stołowym. Goście obejrzeli też pracownie przedmiotowe – wszędzie czekały na nich niespodzianki, prezentacje, a w sali chemicznej – nawet pokaz doświadczeń przygotowany przez podopiecznych pana Sławomira Rybińskiego. Nawet na korytarzu coś się działo. Redakcja szkolnej gazetki kierowana przez panią Agnieszkę Kożuchowską zorganizowała wystawę gazetek szkolnych wydawanych u nas nieprzerwanie co miesiąc od 2004 roku. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania.

Mamy nadzieję, że było to dla wszystkich przyjemne popołudnie, dzięki któremu choć trochę nowi uczniowie oswoili się z nową szkołą. Przypominamy, że w tym roku otworzyliśmy rekrutację także dla uczniów spoza Mińska Mazowieckiego. Chętni mogą składać podania w sekretariacie. Zapraszamy do nas!

π ≈ 3,141592 6535897932384626433832795028841971…

13.03.2019 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby  π. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą π – „Pi” to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14, ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, bywa nazywana ludolfiną. Nazwa „ludolfina” pochodzi od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena, który w 1610  roku obliczył wartość liczby Pi z dokładnością do 35 cyfr po przecinku. Obecnie znamy ponad 13 bilionów miejsc po przecinku tej liczby. W naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Liczby Pi, wykonując dla jubilatki piękne prace, jej poświęcone: plakaty, wiersze, rebusy, krzyżówki oraz zaszyfrowane rozwinięcie dziesiętne liczby Pi. Najpiękniejsze prace wykonali: Kacper Szczęsny z 3d, Anna Płochocka 8a, Maja Płochocka 3b oraz Julia Zawadzka z 3a. Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękują organizatorki Joanna Sułek i Barbara Czerwińska.

Główka pracuje

Gry planszowe i zabawy matematyczne pokazują inną stronę nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Przekonali się o tym uczniowie 2b. Postawili sobie ambitne cele. Quizy, zagadki matematyczne, szachy, tworzenie matematycznych pojęć. Brawo!

Trudna lekcja historii

Pamięć o żołnierzach wyklętych – temat trudny, ale jakże ważny w kształtowaniu świadomości młodego pokolenia. Uczniowie przeszli pod nasz lokalny mural, by spojrzeć na twarz “Łupaszki”. Poprzez lekturę książki 2b poznała bohaterkę tamtych czasów – Inkę – Danutę Siedzikównę. Słowa: “Zachowałam się jak trzeba” na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Zapraszamy do klas siódmych!

Serdecznie zapraszamy szóstoklasistów, którzy od września 2019r. zostaną uczniami naszej szkoły oraz ich rodziców na DZIEŃ PROMOCJI SZKOŁY, który odbędzie się 19 marca (wtorek) o godz. 18.00. Podczas spotkania przedstawimy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Będzie to dobra okazja do poznania kadry pedagogicznej, spotkania ze starszymi kolegami i koleżankami, obejrzenia szkolnych wnętrz, oswojenia się z nową szkołą. Otwieramy również rekrutację dla uczniów spoza Mińska Mazowieckiego. Zapraszamy w gościnne progi Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Z nami osiągniesz sukces!

Dzień liczby PI

W USA data 14 marca zapisywana jest jako 3.14, ponieważ tego dnia od roku 1988 obchodzimy Dzień Liczby Pi. Prosimy o przygotowanie prac dotyczących liczby Pi, np. wierszy, opowiadań, rebusów, zagadek. Autorów najpiękniejszych prac nauczycielki matematyki nagrodzą pięknymi ocenami. Prace można składać oczywiście do 14 marca.

Gościliśmy kandydatów na uczniów

Wtorkowe popołudnie (05.03) spędzili w naszej szkole kandydaci na przedszkolaków (“zerówkowiczów”) i pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Dzień Promocji Szkoły przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej wraz z dziećmi z naszych zeróweczek i klas 1-2. Nikt nie powie o szkole tyle, ile mogą pokazać występy dzieci. Były piosenki, tańce, ale i prezentacja ze zdjęciami ze szkolnego życia młodszych uczniów. Dorośli i dzieci mogli obejrzeć sale lekcyjne, a maluchy wziąć udział w zajęciach plastycznych. Przygotowalismy foldery dla zainteresowanych ofertą naszej szkoły i słodkie niespodzianki. To był miły wieczór. Cieszymy się, że tak wielu gości mogliśmy przyjąć i liczymy, że spotkany się we wrześniu. Elektroniczna rekrutacja do “zerówek” rusza 11 marca, a do klas pierwszych – 25 marca. ZAPRASZAMY! ROZPOCZNIJ z NAMI SZKOLNĄ PRZYGODĘ!

JĘZYK POLSKI JEST Ą-Ę

W lutym w naszej szkole panowała MODA NA POLSKI. Dziś (1 marca) nauczyciele poloniści i pan dyrektor nagrodzili uczniów, którzy wykazali się największym zaangażowaniem w polonistycznych konkursach.Spotkanie podsumowujące w sali teatralnej zorganizowała pani Agnieszka Kożuchowska – koordynatorka szkolnej MODY NA POLSKI. Nagrody odbierali uczniowie z klas młodszych, którzy zostali laureatami konkursu ortograficznego i małych “windowsów” oraz uczniowie klas starszych, którzy wywalczyli zaszczytne miejsca w konkursach indywidualnych i drużynowych. Dyplomy i nagrody przyznano także czterem nauczycielkom, które najlepiej poradziły sobie z dyktandem dla odważnych. Pomiędzy wręczaniem nagród uczestnicy spotkania mogli wysłuchać także kilku ciekawostek językowych i obejrzeć filmiki związane z poprawnością językową. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Bitwa o pączka

Organizatorem konkursu “Bitwa o pączka” z okazji Tłustego Czwartku była kl.8e wraz z wychowawczynią p. K. Kozłowską-Wyszogrodzką. Uczestnikami zabawy byli uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum oraz nauczyciele i dyrekcja. Zasady gry były bardzo proste. Każdy uczestnik dostał pączek i ten, który najszybciej zdołał go zjeść, wygrywał słodkie przekąski dla całej swojej klasy. Wszyscy bardzo się starali, ale najszybszy okazał się Paweł Jackowicz z klasy 3f. “Bitwa o pączka” okazała się świetną zabawą. Było mnóstwo śmiechu, a uczestnicy byli głośno dopingowani przez obserwatorów. (autorka wpisu – Martyna Boruc 8e)

Lekcja z podróżą w czasie

Dzięki spotkaniu z Panią dr Lillą Kłos uczniowie klasy 2b mieli niecodzienne zajęcia z edukacji polonistycznej. Dzieci przeniosły się w czasie o ponad sto lat i znalazły się w wiejskiej zagrodzie. Odkrywały tajemnice życia mieszkańców, poznawały narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Było dużo zagadek i ciekawostek. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

XXIV KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W SIENNICY

Dnia 26.02.2019 nasza szkoła wzięła udział w corocznym konkursie piosenki organizowanym przez Zespół Szkół w Siennicy. Do szkolnego etapu zgłosiło się wiele uczennic, niestety zasady konkursu pozwalały nauczycielom  wyłonić po jednym reprezentancie w każdej kategorii. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się Aleksandra Perczyńska klasa 7B, reprezentantka szkoły podstawowej oraz Zuzanna Zych klasa 3e reprezentantka szkoły ponadpodstawowej. Dnia 26.02.2019 w Siennicy odbyły się przesłuchania wszystkich kandydatów. Konkurencja była ogromna, a poziom konkursu wysoki. Nasze reprezentantki śpiewały utwory Selfish oraz Say something. Dnia 27.02.2019 zostały ogłoszone wyniki konkursu. Mimo wielu starań  i ogromnego trudu Oli nie udało się zdobyć nagrody.  Natomiast Zuzia Zych zdobyła III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Każda z naszych reprezentantek włożyła wiele starań, czasu i wysiłku w pracy nad piosenkami. Samo wystąpienie przed widownią obcych ludzi i jury jest stresujące i wymaga dużej odwagi. Gratulujemy sukcesów w etapie szkolnym i międzyszkolnym. Szczególnie zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w konkursach językowych! Szczególne podziękowania dla pani Agnieszki Nowak, która pomogła w wyłonieniu reprezentantek szkoły.