Informacje dla rodziców uczniów kl. 0-2

Informujemy, że pierwsze zebrania dla rodziców oddziałów przedszkolnych (“zerówki”) oraz klas pierwszych, które rozpoczynają naukę w roku szkolnym 208/2019, odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia według następującego harmonogramu:

  • 30 sierpnia 2018r. (czwartek) godz. 16.30 – zebranie dla rodziców uczniów kl. I
  • 30 sierpnia 2018r. (czwartek) godz. 17.30 – zebranie dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych

Jednocześnie informujemy, że zapraszamy rodziców z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i kl. 1 na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 31 sierpnia (piątek) w godz. 15.30-17.00.

Prosimy rodziców o zakup “wyprawek” dla dzieci z kl. 0-3 według poniższych spisów:

wyprawka – kl. 1

wyprawka – kl. II

wyprawka – zerówka

Przed nami wakacje!

Uczniowie kl. VII i II gimnazjum podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odebrali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i listy gratulacyjne dla rodziców z rąk wychowawców i pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Wręczono również statuetki dla najlepszych uczniów kl. VII i II. W klasach siódmych najwyższe średnie ocen osiągnęli: Julia Dworecka z 7d i Michał Mitura z 7a. W klasach drugich gimnazjum na edukacyjnym podium znaleźli się: Julia Zawadzka z 2a, Łukasz Kuźma z 2f i Kamil Urbanelis z 2b. Ośmioro uczniów otrzymało specjalną nagrodę od firmy językowej Conversa w postaci wakacyjnego kursu językowego. Pan dyrektor namawiał wszystkich do właściwego wykorzystania czasu i życzył bezpiecznych wakacji. Uczennice z kl. 2a pod kierunkiem pani Anny Lubienieckiej zaprezentowały taniec i poprowadziły uroczystość, zaś wychowankowie pani Renaty Ziółkowskiej z kl. 7b przygotowali radosne przedstawienie o Koziołku Matołku, który uczył się w naszej szkole. Teraz już można wakacyjnie odpoczywać. Do zobaczenia we wrześniu!

Pierwszaki zakończyły pierwszy rok w szkole

Pierwszy rok za nimi – uczniowie dwóch klas pierwszych otrzymali dyplomy ukończenia bardzo ważnej kl. 1 z rąk swoich wychowawczyń – pani Iwony Szulawskiej i pani Anny Majszyk oraz pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Zanim uczniowie uroczyście odebrali świadectwa, najpierw przed rodzicami, nauczycielami i uczniami wystąpili podopieczni pani Majszyk w części artystycznej. Były piosenki, wierszyki i dobre rady dotyczące bezpiecznych wakacji. Specjalnie dla najmłodszych uczniów w szkole wystąpili wychowankowie szkolnej “zerówki”, którzy razem z panią Martą Woźnicą i panią Lucyną Smużyńską zatańczyli wesoły taniec dinusiów. To była bardzo sympatyczna, radosna i rodzinna uroczystość. Teraz już można cieszyć się rozpoczętymi wakacjami. Wracajcie cali, zdrowi i wypoczęci we wrześniu. Do zobaczenia!

Pierwsza zerówka kończy rok szkolny

Zakończenie oddziału zerowego w naszej szkole odbyło się 21 czerwca bardzo uroczyście. Dzieci rozpoczęły to spotkanie od zatańczenia krakowiaka. Następnie wyróżniono wszystkich przedszkolaków medalami za wzorowe zachowanie. Podziękowania i życzenia wzruszyły rodziców i nauczycieli. Na koniec wszystkie dzieci na wspólne “hura” wyrzuciły w górę otrzymane birety, jak to bywa na niektórych wyższych uczelniach. Z takim mocnym zakończeniem zerówki można ruszyć w kolejny etap nauki. Życzymy powodzenia naszym przyszłym pierwszakom!

Karena – gratulacje!

Miło nam poinformować, że Karena Paździoch uczennica kl. 3b zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim “Gdzie są ludzie z tamtych lat, czy czas zatarł ślad?” organizowanym przez Poradnię Psychologczno-Pedagogiczną i Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim. Patronat nad konkursem objął starosta miński pan Antoni Jan Tarczyński i burmistrz miasta, pan Marcin Jakubowski. Karena dyplom odbierała podczas DNI POWIATU MIŃSKIEGO. Gratulujemy!

Wycieczka na wieś

19 czerwca dzieci z naszej zerówki pierwszy raz pojechały na wycieczkę. Zanim wyjechaliśmy, najwięcej emocji wzbudzało to, że mieliśmy jechać autokarem :). W Brzozówce koło Janowa czekało na nas moc atrakcji: poznaliśmy, jak się doi krowę, jak pracuje pan pszczelarz i w co musi się ubrać, by ochronić się przed pszczołami. Oglądaliśmy zwierzątka hodowlane, m.in. króliki, kozy i chińskie świnki. Dzieci wzięły też udział w  warsztatach muzycznych oraz plastycznych – wykonane malowidła na szkle zabrały jako pamiątki do domu. Pobyt w Brzozówce uświetniło nam jeszcze ognisko z kiełbaskami, przejażdżka traktorem i zabawy w labiryncie z siana. Och, co to był za wspaniały dzień!

Uroczyste zakończenie roku

Zapraszamy uczniów i ich rodziców na uroczystości zakończenia roku szkolnego, które odbędą się 22 czerwca (piątek) według następującego harmonogramu:

  • godz. 9.15 – uczniowie oddziałów przysposabiających do pracy;
  • godz. 10.15 – uczniowie kl. I;
  • godz. 11.30 – uczniowie kl. VII i II gimnazjum;
  • godz. 13.30 – uczniowie kl. III gimnazjum.

Parafia NNMP zaprasza na mszę dziękczynną za kończący się rok szkolny, która zostanie odprawiona 22 czerwca (piątek) o godz. 8.00 w kościele NNMP.

Trwają zapisy do świetlicy szkolnej

Do końca czerwca  oraz w pierwszym tygodniu września można składać wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019. Do wniosku należy dołączyć wypełnione oświadczenie dotyczące zatrudnienia rodzica. Wzory obu dokumentów można pobrać ze strony internetowej (poniżej) lub z sekretariatu szkoły.

swietlica_oswiadczenie

wniosek 2018 świetlica

Poniżej zamieszczamy również skład wyprawki, w jaką należy wyposażyć dziecko przyjęte do świetlicy szkolnej. Wyprawki należy przynieść we wrześniu.

wyprawka 2018-1

Jak być pewnym siebie?

-na tak postawione pytanie próbowała odpowiedzieć dziś Joanna Godecka, z którą spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie kl. 3b. Pani Joanna to trenerka, coach, specjalistka od budowania relacji, autorka książek dla młodzieży o dorosłych z zakresu rozwoju osobistego. Uczniowie wspólnie z bohaterką spotkania autorskiego zbudowali definicje pewności siebie, a potem pani psycholog wyjaśniała, w jaki sposób poczucie pewności siebie wpływa na relacje z innymi. Obrazowo opowiadała także o mechanizmach, które blokują w nas budowanie własnej wartości i szacunku do siebie samego i innych. Za aktywność w czasie spotkania Gabrysia Rybacka otrzymała voucher do mińskiego kina Muza.

Wolność dla zeszytu

To hasło stało się hasłem przewodnim ogólnopolskiej konferencji dla uczniów i nauczycieli zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ok zeszyt – ja tu się uczę”. We wtorkowe przedpołudnie Zamek Królewski w Warszawie gościł przedstawicieli szkół z całej Polski, którzy odważyli się na udział w niekonwencjonalnym projekcie dotyczącym takiego sposobu prowadzenia zeszytu przedmiotowego, który pozwala na pewien stopień samodzielności w formułowaniu notatek, ale jednocześnie zobowiązuje do wzięcia odpowiedzialności za ich formę i treść. W naszej szkole Ok zeszyt jest praktykowany na lekcjach j.polskiego i matematyki w niektórych klasach, a nauczycielem, który go promuje jest p. Joanna Sułek. To właśnie ona oraz czworo uczniów z klasy 3c – Natalia Sosnowska, Patrycja Konca, Aleksandra Popis oraz Paweł Kołodzik wzięli udział w prezentacji projektu. Na stoisku przygotowanym przez naszą ekipę znalazły się OK – zeszyty z matematyki i trzeba przyznać – cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji. P. Joanna Sułek z Pawłem Kołodzikiem wzięli również udział w panelu dyskusyjnym na temat zasad i celowości projektu Ok – zeszyt. Gdyby jeszcze towarzysząca ekipie p. Urszula Ćwiek, wicedyrektor, nie uparła się poprowadzić grupy do Zamku na skróty, które bynajmniej ze skrótami nie miały nic wspólnego….

Dzień Mamy i Taty

6 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy i Taty. Dzieci z zerówki z tej okazji wystawiły pantomimę pt. “Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” wg scenariusza p. Marty Woźnicy. Było bardzo kolorowo i wesoło. Przedstawienie rozpoczęto i zakończono wierszykiem i piosenkami dedykowanymi ukochanym rodzicom. Dzieci zebrały gromkie brawa i obdarowały Mamusie oraz Tatusiów własnoręcznie zrobionymi prezentami.