Pyszne Halloween!!

Halloween to święto  pochodząca z krajów anglojęzycznych. W tym dniu tradycyjnie przebieramy się za straszliwe stwory, a domy ozdabiane są lampionami z dyni zwanymi Jack-o’-lantern. W naszej szkole również pojawiła się dynia, ale jako składnik przepysznych halloweenowych potraw. Aż 18 uczniów przygotowało potrawy i  przepisy (w języku angielskim) na dania z dynią w roli głównej. Na długiej przerwie nauczyciele i uczniowie degustowali dania i oceniali ich walory smakowe. Wybór najlepszej potrawy był naprawdę trudny, szczególnie, że do spróbowania były tak różne rodzaje dań: placuszki, babeczki, dżemy, desery, ciasta, tort a nawet zupa!

Wyniki konkursu niebawem, a już dzisiaj dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zdolności kucharskich!

Nowi wolontariusze z Fundacji EBU

Stało się już tradycją, że jesienią witamy w naszej szkole młodych pełnych entuzjazmu ludzi z   różnych zakątków świata, którzy dzięki programowi EVS (Wolontariat Europejski) angażują się w działania Fundacji EBU. W czwartek gościli w naszej szkole, aby przybliżyć uczniom działania fundacji, a od najbliższego poniedziałku będą pojawiać się na lekcjach języka angielskiego.

Maj z EBU!

Od ubiegłego tygodnia na lekcjach języka angielskiego gościmy wolontariuszy z Fundacji EBU. Nowe twarze to Jacobop z Włoch, Gerald z Francji i Irene z Hiszpanii. Zajęcia jak zwykle obfitują w dużą ilość informacji kulturowych, praktyki umiejętności językowych a także radości i uśmiechu.

Sukcesy w Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej!

W czwartek 30 marca w uczennica klasy 3e i 2b wzięły udział w XIII Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Po zaciekłej rywalizacji i burzliwych obradach, jury przyznało następujące nagrody: Karena Paździoch zajęła I miejsce w kategorii języka niemieciego natomiast Marysia Piątkowska zajęła II miejsce w kategorii języka angielskiego. Uczennice urzekły jury przede wszystkim umiejętnościami językowymi i aktorskimi a także wdziękiem :).
Gratulujemy!!

 

“Everybody speaks English” czyli warsztaty językowe dla całej szkoły!

W piątek 7 marca przy okazji święta patrona Irlandii- Świętego Patryka- za sprawą nauczycieli języka angielskiego odbyły się warsztaty językowe dla całej szkoły. Nick Claws, anglik pracujący dla europejskiego programu edukacyjnego Nauka Bez Granic, przeprowadził w naszej szkole cztery 60 minutowe warsztaty w języku angielskim. Poziom warsztatów został dopasowany do poziomu językowego klas. I tak też klasy III brały udział w warsztatach “Street English, innit!”, w którym dowiedzieli się o różnicach między językiem oficjalnym i potocznym a także poćwiczyli zwroty w slangu ulicznym. Klas II i I uczestniczyły w warsztatach pt. “Weird Britain”- były to warsztaty kulturowe o różnych przedziwnych i śmiesznych zwyczajach Brytyjczyków z życia codziennego. Na koniec klasy językowe dostały dodatkowe warsztaty o Irlandii i obyczajach związanych ze Św. Patrykiem.
Uczniowie z chęcią posługiwali się językiem angielskim udzielając się w zadaniach i dyskusjach.

Z pewnością kolejne warsztaty językowe odbędą się w przyszłych latach. 🙂

 

 

Tydzień języka niemieckiego

W grudniu przekonaliśmy się, że języki obce nie są nam obce. Skończył się właśnie obfity w wydarzenia Tydzień Niemiecki. W Konkursie Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Poprawne rozwiązania nagradzano oceną celującą. Kalendarze adwentowe były domeną klas II i III. Uczniowie klas pierwszych wykonali przepiękne kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim. Dyktando świąteczne przyciągnęło wielu pasjonatów ortografii. Szkoła przybrała świąteczny wystrój – do czego przyczyniły się eksponowane prace uczniów. Na lekcjach świątecznych gościliśmy Jael – wolontariuszkę z księstwa Liechtenstein. Przy piernikach i żelkach Haribo rozwiązaliśmy wiele świątecznych rebusów. Język niemiecki i dialekt alemański nie mają już dla nas wielu tajemnic.

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek – przedstawienia w przedszkolach.

W związku z trwającym w szkole miesiącem językowym oraz z uwagi na przypadający na grudzień Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek uczennice klasy 3g zaprezentowały w dwóch pobliskich przedszkolach przedstawienie w języku angielskim pt. „Little Red Riding Hood”. Dziewczęta wybrały scenariusz dobrze znanej wszystkim bajki o Czerwonym Kapturku i po przetłumaczeniu go na język angielski wraz z nauczycielką przygotowały przedstawienia dla najmłodszych.
W przedstawienia wplecione zostały piosenki, które pozwoliły na czynny udział w wydarzeniu przedszkolaków i zachęciły ich do oglądania przedstawienia. Dodatkowo, po przedstawieniu dla dzieci zorganizowane zostały gry i zabawy językowe umożliwiające najmłodszym zapamiętanie poznanych słów i zwrotów oraz dobrą zabawę. Wszyscy dobrze się bawili a uczennice klasy 3g (klasa językowa) miały możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności.

COOLturalnie po raz trzeci!

To już trzeci rok reprezentanci klas drugich sprawdzają swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych w konkursie “COOLturalnie o UK i USA”. Pierwszy etap wyłonił trzy drużyny – II c, II e i II g , które w finałowej rozgrywce oceniało jury – pani dyrektor Urszula Ćwiek i zeszłoroczni zwycięzcy klasa III D. Wśród finałowych pytań znalazły się takie ilustrowane filmem lub zadawane przez samego Harrego Pottera.

Najlepiej w rywalizacji drużynowej poradziła sobie klasa II g, drugie miejsce zajęła II c, a na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie z klasy II e.

Gratulujemy!!! 🙂

 

Christmas Fun and Games !

W ubiegły piątek klasa językowa 3G podczas wycieczki do Warszawy uczstniczyła w warsztatach językowych zorganizowanych przez Europejski Program Edukacyjny Nauka Bez Granic pt. Christmas Fun and Games. Kolejnymi punktami wycieczki było poznawanie historii Uniwerytetu Warszawskiego podczas wycieczki po kampusie oraz lekcja wychowania fizycznego z instruktorem na trampolinach.

Jeśli dziś wtorek, to jesteśmy w …

Zima za oknem, ale dzięki wolontariuszom Fundacji EBU uczniowie mogli choć na chwilę przenieść do w cieplejsze miejsca. W ramach miesiąca języków obcych uczniowie udali się w podróż po Europie. W Mikołajki gościliśmy w Hiszpanii, w środę (7.12) zwiedziliśmy Francję, a wtorkowe popołudnie (13.12) spędziliśmy we Włoszech. Wolontariusze na lekcjach przeprowadzili warsztaty o swoich krajach, na których uczniowie mogli dowiedzieć się o zwyczajach i spróbować wymówić łamańce językowe. Na przerwach czekały ich quizy, muzyka i tradycyjny potrawy. Za wspaniałe podróże bez ruszania się z miejsca dziękujemy wolontariuszom!

The Queen and King of Grammar 2016!

W czawrtek 8 grudnia w ramach tygodnia z językiem angielskim odbył się konkurs na Królową i Króla gramatyki języka angielskiego. Uczniowie klas III stoczyli zacięty bój z zadaniami gramatycznymi na 4 poziomach trudności.

Po trawjącej pół godziny rywalizacji ogłoszono wynik:
Tytuł Quenn and King of Grammar zdobyli: Michalina Smoleńska oraz Oskar Sułek z klasy III e !!!!!

Gratulujemy!!!!!
P.S Ceremonia koronacji juz wkrótce podczas podsumowania miesiąca językowego. 🙂

Konkurs Coolturalnie – etap I rozstrzygnięty

W środowe popołudnie przedstawiciele klas drugich przystąpili do pierwszego etapu konkursu “Coolturalnie o UK i USA”. Pytania o następcę tronu Wielkiej Brytanii czy stolicę stanu California najmniej problemu sprawiły przedstawicielom klas II g, II e i II c, którzy już 19 grudnia wezmą udział w wielkim finale.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

INO ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Dnia 6. 12. 2016 r. uczniowie klasy I e (językowo-turystycznej) rywalizowali w szkoleniowych zawodach na orientację „InO ze świętym Mikołajem”. Arenę zmagań, rozgrywających się w przepięknej zimowej scenerii, stanowił las w okolicach wsi Gliniak. Wśród początkujących orientalistów najlepiej poradziła sobie z odnalezieniem jedenastu punktów kontrolnych drużyna w składzie: Zuzanna Zych, Michalina Mikucewicz, Klaudia Piotrkowicz i Agata Foryś. Podczas wycieczki nie zabrakło akcentów krajoznawczych i regionalnych. Młodzież zwiedziła Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich oraz podziwiała starą sosnę, od niedawna noszącą imię Wszebora. Aby tradycji stało się zadość, na uczestników imprezy czekała niespodzianka – słodkie Mikołajkowe prezenty od wychowawczyni klasy p. Ilony Krupy.

English rules in December!

Grudzień zaczął się na dobre, dlatego w szkole nastał czas na keep-calm-and-join-the-english-weekjęzyki obce!
Już od poniedziałku (5.12) w szkole zapanuje moda na język angielski!
Liczne konkursy oraz pełne atrakcji przerwy, na których zagoszczą nasi przyjaciele z Fundacji EBU.
Poniżej zamieszczamy grafik wydarzeń w tym tygodniu. Szczegóły są dostępne na tablicy informacyjnej pod pokojem nauczycielskim.
Przeczytajcie, zapamiętajcie i bierzcie udział!

Od poniedziałku do piątku (5.12- 8.12)WORD FISHING (konkurs językowy dla klas I)
Wtorek (6.12)DZIEŃ HISZPAŃSKI
Środa (7.12)DYKTANDO ( dla klas I, II, III ) oraz I etap konkursu COOLTURALNIE O UK I USA (konkurs dla klas II) oraz DZIEŃ FRANCUSKI
Czwartek (8.12)THE QUEEN AND KING OF GRAMMAR ( konkurs gramatyczny dla przedstawicieli klas III)
Piątek (9.12)BRYTYJSKIE STOISKO JĘZYKOWE oraz DZIEŃ BRYTYJSKI