Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

W dniu 8 października nad zalewem w Siedlcach odbyły się Międzypowiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły. Anna Szylberg zajęła 1 miejsce, Maja Markiewicz wybiegała 7 lokatę, a Kacper Tomasiuk zajął 12 miejsce. Obie dziewczyny awansowały do biegów wojewódzkich, które odbędą się na wiosnę.

Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych

W dniu 5 października na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej i przyległych mu  terenach leśnych odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Bardzo dobrze spisała się nasza sztafeta damska, zajmując 3 miejsce. W składzie drużyny wystąpiły: Anna Szylberg 8a, Maja Markiewicz 7d, Weronika Wójcik 8c,  Michalina  Gąsior 8c,  Weronika Kruk 8c, Martyna Kopacz 8c i Zuzia Obrębska 8c. Gratulacje!

8f na kajakach

7 czerwca klasa 8f wraz z wychowawczynią p.A.Szewczyk i współwychowawcą p.T. Rutą wybrała się na spływ kajakowy doliną Liwca. Młodzież pokonała trasę Zaliwie Szpinki – Wyszków (wieś), czyli 15,7 km. w czasie 3,5 godziny. Jest to bardzo malowniczy odcinek rzeki, o dość silnym nurcie i ostrych zakrętach. Na rzece występują tutaj liczne przeszkody naturalne. Pogoda była znakomita na kajakowanie.

III Maraton Fitness za nami.

W piątek 31 maja nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali uczniom solidną dawkę ćwiczeń. Na 3 i 4 lekcji odbył się Maraton Fitness. Pan K.Chłopik przeprowadził  aerokick,p. A. Szewczyk – tabatę, a E. Mroczek jogę. W tym roku po raz pierwszy ćwiczyli z nami uczniowie klas młodszych, a mianowicie 2a i 1a. Dziękujemy za wspólną zabawę!

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ.

W dniu 30 maja odbyły się w naszej szkole Halowe Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż. Wśród chłopców I miejsce zdobył Michał Kubik wynikiem 158 cm.,drugi był Filip Rek, a trzecie miejsce wyskakał Mikołaj Dębski. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Ewelina Rechnio wynikiem 135 cm., druga była Basia Podlaska. Konkurs przeprowadził p. T. Ruta. Gratulacje dla skoczków!

Lekkoatleci na Regionie

17 maja nasi lekkoatleci walczyli o medale w Siedlcach. Bardzo dobrze spisała się nasza  męska sztafeta olimpijska, która zajęła 2 miejsce. W sztafecie pobiegli: Mikołajczyk Michał, Młot Jakub, Szczęsny Kacper i Dębski Mikołaj. W biegu na 600 m. bezkonkurencyjna była Wiktoria Wróbel, zajmując I miejsce. W biegu na 400 m. III miejsce wywalczył Jakub Młot. Miejsca medalowe zajęły też dziewczyny w skoku wzwyż. Rechnio Ewelina – III miejsce, Dróżdż Julia – II miejsce. Bardzo dobrze spisała się nasza sztafeta damska 4×100 m., która zajęła 4 miejsce. W sztafecie pobiegły: Lubieniecka Marta, Sulej Klaudia, Rechnio Ewelina i Grzesińska Julia. Lekkoatletów czekają teraz zawody wojewódzkie w Warszawie 31 maja. Gratulacje!!!

PŁYWACY NA WOJEWÓDZTWIE.

15 maja w Ożarowie Mazowieckim reprezentacja pływaków z naszej szkoły uczestniczyła w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowych i Indywidualnych Zawodach w Pływaniu. Obie nasze sztafety zajęły 8 miejsce. W sztafecie dziewcząt wystąpiły: Lubieniecka Marta, Zawadka Marta, Bakuła Milena, Mikucewicz Michalina, Wróbel Wiktoria i Wilk Marysia. W męskiej sztafecie popłynęli: Fałek Szymon, Czopek Jakub, Jedynak Michał, Parol Kacper, Drozdowski Mateusz i Młot Jakub.

sukcesy lekkoatletów w powiecie.

We wtorek 14 maja reprezentacja lekkoatletów z naszej szkoły walczyła o medale na zawodach powiatowych. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny z klas gimnazjalnych w biegach rozstawnych 4x100m.,które zajęły I miejsce. W sztafecie wystąpiły: Marta Lubieniecka, Klaudia Sulej, Ewelina Rechnio i Julia Grzesińska. Natomiast  chłopcy z klas gimnazjalnych zajęli I miejsce w sztafecie olimpijskiej. W reprezentacji pobiegli: Mikołajczyk Michał, Młot Jakub, Szczęsny Kacper i Dębski Mikołaj. Nasza młodzież zdobyła też wiele medali w kategoriach indywidualnych. Najlepszą sprinterką z naszej szkoły okazała się Martyna Kruk, która zajęła 3 pozycję. W biegu na 200 m. druga była Małgorzata Kijek, drugie miejsce zdobyła też Marta Zawadka w biegu na 300 m. Na 400 m. bezkonkurencyjny okazał się Jakub Młot. W biegu na 600 m. podium opanowały Wiktoria Wróbel, która była pierwsza i Julia Zawadzka, która przybiegła na drugim miejscu. Złoty medal na 800 m. wywalczyła Marta Lubieniecka, a na 1500 m. trzecie miejsce zajął Jakub Krawczyk. W konkurencjach technicznych też zdobyliśmy trochę medali. W skoku wzwyż  złote  medale zdobyły: Ewelina Rechnio i Julia Dróżdż, a Milena Bakuła wywalczyła drugie miejsce. W skoku wzwyż chłopców klas gimnazjalnych I miejsce wyskakał Bartek Kotara, a II miejsce – Bartosz Sowa. W konkurencji skoku w dal Julia Grzesińska zdobyła 2 miejsce, a Kacper Szczęsny 3 miejsce. Wszyscy zakwalifikowali się na zawody regionalne w Siedlcach, które odbędą się 17 maja. Gratulacje!!!

NASI BIEGACZE NA REGIONIE

W dniu 11 października biegacze z naszej szkoły startowali na zawodach w Siedlcach. Rewelacyjnie spisały się Wiktoria Wróbel, która zajęła I miejsce i Julia Kurek – 5 miejsce. Obie dziewczyny awansowały do zawodów wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowali też: Julia Zawadzka, Marta Lubieniecka, Filip Rek i Mikołaj Dębski.

NA TATRZAŃSKICH SZLAKACH

Dobre wspomnienia z gór

We wtorek, 25 września klasy VIII f i połowa klasy VIII a wraz z wychowawczyniami, panią Aldoną Szewczyk i panią Barbarą Czerwińską oraz panem Tomaszem Rutą wyruszyły na wycieczkę w góry. Pierwszy dzień upłynął na przejeździe autobusem do miejsca noclegowego oraz zwiedzaniu słynnych miejsc Krakowa, takich, jak: katedra na Wawelu, Uniwersytet Jagielloński czy chociażby Okno Papieskie. Nie mogło zabraknąć również słynnej rzeźby Smoka Wawelskiego i trasy, którą przemierzali królowie w drodze na koronację.

Drugiego dnia wycieczkowicze rozpoczęli wędrówkę po górach. Dzięki obecności pani przewodniczki poszerzyli swoją wiedzę na temat tatrzańskiego ekosystemu oraz bezpiecznie dotarli do celu, jakim była Rusinowa Polana. Stamtąd rozciąga się malowniczy widok na Tatry. Była też okazja spróbować przepysznego oscypka z bacówki. W drodze powrotnej na uczniów i nauczycieli czekała kaplica, postawiona na miejscu, w którym podobno ukazała się kiedyś Matka Boska. Wieczorem nadszedł czas na relaks, czyli wizytę w termach Bania. Wycieczkowicze korzystali z licznych atrakcji: zjeżdżalni, sztucznej fali i basenu termalnego na zewnątrz.

Trzeci dzień był najintensywniejszy ze wszystkich. Wejście na Sarnią Skałę nie należało do łatwych. Na ostatnim odcinku szlaku polały się łzy i nie wszyscy zdecydowali się wejść na sam szczyt. Na tych, którzy się zdecydowali i wykazali się wytrzymałością, czekała niemała satysfakcja i piękna panorama. Ostatniego, czwartego dnia uczniowie z opiekunami odwiedzili multimedialne muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wjechali wyciągiem krzesełkowym na słynną Wielką Krokiew. Jeszcze tylko spacer po Krupówkach, zakup pamiątek – i trzeba było wracać do domu.

Wycieczki górskie mają swoją specyfikę. Wędrówka po górach bywa mozolna i trudna, ale trzeba dodać, że tym razem większości wycieczkowiczów dopisywały humory, a cały wyjazd upłynął w przyjemnej atmosferze.

Autorką tekstu jest Pola Rokicka.

7F na kajakach.

W dniu 18 czerwca klasa 7f wraz z wychowawczynią p. A.Szewczyk i współwychowawcą p.T. Rutą wybrała się na spływ kajakowy rzeką Liwiec. Młodzież kajakowała  na trasie Kisielany – Zaliwie  Szpinki (9,3 km.). Nie obyło się bez wywrotek na trasie. Po dwu i półgodzinnym wysiłku fizycznym wszyscy zasiedliśmy  przy  wspólnym ognisku. Trochę zmęczeni, ale wszyscy cali i  szczęśliwi wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.