NASI BIEGACZE NA REGIONIE

W dniu 11 października biegacze z naszej szkoły startowali na zawodach w Siedlcach. Rewelacyjnie spisały się Wiktoria Wróbel, która zajęła I miejsce i Julia Kurek – 5 miejsce. Obie dziewczyny awansowały do zawodów wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowali też: Julia Zawadzka, Marta Lubieniecka, Filip Rek i Mikołaj Dębski.

NA TATRZAŃSKICH SZLAKACH

Dobre wspomnienia z gór

We wtorek, 25 września klasy VIII f i połowa klasy VIII a wraz z wychowawczyniami, panią Aldoną Szewczyk i panią Barbarą Czerwińską oraz panem Tomaszem Rutą wyruszyły na wycieczkę w góry. Pierwszy dzień upłynął na przejeździe autobusem do miejsca noclegowego oraz zwiedzaniu słynnych miejsc Krakowa, takich, jak: katedra na Wawelu, Uniwersytet Jagielloński czy chociażby Okno Papieskie. Nie mogło zabraknąć również słynnej rzeźby Smoka Wawelskiego i trasy, którą przemierzali królowie w drodze na koronację.

Drugiego dnia wycieczkowicze rozpoczęli wędrówkę po górach. Dzięki obecności pani przewodniczki poszerzyli swoją wiedzę na temat tatrzańskiego ekosystemu oraz bezpiecznie dotarli do celu, jakim była Rusinowa Polana. Stamtąd rozciąga się malowniczy widok na Tatry. Była też okazja spróbować przepysznego oscypka z bacówki. W drodze powrotnej na uczniów i nauczycieli czekała kaplica, postawiona na miejscu, w którym podobno ukazała się kiedyś Matka Boska. Wieczorem nadszedł czas na relaks, czyli wizytę w termach Bania. Wycieczkowicze korzystali z licznych atrakcji: zjeżdżalni, sztucznej fali i basenu termalnego na zewnątrz.

Trzeci dzień był najintensywniejszy ze wszystkich. Wejście na Sarnią Skałę nie należało do łatwych. Na ostatnim odcinku szlaku polały się łzy i nie wszyscy zdecydowali się wejść na sam szczyt. Na tych, którzy się zdecydowali i wykazali się wytrzymałością, czekała niemała satysfakcja i piękna panorama. Ostatniego, czwartego dnia uczniowie z opiekunami odwiedzili multimedialne muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wjechali wyciągiem krzesełkowym na słynną Wielką Krokiew. Jeszcze tylko spacer po Krupówkach, zakup pamiątek – i trzeba było wracać do domu.

Wycieczki górskie mają swoją specyfikę. Wędrówka po górach bywa mozolna i trudna, ale trzeba dodać, że tym razem większości wycieczkowiczów dopisywały humory, a cały wyjazd upłynął w przyjemnej atmosferze.

Autorką tekstu jest Pola Rokicka.

7F na kajakach.

W dniu 18 czerwca klasa 7f wraz z wychowawczynią p. A.Szewczyk i współwychowawcą p.T. Rutą wybrała się na spływ kajakowy rzeką Liwiec. Młodzież kajakowała  na trasie Kisielany – Zaliwie  Szpinki (9,3 km.). Nie obyło się bez wywrotek na trasie. Po dwu i półgodzinnym wysiłku fizycznym wszyscy zasiedliśmy  przy  wspólnym ognisku. Trochę zmęczeni, ale wszyscy cali i  szczęśliwi wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.

SIÓDMOKLASIŚCI NA CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Czwartkach Lekkoatletycznych w dniach 19.04, 26.04, 10.05, 17.05, 24.05. Finał imprezy odbył się 4 czerwca.
Julia Sawka i Nikola Murawska biegały na 600m i skakały w dal
Szymon Fałek i Jan Barankiewicz biegali na 1000m i rzucali piłeczką palantową
Piotr Krawczak skakał w dal
Ola Posiewka biegała na 60m i skakała w dal
Agata Tkaczyk biegała na 60m i rzucała piłeczką palantową
Rafał Mazurek biegał na 300m i skakał w dal

Były to zawody, które kończą się ogólnopolskim finałem w Łodzi w dniach 15-16 czerwca. Opiekunem i trenerem drużyny była P. Olga Pechcin.

ZAWODY REGIONALNE W LEKKOATLETYCE.

W dniu 30 maja reprezentacja lekkoatletów z naszej szkoły rywalizowała na Międzypowiatowych Zawodach Lekkoatletycznych w Siedlcach. Najwyższe osiągnięcia uzyskali: Ala Zugaj – I miejsce w konkurencji pchnięcie kulą, Zuzanna Sitek – III miejsce w biegu na 800 m. i Wiktoria Wróbel – IV miejsce w biegu na 600m.  W zawodach wystąpili poza tym: Edyta Lubaszka, Marta Lubaszka, Magda Malinowska, Julia Grzesińska, Marcel Piętka, Bartosz Sowa i Kuba Brodzik.

MARATON FITNESS.

W dniu 29 maja uczniowie naszej szkoły mogli przez dwie godziny lekcyjne intensywnie poćwiczyć różne formy fitness. Nauczyciele wychowania fizycznego: p. A. Szewczyk, p. O. Pechcin i p. K. Chłopik, poprowadzili zajęcia ze step aerobiku, tabaty i kick aerobiku. Na następny maraton fitness zapraszamy za rok.

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ.

Środa 06.06.2018 na trzeciej przerwie obiadowej w hali sportowej uroczyste zakończenie Szkolnej Ligi Piłki Nożnej  – ZAPRASZAM!!

Szkolna Liga Piłki Nożnej to: 8 Drużyn, 64 młodych piłkarzy, 7 kolejek ligowych, 560 minut piłkarskich zmagań. 23 maja odbyła się ostatnia kolejka ligowa. Tego dnia wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego, rozstrzygnęły się wszelkie wątpliwości.

Zapraszam do relacji z wydarzenia:
Mistrzami sezonu 2018 zostali piłkarze drużyny Tęcza Rochocice w składzie: Jakub Szlendak(K), Bartłomiej Misiurski, Aleksander Cyran, Kacper Szczęsny, Michał Mikołajczyk, Bartosz Sowa, Bartosz Bembnowicz, Bartłomiej Turczyk. Trzeba przyznać, że zawodnicy nie pozostawili cienia wątpliwości i pozostali bezapelacyjnie mistrzami. Wszystkie mecze wygrane  oraz komplet punktów to rzeczywiście spory wyczyn. Drugie miejsce zdobyła drużyna Kółko Różańcowe, której można pogratulować nie tylko dobrej gry w piłkę, ale również tak zwanego team spirit. Niezależnie od wyników meczy wśród młodych piłkarzy widać było radość z samego wydarzenia oraz wzajemne wsparcie. Skład Vice Mistrzów przedstawia się następująco: Jakub Piwek(K), Łukasz Płóciennik, Patryk Bartnicki, Maciej Kopeć, Piotr Wielkopolanin, Filip Kurowicki, Kacper Kurowicki oraz Daniel Krupieńczyk.
Na ostatnim stopniu podium uplasowali się zawodnicy Apteki Ewenement. Można rzec, że są to gospodarze boiska. Gdyż chłopaki trenują na nim w każdy piątek od dwóch lat, nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważne jest czucie pola i oswojenie się z obiektem sportowym. W tym przypadku właśnie to oraz nienaganne umiejętności pozwoliły zdobyć podium. W skład Apteki Ewenement wchodzą: Dawid Rudnicki(K), Krystian Chmielewski, Wojtek Tomasiuk, Dominik Rochaczewski, Mateusz Kucharski, Aleksander Michałowski, Jakub Kulma oraz Emil Komuda.
Tuż za podium drużyna Toronto Niggaz, której zabrakło dosłownie jednego punktu, do trzeciej pozycji. Oczywiście czwarte miejsce to też bardzo dobry wynik. Chociaż, każdy sportowiec wie, że jest to najtrudniejsza do pogodzenia się pozycja. W drużynie na wyróżnienie zasługuje Bartosz Wocial, jego precyzyjne strzały niejednokrotnie zaskoczyły bramkarza rywali. Piąte miejsce w klasyfikacji zajęła drużyna El Wariatto, bardzo dobrze grający piłkarze, jednak brak zgrania i trudności w przestawieniu się z boisk ligowych na wymiary orlika spowodowały tylko, a może aż, piątą lokatę. Piłkarze Wariatów sporo zawdzięczają swojemu bramkarzowi Kacprowi Banasiakowi, którego bramkarskie robinsonady wprawiały w osłupienie napastników.
Na szóstej pozycji uplasowała się ekipa FC Czarnobyl, która zawsze uśmiechnięta, wesoła z sporą dawką humoru podchodziła do spotkań – tak należy robić, każdy sport ma wywoływać uśmiech, radość oraz wyciągnąć z nas same dobre emocje. Warto dodać, że to jedyna drużyna, w której składzie pojawiły się dziewczyny. Na wyróżnienie zasługuje Martyna Rokita – piłkarka na co dzień trenująca w Klubie pokazała, że dziewczyny też potrafią grać, a nawet zdobywać bramki ! Na siódmym miejscu piłkarze SB Mafiji, trzeba zaznaczyć, że to jedyna reprezentacja siódmych klas.
Piłkarzy SB Mafiji należy pochwalić, za grę fair play. Pomimo niewielkich szans na wygrane przychodzili w pełnym składzie, walczyli do końca oraz kibicowali innym drużynom. Bardzo miło jest widzieć młodych ludzi, którzy wspierają starszych kolegów.
Ostatnie miejsce zajęła drużyna, której niestety zabrakło sił, chęci, zapału oraz wiary we własne możliwości. Piłkarze z tej drużyny po drugiej kolejce poddali się bez walki i oddali walkowery.
Szkoda, bo Ci młodzi ludzie naprawdę mają umiejętności…
Dziękuję wszystkim drużynom za miłą atmosferę podczas rozgrywek, za wzajemny szacunek oraz pokazanie, że można rywalizować w zdrowej, sportowej atmosferze.
Organizator, sędzia, nauczyciel wychowania fizycznego – Piotr Lichota

SZKOLNA SIATKÓWKA KLAS SIÓDMYCH.

W dniu 28 maja mieszane drużyny klas siódmych, rozegrały turniej piłki siatkowej. Zespoły składały się z czterech chłopców i dwóch dziewcząt. Miejsce I zajęła klasa 7F, II – 7d, a III była klasa 7B. kolejne miejsca zajęły klasy:7a i 7e. Turniej został rozegrany w ramach miesiąca sportu w naszej szkole. Organizatorami byli  panowie T. Ruta i K. Chłopik.

MISTRZOSTWA POWIATU W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH

15 maja na stadionie miejskim przy ul. Budowlanej mogliśmy podziwiać zmagania lekkoatletów z całego powiatu mińskiego. Bardzo dobrze wypadła nasza reprezentacja.

I miejsce wybiegała sztafeta dziewcząt klas trzecich w składzie: Lubaszka Edyta, Malinowska Magdalena, Piechowicz Zuzanna i Sitek Zuzanna. Sztafeta dziewcząt klas młodszych zajęła 4 miejsce. W drużynie wystąpiły: Kruk Martyna, Podlaska Basia, Wiewióra Julia i Kulma Weronika. Odnieśliśmy też kilka sukcesów w konkurencjach indywidualnych.W biegu na 800 m.I miejsce zajęła Zuzanna Sitek,a w Biegu na 600 m.bezkonkurencyjna była Wiktoria Wróbel. W konkurencjach technicznych Ala Zugaj i Kuba Brodzik zajęli 2 miejsca w pchnięciu kulą. W skoku wzwyż Maja Podlaska była 2, Milena Bakuła wyskakała 1 miejsce, Bartosz Sowa – 2 miejsce,a  Marcel Piętka zajął 3 lokatę. W skoku w dal Julia Grzesińska zajęła 2 miejsce na podium. Wszyscy młodzi lekkoatleci awansowali na zawody regionalne w Siedlcach, które odbędą się 30 maja. Życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKOKU WZWYŻ.

W ramach miesiąca sportu, dnia 9 maja odbył się w naszej szkole Halowy Konkurs Skoku Wzwyż. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Ewelina Rechnio, II była Asia Wieczorek, a na III miejscu uplasowała się Edyta Lubaszka. W kategorii chłopców I miejsce zajął Daniel Krupieńczyk , II miejsce- Marcel Piętka, a III miejsce wyskakał Bartosz Sowa. Gratulacje!!!

MAJ MIESIĄCEM SPORTU.

W maju zapraszamy sympatyków sportu do rywalizacji sportowej w ramach miesiąca sportu w naszej szkole. Proponujemy Mistrzostwa szkoły w Skoku Wzwyż (08.05), Maraton Fitness (22.05), Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców kl. 7 (21.05) i Szkolną Ligę piłki Nożnej Chłopców. Dokładne informacje u nauczycieli wychowania fizycznego i na plakatach.

Turniej Siatkarski Wiosna 2018.

Dnia 18 marca 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt “Wiosna 2018”. Turniej jest co roku organizowany przez klub M.K.S Olimp. W zawodach biorą udział dziewczęta z klas siódmych. Nasza reprezentacja w składzie: Klaudia Tomporowska, Juli Duszczyk, Michalina Ciechańska, Martyna Kruk, Basia Podlaska, Daria Lewandowska, Julia Dróżdż, Julia Wiewióra, Martyna Kawka i Wiktoria Chorążewicz (k), zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem i trenerem podczas turnieju był p. P.Lichota.