MAJ MIESIĄCEM SPORTU.

W maju zapraszamy sympatyków sportu do rywalizacji sportowej w ramach miesiąca sportu w naszej szkole. Proponujemy Mistrzostwa szkoły w Skoku Wzwyż (08.05), Maraton Fitness (22.05), Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców kl. 7 (21.05) i Szkolną Ligę piłki Nożnej Chłopców. Dokładne informacje u nauczycieli wychowania fizycznego i na plakatach.

Turniej Siatkarski Wiosna 2018.

Dnia 18 marca 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt “Wiosna 2018”. Turniej jest co roku organizowany przez klub M.K.S Olimp. W zawodach biorą udział dziewczęta z klas siódmych. Nasza reprezentacja w składzie: Klaudia Tomporowska, Juli Duszczyk, Michalina Ciechańska, Martyna Kruk, Basia Podlaska, Daria Lewandowska, Julia Dróżdż, Julia Wiewióra, Martyna Kawka i Wiktoria Chorążewicz (k), zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem i trenerem podczas turnieju był p. P.Lichota.

III A NA KAJAKACH.

W dniu 19.06 klasa III a wybrała się na ostatnią klasową wycieczkę. Tym razem pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: p.A. Szewczyk i p.T. Ruty młodzież kajakowała na trasie Zaliwie Szpinki  – Wyszków, na rzece Liwiec. Po przebyciu 15 kilometrowej trasy, niektórzy bardzo zmęczeni,  inni cali mokrzy, ale wszyscy zdrowi i szczęśliwi, wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.

Zielona Szkoła na Mazurach.

Klasy III A i III C, pod opieką swoich wychowawczyń, p.A. Szewczyk i p. I. Reszelskiej -Maćkowiak oraz p. M. Boruckiej, trzy dni (31.05- 02.06) gościły w ośrodku wypoczynkowym Gwarek na Mazurach.Uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesującym programie animacyjnym, zorganizowanym przez instruktorów z ośrodka.Brali udział w warsztatach interpersonalnych i kulinarnych,uczyli się strzelać z łuku, pokonywali przeszkody w parku linowym i mieli zajęcia z survivalu, na których uczyli się jak przetrwać w lesie. Ostatniego dnia wycieczki młodzież zwiedziła Twierdzę Boyen i Giżycko.

.

 

 

 

DWUBÓJ NOWOCZESNY.

W dniu 30 maja odbyły się w Mińsku Mazowieckim Międzypowiatowe Zawody w Dwuboju Nowoczesnym dziewcząt i chłopców. Zawody składały się z dwóch konkurencji: pływania (100 m.) i biegu (1000 m.). Bardzo dobrze spisały się nasze pierwszoklasistki, zajmując 2 miejsce na podium. W reprezentacji szkoły wystąpiły: Kasia Szczepańska, Milena Bakuła, Michalina Mikucewicz i Marysia Wilk. Milena Bakuła dodatkowo zajęła 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W zawodach brali też udział chłopcy, ostatecznie zajmując 11 pozycję. Drużynę reprezentowali: Jakub Czopek,Jakub Młot i Michał Jedynak.

Sukcesy lekkoatletów w Regionie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi lekkoatleci na zawodach regionalnych w Siedlcach, które odbyły się 23 maja.Sztafeta 4×100 m. dziewcząt klas 3, w składzie: Julia Karwowska, Agnieszka Grabarczyk, Dominika Makuch i Paulina Czekała, zajęła 2 miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się też męska sztafeta olimpijska. W sztafecie pobiegli:  Michał Nalazek( 800m.), Płudowski Dawid (400 m.), Makos Bartosz (200 m.) i Ostrowski Jakub (100 m.) Doskonale zaprezentował się Dawid Płudowski w biegu na 200m, ostatecznie zajmując II miejsce oraz Bartosz Makos, który w konkurencji 400m., wybiegał IV pozycję.W konkurencjach technicznych sukces odniosła Agnieszka Grabarczyk, zajmując I miejsce w skoku wzwyż. W pchnięciu kulą nasza zawodniczka, Ala Zugaj, była druga.Wysokie V miejsce zajęła też Edyta Lubaszka, w konkurencji skok wzwyż. W zawodach uczestniczyli też Korzeniewska Julia, w biegu na 400 m.,Lisiecki Kamil, w biegu na 1500 m oraz Jakub Michalik – skok wzwyż. Gratulujemy młodym lekkoatletom i życzymy dalszych sukcesów na zawodach wojewódzkich!

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ.

8 maja rozpoczęła się Szkolna Liga Piłki Nożnej dla uczniów naszego gimnazjum. Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn, w każdej po 8 młodych piłkarzy. W sumie 48 osób.
Rozgrywki odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach 17:00 – 19:00, a miejscem zmagań jest orlik przy Zespole Szkół im. K. Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (Budowlanka). Czas gry to 30 minut. Organizatorami zawodów są :Olga Pechcin oraz Piotr Lichota.Serdecznie zapraszamy do kibicowania nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej szkoły !

 

ZAPROSZENIE NA MARATON FITNESS

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Maratonie Fitness w dniu 24 maja ( środa). Impreza odbędzie się na 3 i 4 lekcji w hali sportowej. Zajęcia poprowadzą: p. Aldona Szewczyk – aerobik, p.Olga Pechcin – tabata i p. Kamil Chłopik – aerokic. Ostatnią część, czyli streching, poprowadzimy wspólnie. Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego, do wtorku 23 maja. Przyjdź i poćwicz z nami!

 

PŁYWACY KLAS I ZDOBYLI PUCHAR.

 25 kwietnia pływacy z naszej szkoły startowali na VII Mistrzostwach Klas I w Pływaniu o Puchar Dyrektora MOSiR. Reprezentacja klas pierwszych wywalczyła I MIEJSCE i po raz siódmy zdobyła  puchar. W składzie reprezentacji wystąpili: Bakuła Milena, Duszczyk Ola , Jakóbowicz Wiktoria, Lubieniecka Marta, Mikucewicz Michalina, Wilk Marysia, Zdybel Martyna, Bielecki Szymon, Chłopik Szymon, Czopek Jakub, Jackowicz Paweł, Jedynak Michał, Kotara Bartłomiej, Młot Jakub, Ołtarzewski Michał, Parol Kacper, Siwek Norbert, Sowa Bartosz. Gratulacje!!!

Mistrzostwa Szkoły w Skoku Wzwyż.

W dniu 11 kwietnia odbyły się szkolne zawody w skoku wzwyż. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Agnieszka Grabarczyk, II – Edyta Lubaszka, a na III miejscu uplasowała się Kinga Barańska. Wśród chłopców najwyższą lokatę zajął Emil Komuda. Na II miejscu był Sebastian Abramowski, a III miejsce przypadło Jakubowi Michalikowi. Niezwykłym gościem na naszych szkolnych zwodach był V-ce Mistrz Polski Seniorów  w Skoku Wzwyż z 2000 r. p. Rafał Kazimierczak (2,22). Skoczek zaprezentował naszym uczniom technikę flop skoku wzwyż i udzielał cennych wskazówek podczas konkursu.

Piłkarski sukces chłopców z OHP.

                       Dwa dni, 10 i 11 marca, trwał X Wojewódzki Turniej  Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Hufców Pracy. Ambitni reprezentanci miasta nad Srebrną zaprezentowali znakomite przygotowanie, co przełożyło się na zajęcie I MIEJSCA w turnieju. Ośmioosobowy zespół, prowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Tomasza Rutę oraz wychowawcę mińskiego OHP p. Piotra Nowickiego, reprezentowali: Marcin Endzel, Krystian Fijałek, Jakub Kowalczyk, Mateusz Kozłowski, Dawid Ostrowski, Marcin Przewłocki, Łukasz Rozalski i Mateusz Witkowski. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Łukasz Rozalski. Gratulujemy!

SUKCESY PŁYWAKÓW W REGIONIE

21 marca na basenie w Mińsku Mazowieckim odbyły się Międzypowiatowe Zawody w Pływaniu Sztafetowym i Indywidualnym. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety pływackie. chłopcy zajęli II MIEJSCE,  a dziewczęta III MIEJSCE. W drużynie chłopców wystąpili:Jaczewski Patryk,  Bembnowicz MateuszTomusiak WojciechWojnarski Wiktor, Czopek Jakub i Bielecki Szymon. W sztafecie dziewcząt popłynęły: Piątkowska Marysia, Dąbrowska Kasia, Sado Julia, Rosołek Ola, Szczepańska Kasia i Bakuła Milena. W zawodach indywidualnych miejsca na podium uzyskali: Bakuła Milena – I miejsce w stylu grzbietowym i IV miejsce w stylu dowolnym, Szczepańska Kasia – III miejsce w stylu dowolnym oraz Czopek Jakub – II miejsce w stylu dowolnym i IV miejsce w stylu grzbietowym. W zawodach naszą szkołę reprezentowali też: Mikucewicz Michalina, Lubieniecka Marta, Parol Kacper, Jedynak Michał i Młot Jakub.