OFERTA WAKACYJNA

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do skorzystania z oferty wypoczynku w następujących miejscach:

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Piłsudskiego 1A –  “Wakacje na Zielonym Wzgórzu” w okresie od 1 lipca do 28 sierpnia 2019 r. w godzinach 10.00-17.00 dla dzieci w wieku 6 do 17 lat.

Muzeum Ziemi Mińskiej z siedzibą przy ul. Okrzei 16 – warsztaty muzealne “Wakacje 2019 w muzeum” w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. w godzinach 10.00-11.30 dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Pełna oferta wypoczynku na stronach internetowych w.w. instytucji.

 

Debatujemy o używkach

W dniach 8 i 9 maja 2019r. uczniowie klasy II A oraz wszystkich klas siódmych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Panią Monikę Wnuk i  Pana Grzegorza Pazia z Zespołu Pedagogów „Dezyderia”. Programy profilaktyczne Dabata (dla uczniów klas starszych) i Cukierki (dla uczniów klas młodszych) sfinansowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To były swobodne zajęcia o ważnych dla młodzieży sprawach. Uczniowie docenili dobry kontakt z prowadzącymi, ciekawą formę zajęć i ważność poruszanych problemów.

Oferta Mińskiego Centrum Profilaktyki

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą Mińskiego Centrum Profilaktyki z siedzibą w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Tuwima 1. W ofercie placówki są bezpłatne porady specjalistów z dziedziny psychologii, prawa, psychoterapii i socjoterapii, przeciwdziałania narkomanii i przemocy.

Ponadto od 1 lutego 2019 w Centrum prowadzone są dodatkowe dyżury adresowane do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, borykających się z trudnościami natury psychologicznej i emocjonalnej. Konsultacje w tej dziedzinie odbywają się w każdy piątek 11.30-14.30.

Szczegółowa oferta w załączniku.

oferta Mińskie Centrum Profilaktyki

Zmiany w płatności za obiady

 

UWAGA!!!

OD 1.01.2019r. nastąpiła zmiana NUMERU KONTA BANKOWEGO!!!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim

ul. Budowlana 2

42 9226 0005 0024 4617 2000 0010

Prosimy, aby w tytule płatności zostały zawarte następujące informacje:
Imię i nazwisko dziecka, klasa oraz dopisek: Wyżywienie za miesiąc…..

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad korzystania ze stołówki szkolnej, opłaty za żywienie od 1 stycznia 2019 r. będą naliczane na koniec miesiąca.

Opłaty za styczeń 2019 roku prosimy dokonywać w terminie do 8 lutego 2019 r.

 

Nie dopalaj się, bo się spalisz

4 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach akcji „Pod Parasolem”. Za sprawą Pana Macieja Szczodrowskiego, trenera Centrum Profilaktyki Społecznej, „rozłożono na czynniki pierwsze” istotny problem dopalaczy. Znaleziono odpowiedzi na pytania: czym są i jak działają narkotyki i dopalacze, jakie szkody wywołują. Ponadto wyjaśniono mechanizm powstawania uzależnień i wskazano jak odmawiać propozycji narkotykowej czy też obalać mity dealera. Znaleziono odpowiedzi na pytania; jak unikać kontaktu z dealerem; dlaczego i jak marihuana szkodzi; dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne; jak rozpoznać zachowania ponarkotykowe, gdzie szukać pomocy? To była zdecydowanie dobra lekcja profilaktyki. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za jej sfinansowanie.

Mówimy “NIE” cyberprzomocy

Czym jest cyberprzemoc? Jakie zachowanie w sieci jest do niej zaliczane? Jak zachować się, będąc ofiarą lub świadkiem cyreprzemocy? Co grozi jej sprawcy? Gdzie szukać pomocy? Na te inne pytania odpowiedzi znaleźli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy podczas apelu w dniu 16 listopada wprowadzili siódmoklaslstów w świat Internetu. Przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie wraz z włączeniem myślenia zagwarantują brak przykrych niespodzianek podczas korzystania z sieci.

Przytulasy ze schroniska

W ostatni piątek października Aleksandra Duszczyk z klasy III E, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, zorganizowała apel o pracy wolontariackiej w schronisku. Uczniowie poznali historię Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, zakres prac wolontariuszy oraz dowiedzieli się jak wygląda procedura adopcyjna w schroniskach. Ola opowiedziała też o codzienności w schronisku, w którym jest wolontariuszką. Ponadto, Samorząd Uczniowski z okazji Światowego Dnia Zwierząt (04.10) oraz Światowego Dnia Kundelka (25.10) zorganizował dwie akcje pod wdzięcznie brzmiącą nazwą “Przytulasy ze schroniska”. Zorganizowano wystawę zdjęć psów i kotów naszych uczniów oraz zbiórkę darów na rzecz schroniska w Celestynowie. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w akcjach Samorządu serdecznie dziękujemy! Do podziękowań przyłącza sie także pan Łukasz Balcer -dyrektor w.w. schroniska.

Dzień uśmiechu!

W miniony piątek dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały Dzień Uśmiechu. Z tej okazji namalowały farbami
symbole żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, będącej wyrazem ich wewnętrznej radości. Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Wiem. Czuję… Pomagam!

Nasi najmłodsi uczniowie przystępują do projektu „Wiem. Czuję… Pomagam!”, stworzonego przez Kulczyk Foundation. Klasa 2A wraz z wychowawczynią p. Iwoną Szulawską i pedagogiem szkolnym p. Martyną Stachowicz rozpoczęła cykl zajęć od tematu „Piotruś i Żółty Talerz”. Ich celem było dostrzeżenie przez uczniów wartości dzielenia się z innymi oraz unikania etykietowania ludzi. Dzieci wysłuchały bajki, a następnie przygotowały kanapki dla koleżanki lub kolegi. Po skończonym posiłku zostały odegrane scenki, które pokazały, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. „Dzielenie się z innymi jest fajne!” – to motto podsumowujące zajęcia.