Oferta Mińskiego Centrum Profilaktyki

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą Mińskiego Centrum Profilaktyki z siedzibą w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Tuwima 1. W ofercie placówki są bezpłatne porady specjalistów z dziedziny psychologii, prawa, psychoterapii i socjoterapii, przeciwdziałania narkomanii i przemocy.

Ponadto od 1 lutego 2019 w Centrum prowadzone są dodatkowe dyżury adresowane do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, borykających się z trudnościami natury psychologicznej i emocjonalnej. Konsultacje w tej dziedzinie odbywają się w każdy piątek 11.30-14.30.

Szczegółowa oferta w załączniku.

oferta Mińskie Centrum Profilaktyki

Zmiany w płatności za obiady

 

UWAGA!!!

OD 1.01.2019r. nastąpiła zmiana NUMERU KONTA BANKOWEGO!!!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Mińsku Mazowieckim

ul. Budowlana 2

42 9226 0005 0024 4617 2000 0010

Prosimy, aby w tytule płatności zostały zawarte następujące informacje:
Imię i nazwisko dziecka, klasa oraz dopisek: Wyżywienie za miesiąc…..

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad korzystania ze stołówki szkolnej, opłaty za żywienie od 1 stycznia 2019 r. będą naliczane na koniec miesiąca.

Opłaty za styczeń 2019 roku prosimy dokonywać w terminie do 8 lutego 2019 r.

 

Nie dopalaj się, bo się spalisz

4 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach akcji „Pod Parasolem”. Za sprawą Pana Macieja Szczodrowskiego, trenera Centrum Profilaktyki Społecznej, „rozłożono na czynniki pierwsze” istotny problem dopalaczy. Znaleziono odpowiedzi na pytania: czym są i jak działają narkotyki i dopalacze, jakie szkody wywołują. Ponadto wyjaśniono mechanizm powstawania uzależnień i wskazano jak odmawiać propozycji narkotykowej czy też obalać mity dealera. Znaleziono odpowiedzi na pytania; jak unikać kontaktu z dealerem; dlaczego i jak marihuana szkodzi; dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne; jak rozpoznać zachowania ponarkotykowe, gdzie szukać pomocy? To była zdecydowanie dobra lekcja profilaktyki. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za jej sfinansowanie.

Mówimy “NIE” cyberprzomocy

Czym jest cyberprzemoc? Jakie zachowanie w sieci jest do niej zaliczane? Jak zachować się, będąc ofiarą lub świadkiem cyreprzemocy? Co grozi jej sprawcy? Gdzie szukać pomocy? Na te inne pytania odpowiedzi znaleźli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy podczas apelu w dniu 16 listopada wprowadzili siódmoklaslstów w świat Internetu. Przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie wraz z włączeniem myślenia zagwarantują brak przykrych niespodzianek podczas korzystania z sieci.

Przytulasy ze schroniska

W ostatni piątek października Aleksandra Duszczyk z klasy III E, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, zorganizowała apel o pracy wolontariackiej w schronisku. Uczniowie poznali historię Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, zakres prac wolontariuszy oraz dowiedzieli się jak wygląda procedura adopcyjna w schroniskach. Ola opowiedziała też o codzienności w schronisku, w którym jest wolontariuszką. Ponadto, Samorząd Uczniowski z okazji Światowego Dnia Zwierząt (04.10) oraz Światowego Dnia Kundelka (25.10) zorganizował dwie akcje pod wdzięcznie brzmiącą nazwą “Przytulasy ze schroniska”. Zorganizowano wystawę zdjęć psów i kotów naszych uczniów oraz zbiórkę darów na rzecz schroniska w Celestynowie. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w akcjach Samorządu serdecznie dziękujemy! Do podziękowań przyłącza sie także pan Łukasz Balcer -dyrektor w.w. schroniska.

Dzień uśmiechu!

W miniony piątek dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały Dzień Uśmiechu. Z tej okazji namalowały farbami
symbole żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, będącej wyrazem ich wewnętrznej radości. Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Wiem. Czuję… Pomagam!

Nasi najmłodsi uczniowie przystępują do projektu „Wiem. Czuję… Pomagam!”, stworzonego przez Kulczyk Foundation. Klasa 2A wraz z wychowawczynią p. Iwoną Szulawską i pedagogiem szkolnym p. Martyną Stachowicz rozpoczęła cykl zajęć od tematu „Piotruś i Żółty Talerz”. Ich celem było dostrzeżenie przez uczniów wartości dzielenia się z innymi oraz unikania etykietowania ludzi. Dzieci wysłuchały bajki, a następnie przygotowały kanapki dla koleżanki lub kolegi. Po skończonym posiłku zostały odegrane scenki, które pokazały, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. „Dzielenie się z innymi jest fajne!” – to motto podsumowujące zajęcia.

Wzbogaciliśmy artystycznie Festyn Rodzinny

16 września uczniowie naszej szkoły porwali serca publiczności występami wokalno-teatralnymi i tanecznymi. Przedstawiciele klas II a i II b zaśpiewali piosenkę z Akademii Pana Kleksa “Witajcie w naszej bajce”. Następnie młodzi aktorzy z klas I a i I b wcielili się w postacie seniorów brawurowo wykonując utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów “Wesołe jest życie staruszka”. W tanecznych układach zaprezentowały się uczennice klas II i VIII. Liwia i Nikola z II a zatańczyły do piosenki Camili Cabello “Havana”, a podopieczne pani Aldony Szewczyk wykonały układ z pomponami do utworu Toca Toca. Kupując watę cukrową i popcorn wsparliśmy rehabilitację Adriana. To było udane wrześniowe popołudnie.

Mińskie Centrum Profilaktyki zaprasza

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do zapoznania się z ofertą bezpłatnej pomocy terapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej i prawnej dla osób z problemem alkoholowym lub narkomanii oraz ofiar przemocy w rodzinie, członków ich rodzin oraz innych osób, w tym młodzieży, chcących korzystać z przedstawionej oferty Mińskiego Centrum Profilaktyki z siedzibą przy ul. Juliana Tuwima 1 w Mińsku Mazowieckim (półpiętro budynku Zarządu Gospodarki Komunalnej).
Od września b.r. zakres świadczonych terapii i porad zwiększył się o dyżur psychologa Pani Magdaleny Sędek oraz liczbę godzin porad prawnych Pana Pawła Bartczaka.

Zakres poradnictwa psychologa Pani Magdaleny Sędek, adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców borykających się z różnymi trudnościami natury psychologiczno – emocjonalnej,
i obejmuje:
– konsultacje wychowawcze – porady i wskazówki dla rodziców w sytuacji pojawienia się problemów związanych z rozwojem, edukacją i wychowywaniem dzieci;
– pomoc psychologiczną i zajęcia o charakterze terapeutycznym dla dzieci i młodzieży będące indywidualnym wsparciem dla nich.
Konsultacje w tym zakresie odbywają się, w każdy poniedziałek w godzinach 15.00-18.00. Warunki lokalowe Centrum gwarantują osobom zgłaszającym się do niego dyskrecję i komfort psychiczny.

Spółdzielnia “PRZEŁOM” zaprasza na festyn

Wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i przyjaciółmi zapraszamy w najbliższą niedzielę 16 września na dużą i małą scenę Miejskiego Domu Kultury na Rodzinny Festyn organizowany przez Spółdzielnię “Przełom”. Już od godziny 13.00 zaplanowano występy muzyczne, sportowe i teatralne. Na scenie zobaczymy też najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas festynu zbierane będą pieniądze na rehabilitację ucznia klasy trzeciej Adriana Dąbrowskiego. Nie siedź w domu. Przyjdź, pobaw się, pomóż. Szczegóły na plakacie.

Nie dopalaj się, bo się spalisz

bdr

W poniedziałek 18 czerwca tuż przed rozpoczęciem wakacji uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Macieja Szczodrowskiego, trenera Centrum Profilaktyki Społecznej z Milanówka. W luźnej atmosferze “rozłożono na czynniki pierwsze” istotny problem dopalaczy. Znaleziono odpowiedzi na pytania: czym są i jak działają narkotyki i dopalacze, jakie szkody wywołują. Ponadto wyjaśniono mechanizm powstawania uzależnień i wskazano jak odmawiać propozycji narkotykowej czy też obalać mity dealera. Znaleziono odpowiedzi na pytania; jak unikać kontaktu z dealerem; dlaczego i jak marihuana szkodzi; dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne; jak rozpoznać zachowania ponarkotykowe – podstawy zachowania w sytuacji krytycznej – gdzie szukać pomocy? To była dobra lekcja szczególnie na wakacyjny czas.

Kuba zastąpi Karenę

Po przeprowadzonych w czwartek 14 czerwca wyborach znamy decyzję uczniów w sprawie przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w kolejnym roku szkolnym. Najwięcej uczniów zaufało Jakubowi Czopkowi właśnie na niego odając swój głos. Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce Barbara Podlaska
II miejsce Olga Danielak
IV miejsce Szymon Falek
V miejsce Anna Królak
VI miejsce Michalina Ciechańska
VII miejsce Martyna Kruk i Agata Tkaczyk
VIII miejsce Jakub Krawczyk i Sylwia Rybak
IX miejsce Gabriela Rolf i Karolina Skolimowska

Gratulujemy i czekamy na ciekawe szkolne przedsięwzięcia.