Zebranie Rady Rodziców

Informuję, że w dniu 14 kwietnia 2021 (środa) o godz. 18.30 odbędzie się zebranie on-line Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Tematem spotkania jest ustalenie zasad finansowania z funduszy RR nagród w konkursach oraz kwestia zakończenia roku szkolnego. W zebraniu uczestniczy tylko 1 przedstawiciel z każdej klasy. Informację o danych osoby, która będzie reprezentować trójkę klasową należy przesłać na adres mailowy: rada.rodzicow@sp3mm.pl

Monika Lubańska-przewodnicząca Rady Rodziców

 

Niezwykły kalendarz na kwiecień

I kolejny miesiąc za nami… W kwietniu fundacja Action for Hapiness zachęca nas do podjęcia aktywności fizycznej, wyjścia na zewnątrz i zadbania o swoje ciało! Nie wszyscy musimy biegać maratony – są prostsze rzeczy, które dodadzą sił i pozytywnej energii. Wyjdź na spacer do parku, odłóż telefon, zobacz i poczuj wiosnę. A może właśnie dziś uznaj sen za priorytet i połóż się do łóżka wcześniej niż zwykle. Niech kwiecień będzie aktywny.

Zima w obiektywie-akcja SU

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się w fotograficzną akcję zatrzymania zimy w obiektywie. Na fotografiach ujęliście i siebie, i Waszych pupili i piękne widoki z bliższej i dalszej okolicy. Zima potrafi być piękna. Zresztą zobaczcie sami.

Niecodzienny kalendarz na marzec

W marcu fundacja Action for Hapiness znów zachęca nas do działania. Poświęćmy trochę czasu, aby zatrzymać się i zajrzeć w to, co naprawdę ważne. Zajrzyjmy do naszego wnętrza. Uczenie się, aby być bardziej uważnym i świadomym, może czynić cuda dla naszego dobrego samopoczucia we wszystkich dziedzinach życia. Niech marzec będzie uważny; zauważ piękno dookoła siebie, doceń bliskich i otaczającą Cię przyrodę. Znajdź czas dla siebie i swoich bliskich, a świat stanie się piękniejszy.

Zrób zdjęcie w zimowej scenerii

Za oknem zima: biało, mroźno i pięknie. Dlatego Samorząd Uczniowski zachęca uczniów klas 4, 7 i 8 do  uwiecznienia pięknych kadrów. Zrób zdjęcie zimowego krajobrazu, a może sfotografuj siebie lub swojego zwierzaka na śniegu. Zdjęcie prześlij do 7 marca na adres mailowy opiekuna Samorządu Uczniowskiego: justyna.kolodziejczyk@sp3mm.pl. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Trening bezpieczeństwa w sieci dla całej rodziny

Drodzy Rodzice, zachęcam do podjęcia wspólnej, rodzinnej aktywności na rzecz poprawy bezpieczeństwa w sieci. Poniższy poradnik “Asy Internetu” ma na celu przekazanie dzieciom umiejętności, dzięki którym będą mogły korzystać z zasobów sieci w przyjemny i bezpieczny sposób. Zawiera zestaw kilku konkretnych ćwiczeń poświęconych zagadnieniom związanym z obecnością dzieci w Internecie. Każde ćwiczenie zostało uzupełnione o zwięzłe porady, jak przeprowadzić ważne rozmowy w gronie rodzinnym. Nie tylko w zimowe wieczory jest doskonały czas, aby o tym porozmawiać.

20190529_ASY Poradnik dla rodziny (1)

9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. Celem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 9 lutego, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu zainauguruje konferencja dla rodziców i nauczycieli nadawana on line w dniu 9 lutego w godzinach 17:00-20:30. Uczestniczyć w nim można dzięki transmisji na stronie www.dbi.pl. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie: http://www.saferinternetday.org. oraz https://www.saferinternet.pl/

Niecodzienny kalendarz na luty

Styczeń już za nami, więc czas na kolejną odsłonę niecodziennego kalendarza. Po raz kolejny z cennymi wskazówkami przychodzi fundacja „Action for hapiness”. Teraz potrzebujemy siebie bardziej niż kiedykolwiek! W lutym skupmy się na kontaktach z innymi i podejmowaniu starań, aby być dobrym przyjacielem. Nasze akty dobroci wpływają na o wiele więcej ludzi, niż nam się wydaje. Do tego wzmacniają nasze własne hormony szczęścia! W stresujących chwilach ludzie wokół nas mogą odczuwać napięcie, więc spróbujmy zachować spokój, poświęćmy czas na słuchanie i okazywanie współczucia. Hasło na luty: „Najlepszy sposób, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego.”

Ależ było kolorowo…

W piątek 29 stycznia mimo ogromu bieli za oknem nasz szkolny świat stał się kolorowy. Wszystko za sprawą ogromnej rzeszy uczniów i nauczycieli, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i wzięli udział jego akcji “Dzień kolorowych skarpetek”. Tego dnia różnobarwne stopy i stópki przemierzały korytarze. Kolorów nabrały też lekcje realizowane drogą on-line. Było dużo radości i śmiechu, szczególnie przy fotografowaniu kolorowych stylizacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Międzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej. I z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Dzień kolorowych skarpetek

W ramach Międzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej, Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do obchodów Dnia Kolorowych Skarpet. W dniu 29 stycznia czyli w najbliższy piątek załóż kolorowe skarpety, zrób zdjęcie i wyślij na adres opiekuna SU : justyna.kolodziejczyk@sp3mm.pl. Z nadesłanych fotografii stworzymy kolaż, który opublikujemy na stronie szkoły.  Dodaj koloru do codziennej stylizacji  i rozwesel otoczenie.

Zawsze jest jakieś wyjście

W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej  pomocy  psychologicznej dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z  Fundacją Drabina Rozwoju uruchomiło poradnię on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego. Poradnia    on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką   pomoc zapewniają. Portal poradni on-line wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności. W okresie  pandemii duża grupa  dzieci, rodziców  i   nauczycieli wymaga  natychmiastowej pomocy i wsparcia. Stworzenie w poradni on-line profili   poradni   psychologiczno-pedagogicznych wraz  ze  specjalistami daje szansę na szybkie  dotarcie do podopiecznych ze swojego regionu. Więcej szczegółów na stronie : https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl/#0

Świąteczne życzenia od klasy III A

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa III A chce złożyć najlepsze życzenia: uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom administracyjno-obsługowym szkoły. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!
Zapraszamy do obejrzenia naszego świątecznego filmiku, stworzonego specjalnie dla Was.

https://drive.google.com/file/d/16yFzdLqwfUHrfBbf5OEM6aEH7DStEmB9/view?usp=sharing

Niezwykłe adwentowe zadania

W klasie 1a od początku grudnia, uczniowie rozpoczęli odliczanie do świąt. Z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji zadań z kalendarza adwentowego: piekli pierniczki, zdobili bombki, szukali śladów zimy. Każde zadanie to wielkie wyzwanie, a nagroda to cudowny uśmiech i radość w sercu. Nie wierzycie? Zobaczcie sami;