I Ty zostań mińskim COOLturystą

W słoneczne czwartkowe popołudnie 28 listopada Michał Gałązka-przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zabrał uczniów klas 7a i 7c na niecodzienny spacer ulicami naszego miasta. Na szlaku Coolturalnej ścieżki odkrywaliśmy bardziej lub mniej znaną historię osób i miejsc ważnych dla miasta. Za wizytę we wskazanych miejscach i poprawne odpowiedzi na pytania zbieraliśmy wirtualne dukaty.

Coolturalna ścieżka to inicjatywa Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Spacer można rozpocząć w dowolnie wybranym punkcie trasy. Kręte ścieżki miasta można przemierzać także ze smartfonem (w systemie Android 4.3 oraz nowszym), po zainstalowaniu aplikacji „mrowkaplus” pobranej ze sklepu Google Play. Zejdź z kanapy, poznaj miasto, zostań COOLturystą.

Zebranie Rady Rodziców

W dniu 04 grudnia 2019 roku o godzinie 17.30 w Sali nr 2 Szkoły Podstawowej Nr 3  im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbędzie się zebranie Rady Rodziców z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.
 2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 3. Przyjęcie porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego zebrania Rady Rodziców.
 4. Omówienie projektu nowego Regulaminu Rady Rodziców.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia nowego Regulaminu Rady Rodziców.
 6. Przedstawienie informacji o sytuacji finansowej Rady na dzień 01 grudnia 2019 roku, w tym o funduszach zgromadzonych w akcji „Cegiełka na zakup Sztandaru Szkoły” oraz stanie konta z 1% z podatku za rok 2018 zgormadzonych w Fundacji „Młodzi-Młodym”,
 7. Przedstawienie informacji o zasadach organizacji balu karnawałowego w roku szkolnym 2019/2020.
 8. Wolne wnioski.
 9. Zamknięcie zebrania.

Ponadto zachęcam członków Rady Rodziców do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców, która odbędzie się w dniu 7.12. 2019 w Warszawie (szczegóły konferencji w załącznikach poniżej)

Monika Lubańska Przewodnicząca Rady Rodziców

projekt nowego Regulaminu Rady Rodziców

4 ogolnopolska konferencja rad rodzicow

IV Ogolnopolska Konferencja RR Program

 

Samorząd Uczniowski dla bezpieczeństwa w sieci

W ramach szkolnej akcji POD PARASOLEM w dniu 19 listopada zaprosiliśmy uczniów klas siódmych do wspólnej podróży przez świat multimediów. Internet jest dzisiaj platformą wymiany informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Za pośrednictwem sieci dokonuje się transakcji finansowych, kupuje w wirtualnych sklepach i obsługuje konta bankowe. Niestety, w sieci bywa niebezpiecznie. O tym jak ustrzec się pułapek świata wirtualnego opowiedzieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wiemy już co określane jest mianem cyberprzemocy, wiemy też gdzie szukać pomocy w sytuacji jej doświadczania.

Dopóki masz wybór

W ramach szkolnej akcji profilaktycznej POD PARASOLEM nieco wcześniej niż w latach poprzednich zaprosiliśmy młodzież klas siódmych i ósmych do udziału w ważnym przedsięwzieciu. 28 października Panowie Piotr Nagiel i Marcin Kołdra przedstawili swój autorski program słowno-muzyczny “Dopóki masz wybór”. Bez moralizatorstwa, w swobodnej atmosferze opowiedzieli o niebezpieczeństwach zwiazanych z sieganiem po używki czy też skutkach przemocy rówieśniczej. Podzielili się doświadczeniami codziennej pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych. To była zdecydowanie dobra lekcja życia.

 

 

Zebranie Rady Rodziców

W dniu 21 października 2019 roku o godzinie 17.30 w stołówce Szkoły Podstawowej Nr 3  im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbędzie się zebranie Rady Rodziców z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.
 2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
 3. Przyjęcie porządku obrad oraz protokołu z poprzedniego zebrania Rady Rodziców.
 4. Omówienie przez Dyrekcję planu finansowego Szkoły na rok 2020.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zaopiniowania projektu planu finansowego Szkoły na rok 2020.
 6. Omówienie harmonogramu pracy Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020.
 7. Omówienie rocznego preliminarza Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020 przygotowanego przez Prezydium Rady.
 8. Informacja o wysokości dotychczas zgromadzonych środków z akcji „Cegiełka na zakup nowego Sztandaru dla Szkoły”.
 9. Omówienie i zatwierdzenie nowego Regulaminu Rady Rodziców.
 10. Dyskusja na temat formy organizacji Balu karnawałowego oraz Dnia Dziecka w roku szkolnym 2019/2020.
 11. Wolne wnioski.
 12. Zamknięcie zebrania.

Monika Lubańska Przewodnicząca Rady Rodziców

 

 

Telefon zaufania

Informujemy, że dziś tj.1 października została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Udzielają oni porad zarówno przez telefon, czat, jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wybrany!!!

W piątek 27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Podczas długich przerw siódmo- i ósmoklasiści  wybierali swoich reprezentantów. Zwyciężył Michał Gałązka z kl. 8A zdobywając 27 głosów. Drugie miejsce zajęła Nikola Dąbrowska z kl. 8D zdobywając 23 głosy, trzecie Aleksandra Małecka z kl. 8C z 21 głosami. Kolejne miejsca przypadły: Ustian Oganiesian, Aleksandrze Proczek i Emilii Jaworskiej.  Wszystkim odważnym startującym do SU gratulujemy i czekamy na spełnienie wyborczych obietnic.

 

Szkoła dla Rodziców

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych informuje, że w Mińskim Centrum Profilaktyki z siedzibą przy ul. Tuwima 1 w Mińsku Mazowieckim dla Rodziców uczniów szkół podstawowych będą realizowane warsztaty umiejętności wychowawczych “SZKOŁA DLA RODZICÓW”. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone w miesiącach wrzesień – grudzień b.r. w każdą środę w godzinach 17.00-20.00.  Pierwsze spotkanie zaplanowano na 2 października. 

Szczegóły w załączniku poniżej.

oferta warsztatów szkoła dla rodziców

Wykaz przerw obiadowych i godziny pracy intendenta szkolnego

Od dnia 9 września obiady będą wydawane według grafiku:

I przerwa (11.25-11.45) – klasy pierwsze

II przerwa (12.30-12.45) – klasy drugie i trzecie

III przerwa (13.30-13.45) – klasy siódme i ósme

 

Informujemy, że nastąpiła zmiana godzin pracy Pani Intendentki.

poniedziałek od 7.00 do 12.00

wtorek od 7.00 do 12.00

środa od 11.30 do 15.30

czwartek nie pracuje

piątek od 7.00 do 13.00

Szatnia dla pierwszoklasistów

Z uwagi na bezpieczeństwo Państwa dzieci i lepszą organizację pracy szkoły, informujmy, że SZATNIA DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH będzie w holu przy wejściu do świetlicy, od strony stadionu MOSiR. Zostaną tam ustawione wieszaki, które będą pod stałym monitoringiem wizyjnym. Bardzo proszę pierwszoklasistów i ich opiekunów o WCHODZENIE DO SZKOŁY właśnie WEJŚCIEM OD STRONY STADIONU MOSiR.

OBIADY

Informujemy, że zapisy na obiady odbywają się do dnia 06.09.2019 r. w godzinach pracy intendenta tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00.

Obiady dla szkoły ruszają od 9 września 2019 r.

Koszt jednego obiadu (zupa + drugie danie + kompot) to 3,50 zł.
Stawka dzienna żywieniowa (śniadanie + obiad + podwieczorek) dla oddziału zerowego wynosi 7,00 zł.

Osoby, które nie uregulowały należności za obiady w poprzednim roku szkolnym nie zostaną zapisane na obiady od nowego roku szkolnego 2019/2020.

karta zgłoszenia na obiad 2019

1 stycznia 2019 roku nastąpiła zmiana systemu płatności za żywienie, w związku z tym PRZYPOMINAMY!!!

 1. Nastąpiła zmiana numeru konta – prosimy wpłacać należną kwotę za żywienie na następujący NUMER KONTA SZKOŁY: 42 9226 0005 0024 4617 2000 0010
 2. Należna kwota za obiady zostaje naliczona na koniec miesiąca – płatności dokonujemy po zakończonym miesiącu (np. płatności za styczeń należy dokonywać do 8 lutego)
 3. Prosimy o nierobienie nadpłat!!! – prosimy o wpłacanie dokładnie takiej kwoty, jaka znajduje się na pasku (dzieci otrzymują paski na koniec miesiąca.

OFERTA WAKACYJNA

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim zaprasza do skorzystania z oferty wypoczynku w następujących miejscach:

Miejska Biblioteka Publiczna ul. Piłsudskiego 1A –  “Wakacje na Zielonym Wzgórzu” w okresie od 1 lipca do 28 sierpnia 2019 r. w godzinach 10.00-17.00 dla dzieci w wieku 6 do 17 lat.

Muzeum Ziemi Mińskiej z siedzibą przy ul. Okrzei 16 – warsztaty muzealne “Wakacje 2019 w muzeum” w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. w godzinach 10.00-11.30 dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Pełna oferta wypoczynku na stronach internetowych w.w. instytucji.