Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Drodzy Ósmoklasiści, aby dowiedzieć się o wynikach egzaminu ósmoklasisty od wychowawcy klasy otrzymacie dane do logowania, tj. login i hasło. Będą one aktywne od piątku 31 lipca od godz. 10.00 na stronie: https://wyniki.edu.pl
Ponadto 31 lipca od godz. 11.00 zapraszamy po odbiór zaświadczeń zgodnie z harmonogramem:

11.00 – 11.20 – klasa 8H
11.30 – 12.30 – klasa 8A
12.45 – 13.45 – klasa 8B
14.00 – 14.45 – klasa 8C
15.00 – 15.45 – klasa 8D

Bardzo prosimy o przestrzeganie godzin, żeby nie stwarzać sytuacji zagrożenia. Do szkoły wchodzimy POJEDYNCZO z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – maseczka, dezynfekcja.

Mega Misja

Klasa II A wraz z paniami Lucyną Smużyńską i Martą Woźnicą została wybrana przez Fundację Orange jako jedna ze 150 szkół z całej Polski do programu Mega Misja. Mega Misja to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz ich uczniów.
Program ma spowodować, aby najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. Dzieci, pracując w grupach, podejmują kolejne zadania w Mega Misji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacają wyposażenie placówki. Oto filmik promocyjny, stworzony podczas kwarantanny, dzięki któremu weszliśmy do programu 🙂

https://drive.google.com/file/d/1mXSpyboMU5evAaWJewUIusNY7blA4OTs/view?usp=sharing_eil&ts=5ef1301f

Warsztaty letnie

Informujemy o możliwości udziału 48 dzieci w wieku 6-14 lat w warsztatach letnich  współfinansowanych przez Miasto Mińsk Mazowiecki – 3 godziny warsztatów (dla każdej grupy po 90 minut warsztaty naukowe i językowe)

1 turnus w okresie 13-17.07.2020 SP nr 5 ul. Małopolska 11 Mińsk Maz.
2 turnus w okresie 20-24.07.2020 przewidywane miejsce SP nr 3 ul. Budowlana 2 Mińsk Maz.

1 i 2 turnus: 1 grupa – podzielona wiekowo na 2 podgrupy 12 osobowe w godz. 9:00-12:00, 2 grupa 12:15-15:15 podzielona wiekowo na 2 podgrupy 12 osobowe

Jedna grupa będzie zaczynała warsztatami naukowymi, a druga grupa warsztatami językowymi i po 90 minutach zamiana.

Koszt 1 turnusu wynosi 90 zł od uczestnika

Zapisy od 20.06.2020r. godz. 9:00 e-mail: rrsp5mm@gmail.com tytułem: turnus 1 lub 2; godzina 9:00 lub 12:15, nazwisko i imię, rok urodzenia, numer telefonu opiekuna np. turnus 2, godz. 12:15, Ewa Nowak, 2010, 602888595

1 email = 1 uczestnik, 1 uczestnik może wziąć udział w obu turnusach.Informacje sms zostaną wysłane tylko do osób zakwalifikowanych. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 602 888 595. Warsztaty zorganizowane zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi MEN, GIS i MZ.

OFERTA WARSZTATÓW

 

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej

Featured

W załączniku poniżej zamieszczony jest wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/21.Wydrukowany i wypełniony dokument należy złożyć w szkole, w pudełku oznaczonym “Korespondencja”. W przypadku braku możliwości wydrukowania formularza karty zgłoszenia można go pobrać z sali nr 2 i uzupełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy należy wrzucić do pudełka na korespondencję.

wniosek-2020-świetlica-1 (1)

Życzenia dla Ósmoklasistów

Kochani Ósmoklasiści, w przeddzień egzaminu myślami i sercem jesteśmy z Wami. Z pewnością nie obce są Wam dziś stres czy zdenerwowanie, ale  za kilka lat będziecie wspominać ten czas z uśmiechem i sentymentem. Życzymy, aby wyniki, które uzyskacie spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość realizacji marzeń i życiowych planów. Otwiera się przed Wami nowy etap życia, w którym możecie dokonać wszystkiego. Mądrze wykorzystajcie zdobytą dotychczas wiedzę i umiejętności. Trzymamy za Was kciuki. Wasi nauczyciele i młodsi koledzy.

 

Informacje dla ósmoklasistów dotyczące rekrutacji

Drodzy Ósmoklasiści, oto ważne dla Was terminy. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
go o świadectwo ukończenia szkoły. Rejestracja do szkół powiatu mińskiego odbywa się przez system Vulcan:

https://minskmazowiecki.edu.com.pl/kandydat

od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,

do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r. Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

Instrukcja obsługi systemu elektronicznej rekrutacji znajduje się w linku:

https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

Harmonogram rekrutacji i oferta szkół ponadpodstawowych powiatu mińskiego wraz z filmami promocyjnymi znajdują się w linkuj:

http://powiatminski.pl/aktualnosc-1358-nabor_kandydatow_do_szkol.html

Zebranie Rady Rodziców

Informuję, że 15.06.2020 (w poniedziałek) o godzinie 19.00 w formie on-line odbędzie się zebranie Rady Rodziców z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie zebrania i stwierdzenie jego prawomocności.
2. Omówienie sytuacji finansowej Rady na dzień 15.06.2020
3. Podjęcie decyzji w sprawie zakupu nagród rzeczowych dla najlepszych i wyróżnionych uczniów z klas 1-3 i 7-8.
4. Podjęcie decyzji w sprawie zakupu upominków dla wszystkich uczniów klas 8.
5. Wolne wnioski.
6. Zakończenie posiedzenia.
Jednocześnie proszę, aby każda trójka klasowa wybrała ze swego grona jednego przedstawiciela, który uczestniczył będzie w spotkaniu i przesłała za pośrednictwem dziennika elektronicznego w zakładce Rada Rodziców – 1C – Lubańska Monika wiadomości z nazwiskiem reprezentanta i adresem e-mail, na który prześlemy link do spotkania.
OBECNOŚĆ REPREZENTANTA KAŻDEJ KLASY OBOWIĄZKOWA!!!
Pozdrawiam,
Monika Lubańska

Domowe zasady ekranowe- poradnik dla Rodziców

Media ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz  życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci. W ostatnich latach na jedno z najpoważniejszych zagrożeń związanych z nowymi technologiami wyrasta właśnie nadużywanie urządzeń ekranowych. Coraz częściej diagnozowane są przypadki regularnego uzależnienia od sieci u coraz młodszych dzieci. Nadużywanie ekranów jest szkodliwe dla wzroku, może obniżać jakość snu, negatywnie wpływa na rozwój mózgu i rozwój mięśni dłoni. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała akcję społeczną „Domowe Zasady Ekranowe”. Specjaliści odpowiedzieli na pytanie, jak regulować korzystanie z ekranów w rodzinie, tak by były one pozytywnym dodatkiem do życia rodzinnego, a nie jego centralnym punktem. Zachęcam do lektury:

https://rodzice.fdds.pl/wiedza/kampania-domowe-zasady-ekranowe/

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2020 r. obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Tego dnia pamiętamy nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich dzieciach – nawet jeśli z biegiem lat bardziej wyrosły. Dzień Dziecka obchodzony jest podobnie na całym świecie. Są prezenty, atmosfera święta i mnóstwo zabawy. Podczas tureckiego Dnia Dziecka dzieci puszczają latawce, śpiewają i tańczą w strojach narodowych, dla Szwedów jest to dzień, w którym głośno porusza się kwestie dotyczące najmłodszych, takie jak np. szkolnictwo czy prawa dziecka. We Francji i we Włoszech zamiast Dnia Dziecka obchodzi się Dzień Rodziny. Pieczone są ciasteczka z wróżbami, a rodzice spełniają małe zachcianki swoich pociech i obdarowują je prezentami. Bez względu na różnorodność święta- jedno pozostaje niezmienne. To życzenia, aby wszystkie dzieci były radosne i szczęśliwe, aby mogły rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia. Jako nauczyciele przyłączamy się do życzeń dla naszych KOCHANYCH UCZNIÓW i dedykujemy Wam film, do którego link zamieszczamy poniżej.

https://cutt.ly/kyKv550

Niezwykły kalendarz na czerwiec

Jak zachować spokój, kiedy cały świat jest w kryzysie? Bądź mądry i miły. Podejmuj działania na rzecz szczęśliwego i życzliwego świata. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Z podpowiedzią po raz kolejny przychodzi Fundacja Action for Happiness, która wydaje niezwykły, kolorowy kalendarz zawierający wskazówki na każdy dzień miesiąca. Zachęca, aby w czerwcu szukać tego, co dobre, nawet w trudnych czasach. „Każdy dzień może nie być dobry, ale każdy dzień ma w sobie coś dobrego”.

Pobierz plik do wydrukowania:

https://www.actionforhappiness.org/media/890882/june_2020_polish.jpg