Samorząd Uczniowski wybrany

W dniu 24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Startowało w nich 8 kandydatów z klas 5-8. Frekwencja wyborcza wyniosła 59,63 %. Po wielogodzinnym głosowaniu zwyciężyła uczennica klasy 8b Agata Gumowska. Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli także: Michalina Gąsior – zastępca oraz 3 członków w składzie: Marianna Czerkas, Michał Kalinowski i Aleksandra Michałowska. Gratulujemy wyników. Pozostałych kandydatów zachęcamy do angażowania się w działania Samorządu Uczniowskiego. Z niecierpliwością czekamy na twórcze inicjatywy nowego Zarządu.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Nadszedł czas by oddać władzę uczniowską w nowe ręce! Już jutro, 24 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022. Programy wyborcze kuszą propozycjami zmian. Kandydaci bardzo starali się zareklamować. Czy Was przekonali? Wszystko okaże się w piątek. Głosujemy na górnym korytarzu podczas przerw od 8.55-13.45. Przeczytaj-Przyjdź-Zagłosuj! Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów!!!

Warsztaty on-line dla Rodziców

Drodzy Rodzice, wyniki badań  prowadzonych w populacji rozwojowej pokazują, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży lub znacznie nasiliła wcześniejsze dolegliwości. Czym różni się smutek od depresji? Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi depresji? Jak reagować na objawy pogarszającego się nastroju? W jakich sytuacjach mówimy o zagrożeniu dla zdrowia i życia danej osoby? Jak wtedy postępujemy? Czy w każdej sytuacji niezbędna jest farmakoterapia? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą specjaliści Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wszystko on-line podczas bezpłatnego webinarium 29 września 2021, godz: 17.30 W TROSCE O NASZE DZIECI pt. Oblicza depresji – potrzeby i możliwości.  https://rodziceidepresjadzieci.ptqv.pl/

Konkurs Komendy Powiatowej Policji

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim i OSP Dębe Wielkie zachęcają uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie profilaktycznym „Dobre rozwiązania potrzebne na wczoraj”. Jego celem jest uświadomienie z jakimi sytuacjami kryzysowymi możemy spotkać się w życiu codziennym, wskazanie potrzeby reagowania na krzywdę i udzielania pomocy innym.  Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu w formacie A3, na którym poza grafiką należy umieścić telefony, adresy stron, nazwy instytucji lub osób godnych zaufania, do których możemy się zwrócić o pomoc w trudnej sytuacji. Konkurs trwa od 20 września do 31 października 2021r. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronach: http://kppminsk.policja.waw.pl oraz http://ospdebewielkie.pl Regulamin konkursu: regulamin konkursu KPP

Zawiadomienie o zebraniu Rady Rodziców

W dniu 21.09 2021 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w stołówce Szkoły Podstawowej  Nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbędzie się pierwsze zebranie Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 z następujacym porządkiem obrad:
1. Otwarcie zebrania i wybór protokolanta.
2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Wystąpienie Pana Dyrektora.
5. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
6. Podjęcie uchwały Komisji Skrutacyjnej w sprawie zaopiniowania rocznego Sprawozdania z działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021.
7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom Prezydium Rady Rodziców za rok szkolny 2020/2021.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowych członków Prezydium Rady Rodziców.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości proponowanej składki na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2021/2022.
10. Wolne wnioski.
11. Zamknięcie zebrania.
Zgodnie z art. 83 ust 2 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe w zebraniu Rady Rodziców uczestniczy jeden przedstawiciel rady oddziałowej (trójki klasowej).
Monika Lubańska

Zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej

Drodzy Rodzice,
informujemy, że świetlica szkolna uruchamia zapisy na rok szkolny 2021/22. Uzupełnione wnioski w formie papierowej należy składać w dniach 30.08-03.09.2021 do sekretariatu lub świetlicy szkolnej. W załączniku poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy, wniosek będzie również dostępny w sekretariacie i świetlicy szkolnej. Bardzo prosimy o dokładne jego uzupełnienie.
Wychowawcy świetlicy szkolnej.

Zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej.

Drodzy Rodzice,
karty zgłoszenia dzieci do świetlicy szkolnej na rok 2021/22 składamy tylko i wyłącznie w dniach 30.08-03.09.2021 do sekretariatu lub świetlicy szkolnej. Pod koniec sierpnia pojawi się na stronie szkoły link z możliwością pobrania karty zgłoszenia dziecka do świetlicy (możliwość wydrukowania w domu). Dokument będzie również dostępny w sekretariacie i świetlicy szkolnej.

Zebranie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie on-line we wtorek 29 czerwca o godzinie 18.00. Tematem spotkania będzie ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2021/22. Każdą klasę reprezentuje jeden przedstawiciel. Adresy mailowe osób uczestniczących w spotkaniu prosze przesłać na adres mailowy Rady Rodziców.

Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lubańska

Międzyczas uruchomiony!!!

Czy pamiętacie, jak kilka miesięcy temu wypowiadaliście się w ankiecie na temat swoich marzeń i wyobrażeń o Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”? To miejsce już działa i czeka właśnie na Was, młodzież od 13. roku życia. To miejsce stworzone dla Was przez Was. Więc nie zastanawiajcie się dłużej, tylko tam zaglądajcie. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli już w wizycie studyjnej, czyli przedpremierowym spotkaniu i są zachwyceni. Odwiedzajcie Międzyczas, bo warto.

Podebatujmy

21 czerwca uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych DEBATA prowadzonych przez Pana Grzegorza Pazia. Celem zajęć było zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie podnieśli poziom wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych. Uświadomili sobie, że warto promować wartości związane ze zdrowym stylem życia. Kształtowali asertywność, która jest niezwykle ważna w sytuacji nacisków grupy rówieśniczej. To były zdecydowanie dobre warsztaty. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ich sfinansowanie.

Spotkanie z policjantem

Wakacje za pasem, więc warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 16 czerwca gościliśmy sierżanta  Daniela Sachanowicza  z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Bardzo zrozumiale i ciekawie objaśniał uczniom klas 7 i 8 zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Odpowiadał też na liczne pytania ze strony młodzieży.  Znamy już różnicę między przestępstwem a wykroczeniem, wiemy jakie są przejawy demoralizacji i jakie środki zaradcze może podjąć sąd w takich sytuacjach. Dobrze jest znać swoje prawa i obowiązki, bo powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi.

Gdy żar leje się z nieba…

Za oknem gorąco, słońce przypieka niemiłosiernie, a wszystkie chmury gdzieś przewiało. To doskonała okazja, aby urządzić bitwę wodną. Dzieciaki ze świetlicy szkolnej uzbrojone w butelki, balony wodne i sikawki miały świetną zabawę i sporo radości z oblewania siebie nawzajem. Oczywiście w bitwie nie mogło zabraknąć głównego dowódcy świetlicy szkolnej-Pani Mileny.

Czas na piknik…

14 czerwca 2021 roku zapamiętamy na długo. Wszyscy braliśmy udział w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia nie było lekcji, ale już od godziny 9.00 byliśmy bardzo zajęci i zaangażowani. Dzięki ogromnemu wsparciu Rady Rodziców mogliśmy korzystać z mnóstwa atrakcji. Młodsi  i starsi uczniowie szaleli na dmuchańcach i eurobungee, odważniejsi próbowali swych sił na ściance wspinaczkowej. Na stadionie MOSiR odbywały się rozgrywki sportowe: były mecze piłki nożnej i klasowe sztafety. W sali gimnastycznej odkrywano przed nami tajniki iluzji. Akademia Sztuk Walki pokazała układy Taekwondo. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji oraz Żandarmerii Wojskowej mogliśmy poznać tajniki pracy służb mundurowych i elementy ich wyposażenia. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej opowiadali o bezpieczeństwie nad wodą i przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego. Swoje umiejętności taneczne, wokalne i teatralne pokazali młodsi uczniowie naszej szkoły. W ten ciepły dzień doskonale wpisał się pomysł częstowania  wszystkich lodami oraz orzeźwiającą wodą serwowaną przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Pełni uśmiechów i pozytywnych wrażeń zakończyliśmy dzień. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację pikniku. To był naprawdę udany Dzień Dziecka.

Maluchy obserwowały zaćmienie Słońca

Zaćmienia Słońca następują w sytuacji, gdy Księżyc w swoim ruchu dookoła Ziemi znajdzie się na linii widzenia Słońce-Ziemia. W środę 10 czerwca od południa w Polsce było częściowo widoczne właśnie to zjawisko! W różnych miejscach prowadzono obserwacje przy pomocy odpowiednio wyposażonych teleskopów. Ze względów bezpieczeństwa na Słońce można patrzeć tylko poprzez urządzenia z 0dpowiednimi filtrami. Uczniowie z klas I-III mogli je zaobserwować przez specjalnie przygotowaną maskę z filtrem z terenu szkolnego placu zabaw. Dla klasy II d było to zakończenie kosmicznych przygód z projektu Uniwersytetu Dzieci, w którym brali udział od września „W kosmos z klasą”. Cieszymy się, że przy zakończeniu projektu pomogła nam Natura.