Ważne

Rekrutacja do szkoły

GIM-BIT 2018 – Zwycięstwo!!!

Jestem cyfrowo bezpieczny... czy na pewno?

Praca konkursowa Karola Augustyniaka i Michała Rogali

Karol Augustyniak (kl. III G) oraz Michał Rogala (kl. III F) zwyciężyli w Powiatowym Konkursie Informatycznym GIM-BIT 2018!!! Swoją drogę do zwycięstwa rozpoczęli od stworzenia fantastycznego plakatu na temat “Jestem cyfrowo bezpieczny… czy na pewno?” (widoczny obok). Dzięki temu plakatowi zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbył się 2 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Powstańców Warszawy przy ul. Sosnkowskiego 43 w Mińsku Mazowieckim.

W drugiem etapie przyszło im się zmierzyć z ośmioma drużynami, które również zakwalifikowały się do drugiego etapu w teście z wiedzy informatycznej związanej przede wszystkim z oprogramowaniem biurowym firmy Microsoft (Word, Excel, Access). Aby wygrać, Karol i Michał musieli wykazać się wiedzą wykraczającą poza materiał nauczania Informatyki w gimnazjum. Zdobyli najwięcej punktów w tym etapie, dzięki czemu po zsumowaniu z punktami z pierwszego etapu udało im się odnieść cenne zwycięstwo.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom znakomitych prac i zdrowej rywalizacji!!! Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i poczęstunek. Do zobaczenia za rok… może znowu wygramy 🙂

Rusza Maraton Wiedzy 2018!

Uwaga, Trzecioklasiści!!!

Rusza Maraton Wiedzy, którego zadaniem jest wspomóc Was w jak najlepszym przygotowaniu się do zbliżających się wielkimi krokami egzaminów gimnazjalnych. Przypominamy, że aby wziąć udział w Maratonie należy skorzystać z platformy Google Classroom (kliknij TUTAJ aby się zalogować – albo na ikonę na końcu czerwonego menu po lewej stronie). W razie problemów z logowaniem proszę o kontakt pisząc bezpośrednio na adres: jaguscikm@gmail.com – postaram się jak najszybciej reagować na wszelkie problemy.

W rozwinięciu wpisu znajdziecie także skróconą instrukcję jak należy pobierać i oddawać prace oraz króciutkie filmiki instruktażowe (dostępne także w poszczególnych modułach na Classroomie).

Powodzenia!

Czytaj całość

Spacer wirtualny po szkole

Serdecznie zapraszamy do spaceru wirtualnego po budynku naszej szkoły!
(kliknij na obrazkach lub na odpowiedniej ikonie u góry strony)

Wirtualna wycieczka to efekt pracy Mikołaja Kulmy (III A gim.) oraz Michała Rogali (kl. III F gim.), którzy wykonali ją w roku szkolnym 2016/17 w ramach projektu edukacyjnego. Pracę udostępniamy z opóźnieniem, ze względu na potężne rozmiary ich pracy, której nie byliśmy w stanie wcześniej umieścić na naszych serwerach.

Uczniowie w ramach pracy wykonali prawie 1000 zdjęć, wywołując każde z nich następnie w cyfrowej ciemni przy użyciu programu Adobe Lightroom. Później musieli łączyć je w zdjęcia panoramiczne w programie Adobe Photoshop, by wreszcie połączyć je w wirtualną wycieczkę w programie Pano2VR.

Ogrom pracy, jaki uczniowie włożyli w projekt, zaowocował 81 punktami widokowymi. Obejmują one wszystkie sale lekcyjne, korytarze, sale gimnastyczne, niektóre pomieszczenia (pracy odbywały się w soboty i w trakcie ferii, kiedy nie mieli dostępu do niektórych miejsc w szkole). W ramach wycieczki można także pospacerować wokół szkoły. Wycieczka została zrealizowana zimą 2017 roku, stąd też niektóre miejsca w szkole wyglądają dzisiaj już inaczej (reforma edukacji), stanowi jednak swoistą pamiątkę po Gimnazjum Miejskim, które przeszło już do historii.

Serdecznie zapraszamy do sentymentalnej wycieczki w przeszłość!

Plan pracy na luty 2018

HASŁO MIESIĄCA – MODA NA POLSKI

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE
Wykład otwarty dr A. Nowak „Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym” A. Nowak

01.02.2018

godz. 12.00

Egzaminy próbne dla kl. III Zespoły przedmiotowe 7, 8, 9.02.2018
Językowy zawrót głowy – konkursy polonistyczne dla oddziałów przysposabiających do pracy A.Wiesner 12-16.02.2018
Bal karnawałowy dla uczniów kl. I I. Szulawska, A. Majszyk 12.02.2018
Walentynki J. Kołodziejczyk + SU 14.02.2018

MODA na POLSKI:

– konkurs ortograficzny – etap szkolny – eliminacje do konkursu powiatowego

– „Windowsy”  – zadania indywidualne dla uczniów

– „Windowsy” – zadania indywidualne dla nauczycieli

– polonistyczne zabawy dla najmłodszych (kl. 3a dla uczniów kl. 1a i 1b)

– wykład dla uczniów kl. III prof. Violetty Machnickiej z UPH w Siedlcach „Wigilijny poeta. O Adamie Mickiewiczu w 220. rocznicę urodzin Wieszcza”

– grupowy konkurs międzyklasowy

A. Kożuchowska

nauczyciele poloniści

 

12.02.2018

 

19-23.02.2018

19-23.02.2018

19-23.02.2018

 

19.02.2018 g. 10-11.25

 

21.02.2018

Spotkanie z podróżnikami – opowieść o Indiach A. Rycharska 28.02.2018 godz. 12.00
Warsztaty antydyskryminacyjne kl. VII M. Grzyb luty
Zajęcia – “zabawa językiem miganym” – dla kl. VII D. Kacprzyk luty
Jan Gutenberg – wystawa z okazji 550. rocznicy śmierci K. Duczek, A. Borkowska luty
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap szkolny N. Ostrowska, S. Rybiński,                 I. Ciesielska luty
Etap szkolny Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Macierzanka” N. Ostrowska, S. Rybiński luty
Etap szkolny i międzyszkolny Konkursów Kopernikowskich

N. Ostrowska,

A. Kożuchowska, K. Milewska

luty
‘Mój Mis Czytelnik” – akcja promująca wspólne czytanie – kl. I i oddział przedszkolny nauczyciele kl. I i „zerówki” luty
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Rada szkoleniowa – LEGO EDUCATION Nauczyciele kl. 0-I + chętni 03.02.2018
Zebranie z rodzicami – podsumowanie I semestru wychowawcy 06.02.2018
Dyskoteka ostatkowa L. Kłos 08.02.2018
Lekcja otwarta z matematyki B. Czerwińska

15.02.2018

7. godz. lekc.

Lekcja otwarta z języka polskiego A. Wróbel

27.02.2018

8. godz. lekc.

Plan pracy na styczeń 2018

HASŁO MIESIĄCA – Tyle jest nauki w każdym poznaniu, ile jest w nim matematyki

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA REALIZACJA – DATA, PODPIS
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Konkursy matematyczne:

– Kalambury dla kl. VII (1. długa przerwa)

– Kahoot dla kl. III (5. lekcja)

– Modele brył – kl. II (6. lekcja)

– Najlepszy matematyk kl. II (6. lekcja)

– Najlepszy matematyk kl. III (7. lekcja)

– Najlepszy matematyk kl. VII (5. lekcja)

– Szyfrowanie kl. VII (5. lekcja)

– Multimedialny konkurs matematyczny kl. VII (1. długa przerwa)

– Skojarzenia matematyczne kl. VII (2. długa przerwa)

– Wystawa labooków – kl. IIi VII

– Najładniejsza bryła śniegowa – kl. VII, II i III

– Wystawa „Symetria wokół nas”

– Podsumowanie miesiąca matematyki

 

J. Sułek

A. Krasuska, B.Czerwińska

A. Krasuska, B. Czerwińska

A. Krasuska, B. Czerwińska

R. Ziółkowska

J. Sułek

R. Ziółkowska

A. Krasuska, B. Czerwińska

 

A. Krasuska, B. Czerwińska

J. Sułek

R. Ziółkowska

R. Ziółkowska

R. Ziółkowska i zespół

 

08.01.2018r.

09.01.2018r.

10.01.2018r.

10.01.2018r.

10.01.2018r.

11.01.2018r.

11.01.2018r.

11.01.2018r.

 

11.01.2018r.

08-11.01.2018r.

08-11.01.2018r.

08-11.01.2018r.

29.01.2018r.

Szkolne mistrzostwa kl. VII w siatkówkę A. Szewczyk 5, 12.01.2018r.
„Kolorowa, czyli biało-czerwona” – spektakl dla kl. IIIa i b I. Saganowska 09.01.2018r.
Nowy Rok z samorządem szkolnym – postanowienia szkolne J. Kołodziejczyk + SU styczeń
Korowód Kolędników L. Kłos styczeń
Jednodniówka – 155. rocznica powstania styczniowego L. Kłos styczeń
Dzień Pamięci o Holocauście A. Nowak styczeń
Warszawski Konkurs Mistrz Gramatyki Języka Niemieckiego A. Grygielewicz styczeń
Konkurs Poezji Obcojęzycznej I. Krupa Styczeń
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej I. Krupa styczeń
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Święto Trzech Króli   06.01.2018
Wystawianie ocen semestralnych nauczyciele i wychowawcy do 09.01.2018
Zakończenie I semestru nauczyciele i wychowawcy 12.01.2018
Rada Pedagogiczna szkoleniowa –  Nowelizacja Karty Nauczyciela, czyli jak przygotować się do zmian w pragmatyce zawodowej nauczycieli. Zmiany w Karcie Nauczyciela i prawie oświatowym od 1 stycznia 2018r.

EKO-TUR

B. Żerkowski

11.01.2018r.

godz. 15.30

Rada Pedagogiczna – klasyfikacja dyrekcja

11.01.2018

godz. 18.00

Ferie zimowe   15-28.01.2018
Kurs metodyczny zagraniczny w ramach programu Erasmus + (POWER) M. Zbucka styczeń
Rada Pedagogiczna – podsumowanie I semestru dyrekcja

30.01.2018

godz. 15.30

Wykłady Otwartej Szkoły – Kobieta w obozie koncentracyjnym A. Nowak styczeń
Bal Karnawałowy dla kl. I, zerówki nauczyciele kl. I , zerówki, nauczyciele świetlicy styczeń
Dzień Babci i Dziadka -występy uczniów kl. I, zerówki nauczyciele kl. i, zerówki styczeń

 

 

Plan pracy na grudzień 2017

HASŁO MIESIĄCA – JĘZYK OBCY NIE TAK OBCY

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA REALIZACJA – DATA, PODPIS
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

XVII Koncert Charytatywny „Trochę słońca”

(podsumowanie projektu „Bądźmy bliżej” BEZPIECZNA +)

I. Saganowska, A. Lubieniecka,

M. Jakubowska, A. Szewczyk, K. Milewska i zespół n-cieli

10.12.2017

godz. 17.00

Europejski Tydzień Autyzmu 1-7 grudzień – warsztaty dla klas VII “Jak dziecko z autyzmem poznaje świat?” I.Reszelska- Maćkowiak oraz zespół d/s integracji 1-15.12. 2017

Tydzień Języka Angielskiego:

– Stoisko językowe

– Dyktando językowe

– Coolturalnie o UK i USA

– Król Gramatyki (kl . III)

– Wordfiszing (idiomy)

– We wish you a  Merry Christmas – czyli piszemy kartki świąteczne w języku obcym

 

M. Brewczyńska

K. Łada

I. Krupa

K. Łada, M. Gromulska

I. Krupa, E. Krendler

I. Krupa

4-8.12.2017

Tydzień Języka Niemieckiego:

– “Magia Świąt Bożego Narodzenia” – konkurs na najład-niejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemiec-kim dla uczniów klas VII

– Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Języko-wego dla uczniów klas II i III

– Konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy

 

 

B. Sawczuk

 

A. Grygielewicz

 

K. Kozłowska-Wyszogrodzka

11-15.12.2017
Podsumowanie miesiąca języków obcych M. Gromulska 19.12. 2017
Konkurs na najpiękniej pomalowaną bombkę choinkową K. Duczek, A. Borkowska grudzień
Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny S. Rybiński, A. Rycharska grudzień
„Uwaga Boże Narodzenie” – świąteczno-językowy wystrój szkoły zespół nauczycieli języka niemieckiego, K. Milewska grudzień
Szkolne spotkanie wigilijne – Jasełka, Wieczór kolęd n-le religii, M. Jakubowska 22.12.2017
„W krainie św. Mikołaja” – spotkanie z uczniami kl. O-1 J. Kołodziejczyk + SU grudzień
Moje marzenia – konkurs literacki w oddziałach przysposa-biających do pracy (eliminacje do konkursu organizowane-go przez Wojewódzką Komendę OHP) A.Wiesner, H. Przybysz (OHP) grudzień
Konkurs na kartkę świąteczną w oddziałach przysposabia-jących do pracy (eliminacje do konkursu organizowanego przez Wojewódzką Komendę OHP) A.Wiesner, H. Przybysz (OHP) grudzień
Wspólne czytanie „Młodzież czyta dzieciom” I. Ciesielska, L. Smużyńska grudzień
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Wystawienie ocen przewidywanych za I semestr nauczyciele i wychowawcy do 01.12.2017
Zebranie z rodzicami – informacja o ocenach przewidywanych, warunki poprawy

dyrekcja

nauczyciele

05.12.2017
Podsumowanie projektu „Bądźmy bliżej” BEZPIECZNA + – wykład dla rodziców

J. Kołdoziejczyk

I. Saganowska

05.12.2017

godz. 17.30

Spotkanie wigilijne dla pracowników szkoły

 

I. Saganowska

J. Kołodziejczyk

19.12.2017

godz. 15.30

Spotkanie świąteczne dla dzieci i ich rodziców  – zdobienie pierników – klasy I,  zerówka nauczyciele kl. I zerówki grudzień
Przerwa świąteczna   23-31.12.2017

 

Plan pracy na listopad 2017

HASŁO MIESIĄCA – POD PARASOLEM – profilaktyka

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Akcja profilaktyczna  – POD PARASOLEM

– spotkanie z dietetykiem dla uczniów kl. II

– spotkanie z policjantem dla uczniów kl. VII

– spotkanie ze specjalistą ds. profilaktyki dla uczniów kl. III

– apel o cyberprzemocy WYLOGUJ SIĘ dla uczniów kl. VII

J. Kołodziejczyk

 

 

16.11.2017

20-30.11.2017

 

27.11.2017

Narodowy Dzień Niepodległości – szkolna gra terenowa A. Nowak 10.11.2017
„Patriotyczne przerwy” –  śpiewanie piosenek patriotycznych na przerwach

A. Nowak

M. Jakubowska

6-10.11.2017
Lekcja biblioteczna w MBP dla kl. I I. Szulawska, A. Majszyk 6.11.2017

Wydarzenia z okazji 150. rocznicy urodzin M. Skłodows-kiej-Curie:

– konkurs „M. Skłodowska-Curie oczami współczesnego nastolatka”

– Międzyklasowy turniej wiedzy o M. Skłodowskiej-Curie

– „Nasza Maria” – wspomnienie o polskiej noblistce w dziedzinie fizyki i chemii – apel dla kl. VII, II i III

N. Ostrowska

 

2-17.11.2017

21.11.2017

30.11.2017

Wyjście na koncert „Pan Tenorek” do MDK L. Smużyńska 17.11.2017
Testy diagnozujące dla kl. III przewodniczący zespołów przedm.

22, 23, 24.11.

2017

Konkurs plastyczny „Miś mój przyjaciel” dla dzieci z kl. I i oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Pluszowego Misia nauczyciele kl. I i oddziału przedszk, 6.11 – 25.11.2017
Andrzejkowe spotkanie z seniorami – akcja prowadzona we współpracy z MOPS i SM „Przełom” J. Kołodziejczyk 30.11.2017
Zabawy andrzejkowe w klasach 1a i 1b I. Szulawska, A. Majszyk 30.11.2017
Spotkanie autorskie z dr L. Kłos dla uczniów klas VII A. Kożuchowska listopad
Mistrzostwa szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc K. Chłopik listopad
Ogólnopolski konkurs gramatyczny P. Aniszewski listopad
Konkurs ortograficzny – eliminacje do konkursu organizowanego przez Wojewódzką Komendę Hufca (OHP) A. Wiesner, H. Przybysz (OHP) II połowa listopada
Komputer (nie) szkodzi – konkurs w oddziałach OHP A. Wiesner listopad
Ogłoszenie konkursu fizyczno-fotograficznego „Fizyka w obiektywnie” (konkurs trwa od 1.11.2017 do 30.05.2018) N. Ostrowska listopad
Ogłoszenie konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim (konkurs trwa od 20.11 do 1.12) B. Sawczuk listopad
 Śladami pow. listopadowego – kl. VII i III – wycieczki n-le historii listopad
“Różne oblicza niepełnosprawności” – godziny wychowawcze w kl. VII M. Borucka oraz zespół d/s integrac. listopad
„Baśnioludek” – konkurs plastyczny dla kl. I K. Duczek, A. Borkowska listopad
Konkurs Informatyczny E. Raczyńska, M. Jaguścik listopad
Zbieranie Karmy dla Psów (Schronisko Celestynów) R. Ziółkowska listopad
Akcja informac.: Bonfire Night, Remembrance Day, St Andrew’s Day K. Łada, E. Krendler listopad
Współpraca z zewnętrznymi organizacjami promującymi zdrowy styl życia

I. Ciesielska

L. Smużyńska

listopad
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Rada szkoleniowa „Albo się uczę i umiem, albo mnie uczą i oni umieją” – kształtowanie umiejętności uczenia się ORKE

07.11.17,

g. 15.30

Narodowy Dzień Niepodległości dzień wolny 11.11.2017
Dyskoteka szkolna – andrzejkowa A. Nowak 28.11.2017
Wykłady Otwartej Szkoły – historia regionalna L. Kłos listopad

 

Plan pracy na październik 2017

HASŁO MIESIĄCA – ŚWIĘTO PATRONA, Z MUZĄ KLIO
(historia i wiedza o społeczeństwie)

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Konkursy kuratoryjne – etap szkolny

 

I. Saganowska – koordynator

 

wg harmono-gramu MSCDN
Imieniny muzy Klio – warsztaty tematyczne i konkursy L. Kłos, nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie październik

Sportowe Igrzyska Integracyjne

 

M. Grzyb i zespół ds  integracji

(we współpracy z MOSIRE-m)

10.10.17
Powiatowy Konkurs Krasomówczy – etap szkolny P. Aniszewski 10.10.2017
Jan Paweł II w literaturze K. Duczek, A. Borkowska 12.10.2017
Dzień Komisji Edukacji Narodowej B. Sawczuk 13.10.2017
„Piątek trzynastego” – akcja samorządu uczniowskiego J. Kołodziejczyk + SU 13.10.2017
Święto Patrona Szkoły

n-le religii, plastyki, muzyki

A. Korkosz – koordynator

16.10.2017

 

Zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia I. Szulawska 16.10.2017

X Powiatowy Dzień Papieski:

– otwarcie ulicy Jana Pawła II

– spotkanie z okazji 10-lecia Powiatowych Dni Papieskich

dyr. G. Wyszogrodzki

I. Saganowska

A. Kożuchowska

17.10.2017
Powiatowy Przegląd Patriotyczny – konkurs recytatorski – etap szkolny A. Kożuchowska 18.10.2017
Pasowanie na czytelnika K. Duczek, A. Borkowska 20.10.2017
Pasowanie na ucznia klas I A.Majszyk, I. Szulawska 27.10.2017

Dni Kultury Żydowskiej (współorg.)

– lekcja otwarta z historii – godz. 14.45

E. Borkowska

27-28.10.2017

24.10.2017

Zajęcia ruchowe metodą Veroniki Sherborne w kl. I M. Grzyb, A. Korkosz 30.10.- 3.11.17
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w oddziałach przysposabiających do pracy A. Wiesner + SU 09 – 23.10.2017
Dzień Pamięci w oddziałach przysposabiających do pracy A.Wiesner+ SU 31.10.2017
Konkurs Plastyczny dla dzieci klas I i zerówki z okazji Dnia Patrona Szkoły – LAURKA dla PAPIEŻA nauczyciele klas I i zerówki październik
Konkurs ekologiczny „Okaż kulturę i chroń naturę” S. Rybiński październik
Samorząd Uczniowski czyta dzieciom J. Kołodziejczyk + SU październik
Wycieczka śladami bohaterów “Kamieni na szaniec” – oddziały przysposabiające do pracy A.Wiesner październik
Warsztaty językowe Nauka Bez Granic dla klas językowych

M. Brewczyńska, I. Krupa,

M. Gromulska

październik
Halloween, czyli nieznane oblicze dyni (konkurs na przepisy z dyni + poczęstunek) K. Łada, E. Krendler ostatni tydzień października
Promowanie znajomości elementów pierwszej pomocy na świetlicy szkolnej

I. Ciesielska

L. Smużyńska

październik
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Rada szkoleniowa – Klasa w projekcie – dobre doświadczenie biznesowe w praktyce szkolnej, czyli metoda projektu jako narzędzie do kształtowania kluczowych kompetencji

wszyscy nauczyciele

dwie osoby szkolące

Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych

10.10.2017

godz. 15.30

dwie grupy równolegle

Dzień Komisji Edukacji Narodowej – wycieczka Biuro Podróży PIENIO TRAVEL 14.10.2017
Rada szkoleniowa – Kreatywne zabawy dla młodszych dzieci

nauczyciele zerówki, kl. I, pedagog, psycholog

chętni nauczyciele

19.10.2017

godz. 17.00

Zebranie z rodzicami i dzień otwarty dyrekcja, nauczyciele 24.10.2017
Lekcja otwarta z języka angielskiego, rozpowszechnianie akcji Erasmus +

I. Krupa

K. Łada, M. Brewczyńska

26.10.2017

 

Plan pracy na wrzesień 2017

HASŁO MIESIĄCA – INTEGRACJA/KONKURSY PRZEDMIOTOWE

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Narodowe czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego

 

A. Kożuchowska

chętni nauczyciele

02.09.2017
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 I. Krupa, N. Ostrowska 4.09.2017
Warsztaty sitodruku i dubbingu oraz wernisaż prac Warhola w ramach Festiwalu Himilsbacha w MDK

A. Kożuchowska

I. Saganowska

6, 7, 9.09.2017
Spotkanie integracyjne dla kl. VII

wychowawcy kl. VII

samorząd uczniowski

8.09.2017
Międzynarodowy Dzień Kropki J. Sułek / A. Kożuchowska
chętni nauczyciele
15.09.2017
Testy diagnozujące dla kl. VII (testy na wejście) oraz testy diagnozujące poziom znajomości języka obcego

nauczyciele przedmiotów

 

do 15.09.2017
Akcja „Sprzątanie świata” G. Olczak 16.09.2017
„Lampka pamięci” L. Kłos 18.09.2017
Lekcja w kinie – efekty specjalne E. Pszczółkowska 21.09.2017
Pierwszy Dzień Jesieni

J. Kołodziejczyk

samorząd uczniowski

22.09.2017
Do you read in English? – szkolne czytanie w języku angielskim – „Harry Potter” I. Krupa, M. Brewczyńska 26.09.2017
Światowy Dzień Języków Obcych – akcja informacyjna dla uczniów. Projekt na lekcjach j angielskiego „Jak uczyć się języków obcych?” nauczyciele j. angielskiego 26.09.2017
Szkolne eliminacje konkursu krasomówczego P. Aniszewski wrzesień
Akcja charytatywna na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Falbogach R. Ziółkowska wrzesień
Udział klas w zajęciach festiwalowych XX Festiwalu Nauki  w Warszawie E. Pszczółkowska zgodnie z terminarzem
Wystawa o rotmistrzu Pileckim i spotkanie z rodziną n-le historii i MZM wrzesień
Strona niemiecka w gazetce szkolnej B. Sawczuk przez cały rok
Diagnoza pedagogiczna uczniów klas I I. Szulawska, A. Majszyk wrzesień
Jestem bezpieczny – spotkanie z policjantem uczniów kl. I i oddziału przedszkolnego nauczyciele kl. I, oddziału przedszkolnego wrzesień
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Rada Pedagogiczna – organizacja pracy w roku szkolnym 2017/2018 dyrekcja 01.09.2017
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli I. Ciesielska 05.09.2017
Spotkanie dla przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów w sprawie tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego

I. Saganowska

J. Kołodziejczyk

M. Złotnik

07.09.2017
Rada Pedagogiczna – zatwierdzenie Planu Pracy Szkoły, przedstawienie Planu nadzoru pedagogicznego dyrekcja 12.09.2017
Zebranie z rodzicami – informacyjno-organizacyjne, wybór Rady Rodziców

dyrekcja

wychowawcy

19.09.2017
Dyskoteka szkolna

J. Kołodziejczyk

samorząd uczniowski

26.09.2017
Tydzień „wycieczkowy” wychowawcy klas 25.09-08.10.2017

 

 

Plan pracy na wrzesień 2017

HASŁO MIESIĄCA – INTEGRACJA/KONKURSY PRZEDMIOTOWE

DZIAŁANIE OSOBA ODPOWIEDZIALNA TERMIN
DZIAŁANIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Narodowe czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego

 

A. Kożuchowska

chętni nauczyciele

02.09.2017
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 I. Krupa, N. Ostrowska 4.09.2017
Warsztaty sitodruku i dubbingu oraz wernisaż prac Warhola w ramach Festiwalu Himilsbacha w MDK

A. Kożuchowska

I. Saganowska

6, 7, 9.09.2017
Spotkanie integracyjne dla kl. VII

wychowawcy kl. VII

samorząd uczniowski

8.09.2017
Międzynarodowy Dzień Kropki J. Sułek / A. Kożuchowska
chętni nauczyciele
15.09.2017
Testy diagnozujące dla kl. VII (testy na wejście) oraz testy diagnozujące poziom znajomości języka obcego

nauczyciele przedmiotów

 

do 15.09.2017
Akcja „Sprzątanie świata” G. Olczak 16.09.2017
„Lampka pamięci” L. Kłos 18.09.2017
Lekcja w kinie – efekty specjalne E. Pszczółkowska 21.09.2017
Pierwszy Dzień Jesieni

J. Kołodziejczyk

samorząd uczniowski

22.09.2017
Do you read in English? – szkolne czytanie w języku angielskim – „Harry Potter” I. Krupa, M. Brewczyńska 26.09.2017
Światowy Dzień Języków Obcych – akcja informacyjna dla uczniów. Projekt na lekcjach j angielskiego „Jak uczyć się języków obcych?” nauczyciele j. angielskiego 26.09.2017
Szkolne eliminacje konkursu krasomówczego P. Aniszewski wrzesień
Akcja charytatywna na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Falbogach R. Ziółkowska wrzesień
Udział klas w zajęciach festiwalowych XX Festiwalu Nauki  w Warszawie E. Pszczółkowska zgodnie z terminarzem
Wystawa o rotmistrzu Pileckim i spotkanie z rodziną n-le historii i MZM wrzesień
Strona niemiecka w gazetce szkolnej B. Sawczuk przez cały rok
Diagnoza pedagogiczna uczniów klas I I. Szulawska, A. Majszyk wrzesień
Jestem bezpieczny – spotkanie z policjantem uczniów kl. I i oddziału przedszkolnego nauczyciele kl. I, oddziału przedszkolnego wrzesień
DZIAŁANIA ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNE
Rada Pedagogiczna – organizacja pracy w roku szkolnym 2017/2018 dyrekcja 01.09.2017
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli I. Ciesielska 05.09.2017
Spotkanie dla przedstawicieli rodziców, nauczycieli i uczniów w sprawie tworzenia programu wychowawczo-profilaktycznego

I. Saganowska

J. Kołodziejczyk

M. Złotnik

07.09.2017
Rada Pedagogiczna – zatwierdzenie Planu Pracy Szkoły, przedstawienie Planu nadzoru pedagogicznego dyrekcja 12.09.2017
Zebranie z rodzicami – informacyjno-organizacyjne, wybór Rady Rodziców

dyrekcja

wychowawcy

19.09.2017
Dyskoteka szkolna

J. Kołodziejczyk

samorząd uczniowski

26.09.2017
Tydzień „wycieczkowy” wychowawcy klas 25.09-08.10.2017

 

 

Na Marginesie – lipiec/sierpień 2017

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjnym numerem naszej gazetki szkolnej a w nim między innymi:

SPIS TREŚCI
str. 2-3 – CS GO – fenomen e-sportu
str. 4 – Gry bez prądu – karciankowe szaleństwo
str. 5 – Gry bez prądu – RPG bez komputera
str. 6-7 – Minecraft – postaw klocka
str. 8-9 – Książki – czy lubimy jeszcze czytać?
str. 10-11 – Małe… jest piękne – nawet gdy straszy
str. 12 – To mogą być wakacje Twojego życia!

Na Marginesie – czerwiec 2017

Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowym numerem naszej gazetki szkolnej a w nim między innymi:

SPIS TREŚCI
str. 3 – Wspomnienie o Gabrysi
str. 4-5 – Motywują mnie uczniowie – wywiad z panem dyrektorem
str. 6-7 – Relacja i fotorelacja z wycieczki na Suwalszczyznę i do Wilna
str. 8 – Jak zostać podróżnikiem?
str. 9 – Co się działo w naszym mieście?
str. 10 – Kosmiczna biblioteka
str. 11 – VS – A może nad morze?
str. 12 – Uchodźcy pod znakiem zapytania – felieton
str. 13 – Australijscy Indianie
str. 14-15 – Klasy trzecie
str. 16 – Spotkanie z… MUZĄ
str. 17 – O Dreźnie
str. 18 – Przyszłość polskiej sceny muzycznej – Natalia Szroeder
str. 19 – Zalety sieci
str. 20 – Wakacyjne plany nauczycieli
str. 21 – Jak sprytnie zapakować walizkę – przydatne tricki
str. 22 – Smaki lata
str. 23 – Umiem gotować – popisowy deser pani Saganowskiej
str. 24 – Przedszkolaki
str. 25 – Włos ci z głowy nie spadnie – najdłuższe włosy w szkole
str. 26 – 13 powodów, dla których warto przeczytać „13 powodów”
str. 27 – Trzecioklasiści świętują
str. 28 – Podsumujmy ten rok szkolny – najlepsi z najlepszych